МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мені дуже шкода постраждалих від "Еліта-Центр", але...

02/12/2008 | Предсказамус
Герб України

У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про додаткові заходи щодо розв'язання проблеми забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-центр"


З метою забезпечення якнайшвидшого відновлення порушених прав громадян, постраждалих внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-центр", та опрацювання пропозицій щодо гарантування прав громадян у процесі інвестування будівництва житла п о с т а н о в л я ю:

1. Київській міській державній адміністрації разом із Міністерством внутрішніх справ України скласти у двотижневий строк за участю представників громадян, постраждалих внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-центр" (далі - представники постраждалих громадян), перелік фізичних і юридичних осіб, визнаних у встановленому порядку потерпілими внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-центр".

2. Київській міській державній адміністрації, Фонду державного майна України, Міністерству внутрішніх справ України забезпечити проведення в місячний строк:
із залученням представників постраждалих громадян інвентаризації майна, яке належало групі будівельних компаній "Еліта-центр";
оцінки в установленому порядку майна, яке належало групі будівельних компаній "Еліта-центр", та інформування про результати такої оцінки представників постраждалих громадян.

3. Київській міській державній адміністрації розробити за участю представників постраждалих громадян та визначити порядок відшкодування відповідно до законодавства вартості інвестицій, внесених постраждалими громадянами для будівництва житла групою будівельних компаній "Еліта-центр". визначити строки здійснення заходів з їх відшкодування.

4. Кабінету Міністрів України забезпечити опрацювання комісією для вирішення питань забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-центр", що створюється на виконання Указу Президента України від 4 лютого 2008 року N 89 ( 89/2008 ), пропозицій про внесення змін до законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання житлового будівництва в Україні, посилення захисту та гарантування прав інвесторів на виконання пункту 1 статті 1 Указу
Президента України від 3 березня 2006 року N 185 ( 185/2006 ) "Про заходи щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла та стабілізації ситуації на первинному ринку житла".

5. Контроль за виконанням цього Указу покласти на заступника Глави Секретаріату Президента України М. Ставнійчук.

6. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.


Президент України В.ЮЩЕНКО

м. Київ, 12 лютого 2008 року
N 119/2008
http://www.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=119%2F2008
--
"Три дня и три ночи скакал Иван-Царевич, пока скакалку не отобрали..."

Відповіді

  • 2008.02.13 | Iryna_

    Re: Мені дуже шкода постраждалих від "Еліта-Центр", але...

    1. шкода там не більше 20% бідних лохів
    2. інші - лохи 2 ступеня які вважали себе розумнішими за інших - що всіх кидонуть, а їх не кидонуть
    там купа всяких суддів, прокурорів, родичів великих начальників і так далі
    3. таких еліт у нас як собак нерізаних, там де кидонули вже по 90% бідних лохів (мої знайомі вляпалися в таке в Борисполі, фірма - не еліта, нормально здала декілька будинків до того - але народ не оцінив насправді пірамідальний ефект, і люди зі сторони цього оцінити не можуть)

    включаючи мене і моїх сусідів які жили собі в своїх квартирах а тепер їх хочуть розвалити і вигнати тих хто живий залишиться - і владі тупо наплювати, і ще купу народу (за оцінками вже сотня тисяч такого народу в Києві набереться) які опинились в реально аварійних тріснутих будинках - а якщо продовжать впровадження десятків запланованих дурних проектів - таких в Києві буде мабуть 10% - І НІЧОГО. ГЛУХО.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.13 | Предсказамус

      Це трішки інша тема, але теж є про що говорити.

      Відносно руйновання - я людина спокійна, харків'яне на дадуть збрехати. Але, якщо б хтось вирішив зруйнувати дім, а якому жили покійні тато і мама, а зараз живу я, в нього були б проблеми, причому не тільки юридичні.
      Що трапляється з людьми, чому вони мовчки спостерігають, як руйнують їх житло?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.13 | Iryna_

        Re: Це трішки інша тема, але теж є про що говорити.

        та мовчки не спостерігають, принаймні не всі мовчки спостерігають.

        Пікетують - не пускають - пишуть - судяться.
        Поки що нічого не будують, але ніякого реального вирішення проблеми нема.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.13 | AxeHarry

          І знову про КарфаГeн....

          Рeальнe право на зброю та на рeалізацію рeального самозахисту громадян - і "слуг народа" і іх "братанів" швидко попустить.
      • 2008.02.13 | OlalaZhm

        Я живу в такому будинку

        Коли почали будувати, ми всі почали бунтувати. Відстояли двір, який мали перетворити на проїзджу дорогу для самоскидів і панелевозів. Але наші вимоги щодо обгрунтування можливості будувати новий дім наскочили... на цілком законні документи про усі дозволи, які треба. Це, як кажуть, зовсім недорого коштує, а люди, які те підписують, навіть і не знають, де ті будинку будуються.
        Тепер тихенько чекаємо, коли усе завалиться. якщо виживемо - будемо вимагати відшкожування. Спасіба Презіденту і Уряду, і всєм нашим дєтапупум за талантліває управлєніє дуржавай.
    • 2008.02.13 | Пострадавший

      Re: Мені дуже шкода постраждалих від "Еліта-Центр", але...

      Вот из за таких как Ирина все это и происходит. Пишет о том, о чем совершенно не знает. Пострадавшие от Элита-центр проверили по всем каналам эту фирму. Но ее крыли по всем инстанциям: налоговая, милиция, местная власть. Миллионы долларов прошли в том числе и по банкам. Правэкс банк в их числе.Уже суды доказали вину государства. Выигран иск против Госфинуслуг (об отсутствии контроля лицензий). против КМДА выдвинуты обвинения в двух уголдовных судах.По документам все проходило законно. Строился один из домов, на другой был составлен проект.Земмельные участки выдавались на законном основании. Какое Вы имеете право оскоблять людей не зная ситуации. Вы бы подошли к голодающим и поговорили чтобы не плести чушь с чужих слов. ГШосударства должно возместить нам все убытки, и мы любым путем добьемся этого.Даже если придется обращаться в Евросуды. Нас не удастся запугать лживой болтовней как бы этого не хотелось властям. один уже получил выговор. теперь очередь за отставкой.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.13 | Iryna_

        Re: Мені дуже шкода постраждалих від "Еліта-Центр", але...

        я розумію Ваше становище, але в інтернеті почали писати про характер діяльності Еліта-центру за рік до його краху. Одні мої знайомі вклали гроші вже після цього незважаючи на звернення їхньої уваги до серйозних аргументів проти, які наводились на форумах - вже було відомо про подвійні продажі, на Шмідта дозвіл і проект були на офісний центр, а продавали квартири, гроші "інвестори" несли готівкою чи перераховували на рахунки в Прибалтиці.

        Я не знімаю вини з влади, але у багатьох відомих мені випадках мало місце саме безвідповідальне інвестування.

        Крім Еліти таким проблем повно - ось наприклад http://meget.kiev.ua/news.php?id=1294

        аще Дніпровські вежі, Київвисотбуд і так далі.

        "Постраждалі інвестори" яким випало щастя мають враховувати й те, що це щастя насправді випаде за рахунок бюджету і цим щастям замилять нещастя сотень тисяч людей які влипли у подібні історії з компаніми які виглядали набагато надійніше ніж Еліта - але з тим же результатом, чи взагалі нічого нікуди не інвестували, а різними шляхами втрачають квартири.

        Наприклад, в нашому випадку деякі опозиційні до Черновецького депутати 7.02 обіцяли винести наше питання на Київраду - проте в результаті маємо все те ж вирішення проблеми Еліти за рахунок інших - за наш в тому числі.
  • 2008.02.13 | Чучхе

    Цікаво,чому подібні "ф"ючерсні" купівлі квартир не страхуються?

    Це питання не відміняє тези про дебільність президентського указу, з якою (дебільністю) я загалом погоджуюся

    Про корені дебільних указів по киданню мідяків в народ варто поговорити окремо
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.13 | Предсказамус

      Ну, це досить зрозуміло.

      По-перше, наскільки я зрозумів, гроші доволі часто віддавались готівкою, та самі "інвестори" не бажали світити ці платежі.
      По-друге, ризик для страхової компаніі надто великий, щоб страховка була хоч відносно дешевою. А недешеві не влаштували б "інвесторів" - живі люди, грошей шкода etc.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.13 | Чучхе

        Не второпав тези №2

        Предсказамус пише:
        > По-друге, ризик для страхової компаніі надто великий, щоб страховка була хоч відносно дешевою.

        Який великий? Як каже головне гасло контори Ллойда "наш бізнес тримається на тому, що успішне плавання у застрахованих кораблів відбувається значно частіше, аніж неуспішне". Не знаю, який відсоток кидалова на який відсоток чесних купівель квартири, але думаю, що дуже й дуже невеликий, принаймні такий, щоб його не страхувати. Врешті-решт, чому б законодавчо не ввести страхування оборудок з нерухомістю? Страхують же машини від гіпотетичної аварії.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.13 | Предсказамус

          Спробую пояснити.

          Квартира коштує щось близько до $200 000. Якщо кидають 1% "інвесторів", треба страховий внесок $2 000, щоб було по нулях. Але потрібно й собі заробити, тобто разумний внесок буде десь біля $3 000. А це гроші, навіть у Київі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.13 | Чучхе

            Re: Спробую пояснити.

            Предсказамус пише:
            > Квартира коштує щось близько до $200 000. Якщо кидають 1% "інвесторів", треба страховий внесок $2 000, щоб було по нулях.

            Цілком логічно припустити, що якщо у мене є 200000 на покупку квартири, то вже 2-3 000 я якось би нашкріб...

            > Але потрібно й собі заробити, тобто разумний внесок буде десь біля $3 000. А це гроші, навіть у Київі.

            як мало ви знаєте про зарплати у Києві...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.02.13 | Предсказамус

              Ви не зрозуміли.

              Чучхе пише:
              > Предсказамус пише:
              > Цілком логічно припустити, що якщо у мене є 200000 на покупку квартири, то вже 2-3 000 я якось би нашкріб...
              Так, якщо вважали б, що це важливіше, ніж інші, більш приємні витрати. Більшість (переважна) так не вважає.

              >> Але потрібно й собі заробити, тобто разумний внесок буде десь біля $3 000. А це гроші, навіть у Київі.
              > як мало ви знаєте про зарплати у Києві...
              Зарплати тут не до чого. Яка б вона в мене не була, я й шеляга не витрачу на щось, мені непотрібне, а 2-3 штуки - тим більш. Повторюю - далеко не всі розуміють, що страхування, допомога юриста при складанні угоди і т.і. - не примха, а сувора необхідність.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.02.13 | Volodymir

                не примха

                майже ніхто у рядових оборутках не залучає юриста (хіба що знайомого, щоб подивився договір по брацьки), але при цьому вимущені сплачувати 2-3% рієлтеру, котрий майже пальцем не вдаряє навіть щодо виконання своїх зобов'язань за агенською угодою (хіба що клієнтів до свого нотаріуса підгоняє, а вони, наївні, думають що то сервіс.
                Тому ту дійсно все просто - дикі люди на дикому ринку.
                Із страхуванням і перестрахуванням все складніше. За актуарним розрахунком премія повинна бути досить велика (див. попередній абзац), франшизи немає, сама тема не менш палена, ніж страхування фінансових ризиків (колись страхування кредитів було більш відкритим ринком, на якому списані мільйони неповернених кредитів).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.02.13 | Чучхе

                  просто немає традиції звертання до страховика і до юриста

                  це не тільки квартир стосується. ви, наприклад, багато знаєте людей з оформленою медичною страховкою? а застрахувавших житло від пожежі? і т.п.

                  щодо юристів - то ситуація ще більш дрімуча
    • 2008.02.13 | Свинья на радуге

      А потому что это - не покупка квартиры.

      Ни фьючерсная, никакая.
      Это э-э-э-э-э... договор инвестирования не пойми во что. И гарантий в нём для "инвестора" практически никаких.
      Можно наверное застраховать и такой договор. Но что в этом случае будет страховым случаем? Несдача жилья в установленный срок? Так такие "страховые случаи" у всех застройщиков сплошь и рядом. Как расчитать риск наступления страхового случая и объём возмещения? Если принять его равным сумме "инвестдоговора", то - ха-ха, через несколько лет на эти деньги можно купить уже существенно хУдшее жильё. Повышать сумму возмещения? Но тогда и платёж вырастет, что удорожИт "фьючерсное" жильё и просто уравняет его по стоимости с предложениями уже построенных квартир.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.13 | Iryna_

        Re: А потому что это - не покупка квартиры.

        Мені колись знайомі юристи, прочитавши інвестиційний договір Київміськбуду, сказали - це папірець, який не дає ніяких гарантій, хочеш ризикувати - ризикуй, але потім не звертайся. Думаю що з Елітою ще краще. Але народ хоче шари + там були "вірні" ознаки типу вкладання туди грошей впливовими особами, банківське кредитування, продажу квартир "солідними" фірмами нерухомості.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.13 | Volodymir

          Re: А потому что это - не покупка квартиры.

          Народ хоче не шари, а ігнорує право зі всіх боків.
          Перш за все ситуація створена диким законодавчим полем та правозастосуванням, та диким правовим нігілізмом суб'єктів.
          До Еліти я навіть не дійшов у свій час. У більш (зовні) цікавих компаній як чув, що можна сплатити баблоом не відходячи від менеджера, одразу розвертався у напрямку виходу. Бо якщо навіть у дрібничках порушуються закони (щодо розрахунків, наприклад), незрозуміло як іти потім із тим у суд. Але при при надзвичайно великій кількості усіляких "інветорів", що нацярювали інветиції хабарями, про нормальні схеми і мови не йде.
          Як результат, ті хто вирішують проблему житла, у меншості серед спекулянтів, договорів переуступки та таке інше, але саме вони є термінаторами у ланцюжках зобов'язань будівельноъ піраміди.
  • 2008.02.13 | Shooter

    І мені шкода. А ще мені шкода, що між Ющенком і Тимошенко...

    ...або, швидше, між Тимошенко і Ющенко почалася гра наввипередки "кто народ лучшеє ублажіт".

    http://jeynews.com.ua/news/d2/12747
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.02.13 | Бєлочка

    Мені теж вимагаю видати компенсацію. 100 баксів.

    наша прекрасна міська рада витрачає мої оплакані гроші з податків ХЗ на що, але тротуари не ремонтує.

    туфлі, які теоретично можна носити кілька сезонів (ібо шкіра, всьо такоє) зношуються за місяць.

    Трєбую нємедлєнно компенсувати мені вартість зіпсованого через бездіяльність міської влади взуття!

    :hot: :hot:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.13 | Sean

      А ти, пухнаста, вже відголодувала під секретаріятом?

    • 2008.02.13 | ОРИШКА

      Да! Да!!! Туфли!!! Не могу ходить по киевским тротуарам!!!

      Мы что - не люди!!! По этим выщербленым буеракам попробуйте проплыть павой в каблуках 11-см ! Всем нравятся женчины со стройными ножками на шпильке, но ни одна мужская репа не додумается фейсы власти начистить за тротуары!

      А, что с мужиков взять. Они не способны черноведов вышвыривать, постенают тока и попишут.
    • 2008.02.13 | Iryna_

      Re: Мені теж вимагаю видати компенсацію. 100 баксів.

      Питання з компенсаціями дуже цікаве.

      Скільки людей втратили житло внаслідок діяльності шахраїв за сприяння органів державної влади (згадаймо недавню донецьку історію де міліція допомагала виживати людей з квартир) - вони точно більше заслуговують на компенсацію.

      В Києві СОТНІ будинків вже зруйновані недобросовісними забудовниками, люди або просто втратили житло як на Червоноармійській 37 та Жилянській 120 б - або живуть в реально небезпечних для проживання будинках. Загрозу подібних історій ніхто навіть не думає зупиняти (в нашому випадку на вулицю має шанси піти більше 200 сімей, з ризиком для життя в процесі).

      Про ті заходи, проякі пишуть в постановах про Еліту, писали вже 100 разів (інвентаризація активів яких два роки тому вистачило б на компенсації) - але зараз ці активи просто повиводили. Мабуть, і заходи ніякі не вживали щоб встигнути активи повиводити.

      Щодо страхування - страхові компанії що, дурні? За рік до кінця Еліти в форумах про нерухомість активно писали що це піраміда. Страхові компанії це теж знали. + в Еліту вкладали гроші бажаючі зекономити - там ціни були на 30% менші за подібні проекти. До того ж ті хто брав кредити в банках мабуть мали якесь страхування (чи вважали, що раз банк - вони вже застраховані, фірма Благовіст (Черновецького) яка активно продавала подвійні квартири, теж тоді кричала що їхня відповідальність застрахована (вже мабуть не кричить - вони нікому нічого не виплатили).

      В нашому випадку до страхових фірм звертались, вони надавати страхування від будівельних ризиків відмовляються в принципі.

      Для бажаючих дочекатись руйнування а потім подавати в суд - треба буде сплатити мито 5% від суми збитків - тобто 10 тис. доларів щодо квартири вартістю 200 тис., + вартість експертиз, які легко можуть коштувати і мільйон гривень в сумі. Статутні фонди тих "відповідальних" фірм типу 100 тис. гривень, коштами "інвесторів" вони відповідальність компенсувати не можуть.

      Тобто тут ситуація абсолютно безвиграшна. Від КМДА маємо листа, що вони відмовляються від будь-якої відповідальності (в тмоу числі і за надання дозволів).
  • 2008.02.13 | raw_stick

    мені також це не подобається

    не подобається роздавання матеріальних благ лохам

    тим, хто недавно довірив гроші шахрайській фірмі - квартиру
    тим, хто раніше довірив гроші шахрайській державі - по 1000 грн.
  • 2008.02.13 | igorg

    Пряме державне стимулювання безвідповідальності

    вкладників за рахунок платників податків. 100% популізм! Так само як і "повернення" вкладів.
    Є маса цілком реальних варіантів, що є компромісними й не залазять до держбюджету і не стимулюють безвідповідальності.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.14 | Просто человек

      Быдло, козлы, лохи

      Любі друзі!
      А точнее, чухчи, свиньи на радуге, ахихари и и.д.
      Ваши вільні высказывания сочат такой отупелостью...
      Да мы все попали, все кто живет в нашем "правовом" государстве и для которого мы все aka народ - быдло, козлы и лохи... Так и будет дальше, пока сами мы будм называть/обвинять нащих же товарищей по несчастью такими словами, а завтра они уже/ или другие чухчи, свиньи на радуге, ахихари и и.д будут называть уже нас... так "развивается" менталитет нации.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.14 | Sean

        хву

        перепрошую, якщо А зіграє на Мухосранському вокзалі у наперстковий лохотрон і залишиться без грошей, чи значить це, що Б, В, Г, Д (котрі люди розумні, обачні і передбачливі, у лохотрон не грають) тощо мають йому те компенсувати?
  • 2008.02.14 | klepton

    А як жеж ті, хто програв у казіно? Пане президенте, хто

    їм поверне гроші, га?

    У 1998 році у мене крадії витягнули геть усі гроші з кишені. Пане презіденте, чому держава мені досі їх не повернула, га?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.14 | Sean

      Ви ще забули тих, хто грав-не виграв у державні (!) лотереї



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".