МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Горбулін: відчинена Україна - причина системної кризи (\)

07/30/2006 | толя дейнека
стаття в Дзеркалі тижня заслуговує на увагу, особливо панів-панянок, прихильників і грантожерів "Відчиненої України"

http://www.zn.kiev.ua/nn/show/608/54109/
Політична ситуація в Україні має всі ознаки затяжної системної кризи. Сьогодні мало хто із серйозних вітчизняних і закордонних експертів зважиться зробити прогноз політичного розвитку країни. Прискорення і непередбачуваність внутрішніх і зовнішніх процесів стали прикрою несподіванкою для всіх основних політичних гравців країни.

Зрозуміло, що ситуація в Україні істотно залежить від відносин між провідними світовими і регіональними потугами. Але нинішня тотальна відкритість українського соціуму і влади робить Україну «міжнародним резонатором» — зручним об’єктом, із допомогою якого з’ясовують відносини не тільки країни ЄС, Росія і США, а й окремі політичні та корпоративні групи всередині кожної з них.
.. (саммарі, кінець цитати)

а от заключнаі положення, що стосуються нашої країни

У процесі глобальної боротьби за енергоресурси Україна потрапляє і вимушено перебуває у фокусі загострених суперечностей геополітичних конкурентів.

Відкритість українського політикуму, прозорість для зовнішніх впливів вітчизняних політичних інститутів створили умови, коли Україна опинилася перед загрозою зовнішнього управління.

З одного боку, у нас сформувалася ціла генерація молодих політиків, які, не маючи достатнього досвіду, виконують завдання зовнішніх чинників у силу власних переконань.

Надмірне захоплення євроромантизмом призвело до того, що Україна виявилася не готовою до викликів нового етапу євроінтеграції, який полягає у згортанні розширення на Схід та запровадженні жорстких умов політики сусідства з ЄС. Розчарування суспільства у євроінтеграції, скептичні заяви єврочиновників стосовно перспектив Києва у ЄС — усе це негативно позначилося на стані політичної стабільності та національної безпеки держави.

У фокусі Четвертої світової війни особливої гостроти набуває дискусія Вашингтона і Києва про найшвидший, до 2008 року, вступ України до НАТО. Через недолугі дії певних керівників та надмірну політизацію цього питання короткострокова перспектива вступу України до НАТО стала малоймовірною.

Зовнішньополітичний курс держави виявився заручником політичної розпасовки в парламенті. На місце розрахунків та врахування вигод від вступу до НАТО прийшли політичні гасла. Це стосується як опонентів євроатлантичної інтеграції, так і її «палких прихильників». Невідомо, хто з них завдав більше шкоди просуванню України в НАТО.

Виробляючи практичну політику нашої взаємодії з ЄС та НАТО, не можна нехтувати позицією Росії. Зрозуміло, Москву не влаштовує те, що Україна стає дедалі незалежнішою у своєму зовнішньополітичному курсі. Ще більше не влаштовує Росію й визначений президентом В.Ющенком стратегічний шлях у Європу і згодом — у НАТО. Тому стають зрозумілими жорсткі дії нашого північного сусіда стосовно України.

За умов посилення діалогу Росії з провідними країнами світу Україна втрачає своє геополітичне та геостратегічне значення в очах Кремля. І тут немає нічого несподіваного у наших відносинах. Росія дуже чітко захищає свої національні інтереси. Тому й Україна має розпочати адекватно захищати свої національні інтереси.

Росія продовжує намагатися отримати контроль над стратегічними українськими об’єктами, які можна інтегрувати у російські транснаціональні компанії, насамперед енергетичні, а також оборонний комплекс та машинобудування. Сьогодні Росію реально цікавлять тільки транзитивні можливості України (газо-, нафтотранспортні та електроенергетичні).

Україна для Кремля видається ненадійним союзником, який постійно порушує «правила гри». Принциповою особливістю нової, «відкоригованої» політики Кремля стає байдужість щодо підтримки стабільності в Україні. При цьому «генерація хаосу» в Україні на тлі високого рівня конфліктності українсько-російських відносин стає одним зі значимих чинників зовнішньої політики РФ.

Новітню модель відносин Росії з іншими країнами світу можна визначити як сучасний варіант російського економічного націоналізму. У цьому контексті сучасна позиція України щодо відносин із Російською Федерацією є не достатньо адекватною, а в окремих аспектах – проблематичною. Тому її продовження може стати істотною перешкодою нормалізації українсько-російського політичного діалогу. Щоб надати політичному діалогові наших країн більш конструктивного характеру, доцільно запропонувати нові підходи зовнішньої політики України з метою адекватної відповіді нашої держави.

Складність ситуації поглиблюється і внутрішньополітичною кризою в Україні. Продовження невизначеності в парламенті призводить до того, що ми можемо втратити необхідні атрибути держави. Криза державності може призвести не лише до оформлення територіального розколу України на Схід та Захід, а й до громадянського конфлікту. І тоді фронтові зведення стануть нашою реальністю, а не футурологічними розвідками. І це треба чітко усвідомлювати нашим політикам.

Стабілізація політичної ситуації, формування проукраїнського уряду, вироблення адекватної стратегії просування власних національних інтересів у світі — ось яким має бути вихід для України, щоб уникнути втрат від глобалізаційних процесів.

Відповіді

  • 2006.07.30 | Юрій Шеляженко

    І де логіка?

    Ситуацію в Україні загострюють Мороз і Ко(аліція), які навпаки за закриту владу, а не міфічні американські шпигуни серед прибічників громадянського суспільства з відкритою владою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.30 | Мартинюк

      Раджу розріняти акценти Горбуліна і наголоси Толі Дейнеки

    • 2006.07.30 | толя дейнека

      Re: обоє рябоє

      ситуація загострюється, тому що різні сили відверто покладаються на підтримку зовні і чимдалі, тим більше. Замість того, щоб мати українське ядро, і всі зовнішні впливи сприймати тільки після їх заломлення і осмислення ядром. А не сприймати як пряму настанову в діях.
      Як Ющ, щодо своєї божевільної програми негайного вступу в НАТО, що не підтримується і не підтримається народом
      Що януки зі своїм "вторым государственным" і "федералізацією" - плани, відверто написані в кремлі.

      я не пробачу цим паскудам, якщо вони розвалять країну.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.30 | rais

        Це точно, їм не можна нічого прощати.

        Люди з ім'ям яких в Україні завжди пов'язували національні інтереси, безпеку України, РНБО дійсно за 15 років не заслуговують доброго слова. Тому що результат ії роботи протилежний. Це сьогодні вони закликають активніше захищати національні інтереси держави. А вчора? Вчора вони робили все щоб зробити її енергозалежною від Росії. Це Крючкови, Кравчуки, Горбуліни, Пристайки... і багато інших. Вони прикривали злочини часів первинного накопичення капіталу та знищення стратегічних ресурсів України. При їх мовчанні знищена електронна, напівпроводникова промисловість України. За їх дозволом розпродані російському криміналу стратегічні об'єкти і землі. Вони створювали умови правового негілізму, безпокараності і вседозвілля для комунобандитів. Вони довели країну до межи соціального вибуху через таке явище, як масове порушення прав людини в Україні. Всі загрози і виклики, які існують сьогодні для України, закладені саме під час їх піклування безпекою держави. І зараз таких вболювальників достатньо, не даремно гальмується друк списків резидентів і стукачив.
        Відповідальність за те, що відбувається сьогодні і станеться завтра в Україні цілком лежить на цих тихих пенсіонерах від КДБ.
        І толерантній, круглій у всіх відношеннях, команді Президента.
    • 2006.07.31 | Степан

      Re: І де логіка?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".