МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про скасування політреформи. Ще раз.

07/20/2006 | Woodstock generation
Всі якось абсолютно однозначно висловлюються ЗА скасівання політреформи.
Вже здається і регіони за. І від Мороза не чути - оберемо КС, якщо Ющенко пообіцяє не скасовувати через КС політреформу.
Чи випадково це?
Думаю - ні.
Відчули кремльовські кукловоди, що не все ще для них втрачено.
Що результати наступних президентських виборів більш ніж неясні. І чому не залишити собі шанс мати такого собі дуже повновладного вассала в Україні?

Тому мені видається, що відміна політреформи має сенс, якщо її провести НЕГАЙНО, щоб у президента було б хоч пару років для проведення швидких реформ.

І щоб був час до наступних президентських виборів провести забалансовані зміни до Конституції - бо схоже зміни все ж потрібні.

А відміна політреформи за півроку до президентських виборів несе у собі НМСД дуже великі ризики.

Щоб не сталось так, що в останній момент підготовленому (в т.ч. і нами) суспільству скажуть - ну так, дійсно, погана реформа, ми її скасовуємо.

Відповіді

  • 2006.07.20 | ilia25

    Вот нравица мне этот подход!

    Когда отношение к принципам государственномого устройства определяется личностью Президента, и шансами его соперников на след. выборах, а также близостью оных.

    С чего вы взяли, например, что отмени реформу сейчас, у Ющенко хватит времени вернуть себе утраченную популярность? С чего вы взяли, что с такими родственниками, односельчанами и просто любыми друзями, он вообще сможет когда-нибудь это сделать? При живой Юле и американскими политтехнологами у Януковича? Не страшно, что сами себя в конце концов переиграете?

    По мне так лучше определиться с какой системой сдержек и противовесов нам будет легче сохранить демократию при любом исходе выборов, и последовательно эту позицию отстаивать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.20 | Woodstock generation

      Re: Вот нравица мне этот подход!

      ilia25 пише:
      > Когда отношение к принципам государственномого устройства определяется личностью Президента, и шансами его соперников на след. выборах, а также близостью оных.

      Саме ТАК робилась попередня реформа - під не-Кучму. І я дуже не хотів би, щоб скасування робилось під Януковича.

      >
      > С чего вы взяли, например, что отмени реформу сейчас, у Ющенко хватит времени вернуть себе утраченную популярность?

      Мова не про популярність. Мова про реформи - влади, місцевого самоврядування, судової системи etc - які зробили б демократичний шлях України незворотнім.
      Впевненості, що Юшенко встигне (зможе) це зробити при наявності широких повноважень за 2-3 роки у мене нема.
      З другого боку - у мене є впевненість у протилежному - що існуючий парламент буде гальмувати такі реформи.

      > Не страшно, что сами себя в конце концов переиграете?

      Ні, але я не хочу, щоб НАС знову переграли. І знову політреформою.

      >
      > По мне так лучше определиться с какой системой сдержек и противовесов нам будет легче сохранить демократию при любом исходе выборов, и последовательно эту позицию отстаивать.

      Вірно. Але думаю ми навряд чи можемо чекати такої системи противаг від Мороза чи Януковича (чи скоріше їх кремлівських господарів). Мета у них зовсім інша.
      Заставити Ющенка впровадити таку систему стримувань і противаг - перспективніше IMHO.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.20 | ilia25

        Re: Вот нравица мне этот подход!

        Woodstock generation пише:
        > Вірно. Але думаю ми навряд чи можемо чекати такої системи противаг від Мороза чи Януковича (чи скоріше їх кремлівських господарів). Мета у них зовсім інша.
        > Заставити Ющенка впровадити таку систему стримувань і противаг - перспективніше IMHO.

        Я плохо представляю себе, что вы подразумеваете под системой сдержек и противовесов и как Ющенко может ее ввести. Он ведь не может издавать законы, это прерогатива парламента. Он может надавить на КС, чтобы вернуть Конституцию 96-го года, но он не может ее улучшить без согласия парламента (300 депутатв, точнее).

        То же самое о б остальных реформах -- о каких реформах может идти речь, если они не будут обеспечиваться изменениями в законодательстве?


        Отмена политреформы может вернуть власть лично Ющенко до 2009-го, но потом мы рискуем, что вся эта власть окажется у Яниковича -- лично, а не как у кандидата от разношерстной коалиции.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.20 | Woodstock generation

          Відповідаю.

          ilia25 пише:

          > Я плохо представляю себе, что вы подразумеваете под системой сдержек и противовесов и как Ющенко может ее ввести. Он ведь не может издавать законы, это прерогатива парламента. Он может надавить на КС, чтобы вернуть Конституцию 96-го года, но он не может ее улучшить без согласия парламента (300 депутатв, точнее).
          >
          > То же самое о б остальных реформах -- о каких реформах может идти речь, если они не будут обеспечиваться изменениями в законодательстве?
          >

          Вірно. Ющенко не може її ввести. Але просувати її через парламент може цілком успішно. Більше того - у разі повернення Конституції 96-го парламент буде зацікавленим у реформі - але цього разу збалансованій реформі, що включатимевсю цю систему стримувань і противаг.
          Чи схоче Ющенко самостійно вводити нову реформу - навряд.
          Але шанси у суспільства заставити його це робити ЗНАЧНО вищі, ніж заставити СРАКу. СРАКА мала нас в сраці (вибачте за тавтологію і термінологію :-)).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.07.20 | ilia25

            Тогда неплохо бы выяснить, что мы хотим в конце концов

            > Вірно. Ющенко не може її ввести. Але просувати її через парламент може цілком успішно. Більше того - у разі повернення Конституції 96-го парламент буде зацікавленим у реформі - але цього разу збалансованій реформі, що включатимевсю цю систему стримувань і противаг.

            Тогда, опять таки, об отмене реформы нет смысла говорить до тех пор, пока не ясно что такое "сбалансированная" реформа. Т.е. что мы хотим получить в итоге.

            Иначе может случиться что конституцию 96-го года вернем, а сбалансировать ее не получится. А Янукович станет президентом.
      • 2006.07.20 | Нестор

        Шановний, відміна політреформи - це перевибори президента

        Так що викиньте дурку з голови і думайте, як владу брати шляхом перемоги на виборах, а не шляхом мишиної возні під килимами на Банковій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.20 | Woodstock generation

          Це ваша приватна думка?

          Я в цьому не певен - хотілось би почути думку спеціалістів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.21 | Sean

          Аж ніяк

          Нема такої підстави дострокового припинення повноважень Президента, як визнання нечинним закону, за яким його було обрано.

          Крім того, Конституція і ординарний закон про вибори - таки різні речі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.07.21 | Нестор

            Саме так

            Sean пише:
            > Нема такої підстави дострокового припинення повноважень Президента, як визнання нечинним закону, за яким його було обрано.

            Визнання нечинним закону про вибори, робить вибраного президента не легітимним. Тому Ющу при його 8 % підтримки не варто рипатись відмотувати плівку назад. Ні парламент ні тим більше народ не горять бажанням вручати йому абсолютну владу, бо більш талановитого просирача влади не знайти. Тому все це шарудіння підкилимне по певернення влади Ющу може призвести до зворотнього результату.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.07.21 | Sean

              Не так, і Ви це знаєте не гірше за мене

              а якщо ні, то можете дізнатися, погортавши Конституцію.


              Нестор пише:
              > Sean пише:
              > Визнання нечинним закону про вибори, робить вибраного президента не легітимним.
              Не робить.
  • 2006.07.20 | Woodstock generation

    Re: Про скасування політреформи. Ще раз.

    Мороз і справді цим залякував, але жодного компететного підтвердження цьому я не чув.

    Морозу не можна вірити ВЗАГАЛІ, а тим більше в питаннях політреформи.
  • 2006.07.20 | Volodymir

    Начала теории реформы (/)

    Здесь:
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1153238014&first=1153254639&last=1153237255
    Ждем-с продолжения, но типа такого "Сформируем Конституционный Суд, пусть он даст ответ на вопрос: конституционным и регламентным ли способом была сформирована коалиция" уже есть.
  • 2006.07.21 | Мартинюк

    Політреформу потрібно відміняти незалежно від персони президента

    Вірніше провести те що дійсно слід провести, бо в існуючому статусі президентсва були серйозні недоліки - наприклад невизначеність з його апаратом.
    А те що робиться Морозом , Медведчуком, Кучмою, Януковичем і компанією є спробою створити в Україні більшовицький "керований хаос" зразку "вся власть Советам" 1917-1918 року.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".