МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд Януковича збiльшує зовнiшнiй борг України

11/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Боргова політика нинішнього уряду свідчить або про професійні проблеми керівництва уряду, або про свідомий вибір напрямку до обмеження економічної незалежності України.

Так екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник прокоментував політику уряду, "спрямовану на здійснення необґрунтованих зовнішніх запозичень і покриття дефіциту бюджету за рахунок нарощування державного боргу", повідомляє Обком із посиланням на УНІАН.

За словами Пинзеника, уряд сьогодні пишається "виконанням плану позик", а по суті – втягуванням країни в борги. "Це економічний абсурд. Адже в дійсності виконати цифру плану позики грошей за відсутності необхідності в такій позиці значить взяти на себе додаткові зобов'язання з бюджету – роками його повертати, виплачуючи за нього відсотки і кошти на обслуговування", – вважає екс-міністр.

Це при тому, зауважив він, що на рахунках уряду станом на початок серпня залишалося близько 14 мільярдів гривень, у тому числі і кошти, зекономлені за попередні півтора роки за рахунок скорочення державного боргу України.

Пинзеник нагадав, що за півтора попередні роки, починаючи з 2005-го, завдяки політиці скорочення держборгу, він зменшився на 12 мільярдів гривень (станом на 30 вересня 2006 року). Це дозволило щорічно заощаджувати 1 мільярд бюджетних коштів.

"Прикро бачити, що сьогодні ці кошти уряд планує витрачати не тільки на обслуговування недоречного боргу, а головне – на посилення боргового тягаря", – зазначив екс-міністр.

Крім того, за його словами, викликає подив намір уряду позичати винятково на зовнішньому ринку. Він зауважив, що така політика не дозволяє Нацбанку проводити незалежну грошову політику і посилює інфляційні процеси, оскільки уряд буде змушувати НБУ викуповувати зовнішні запозичення за рахунок емісії гривні.

Як відомо, Україна випустила дванадцятирічні єврооблігації на суму 384 млн. швейцарських франків. Процентний дохід за облігаціями буде виплачуватися двічі на рік, починаючи з 15 березня 2007 року. Термін погашення облігацій - 15 вересня 2018 року.

Іншою постановою – від 16 листопада – Кабмін розпорядився випустити облігації зовнішньої державної позики 2006 року на суму 1 млрд. дол., що повинні бути погашені через 10 років.

Процентний дохід за облігаціями виплачується двічі на рік, починаючи з 21 травня 2007 року. Погашення облігацій - 21 листопада 2016 року.

Крім того, 21 листопада перший заступник міністра фінансів Вадим Копилов заявив, що є можливість для здійснення ще одного зовнішнього запозичення на 384 млн. швейцарських франків.

Він пояснив, що це можливо згідно з договором, який був укладений у вересні цього року. Документом передбачено два транші запозичення по 384 млн. франків кожний. За словами заступника міністра фінансів Андрія Кравця, така система запозичень була обрана з тієї причини, що були терміново необхідні гроші.

Джерело: "Українська Правда"

Відповіді

  • 2006.11.25 | НТВ

    Re: Уряд Януковича збiльшує зовнiшнiй борг України

    Если януковичи после каждых 100 дней правления будут брать кредит по миллиарду баксов-мы превратимся в Гондурас.
  • 2006.11.26 | ilia25

    От саме така цивілізована дискусія потрібна Україні

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Крім того, за його словами, викликає подив намір уряду позичати винятково на зовнішньому ринку. Він зауважив, що така політика не дозволяє Нацбанку проводити незалежну грошову політику і посилює інфляційні процеси, оскільки уряд буде змушувати НБУ викуповувати зовнішні запозичення за рахунок емісії гривні.

    Цікаво як він може НБУ змусити?


    А взвагалі, таку дискусію можна вітати. Це вже більш схоже на те, що відбувається в розвинених демократіях -- опозиція публічно критикує конкретні кроки уряду, уряд публічно їх захищає. А виборці вирішують, чиї аргументи виглядають більш переконливими.

    Це набагато корисниіше, аніж роздмухування сварок типу "Бандити!" -- "Самі ви бандерівці!".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.26 | один_козак

      "роздмухування сварок"

      ilia25 пише:

      > Це набагато корисниіше, аніж роздмухування сварок типу "Бандити!" -- "Самі ви бандерівці!".

      Вас же не палили в машині за перешкоджання фальсифікаціям виборів, не підкидали гранат і не розбивали голови "тупими предметами", то ви й базікаєте про роздмухування сварок з бандитами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.26 | ilia25

        Re: "роздмухування сварок"

        один_козак пише:
        > ilia25 пише:
        >
        > > Це набагато корисниіше, аніж роздмухування сварок типу "Бандити!" -- "Самі ви бандерівці!".
        >
        > Вас же не палили в машині за перешкоджання фальсифікаціям виборів, не підкидали гранат і не розбивали голови "тупими предметами", то ви й базікаєте про роздмухування сварок з бандитами.

        Ту перемогу вже давно здобуто, тому треба дивитись у майбутнє. А не намагатись штучно підживлювати старі конфлікти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.26 | Предсказамус

          Кем, простите, "забыто"?

          ilia25 пише:
          > Ту перемогу вже давно здобуто, тому треба дивитись у майбутнє. А не намагатись штучно підживлювати старі конфлікти.
          Забыть можно, если виновные наказаны, либо покаялись и их простили.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.26 | Volodymir

      Re: От саме така цивілізована дискусія потрібна Україні

      > Цікаво як він може НБУ змусити?
      >
      Крім того, що НБУ та Кабмін повинні погоджувати засади кредитно-грошової політики (бо у НБУ тільки монетарні інструменти, тобто на недорозвиненому ринку він управляє тільки обмеженим агрегатом, тільки фінансові заходи призводять до небажаних дисфункцій у економіці), добре відомо, що покриття дифіцитів у балансах за рахунок або еміссії,, або зовнішніх займів, є основним чинником інфляції. Це добре видно по звітах НБУ та найпростіших моделях платіжних балансів.
      Як може змусити: занімає гроші. Виставляє на торги. Крім довготермінових ефектів, ще така - велика масса від неторгових операцій поступає на біржу.
      У НБУ два вибора
      - прикинутися, що змусити його не можуть. Курс доллара падає до 4,5, офіційний повинен наздоганяти. У імпортерів щастя, у експортерів дирка у бюджеті. Населення в шоці.
      - прикинутися, що змусили. Викупити за рахунок "еміссії". Взагалі, еміссія то така штука, дуже незрозуміла: економіка "росте", масса зобов'язань росте, резерви (у т.ч. ностро - тобто нерезидентів) ростуть, гроші на руках у населення зростають (а це активи НБУ - тобто емісія навіть не жиро, а білетів є обгрунтованою). Через усіляки схеми та інше (мільтиплікатор малий, бо гроші вливаються не у галузі, а у "проекти") курс ліце до 5,3, надлишкову налічку через диспропорції НБУ та уповноважені банки можуть вимити вже за рахунок валютних інтервенцій. При цьому, експортери металлу у захваті, інвестиційні державні проекти виконані, населення звичне, НБУ із Ющенком ні при чому. Чимось подібним вже займався Тигіпко, повезло, що безпредільників крім нього достатьо знайшлося: зняли адміністративним втручанням кризу. Економічні результати: населення платить за все через бюджет, повертати займи (але союі, рідним), прийдеться трохи дорожче (тобто, через валютну інфляцію вартість зовнішніх займів буде дорожче внутрішніх). Ну, якщо по доброму (аля соціальна відповідальність), прихований внутрішній борг перед вкладниками сбербанку треба списувати, бо забезпечення (заводи-пароходи на них створені) роздані, продані та проїдені у солідарній системі; тому заяви про те, шо займи з урахуванням вірної методики вже складають 50% ВВП є не вірними: по перше, борги субординовані, по друге, внутрішні борги - безнадійні, по трете: через зовнішні займи та інфляцію номіновані у гривні борги зменшуються :)

      > А взвагалі, таку дискусію можна вітати. Це вже більш схоже на те, що відбувається в розвинених демократіях -- опозиція публічно критикує конкретні кроки уряду, уряд публічно їх захищає. А виборці вирішують, чиї аргументи виглядають більш переконливими.
      >
      > Це набагато корисниіше, аніж роздмухування сварок типу "Бандити!" -- "Самі ви бандерівці!".

      Так, але чому все так складно: експлуатація українського національного страху боргів без оприлюденння зрозумілої інформації для фахівців.
  • 2006.11.26 | Свiдомий

    Re: Уряд Януковича збiльшує зовнiшнiй борг України

    Схоже, що яйцуковичi цi кредити вiддавати навiть не збираються. Мало того, що розтягли все в Українi, так ще й набивають кишенi iнозменими кредитами в надiї на те, що цей борг Українi потiм спишуть чи реструктуризують.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.26 | НТВ

      Re: Уряд Януковича збiльшує зовнiшнiй борг України

      Поэтому яныки будут руководить вечно.Нафига им перейматься экономикой,думать о выполнении бюджета,если можно набраться кредитов,половину разворовать,а второй половиной заткнуть ,тоже разворованные ,бюджетные дыры.А кое-кто тащится от того,что это можно свободно обсуждать.Если бы я жил в Америке,я бы тоже от этого тащился.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.27 | Свiдомий

        Re: Уряд Януковича збiльшує зовнiшнiй борг України

        НТВ пише:
        > Поэтому яныки будут руководить вечно.Нафига им перейматься экономикой,думать о выполнении бюджета,если можно набраться кредитов,половину разворовать,а второй половиной заткнуть ,тоже разворованные ,бюджетные дыры.А кое-кто тащится от того,что это можно свободно обсуждать.Если бы я жил в Америке,я бы тоже от этого тащился.
        Щоб Захiд давав їм кредити, треба, щоб яйцуковичi спочатку змiнили до нього своє упереджене ставлення, а це навряд чи станеться. З другого боку, вони можуть набрати кредитiв у Росiї пiд заставу державної власностi - а оце вже справдi небезпечно, бо ставить пiд загрозу нацiональний сувернiтет України. Такi питання потрiбно термiново пiднiмати на засiданнях РНБО.
  • 2006.11.26 | борис

    Re: гроші з росії? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".