МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

О, нарешті знайшов, що шукав. Україна живе не за свій кошт. (л)

04/02/2008 | Михайло Свистович
Цю статтю прочитав давно, але все гадав, що хтось на Майдан її вжезапостив, не міг уявити, що її не помітили (я ж в інтернеті кілька місяців практично не був). Тепер закінчив передивлятись усе (окрім забитої електронної пошти) і виявив, що таки не помітили.

Західні експерти застерігають Україну від економічного краху

http://www.epravda.com.ua/publications/478e6d0e6116f/

Завершальним акордом року, що минає, стали одноголосні прогнози аналітиків про економічну кризу, яка загрожує зачепити не тільки Україну, але й більшість країн колишнього СРСР, передовсім Україну, Росію й Казахстан.
На прикладі саме України чітко виявилася тенденція до нового витка інфляції, котру уряд протягом першого півріччя 2007 р. утримував у рамках прогнозованих 7,5%, однак у другій половині року її ріст вирвався з-під контролю.

Експерти Міжнародного валютного фонду, Міжнародної групи із запобігання криз, Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, а також багатьох інших експертних організацій одностайні в думці, що небувалий ріст рівня інфляції в 2008 році стане ключовою проблемою економіки країни.

Фахівці Міжнародної групи із запобігання криз вказують, що світова економіка вперше зіштовхнулася з одночасним подорожчанням кредитів і природних ресурсів. На їхню думку, причиною кризи є невідповідність динаміки зміни продуктивності й споживання. Споживчий бум відбувається на тлі вповільнення росту в базових галузях - енергетиці та сільському господарстві. Одночасно з виснаженням родючості ґрунтів відбувається подорожчання енергоресурсів, що неминуче веде до випереджального росту вартості продовольства.

Якщо іноземні економісти все частіше й усе голосніше говорять про кризу, що насувається, вітчизняні політики й експертне співтовариство начебто не розділяють їхніх побоювань і навпаки - будують плани щодо повернення внесків населенню, прискореного розвитку економіки й росту загального добробуту. Може справді, криза - це плід збудженої уяви високочолих теоретиків, а в реальності все буде добре, і політичні керманичі ведуть нас правильною дорогою, обіцяючи подальший ріст рівня життя, стимулюючи споживання та розігріваючи соціальні очікування?

Життя не за свій кошт - саме так характеризують справи в Україні експерти міжнародної групи із запобігання криз Crіsіs group. Їхній месидж дуже простий - українці й українська економіка споживають більше, ніж виробляють, фінансуючи дисбаланс за рахунок відносно дешевих іноземних кредитів. Розмір перекосу характеризує торговельний дефіцит України за 2007 рік, що, за оцінками міжнародного рейтингового агентства Fіtch Ratіngs, становить 3,4 млрд доларів.

Поки потік кредитних коштів розігріває ринок нерухомості та акцій, кожна окрема позика здається безпрограшною лотереєю, адже ріст цін перевищує відсотки по кредитах. Однак варто цьому золотому потоку висохнути, ціни зупиняться, й учорашнє сп'яніння від успіхів обернеться жорстоким похміллям боргової ями. Крах такого роду фінансових бульбашок уже доводилося переживати в 1997-1998 роках "азіатським тиграм", а потім і жителям США під час іпотечної кризи, що вибухнула цього року.

У випадку з Україною до недалекоглядних громадян і бізнесменів приєднується сама держава. Нескінченні вибори змушують лідерів усіх політичних партій задовольняти своїх виборців, продовжуючи підтримувати і навіть нарощувати соціальні видатки - як за рахунок іноземних позик, так і за рахунок деградації інфраструктури, побудованої в часи СРСР. Горезвісна проблема недофінансування ЖКГ зрештою виллється в те, що Україна опиниться в ситуації країн "третього світу", де каналізація, теплопостачання й водогін є розкішшю, доступною тільки найбільш забезпеченим верствам суспільства.

Слід відзначити, що це буде цілком закономірним: український ВВП на душу населення в 2006 році становив $2267, приблизно такі ж показники були й у Китаю, де більшість населення не знає не тільки про водопровід, але й про пенсійне забезпечення.

Боротьба із ВВП

Те, як українські чиновники реагують на виклики, посталі перед країною, вбиває останні надії на ріст ВВП, а отже - світле майбутнє в цілому й збереження водогону зокрема. Так, після багаторазового "плачу Ярославівни" щодо диспаритету цін на продукцію сільського господарства, енергоносії і добрива, розповідей про колективізацію, голодомор та інші жахи "радянського режиму", чиновники, здавалося б, мали розуміти, що село вже перебуває на межі колапсу і далі викочувати з нього ресурси неможливо.

Однак варто було нафті, а услід за нею і продовольчому кошику взяти черговий ціновий рубіж, урядовці заходилися встановлювати експортні квоти, по суті, змушуючи "розжирілих" селян дотувати зі своєї кишені, мабуть, "зголодніле" міське населення.

З таким "чисто ринковим" держуправлінням розраховувати на приплив інвестицій явно не доводиться.

Глобальне вирівнювання

Складно відмовлятися від своєї блакитної мрії, ще складніше зізнатися, що саме ти винен у тому, що мрії залишилися банальною демагогією, що ти виявився занадто слабким, недостатньо розумним або енергійним. Однак варто визнати, що причиною нашої кризи станемо саме ми. Маючи ту, що й українець, чи навіть більшу продуктивність праці, китаєць або індус навіть і не мріє про рівень соціальних гарантій, який обурює наших пенсіонерів.

Китайські чиновники, звичайно ж, прихабарюють, але порівняти їхні побори з аналогічними українських колег навряд чи можливо. "Їхні" громадяни дістають високу технічну освіту, якої, на жаль, уже немає в нас. Все це призводить до того, що міжнародний бізнес почуває себе там набагато комфортніше, ніж в Україні або де-небудь ще. Світ вирівнюється, й це вирівнювання піднімає рівень життя китайців та індусів, проходячись по Україні, Росії, Казахстану, Білорусі й іншим нашим сусідам ковзанкою глобальної конкуренції.

Кризовий бумеранг

Саме ця ковзанка, у сполученні з усе більш явними ознаками енергетичної та продовольчої кризи, являють головну загрозу економіці й соціальному добробуту в Україні. Якщо додати до сказаного давно очікуване падіння ціни на метал, похмурі прогнози експертів Crіsіs group стають усе правдоподібнішими. І навіть якщо ціна на метал залишиться стабільною, газ і нафта чомусь зупинять здорожчання, а в наших доріг, каналізації, трубопроводів і портів у наступному році зненацька відкриється друге дихання, всі ці проблеми повернуться до нас уже через рік, але у ще запущенішому вигляді.

Сьогодні всі країни СНД, насамперед Росія, Україна і Казахстан, стали заручниками кризи ліквідності, породженої хвилею дефолтів іпотечних кредитів у США, - економіки цих країн є головними одержувачами іноземних кредитів серед усіх пострадянських республік. "Американський" поштовх може стати останньою краплею, необхідною для запуску ланцюгової реакції кризових явищ. Росія, маючи колосальні нафтогазові доходи і стабілізаційний фонд, може дозволити собі м'який перехід, глушачи симптоми кризи грошовими вливаннями. У свою чергу, Україна, й меншою мірою Казахстан, за відсутності настільки значних резервів будуть змушені вже в 2008 році вжити активних дій.

Заходи щодо подолання кризи завжди непопулярні - адже вони означають, що комусь доведеться менше одержувати і більше працювати. Якщо жертвою оберуть електорат, він помститься на майбутніх виборах, бізнес відповість втечею за кордон, а чиновники настільки щільно зрослись із політичними партіями й навчилися захищати свої інтереси, що змусити їх зменшити свої апетити навряд чи змогла б навіть об'єднана коаліція Маргарет Тетчер із Шарлем де Голлем.

Відповіді

  • 2008.04.02 | Сергій Вакуленко

    Re: О, нарешті знайшов, що шукав. Україна живе не за свій кошт.

    Михайло Свистович пише:

    > Китайські [...] громадяни дістають високу технічну освіту, якої, на жаль, уже немає в нас.

    І чомусь у харківських університетах повнісінько китайських студентів...
  • 2008.04.02 | Mtm

    Наше майбутнє залежатиме від розвитку подій у Великому Світі

    1. То, что у нас негативное сальдо....бывает хуже, но мы покупаем то, что нам надо и то, что мы уже давно не производим, да и не производили. Бред о том, что-мы завалим мир высокими технологиями остается только бредом наших академиков, которых никто в мире уже академиками и не считает. Достаточно проехаться на НАШЕМ ТРОЛЛЕЙБУСЕ и МАРШРУТКЕ по нашим дорогам, вселиться в наш ЭЛИТНЫЙ ДОМ после строителей, что-бы понять, кроме нас этого никто не купит. А мы будем покупать импортное, тому що краще. И у нас есть классные вещи, но .....очень немного. Посему раньше или позже мы будем покупать у развитых стран - все-равно прийдется. Им у нас покупать в общем то нечего, к сожалению. Американцы тоже живут за чужой счет и с большим размахом:) Но они еще и производят очень много и бензин у них вроде подешевле?
    2. Мы очень зависимы от Большого финансового мира и то, что мы не заметили его легкое недомогание еще ничего не значит. Инкубационный период. Если это серьезно у них, то нас тряхнет чуть позже намного сильнее. С кредитами надо завязывать уже сейчас, любое маленькое потрясение вырубит нашу финасовую систему.
    3. Наши цены на жилье равны европейским, но прибавьте стоимость обработки голых стен на первичке. Наши проценты заоблачны, в Европе - 5%, можно меньше, то есть реальная цена жилья и величина выплат по ипотеке у нас раза в три больше. При снижении доходов, смогут ли наши возвращать кредиты? Хер. Потом будет дальше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Михайло Свистович

      Re: Наше майбутнє залежатиме від розвитку подій у Великому Світі

      Mtm пише:
      > И у нас есть классные вещи, но .....очень немного. Посему раньше или позже мы будем покупать у развитых стран - все-равно прийдется. Им у нас покупать в общем то нечего, к сожалению.

      Так не буває. Щоб купити що-небудь непотрібне, треба спочатку продати що-небудь непотрібне (с) Матроскін.

      > Американцы тоже живут за чужой счет и с большим размахом

      Це не зовсім так

      > Но они еще и производят очень много

      Так отож

      > и бензин у них вроде подешевле

      Він дотується там державою

      > 2. Мы очень зависимы от Большого финансового мира и то, что мы не заметили его легкое недомогание еще ничего не значит. Инкубационный период. Если это серьезно у них, то нас тряхнет чуть позже намного сильнее.

      Ні, не сильніше. Насправді ця наша залежність поки ще досить слабка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Mtm

        Два нюанса.

        1. По большому счету у нас либо нечего предложить развитому человечеству, так как оно некачественное, либо это надо самому нашему "перегретому" рынку.
        Негативное торговое сальдо это не хорошо, но не мы одни это проходили, думаю не самая большая беда на данном этапе.
        2. А вот финансовое недомогание в Большом Мире у нас может превратиться в серьезную болезнь. Если "наши" банки не получат дешевые кредиты, что-бы спихнуть их втридорога населению, они, скорее всего, вздрючат население и т.д.
        И вообще миф о гордом островке экономической стабильности Украине на фоне мирового шторма, все-таки миф. Кстати, в сатье и об этом тоже.

        Посмотрим.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

          Re: Два нюанса.

          >По большому счету у нас либо нечего предложить развитому человечеству, так как оно некачественное, либо это надо самому нашему "перегретому" рынку.
          Ви забуваєте про такий товар як "мізки". В нас він дуже якісний

          >Если "наши" банки не получат дешевые кредиты, что-бы спихнуть их втридорога населению, они, скорее всего, вздрючат население и т.д.
          Вперше чую, що банки "дрючать населення". От населення може "пустити по світу з торбою" конкретний банк. Якщо зуміє організуватися
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Mtm

            Re: Два нюанса.

            Hoja_Nasreddin пише:

            > Ви забуваєте про такий товар як "мізки". В нас він дуже якісний

            Це міф, колись мізки були доволі якісними, але не зараз. Найкращі мізкі в Україні були за певного періоду радянської влади, коли на освіту витрачалися великі гроші (60-ті роки, якщо не помиляюся). Тоді СРСР був лідером в космосі і щє де інде. Мозки припинили вирощувати в СРСР вже за Брєжнєва. У нас вирощування мізків не пріоритет. Зараз зразок наших мозків: перестарки діляги з НАНУ і профєсор з ПР, який на їхньому фоні виглядає не так вже і погано зі своїми науковими набутками:)



            > Вперше чую, що банки "дрючать населення". От населення може "пустити по світу з торбою" конкретний банк. Якщо зуміє організуватися

            В США дрючат. Гадаю при виникненні подібної ситуації у нас вони не робитимуть виключення для населення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

              Re: Два нюанса.

              >Це міф, колись мізки були доволі якісними, але не зараз. Найкращі мізкі в Україні були за певного періоду радянської влади, коли на освіту витрачалися великі гроші (60-ті роки, якщо не помиляюся). Тоді СРСР був лідером в космосі і щє де інде. Мозки припинили вирощувати в СРСР вже за Брєжнєва. У нас вирощування мізків не пріоритет. Зараз зразок наших мозків: перестарки діляги з НАНУ і профєсор з ПР, який на їхньому фоні виглядає не так вже і погано зі своїми науковими набутками:)
              1.Я не про регалії. Певно що академік Литвин чи професор Янукович поруч із поняттям "мізки" не ночували і виїхати можуть за кордон виключно за власний кошт та на власне ранчо
              2.Ви певно не бачите (і не орієнтуєтеся) скільки талановитих випускників (батьки яких - звичайні українці) їдуть за кородон працювати за фахом (саме так)
              3.ну і нарешті, мізки, це далеко не завжди просто добра освіта
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.02 | Mtm

                Re: Два нюанса.

                З інших країн їде більше. І досягнень більше. У нас більше їде заробітчан. Я люблю свою країну, але казки про наші мізки - це тільки казки. "Если вы такие умные, то почему вы такие бедные". На Заході людський капітал - економічна категорія, чим більше інвестують в цей капітал, тим буде більше "мозків". У нас ці інвестиції на рівні конкретних батьків, але і система освіти безнадійно застаріла і нема ні інвестицій, ні обміну ідеями з Заходом. Тому, ОК, мізки є, але у порівнянні до країн, де їх "вирощують", їх ну очень замаааало.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

                  Re: Два нюанса.

                  >З інших країн їде більше.
                  З яких ? :)

                  >І досягнень більше.
                  Називайте

                  >У нас більше їде заробітчан.
                  Порівняно з ким? Турками? Балканцями? Поляками? Китайцями? Індусами (індійцями)?

                  >Я люблю свою країну,
                  Я цього і не піддавав сумніву

                  >але казки про наші мізки - це тільки казки.
                  Казки про те що це казки - це і є справжні казки

                  >"Если вы такие умные, то почему вы такие бедные".
                  Підміна понять. Не плутайте горщики, куди садите рослини - інакше порівняння не є коректним

                  >На Заході людський капітал - економічна категорія, чим більше інвестують в цей капітал, тим буде більше "мозків".
                  Я з тим і не сперечався. Тут Ви лиєте воду на мій млин

                  >У нас ці інвестиції на рівні конкретних батьків,
                  Можливо й так

                  >але і система освіти безнадійно застаріла
                  Тут Ви як це не дивно для Вас - рації не маєте. Крім того, все дуже залежить від конкретної спеціальності чи спеціалізації, зрештою від факультету та навчального закладу.

                  >і нема ні інвестицій, ні обміну ідеями з Заходом.
                  Ви ту хтіли мабуть сказати що бажано би було мати більше

                  >Тому, ОК, мізки є, але у порівнянні до країн, де їх "вирощують", їх ну очень замаааало.
                  Розкажіть про ті країни. Залюбки послухаю. А потім почитайте новини тижневої давності, наприклад про Англію, завантаженість (наповнення)її вузів, і за рахунок яких студентів то останнім часом здійснюється. Гадаю оптимізму Вам додасться :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.04.02 | Mtm

                    Білявка в гарварді:)



                    Hoja_Nasreddin пише:
                    > >З інших країн їде більше.
                    > З яких ? :)
                    В ЄС між собою їздять набагато більше, і мають на це можливості.
                    >
                    > >І досягнень більше.
                    > Називайте

                    Рівень життя, хоча б. Чистота під"їздів....

                    > >У нас більше їде заробітчан.
                    > Порівняно з ким? Турками? Балканцями? Поляками? Китайцями? Індусами (індійцями)?

                    Формулюю свою думку чіткіше: "У нас за кордон їдуть більше працювати в сфері некваліфікованої праці, ніж інтелектуальної".
                    >
                    > >Я люблю свою країну,
                    > Я цього і не піддавав сумніву
                    >
                    > >але казки про наші мізки - це тільки казки.
                    > Казки про те що це казки - це і є справжні казки

                    >
                    > >"Если вы такие умные, то почему вы такие бедные".
                    > Підміна понять. Не плутайте горщики, куди садите рослини - інакше порівняння не є коректним

                    Чому?
                    >
                    > >На Заході людський капітал - економічна категорія, чим більше інвестують в цей капітал, тим буде більше "мозків".
                    > Я з тим і не сперечався. Тут Ви лиєте воду на мій млин
                    >
                    Я кажу, що мізки будуть там, де їх вирощують, у нас їх не вирощують. То де ім взятися? Не у окремому випадку, а у масовому?

                    > >У нас ці інвестиції на рівні конкретних батьків,
                    > Можливо й так
                    >
                    В ЄС крім інвестицій батьків ще й багато від держави перепадає. Чий людський капітал (в моєму розумінні це і є "МІЗКИ", буде конкурентнішими?)

                    > >але і система освіти безнадійно застаріла
                    > Тут Ви як це не дивно для Вас - рації не маєте. Крім того, все дуже залежить від конкретної спеціальності чи спеціалізації, зрештою від факультету та навчального закладу.

                    Я не маю на увазі конкретні освітні заклади. В цілому - вона в жалюгідному стані.

                    >
                    > >і нема ні інвестицій, ні обміну ідеями з Заходом.
                    > Ви ту хтіли мабуть сказати що бажано би було мати більше

                    Я не маю ваш конкретний випадок обміну ідеями.

                    >
                    > >Тому, ОК, мізки є, але у порівнянні до країн, де їх "вирощують", їх ну очень замаааало.
                    > Розкажіть про ті країни. Залюбки послухаю. А потім почитайте новини тижневої давності, наприклад про Англію, завантаженість (наповнення)її вузів, і за рахунок яких студентів то останнім часом здійснюється. Гадаю оптимізму Вам додасться :)

                    В Англії мізків менше?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

                      Перше що знайшов (/)

                      Але читав щось більш докладне потужне й цікавіше (ліньки шукати :) )

                      http://www.2edu.ru/2edu/2edu.nsf/Display?OpenAgent&PageName=doc.html&root_id=articles&doc_id=C16CCB4770ED1AC4C32572AC00525260


                      Каждый седьмой студент в Англии – иностранец


                      Количество иностранных студентов, обучающихся в университетах Великобритании, увеличилось до 330 тыс. человек – то есть каждый седьмой учащийся английских вузов является выходцем из другой страны. Всего в стране высшее образование на данный момент получают 2,3 млн человек.

                      Также было проведено отдельное исследование на предмет гендерного соотношения студентов. 48% женщин и 38% мужчин поступают в университеты. Это означает, что каждый год женщин поступает на 20 тыс. больше.
                      Союз сотрудников университетов сообщает, что рост числа студентов должен также сопровождаться ростом инвестиций в сферу высшего образования.

                      В последнее время возрос приток студентов из Индии, Германии, Франции и Нигерии. Индия – второй после Китая импортер студентов. Число студентов из Гонконга снизилось на 4%, и составляет теперь 9000 человек.

                      Согласно отчету Организации по экономическому содействию и развитию, приток иностранных студентов в Англию вырос в 2 раза за последние 10 лет. По последним прогнозам, в ближайшие годы он утроится.
                      Премьер-министр Великобритании выступил с инициативой по увеличению квоты для иностранных студентов еще на 100 тыс. в следующие 5 лет.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.04.02 | Mtm

                        Это подтверждает

                        что человеческий капитал ("Мозги", в моем понимании в данной дискуссии), как и любой др. капитал (стоимость, приносящая прибавочную стоимость), склонен увеличивать себя. То есть в Англии его настолько много, что именно там он увеличивается еще быстрее, а не в, скажем, Алчевске или Дрогобыче. "Мозги" в моем понимании - это не только и далеко не врожденное качество, данное происхождением, хотя это и играет роль. А продукт целенаправленных инвестиций в приготовление этих самых мозгов. причем не рафинированной элиты, которую обучают в Киеве в элитных школах, а потом отправляют за кордон, а моих соседей по Троещине, которые меня интересуют гораздо больше.
        • 2008.04.02 | Михайло Свистович

          Re: Два нюанса.

          Mtm пише:
          >
          > 2. А вот финансовое недомогание в Большом Мире у нас может превратиться в серьезную болезнь. Если "наши" банки не получат дешевые кредиты, что-бы спихнуть их втридорога населению, они, скорее всего, вздрючат население и т.д.

          Так вічно тривати не може. Розв"язка буде ну дуже поганою.

          > И вообще миф о гордом островке экономической стабильности Украине на фоне мирового шторма, все-таки миф

          Де Ви побачили стабільність? Й не перебільшуйте значення шторму. Вони у світі періодичнор трапляються.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Mtm

            Re: Два нюанса.

            >
            > Де Ви побачили стабільність? Й не перебільшуйте значення шторму. Вони у світі періодичнор трапляються.

            Ну у нас пишут о суровом ипотечном кризисе поразившем США и о том, что в Украине нет никаких причин для кризисов:) То бишь снижения цен на недвижимость.
            Земля и недвижимость - флагманы современной украинской экономики! :)

            Пока действительно не шторм, не понятно что. Был бы шторм нам бы было уже хуже, чем США. А может ничего и не будет. Но учитывая, что своих проблем в экономике хватает, что будет - тоже непонятно.

            Значение "шторма" переоценивать не стоит, но недооценивать тоже.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Михайло Свистович

              Re: Два нюанса.

              Mtm пише:
              >
              > Был бы шторм нам бы было уже хуже, чем США

              Не буде нам гірше ніж США
    • 2008.04.02 | Shooter

      Не тільки, але до великої міри

      "Усьо" дуже "просто" - див. приклади "братів наших бувших".

      Там, де відбулася повноцінна реформа у майже всіх сферах - туди прийшов "зовнішній світ" (а чого не прийти - частина найбільшого в світі спожичого ринку з порівняно дешевою кваліфікованою робочою силою) - все ОК і рухається наперед. Найкращий приклад - Словаччина, 10% річного росту, річна інфляція - 3%; трохи гірше - Чехія та Польша. (Словенія вже, де-факто, давніше стала "фактичною частиною Заходу")

      Друга група пост-соц країн, включаючи потенційно найуспішнішу Угорщину, мають сьогодні певні трабли. Які пов'язані з ВІДСУТНІСТЮ ПОВНОЦІННИХ РЕФОРМ - в економіці та праві, насамперед.

      Паетаму, якщо Україна має бажання вибратися із тої (для Європи) глибокої дупи, в якій вона сьогодні знаходиться, іншого шляху ніж "похід в Європу через внутрішні реформи" просто не існує.
    • 2008.04.02 | OlalaZhm

      Зате у нас на халяву живуть зовсім не знедолені

      тіпа Кучми і всіляких ветеранів всього-на-світы, які не знають, яких ще собі привілеїв хапнути, поки сироти таких же ветеранів на них пащуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Михайло Свистович

        Знедолені теж

        Те саме підвищення пенсій непропорційно високе по відношенню до зростання доходів. Тарифи на ЖКГ у багатьох містах дотуються з бюджету. Та й там, де не дотуються, вони не мають інвестиційної складової. Медицина також фінансується з бюджету. А якщо зробити все згідно "вовчих законів ринку" купа населення не зможе платити за ЖКГ та лікування.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Mtm

          Re: Знедолені теж

          Как работает наше ЖКХ - видно по подъездам. Конечно, лучше иметь работающий и чистый лифт, платя при этом больше...но будет ли оно все лучше, даже если платить больше. Опять же вопрос коммунальной постсоветской культуры рисования граффитти, ссания в подъездах, плювания в лифтах...
          С медициной все-равно же платим:) Если посчитать, сколько платим, можно платить за годовую страховку и не платить напрямую.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Михайло Свистович

            Re: Знедолені теж

            Mtm пише:
            > Как работает наше ЖКХ - видно по подъездам

            І воно не зможе з нинішніми коштами та станом матеріальної бази працювати набагато краще.

            > С медициной все-равно же платим

            Не всі і не за всі послуги

            > Если посчитать, сколько платим, можно платить за годовую страховку и не платить напрямую

            Не судіть знедолений прошарок по собі
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Mtm

              Re: Знедолені теж

              Михайло Свистович пише:
              > Mtm пише:
              > > Как работает наше ЖКХ - видно по подъездам
              >
              > І воно не зможе з нинішніми коштами та станом матеріальної бази працювати набагато краще.

              Тут сама организация, или как модно выражаться - инстытуцыйна розбудова еще та - конь не валялся. Не беру цены на газ и воду, но на организацию уборки и т.д. - это кошмар.
              >
              > > С медициной все-равно же платим
              >
              > Не всі і не за всі послуги
              >
              > > Если посчитать, сколько платим, можно платить за годовую страховку и не платить напрямую
              >
              > Не судіть знедолений прошарок по собі

              Я даже не знаю, какая у нас система в теории. Но из опыта знаю, что приходится платить. Бедный ты или богатый, но визит участкового педиатра на дом в Киеве стоит вполне определенных денег.
              Страховка не панацея. Но у нас же вычитаются из зарплат деньги на медицину? а потом приходится платить еще раз. В общем все запутано.
              В отношении обездоленных - должна работать социальная служба, помощь и медицина. Или программы по чернобыльцам, афганцам. Ну это взгляд любителя.

              В лучшем случае я отношусь к среднему классу. Где-то ближе к его донышку:)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.02 | Михайло Свистович

                Re: Знедолені теж

                Mtm пише:
                >
                > Я даже не знаю, какая у нас система в теории. Но из опыта знаю, что приходится платить

                Якщо Ви не заплатите (так і роблять найбідніші пенсіонери) він все одно рано чи пізно прийде і якось обслужить.

                >
                > В отношении обездоленных - должна работать социальная служба, помощь и медицина.

                Я не прихильник нинішньої системи медицину. Просто стверджую, що нинішня соціальна Україна вилізе колись всім нам боком. Медицина - яскравий приклад.
          • 2008.04.02 | Iryna_

            Re: Знедолені теж

            щодо страховки - з страховкою вийде набагато дорожче
            там дуже великі трансакційні та адміністративні витрати

            щодо важких захворювань з великими витратами - не сумнівайтесь, що такі випадки будуть виключені

            і зараз до страховки включена певна обмежена сума, медичні страховки які купують фірми часто виключають дорогі хвороби - рак, туберкульоз, СНІД і так далі
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Mtm

              Re: Знедолені теж

              Я имел в виду страховку, которая у нас якобы должна существовать или существует, что-то вроде обязательного страхования и соответственных вычетов.
              В ЕС в некоторых странах годовая медстраховка для иностранца обойдется в их среднемесяную зарплату (чистыми!).
  • 2008.04.02 | Свинья на радуге

    Тока тут вопрос ширше ставится

    Хоть и завуалированно. Весь золотой миллиард не за свой щщёт живёт.
    Но вообще после "Бойцовского клюба" Чака Паланика такие статьи это аккордеонЪ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Mtm

      Все мы живем за чужой счет:)

      Начиная от цепочки питания...В Германии зависимость от импортных мерседесов, в отличие от Украины, отсутствует напрочь.
      Если более "советское" историческое сравнение, это как Москва 1989-1992 гг. (зол.млрд) и город бамостроителей в джунглях тайги (страны вне зол. млрд., включая Украину). Конечно, Москва "сидит на шее молодых и гордых таежных провинциалов, знающих, что значит тяжелый простой труд на свежем воздухе", но кризис в Москве ударил по бамостроителям сильнее, чем по москвичам, так как на самом деле провинциалы были зависимы от Центра (в каждой системе координат - свой), гораздо сильнее, чем Центр от них. Не получили товары, зарплаты, продукты (сейчас кредиты) и т.д. Жопа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Михайло Свистович

        Re: Все мы живем за чужой счет:)

        Mtm пише:
        > Начиная от цепочки питания...

        Ви трохи не розумієте. За чужий рахунок не означає споживати чужі продукти. Якщо є свої, наприклад, промислові, які можна обміняти на чужі харчові, то це не є за чужий рахунок. Ви ж не погодитесь, що живете за рахунок власника гастроному? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Mtm

          Re: Все мы живем за чужой счет:)

          Я подал это с иронией. Сложно говорить, кто и за чей счет живет в этом мире. Все относительно.
          То, что мы живем не за свой счет - да разве ж это можно назвать жизнью:)?
          Хотя, конечно, "не за свой счет". Экономика слабенькая и зависимая от внешних факторов. Была бы сильнее, зависела меньше.
          С автором статьи я не спорю - у меня тоже некоторые опасения по поводу развития событий.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Михайло Свистович

            Re: Все мы живем за чужой счет:)

            Mtm пише:
            >
            > Экономика слабенькая и зависимая от внешних факторов. Была бы сильнее, зависела меньше.

            Навпаки, більш сильні західні економіки більше за нашу залежать від зовнішніх чинників. А ось ніяка економіка Афганістану мало від них залежить :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Mtm

              Re: Все мы живем за чужой счет:)

              А ось ніяка економіка Афганістану мало від них залежить :)

              Ну так прям і ніяка, стільки гашишу експортувати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.02 | Михайло Свистович

                Re: Все мы живем за чужой счет:)

                Mtm пише:
                > А ось ніяка економіка Афганістану мало від них залежить :)
                >
                > Ну так прям і ніяка, стільки гашишу експортувати.

                І жоден шторм на це не вплине :) Хіба що збільшиться попит на гашиш, щоб заглушити горе від банкрутства, зменшення статків, інштих наслідків шторму :)
      • 2008.04.02 | Iryna_

        як свідок міст бамостроитєлєй тоді і потім

        можу додати - "тоді" (80-ті) це була майже філія Москви щодо постачання товарами, з вищими зарплатами і досить дешевими авіаквитками

        "потім" - (90-ті) "задниця" - це дуже м'яко, гаплик набагато значніший ніж в старіших сибірських містах і містечках

        контраст фантастичний
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Михайло Свистович

          Re: як свідок міст бамостроитєлєй тоді і потім

          Iryna_ пише:
          > можу додати - "тоді" (80-ті) це була майже філія Москви щодо постачання товарами, з вищими зарплатами і досить дешевими авіаквитками
          >
          > "потім" - (90-ті) "задниця" - це дуже м'яко, гаплик набагато значніший ніж в старіших сибірських містах і містечках
          >
          > контраст фантастичний

          Ото до такого можемо дожитися
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Михайло Свистович

      Re: Тока тут вопрос ширше ставится

      Свинья на радуге пише:
      > Весь золотой миллиард не за свой щщёт живёт

      Це - совковий міф
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

        Re: Тока тут вопрос ширше ставится

        >Це - совковий міф
        Гадаю, питання складніше, аніж просто міф (та ще й совковий :) )
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Свинья на радуге

          Справа в тому, що

          Hoja_Nasreddin пише:
          > >Це - совковий міф
          > Гадаю, питання складніше, аніж просто міф (та ще й совковий :) )

          Якби про золотий мільярд написали Ви, то це не було б названо міфом, та ще й совковим.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

            Я розумію, у чий город камінець. Щодо рації...навряд

          • 2008.04.02 | Михайло Свистович

            Re: Справа в тому, що

            Свинья на радуге пише:
            >
            > Якби про золотий мільярд написали Ви, то це не було б названо міфом, та ще й совковим.

            Я ніколи не написав би такого про золотий мільярд
  • 2008.04.02 | study23

    Re: О, нарешті знайшов, що шукав. Україна живе не за свій кошт.

    Й досі не розумію, навіщо було давати Тимошенко другий шанс, коли вона з попереднім не справилася? Таке відчуття біло в 2004році під час Помаранчевої революції, що вона мільйони людей загіпнотизувала. Деякі досі не можуть відійти. Жили потихеньку при Кучмі, чим погано було? Інфляцією? Політичної нестабільністю? Корупцією? Але не в тих масштабах, що є зараз, під час "боротьби з корупцією"! Дали вдруге владу Тимошенко - вона й давай творите все, що й у ві сні не кожному примаритсья. Тепер ось всьому українському народові розплачуватися приходиться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Mtm

      Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

      ,роста потребления в Китае, Индии, России...Наши цены будут стремиться выравняться с мировыми. Что и происходит.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Михайло Свистович

        Re: Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

        І наслідок невиправдано високих соціальних виплат зокрема
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Mtm

          Re: Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

          Хтось колись зі мною сперечався, що треба повертати компенсації за "Ощадбанк" :)
          Але інфляція зараз шалена і в балтийських країнах. Ціни менше зростають там, де вони вже і так високі, як в Нідерландах, Об. Королівстві...

          З іншого боку Україна має бути соціально орієнтованою державою, бо буде ще гірше. Ось в деяких країнах, членах НАТО і ЄС законодавство про трудові відносини передбачає, що работодавець сплачує витрати робітника на транспорт (до та з роботи - як правило купується абонемент на автобус, метро чи електричку, якщо з передмістя) та обід (можна брати грошима). Думаю партія під цим лозунгом може здорово пройтися і по Донбасу і по Галичині:)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Hoja_Nasreddin

            Власне

            Простенька байка перед очима:

            Лежить лантух з грішми (10 млн грн) на дорозі. По один бік дороги 10тис звичайних українців. По другий - "гарантійний колєґа" Ахмєтов.
            Що кажуть і роблять Кнур або Бандит? Віддати лантух Ахмєтову. В магазин з ними за харчами не побіжить. Навіть якщо щодня буде влаштовувати вечірку у ДонбасПаласі - Україна то не відчує навіть на запах. Створить гарантійний колєґа навіть ОДНЕ робоче місце - закупить на ту суму якогось занюханого іноземця, аби м'яча ганяв по полю. Кнур і Бандит звітують - інфляція на нулі !
            10тис звичайних українців облизуючись та зітхаючи скрушно проддводжають очима лантух, що сховався в багажнику мерса колєґи Ахмєтова

            Що каже й робить сторона протилежна? Ділить той лантух порівну на 10тис звичайних українців. Хтось негайно рушає по закупи. Частина пенсіонерів мислить так: куплю собі нормальний телевізор (600-900грн) та звичайний двд-плеєр (200-500грн). Буду дивитися новини та різні передачі (аби жодна зараза мене не здурила на виборах). Молодята купують новий матрац - за рік українців звичайних стане більше. Тільки одна людина засмучена. Ахмєтов. Шкода лантуха з грішми.
          • 2008.04.02 | Михайло Свистович

            Re: Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

            Mtm пише:
            > Хтось колись зі мною сперечався, що треба повертати компенсації за "Ощадбанк"

            Я був завжди проти їх повернення

            > Але інфляція зараз шалена і в балтийських країнах

            Наскільки шалена?

            > Ціни менше зростають там, де вони вже і так високі

            Звичайно. Однак всесвітнє зростання цін - це лише один потужний чинник інфляції.

            >
            > З іншого боку Україна має бути соціально орієнтованою державою, бо буде ще гірше

            Бідний не може бути соціально-орієнтованим. Це погано закінчується.

            >
            > Ось в деяких країнах, членах НАТО і ЄС законодавство про трудові відносини передбачає, що работодавець сплачує витрати робітника на транспорт (до та з роботи - як правило купується абонемент на автобус, метро чи електричку, якщо з передмістя) та обід (можна брати грошима).

            От коли в нас продуктивність праці та якість виробленої продукції будуть як в цих деяких країнах, можна про таке і подумати.

            >
            > Думаю партія під цим лозунгом може здорово пройтися і по Донбасу і по Галичині

            Щоб і ще більше розпалити руйнівний для розвитку держави і так буяючий популізм?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Mtm

              Re: Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

              >
              > > Але інфляція зараз шалена і в балтийських країнах
              >
              > Наскільки шалена?

              Згідно Євростату, річна інфляція на лютий 2008 року в ЄС:
              Єврозона:
              Нідерланди 2%
              ФРН, Португалія 2,9%
              Італія, Австрія 3,1%
              Франція 3,2%
              Фінляндія 3,3%
              Ірландія 3,5%
              Бельгія 3,6%
              Мальта 4%
              Люксембург 4,2%
              Іспанія 4,4%
              Греція 4,5%
              Кіпр 4,7%
              Словенія 6,4%

              Не євро-зона
              Об. Королівство 2,2% (по цій країні дані за січень)
              Швеція 2,9%
              Данія 3,3%
              Словаччина 3,4%
              Польща 4,6%
              Угорщина 6,7%
              Чехія 7,6%
              Румунія 8%
              Літва 10,9%
              Естонія 11,5%
              Болгарія 12,2%
              Латвія 16,5%.


              >
              > > Ціни менше зростають там, де вони вже і так високі
              >
              > Звичайно. Однак всесвітнє зростання цін - це лише один потужний чинник інфляції.
              >
              Згоден. Але важливий чинник.
              > >
              > > З іншого боку Україна має бути соціально орієнтованою державою, бо буде ще гірше
              >
              > Бідний не може бути соціально-орієнтованим. Це погано закінчується.
              >
              Є різні форми цієї орієнтації. Є й добрі.
              > >
              > > Ось в деяких країнах, членах НАТО і ЄС законодавство про трудові відносини передбачає, що работодавець сплачує витрати робітника на транспорт (до та з роботи - як правило купується абонемент на автобус, метро чи електричку, якщо з передмістя) та обід (можна брати грошима).
              >
              > От коли в нас продуктивність праці та якість виробленої продукції будуть як в цих деяких країнах, можна про таке і подумати.
              >
              Це б стимулювало цю продуктивність. Краще платять - краще працюють.
              > >
              > > Думаю партія під цим лозунгом може здорово пройтися і по Донбасу і по Галичині
              >
              > Щоб і ще більше розпалити руйнівний для розвитку держави і так буяючий популізм?

              А зарплата, якої вистачає щоби доїхати до роботи - це нормально? Звідси, зокрема, корупція. Тим більше, що за небюджетників мали б платити власники компаній. У Порошенка грошей вистачить. І так і так його гроші розкручують ціни.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.02 | Михайло Свистович

                Re: Инфляция у нас - следствие роста цен в мире вообще

                Mtm пише:
                >
                > А зарплата, якої вистачає щоби доїхати до роботи - це нормально?

                Ні, ненормально. Однак фахівець та сумлінний працівникзавжди знайде кращу зарплату.
    • 2008.04.02 | Taras-ods

      Тимошенко другий шанс сама взяла

      а ми рота розявили і прогавили це.

      доречі у нас вибудовується політична стабільність, вже сформувався закритий клуб політичних угруповань, куди нема ходу вже нікому. наслідки ми вже пожинаємо.


      study23 пише:
      > Й досі не розумію, навіщо було давати Тимошенко другий шанс, коли вона з попереднім не справилася? Таке відчуття біло в 2004році під час Помаранчевої революції, що вона мільйони людей загіпнотизувала. Деякі досі не можуть відійти. Жили потихеньку при Кучмі, чим погано було? Інфляцією? Політичної нестабільністю? Корупцією? Але не в тих масштабах, що є зараз, під час "боротьби з корупцією"! Дали вдруге владу Тимошенко - вона й давай творите все, що й у ві сні не кожному примаритсья. Тепер ось всьому українському народові розплачуватися приходиться.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Мартинюк

        Якраз це і є реставрація кучмізму

        Віра в те що всього можна досягти за рахунок масованого піару і тотального зафекалювання мізків наївної і простодушної більшості українського народу. Помаранчева революція захитала цю віру і дуже багато апологетів цього "культу" зробили все можливе аби повернути громадську думку до тої самої апатії та розчарування, якого вона зазнавала після кожної чергової "перемоги" Кучми.

        Інтесивне цькування Ющенка протягом всіх цих часів на мою думку є намганням помститися за поразку 2004 року. І ще проявом органічної відрази від до характерного українського типажу, який представляє Ющенко. Люди яким колись були абсолютно байдужими пиятики Кучми та його гітара, зараз виливають водоспади їдкої жовчі на ющенківські бджоли, горщики та картинні галереї.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Shooter

          кучмізму з чєловєчєскім ліцом

          Ющенко, звісно, сам винуватий, що допустив Юлю до влади в 2005. І що навесні 2005 не розігнав ВР, не виграв вибори у ВР з 40% для НСНУ, 20% для БЮТ, не поставив Єханурова ПМ-ом, а Юлю - віце-ПМом з паливно-енергетичного комплексу, не реприватизнув 30+ підприємств, а далі зафіксував економіку в стадії зростання і потихеньку почав структурувати країну до ЄС.

          Юля ж скористалася першою можливістю і почала ще ранньою весною 2005 зубами і будь-якими способами вгризатися у владу. І вже в червні 2005 країна опинилася у дискурсі, який триває до тепер і який триватиме до тих пір, поки бандюки, які прийшли на заміну партгоспноменклатурі до влади, не будуть замінені на політиків.

          Думаю, років таких за 10 це станеться.
    • 2008.04.02 | Мартинюк

      Вклад Тимошенко в Помаранчеву революцію не так вже й грандіозний

      Як про це зараз твердять її піарники.

      Хто сумнівається, нехай підніме старі новини про рейтинг Тимошенко в якості кандидата у Президенти до літа 2004 року. Саме відсутність шансів конкурувати з Ющенком і Януковичем змусила її піти на союз з Ющенком.

      Додаткові дані про внесок Тимошенко у вибори 2004 року можна взяти по результатах виборів у областях які курував БЮТ - там з великим відривом виграв Янукович.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | SpokusXalepniy

        Про довгу і коротку пам'ять.

        Мартинюк пише:
        > Вклад Тимошенко в Помаранчеву революцію не так вже й грандіозний. Як про це зараз твердять її піарники.
        > Хто сумнівається, нехай підніме старі новини про рейтинг Тимошенко в якості кандидата у Президенти до літа 2004 року.
        Ну, чому ж брати лише старі рейтинги, рейтинги періоду кучмізма.
        Можна взяти і рейтинги періоду ющенкізма. Наприклад рейтингі Тимошенко напередодні виборів в ВР 2006 року, а ще краще - рейтинги БЮТ на позачергових виборах 2007 року.

        Погано, коли коротка пам'ять! Але не менш погано, коли коротка пам'ять відсутня зовсім!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Михайло Свистович

          Re: Про довгу і коротку пам'ять.

          SpokusXalepniy пише:
          >
          > Ну, чому ж брати лише старі рейтинги, рейтинги періоду кучмізма

          Бо Мартинюк писав про причини підтримки Тимошенко кандидатури Ющенка на президента. Невже Ви не помітили?

          > Можна взяти і рейтинги періоду ющенкізма. Наприклад рейтингі Тимошенко напередодні виборів в ВР 2006 року, а ще краще - рейтинги БЮТ на позачергових виборах 2007 року.

          Не можна, бо ці рейтинги не мають жодного стосунку до причини підтримки Тимошенко кандидатури Ющенка на президента, про яку писав Мартинюк.

          >
          > Погано, коли коротка пам'ять! Але не менш погано, коли коротка пам'ять відсутня зовсім!

          І ще більш погана, коли неуважність зводить нанівець будь-яку пам"ять.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | SpokusXalepniy

            Re: Про довгу і коротку пам'ять.

            А чому ви гадаєте, що рейтинг Тимошенко не був ТАК САМЕ зменшен в часи Кучми, як і за часи Ющенко? Це і є змістом мого повідомлення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | Михайло Свистович

              Re: Про довгу і коротку пам'ять.

              SpokusXalepniy пише:
              > А чому ви гадаєте, що рейтинг Тимошенко не був ТАК САМЕ зменшен в часи Кучми, як і за часи Ющенко?

              Тому що я живу не в Каліфорнії

              > Це і є змістом мого повідомлення

              Але дуже прихованим
  • 2008.04.02 | Bayan

    А за рахунок чого живe Україна?


    Моя сім'я зокрeма живe за кошти, які я, заробітчанин, з групи заробітчан, які по свідчeнням тутeшніх форумчан нe мають мізків вжe з 60-х, зароблєю у SША.

    Тут таки ранішe казали, що цe злe для України, "спричиняє інфляцію".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Mtm

      Re: А за рахунок чого живe Україна?

      Bayan пише:
      >
      > Моя сім'я зокрeма живe за кошти, які я, заробітчанин, з групи заробітчан, які по свідчeнням тутeшніх форумчан нe мають мізків вжe з 60-х, зароблєю у SША.
      >
      Передергивать не красиво. Я объяснил, что для меня то, что называет г-н Насреддин "мозги" - это человеческий капитал. И я говорил о том, что с этим у нас проблемы. А то, что вы тут мне приписываете, будьте добры процитировать:(
  • 2008.04.02 | Bayan

    Ми індeфeрeнтні до західної кризи. Наша прийдe зі сходу

    Нe пeрeживайтe ви так за іпотeчну кризу у CША. Вона, справді, можe так сильно нас нe зачeпити.

    А от що станeться нeодмінно (Cвистович, хочeтe парі?) - цe шалeна криза з газом для насeлeння наступної зими. Прeм'єр Путін свого нe упустить!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | Mtm

      Вряд ли это усилит любовь к г-ну премьеру пути-путу.

    • 2008.04.02 | Михайло Свистович

      Re: Ми індeфeрeнтні до західної кризи. Наша прийдe зі сходу

      Bayan пише:
      >
      > А от що станeться нeодмінно (Cвистович, хочeтe парі?) - цe шалeна криза з газом для насeлeння наступної зими. Прeм'єр Путін свого нe упустить!

      Не хочу, бо ймовірність цього дуже висока.

      А чого Ви парі зі мною вирішили укласти? Я хіба десь писав, що в нас буде дешевий газ?
  • 2008.04.03 | Soft

    И что вы предлагаете?

    Я понимаю, что все плохо.
    Но что нужно изменить чтобы было "хорошо". Этого я в вашей статье не нашёл:( Возможно плохо искал.

    PS
    Даже нет классического - "кто виноват".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.03 | Михайло Свистович

      Перестати жити не по срєдствах і займатися популізмом та

      проїданням зарахунок майбутнього.

      Soft пише:
      > Я понимаю, что все плохо.
      > Но что нужно изменить чтобы было "хорошо". Этого я в вашей статье не нашёл

      Це - не моя стаття. Це - аналіз міжнародних експертів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.03 | Soft

        А что вы понимаете под "жить по средствам"?

        Ликвидировать социальные выплаты и доплаты(типа проезда пенсионерам и субсидий не оплату услуг)? Так нетрудоспособный "балласт" взбунтуется, многие, типа пенсионеров, уже не могут ни на что надеяться кроме пенсии.

        Жить по средствам - это в данном конкретном случае поддерживать инновационное высокотехнологичное производство, которое и сможет заработать эти вот средства.

        А вот эти все все магазинчики-барыжки (собственников которых вы поддерживаете, например, Ирпенский "Каштан") вот они и формируют типа прибавочную стоимость, а на самом деле только инфляцию раскручивают.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.03 | Михайло Свистович

          Витрачати стільки, скільки заробляєш

          Soft пише:
          > Ликвидировать социальные выплаты и доплаты(типа проезда пенсионерам и субсидий не оплату услуг)?

          Пільги на кшталт безкоштовного проїзду потрібно замінтити адресною допомогою, а субсидії мають залишитися. Саме субсидії (їх розмір має коригуватися в залежності від наявності зароблених коштів в бюджеті), а не рівнорозмазані на багатих та бідних тарифи, які не забезпечують реконструкцію комунікацій.

          > Так нетрудоспособный "балласт" взбунтуется, многие, типа пенсионеров, уже не могут ни на что надеяться кроме пенсии.

          Зростаючі ціни на продукти першої необхідності з"їдають їхні пенсії дуже швидко, після чого їх знову доведеться підвищувати і т.д. Ця гонитва призводить лише до заганяння України у все глухіший кут. А виплачена компенсаційна тисяча вже зробила її власникам гірше. Вони вже витратили на ті самі продукти більше грошей ніж купили на ту тисячу.

          >
          > Жить по средствам - это в данном конкретном случае поддерживать инновационное высокотехнологичное производство, которое и сможет заработать эти вот средства.

          Це не жити по срєдстам, а заробляти їх. Теж потрібна справа, але поки не навчимось жити - не будемо й заробляти. Потреби немає, бо найнеобхідніше й так дадуть.

          >
          > А вот эти все все магазинчики-барыжки (собственников которых вы поддерживаете, например, Ирпенский "Каштан") вот они и формируют типа прибавочную стоимость, а на самом деле только инфляцию раскручивают.

          Брехати не гарно. Гарно вчити економіку. Магазинчики зменшують інфляцію, формуючи конкурентне середовище. А конкуренція знижує ціни. Я вже мовчу, що вони виконують корисну функцію для громадян. А додаткову вартість формують усі види діяльності, в т.ч. й іноваційне високотехнологічне виробництво.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".