МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Здається, КС налаштований визнати указ неконституційним (\)

04/17/2007 | Englishman


Судьи КС поддержали два ходатайства представителя Рады

Корреспондент.net
17 Апреля 2007, 12:42

Судьи Конституционного Суда Украины поддержали два из трех ходатайств представителя Верховной Рады в КС. В частности, судьи поддержали ходатайство о привлечении информационной справки из Рады о создании парламентской коалиции с необходимостью уточнения количества депутатов, входящих в ее состав.

Также судье КС поддержали ходатайство представителя парламента Анатолия Селиванова о необходимости вытребовать от Секретариата Президента протоколы проведения консультаций Президента Украины Виктора Ющенко с руководством ВР и Кабмина относительно необходимости роспуска парламента.

В то же время, судьи отказались привлечь к материалам дела два постановления парламента, которым парламент отказался признавать указ Президента о роспуске Рады. За поддержку этого ходатайства высказались 9 судей из 18.При этом председатель КС Иван Домбровский отметил, что, по его мнению, в этом вопросе нет необходимости, поскольку КС и так может привлечь к рассмотрению дела все имеющиеся на данный момент нормативные акты.

Как сообщалось, постоянный представитель Верховной Рады Украины в Конституционном суде Анатолий Селиванов во время рассмотрения дела по конституционному представлению 53 народных депутатов заявил ряд ходатайств к судьям Конституционного суда.

Ранее КС решил допустить представителя Верховной Рады депутата от фракции Социалистической партии Ярослава Мендуся к рассмотрению конституционности указа Президента о роспуске парламента.

Тем временем, Коалиция национального единства обвинила Президента в давлении на Конституционный суд с помощью Службы безопасности Украины.

Вмешательство в работу Конституционного Суда Украины стало явным, заявил, выступая в парламенте, председатель Верховной Рады Александр Мороз.



--------------------------------------------------------------------------------


Сегодня в 9:30 Конституционный cуд Украины начал в форме безотлагательного конституционного производства рассмотрение дела по конституционному представлению 53 народных депутатов Украины о соответствии Конституции Украины (конституционности) указа Президента О досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины от 2 апреля 2007 года.

Президент Виктор Ющенко поручил главе Конституционного Суда Ивану Домбровскому принять меры, которые обеспечили бы объективность и непредвзятость КС. Об этом говорится в письме Президента к председателю КС Ивану Домбровскому, сообщили в пресс-службе главы государства.

Вчера премьер-министр Украины Виктор Янукович выразил уверенность, что Конституционный суд Украины признает незаконным указ Президента о роспуске парламента. В этом случае коалиция пойдет на импичмент, заявил он.

http://www.korrespondent.net/main/186800

Відповіді

  • 2007.04.17 | Illia

    Мені теж так здається.

    І схоже, що прушники це знають. Знову в Київ тягнуть 18 тис біомаси, щоби не було протестів опозиції, або, що гірше, придушити їх
  • 2007.04.17 | Moro

    Не треба робити передчасних всиновків

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.17 | AxeHarry

      100%. She navit kozyri ne graly. poky sho .

  • 2007.04.17 | media

    Визнає і матиме рацію, на жаль

    Президент нам усім друга, але істина дорожче. може Зрештою, КС, абсолютно обгрунтовано, як на мене, може визнати цей Указ неконституційним. Так, Президент України є "гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина" (ст. 102).
    Але в той же час серед його повноважень (п. 8 ст. 106 Основного Закону) визначено і "8) припиняє повноваження Верховної Ради України у випадках, передбачених цією Конституцією". А випадки ці перелічені у відомій ст. 90 Конституції.
    Суттєво, що Конституція надає інші правові гарантії дотримання саме тих прав і свобод громадян, на які посилається Президент у своєму Указі. Те, що відбувається викривлення волі виборців переходому депутатів із фракції у фракцію - очевидно. Але для цього Конституція і передбачає механізм не дострокового припинення повноважень ВР (це право Президента існує для застосування в інших випадках), а той же імперативний мандат (ст. 81 Конституції). Прийняття КС рішення щодо його застосування і було би компромісом, в результаті "очищення від зрадників" і відновлення порушених прав і свобод громадян відбулося би.
    Звісно, Президент може апелювати до того, про що в Указі не згадується - до ст. 90, говорячи що коаліцію на момент видання попереднього Указу не було сформовано в установленому порядку, і прямо послатися відповідну норму Конституції. Тут справді є зачіпки, але простір для тлумачень теж відкривається чималий. Тому може бути й інший Указ, може бути і складення мандатів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.17 | Englishman

      За вашою логікою,

      президент не зможе розпустити раду навіть в тому разі, якщо вона приєднає Україну до якоїсь реінкарнації СССР. Бачте, гарантія гарантією, але розпускати її він зможе лише у випадках, перерахованих у 90-й статті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.17 | media

        Не приєднає,

        тому що подібні акти не будуть правочинними з дня прийняття. Те, про що Ви говорите - можливе лише за умови референдуму, без його проведення це дійсно будуть антиконституційні дії. Якби Рада таке рішення прийняла і наполягала на його законності, Президент мав би право вдаватися і до силового варіанту, до чого завгодно.
        Інша права, що ми говоримо про конкретний випадок - порушення прав і свобод громадян, спотворення їх волевиявлення і т.д. Це регулюється ст. 81 Конституції, а не 90 чи 102, чи 106. Інша справа, що стаття ця була донедавна "мертва", але правовий вихід із ситуації - санкціонування імперативного мандата рішенням КС.
        Зрештою, політичного компромісу можна було би досягти і шляхом закріплення в Конституції права Президента припиняти повноваження ВР також і з політичних підстав. Ясна річ, що це потребує деякого коригування й інших норм Конституції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.17 | Гальшка

          Re: Не приєднає,

          media пише:
          > тому що подібні акти не будуть правочинними з дня прийняття. Те, про що Ви говорите - можливе лише за умови референдуму, без його проведення це дійсно будуть антиконституційні дії. Якби Рада таке рішення прийняла і наполягала на його законності, Президент мав би право вдаватися і до силового варіанту, до чого завгодно.
          > Інша права, що ми говоримо про конкретний випадок - порушення прав і свобод громадян, спотворення їх волевиявлення і т.д. Це регулюється ст. 81 Конституції, а не 90 чи 102, чи 106. Інша справа, що стаття ця була донедавна "мертва", але правовий вихід із ситуації - санкціонування імперативного мандата рішенням КС.
          > Зрештою, політичного компромісу можна було би досягти і шляхом закріплення в Конституції права Президента припиняти повноваження ВР також і з політичних підстав. Ясна річ, що це потребує деякого коригування й інших норм Конституції.

          Перепршую, а конституційна реформа була прийнята на референдумі? Так що це дійсно були антиконституційні дії. І що? Давайте її не будемо визнавати, до рішення КС?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.17 | media

            Реформа формально референдуму не потребувала

            адже змінювалися ті статті, які передбачають процедуру без референдуму: лише дві третини у ВР з попереднім схваленням 226 голосами і позитивним висновком Конституційного Суду. Якщо ж мова йде про ту ж таки територіальну цілісність - будь-яка зміна території України допускається лише після проведення всеукраїнського референдуму та внесення відповідних змін до Конституції.
        • 2007.04.17 | YT

          Re: Не приєднає,

          А змінити конституцію жони зможуть?
        • 2007.04.17 | Englishman

          Re: Не приєднає,

          media пише:


          > Інша права, що ми говоримо про конкретний випадок - порушення прав і свобод громадян, спотворення їх волевиявлення і т.д. Це регулюється ст. 81 Конституції, а не 90 чи 102, чи 106. Інша справа, що стаття ця була донедавна "мертва", але правовий вихід із ситуації - санкціонування імперативного мандата рішенням КС.

          мені здається, ви довільно трактуєте обов"язок Президента бути гарантом Конституції. Чому у випадку з приєднанням до якогось міждержавного утворення він "має право на силовий варіант", а у разі спотворення результатів голосування і конкретного порушення ст. 81 Конституції, Президент не має права навіть на розпуск? А що робити у разі, якщо КС буде продовжувати не приймати цей закон до розгляду (як він це робив півроку)? І де гарантія, що закон про ІМ взагалі щось вирішить? Мені наприклад неважко уявити ситуацію, коли лідери фракцій не будуть застосовувати санкцій до перебіжчиків. Хто тоді зможе захистити волю виборців, як не гарант?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".