МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стартував ресурс "Біогаз - енергія майбутнього"

07/30/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Західноукраїнський ресурсний центр в рамках реалізації проекту "Біогаз - енергія майбутнього" започаткував діяльність віртуального ресурсу з популяризації застосування біогазових технологій.

Інтернет сторінка центру така http://biogascenter.googlepages.com/

Метою діяльності центру є впровадження і розвиток в Західній Україні біогазових технологій як альтернативного джерела енергії, засобу підвищення економічного добробуту громади і поліпшення стану навколишнього середовища.

Завдання:
1. Створення пакету інформаційних матеріалів (навчальний фільм, буклети, брошура) для навчання представників громади (фермерів, НДО, власників приватних господарств, представників влади …) з регіонів Західної України біогазовим технологіям.
2. Налагодження співпраці трьох секторів за для популяризації біогазових технологій.
3. Створення віртуального інформаційного центру для збору, обробки і розповсюдження інформації в Україні про біогазові технології і застосування їх в різних сферах господарства.
4. Створення бази для впровадження механізму (кредитування, написання бізнес-пропозицій) фінансування проектів із запровадження біогазових технологій.

Центр створений у рамках проекту "Біогаз - енергія майбутнього". Проект підтриманий Фондом Євразія за рахунок коштів, наданих Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID). http://www.eurasia.kiev.ua

Джерело: Західноукраїнський ресурсний центр
Від М.-І.: детальніше про організації, які займаються в Україні впровадженням відновлюваної енергетики, можна ознайомитися у відповідному розділі Майдан-Вікі: http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Енергетика

Відповіді

  • 2007.07.30 | Soft

    Напукать и греться? Смысл имеет только атомная энергетика.

  • 2007.07.31 | Краб

    Знов "за рибку гроші"

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > 1. Створення пакету інформаційних матеріалів (навчальний фільм, буклети, брошура) для навчання представників громади (фермерів, НДО, власників приватних господарств, представників влади …) з регіонів Західної України біогазовим технологіям.

    Не вийде. Не ті обсяги, пробачте, лайна. З десятка - двох корів отримаєш газу тільки для плити, може трохи на опалення залишиться. А от з лайном награєшся по вуха. Фермер має робити свою справу. Якщо він почне бавитися лайном, гаплик буде сільському господарству.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.31 | Большой Брат

      Re: Знов "за рибку гроші"

      +++Не вийде. Не ті обсяги, пробачте, лайна. З десятка - двох корів отримаєш газу тільки для плити, може трохи на опалення залишиться. А от з лайном награєшся по вуха. Фермер має робити свою справу. Якщо він почне бавитися лайном, гаплик буде сільському господарству.+++

      ===Согласен. Хотелось бы цыферки увидеть, а не бла-бла-бла, как усе прекрасно===

      ЗЫ. Цыферки упрямая вещь. :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.31 | Краб

        Конкретика.

        Одна свинья высерает (извините за технический термин) 5 кг говна (извините за технический термин) в день. От его переработки можно получить 0,5 квт.ч энергии, то есть, по ценам для промьішленности Украины копеек на 30. Переработав говно от 100 свиней можно получить энергии на 3 доллара по ценам электричества, или на 1 доллар по цене газа для промышленности. Ну его нафиг!

        Конкретный пример, подтверждающий эти прикидки http://www.meganet.md/its/ru/reg/biogaz.html
        Индивидуальная биогазовая установка ИБГУ-1
        Перерабатывает в день:
        навоз крупного рогатого скота от двух до шести голов (200 кг в сутки), или навоз мелкого рогатого скота и свиней от 20 до 60 голов, или помёт птицы от 200 до 600 голов.
        Что имеем на выходе?
        От 3 до 12 м3 биогаза в день, что соответствует 1,8 - 7 м3 природного газа. Зимой, когда газ, собственно говоря, и нужен, половину его прийдётся использовать для подогрева установки. При цене газа 200 долларов за 1000 кубов (как для промышленности), стоимость полученного от установки за день газа составит от 0,36 до 1,4 доллара в день.

        Интересно, если бы людям честно сказать, что ежедневное ковыряние в говне принесёт им доход от 10 до 50 долларов в месяц, они отдавали бы за установку те тысячи долларов, которые за неё просят?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.31 | Большой Брат

          Сча одному любителю халявы запузырю :)))

  • 2007.07.31 | Sych

    Тим газом, кажете, їжу варити? Хм. А скільки буде

    коштувати "протисмердотний" пристрій?

    На Вікі трохи це діло по іншому обставляють: http://en.wikipedia.org/wiki/Biogas_powerplant

    Там газ працює для вироблення електроенергії. І не 3 кубічних метра реактор, а ось такий монстр:

    (А загалом справа корисна. Ще й за піндосовські гроші! ;) :) :) )
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.31 | Краб

      Не смердить.

      Всі з'єднання сірки, які, власне, і дають запах, до газу не потрапляють, а лишаються у осаді, який доречі, є гарним добривом. Природний газ теж не має запаху, до нього спеціально додають смердючі меркаптанові з'єднання для безпеки.
      НМД є сенс купити гамнавоз, вивозити за гроші лайно з господарств, і заповнювати великий реактор. Тоді з'являється економічний сенс.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.31 | Sych

        Про не смердить не вірю, з цим згоден:

        Краб пише:
        > НМД є сенс купити гамнавоз, вивозити за гроші лайно з господарств, і заповнювати великий реактор. Тоді з'являється економічний сенс.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.31 | Ukrpatriot(patriot)

          Як на мене - ось це корисніше і привабливіше

          http://maidanua.org/static/news/2007/1185823156.html

          1. Позбуваємось відходів, які не може переробити сама матінка природа.
          2. Отримуємо порівняно дешевий дизель.
          3. Менше викидів у повітря.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".