МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Японии производят биотопливо из коры деревьев

04/18/2008 | kotygoroshko
В префектуре Оита на юге Японии завершено строительство первого в стране крупного завода по производству биотоплива из коры деревьев. Завод является совместным предприятием торговой компании Mitsubishi и двух других участников.

В качестве сырья на заводе будет использоваться кора, получаемая при обработке древесины. Кора будет размельчаться, высушиваться и спрессовываться в "биогранулы".

Оператор завода уверен, что подобные гранулы могут служить альтернативой углю и мазуту и что они помогут снизить расходы на топливо, а также сократить эмиссию углекислого газа.

Оператор предприятия также сообщает, что фермеры смогут сократить на 30-40% расходы на топливо, если они заменят мазут на гранулы для обогрева своих парников.

Губернатор префектуры Оита Кацусада Хиросэ в речи на церемонии открытия предприятия, которая состоялась сегодня, сказал, что местное население теперь имеет возможность использовать таким способом остатки древесной коры. Он отметил, что предприятие начало работу в нужное время, так как цены на энергию постоянно растут.

http://podrobnosti.ua/technologies/transport/2008/04/18/515800.html

Відповіді

  • 2008.04.19 | shu

    Це все іграшкі.

    Це не вирішує проблему прникового ефекту. І де стільки кори набрати?
    У нас, доречі, нещодавно по ящику показували місцевого Кулібіна, так він відродив двигло(після війни казали були такі) на звичайній деревині. Нарубав дров і поїхав.
    Але це все нецікаво.
    Цікаво буде коли навчатся беспечно і дешево зберігати водень, або винайдуть екологічночистий в виробництві та утилізації, недорогий та спроможний тримати достатню кількість енергії акумулятор, а саме краще, якщо нарешті винайдуть мікроф*южн сел - оце буде радість.
    А ці всі біо-пальні, то ще не відомо від чього більше буде зла для оточуючего середовища.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.19 | Михайло Свистович

      іграшка до іграшки - гра виходить

      shu пише:
      > Це не вирішує проблему прникового ефекту

      Не вирішує. Як і неплювання луски від насіння на асфальт не вирішує проблеми засміченості міст. А все ж таки, якщо не плювати, місто буде трохи чистішим.

      > І де стільки кори набрати?

      Ніде. Просто так би вона стала сміттям й засмічувало місто чи село, а так принесло користь. Все справді велике складається з дрібниць. То лише в совку Держплан та дехто на цьому форумі вважають, що можна вирішити все глобально однаковим для всіх рішенням.

      > У нас, доречі, нещодавно по ящику показували місцевого Кулібіна, так він відродив двигло(після війни казали були такі) на звичайній деревині. Нарубав дров і поїхав.
      > Але це все нецікаво.

      Це може і нецікаво, а японська кора навіть дуже цікаво. Бо не будуть підприємливі японці у збиток щось робити. Там не можна взяти на шару дрів, як наш Кулібін їх, очевидно, бере.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | rais

        Re: іграшка до іграшки - гра виходить

        Про це розповідали ще при совдепії у програмі "ЧАС", коли казали що японці нашу сировину з тайгі використовують на 101 відсоток.
      • 2008.04.19 | shu

        Re: іграшка до іграшки - гра виходить

        Михайло Свистович пише:
        > shu пише:
        > > Це не вирішує проблему прникового ефекту
        >
        > Не вирішує. Як і неплювання луски від насіння на асфальт не вирішує проблеми засміченості міст. А все ж таки, якщо не плювати, місто буде трохи чистішим.

        Я мав на увазі, що воно не скільки не вирішує, скільки цю проблему створює.

        >
        > Це може і нецікаво, а японська кора навіть дуже цікаво. Бо не будуть підприємливі японці у збиток щось робити. Там не можна взяти на шару дрів, як наш Кулібін їх, очевидно, бере.

        Підприємливі японці вкладають міліарди в створення холодного термоядерного синтезу разом з США, Європою та Росією.

        А з кори кращє ДВП зробити ніж палити її.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.20 | Михайло Свистович

          Re: іграшка до іграшки - гра виходить

          shu пише:
          >
          > Я мав на увазі, що воно не скільки не вирішує, скільки цю проблему створює.

          Не більше ніж спалення бензину

          >
          > Підприємливі японці вкладають міліарди в створення холодного термоядерного синтезу разом з США, Європою та Росією.

          А поки його не створили, розуміючи, що їздити треба, вкладають частинку грошей у переробку кори.

          >
          > А з кори кращє ДВП зробити ніж палити її

          Ви це японцям розкажіть. Може розбагатієте ;)
        • 2008.04.20 | Горицвіт

          ви щось плутаєте

          shu пише:
          > Підприємливі японці вкладають міліарди в створення холодного термоядерного синтезу разом з США, Європою та Росією.
          >


          Прямо-таки холодного? Мілярди?
    • 2008.04.19 | Sych

      Ніщо не вирішує проблему парникового ефекту.

      Бо це - нормальна річ. Він був завжди і завжди буде.

      А які власне проблеми зі спалюванням деревини? Одне дерево спалив - інше виросло з вуглецю спаленого. Де проблема?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | shu

        Дерев дуже мало стає

        Sych пише:
        > Бо це - нормальна річ. Він був завжди і завжди буде.

        Виж розумієте про що я кажу. Середня температура на землі стрімко росте, що обумовлено діяльністю людини взагалі і викидами парникових газів зокрема. Отже потрібно суттєво скорочувати викиди вуглекислого газу.
        Подивітся фільм "Післязавтра", там непогано показали результат.

        >
        > А які власне проблеми зі спалюванням деревини? Одне дерево спалив - інше виросло з вуглецю спаленого. Де проблема?

        Скільки росте одне дерево? В світі залишилось не так багато лісів і вони постійно скорочуются, щоб їх ще палити. Тим більше що є навіть зараз більш ефективні технології ніж палити деревину.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.19 | Sych

          А ви їх садити не пробували?

          shu пише:
          > Виж розумієте про що я кажу. Середня температура на землі стрімко росте, що обумовлено діяльністю людини взагалі і викидами парникових газів зокрема.

          Температуре не стрімко росте. Вона просто росте. Повільно. Чому? Тому що ми наприкінці льодовикового періоду. А ще є така річ, як міні льодовиковий період.

          Про "середню температуру" - найбільше потепління спостерігається у арктиці та антарктиці. Було -30, стало -28. О, горе!!! :) Зате ліберасти нараховують "стрімке зростання" температури у світі.

          >Отже потрібно суттєво скорочувати викиди вуглекислого газу.
          > Подивітся фільм "Післязавтра", там непогано показали результат.

          А тепер слідкуйте за губами: ВУГЛЕЦь НЕ МАЄ ЖОДНОГО СТОСУНКУ ДО ПОТЕПЛІННЯ. Почитайте незалежні джерела, а не лібералістичну пропаганду дяді Гора, в якого є чисто комерційний інтерес, та "іже з ними" кому не терпиться обкласти "карбоновими" податками всю планету.

          > Скільки росте одне дерево? В світі залишилось не так багато лісів і вони постійно скорочуются, щоб їх ще палити. Тим більше що є навіть зараз більш ефективні технології ніж палити деревину.

          А ви їх садити не пробували? :)
        • 2008.04.19 | Славко Волинський

          Re: Дерев дуже мало стає

          Shu! Не перекручуйте й не перетлумачуйте. Атомний мінідвигун для авта - це прекрасно. Тільки за 1000 років дизайни авт, мабуть, мільйон разів зміняться. От застаріла модель і я її в металобрухт і купую нову. Уявіть собі якби в стару модель "Запорожця" поставили атомний мінідвигун, то я , сподіваюсь і більшість автолюбителів, надала б перевагу доброму "Мерседесу","БМВ","Порш","джагуар" з традиційним пальним.:)
          Тільки ж ми не про двигуни, а "про тепло в кожну домівку". Хочу Вам наголосити !!!, що йдеться не про те, щоб дерева палити, а про те, щоб не палити тирсу, а сушити її, пресувати, та переробляти в гранули і одержувати додаткове джерело тепла. В останньому дописі на цій галузці я спробував описати, що для виробництва ДСП використовується дуже мало відходів деревини. Здебільшого її спалюють. Іншими словами переводять її в попіл і дим. Ось Вам перелік підприємств України з яких "тирса сипиться", і які могли б забезпечити сировиною заводи з виробництва тирсо-гранул. (Шановний , "Сиче". Таке словосполучення-неологізм "тирсо-гранула" замість "пелета" вас задовольнить?):)

          Отже лісопильне виробництво в Україні представлене такими центрами: Берегомет (Чернівецька область), Чернівці, Надвірна, Вигода, Рожнятів (Івано-Франківська область), Рахів, Тересва (Закарпатська область), Сколе, Стрий, Турка (Львівська область), Ковель, Камінь-Каширський (Волинська область), Костопіль, Сарни (Рівненська область), Овруч, Коростень, Малин (Житомирська область).
          Основною галуззю деревообробної промисловості України с меблева, підприємства якої виробляють меблі для житлових, культурно-побутових, адміністративних та інших громадських приміщень. Висока концентрація виробництва меблів склалася у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях, які виготовляють понад 25% загальної кількості меблів. В інших регіонах осередками меблевого виробництва є обласні центри. Найбільшими підприємствами меблевої промисловості є Свалявський, Хустський (Закарпатська область), Болехівський і Брошнів-ський (Івано-Франківська область), Тереснянський (Закарпатська область), Чернівецький, Броварський (Київська область) деревообробні комбінати; дніпропетровські "Дніпромеблі", львівські "Карпати", Івано-Франківська, Чернівецька, Запорізька меблеві фабрики; Мукачівський, Берегівський, Прикарпатський, Снятинський, Вінницький, Дніпропетровський, Кіровоградський, Дрогобицький, Сумський меблеві комбінати.
          Серед спеціалізованих підприємств по виробництву меблів виділяється Івано-Франківська, Житомирська, Київська меблеві фабрики, а також Дрогобицький, Львівський, Молочанський меблеві комбінати.

          І на усіх цих вищеперелічених підприємствах залежуються й гниють гори тирси. Отже що краще? Робити з тирси тирсові гранули (пелети), чи давати тирсі мокнути під дощем і гнити?
        • 2008.04.20 | Михайло Свистович

          Японці використовують кору вже і так спиляних дерев,

          а не вирощують дерева заради кори, щоб робити з неї паливо.
    • 2008.04.19 | stefan

      на перехідному етапі досвід "япошок" корисний

      shu пише:
      > Це не вирішує проблему прникового ефекту. І де стільки кори набрати?
      > У нас, доречі, нещодавно по ящику показували місцевого Кулібіна, так він відродив двигло(після війни казали були такі) на звичайній деревині. Нарубав дров і поїхав.
      > Але це все нецікаво.
      > Цікаво буде коли навчатся беспечно і дешево зберігати водень, або винайдуть екологічночистий в виробництві та утилізації, недорогий та спроможний тримати достатню кількість енергії акумулятор, а саме краще, якщо нарешті винайдуть мікроф*южн сел - оце буде радість.
      > А ці всі біо-пальні, то ще не відомо від чього більше буде зла для оточуючего середовища.
      ------------
      Я також за екологічно чисті джерела енергії: вітряки, сонячні фотоелементи, приливні електростанції, маленькі гідро-станції та ін.
      Але на перехідному етапі досвід "япошок" корисний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | shu

        Re: на перехідному етапі досвід "япошок" корисний

        > Я також за екологічно чисті джерела енергії: вітряки, сонячні фотоелементи, приливні електростанції, маленькі гідро-станції та ін.
        > Але на перехідному етапі досвід "япошок" корисний.

        Нажаль ні вітрякі ні сонячні елементи не можуть розглядатися, як повноцінні замінники традиційним джерелам енергії. Вони здатні бути лише допоміжними джерелами(у перших прблеми з якостю енергії у других, ясна річь можуть працювати лише вдень та лише там де багато сонця ну і ще є інші проблеми). Гідро-електростанції також не є такими вже надто екологічночистими технологіями (зміна мікроклімату), а якщо зважити на дороговізну та цінність вільної землі то це взагалі марнотратство.

        На сьогодні найбільш ефективним шляхом для України видаєтся атомна енергетика та модернізація існуючих ТЕЦ сучасними технологіями які дозволяють максимально спалювати вугілля та мають фільтри, які мінімізують викиди.
        Ну і треба звичайно вкладати в пошук технологій холодного синтезу.
        Доречі це вже справа часу. Чьому думаєте усі так на Місяц різко зазбирались? США, Росія, Японія, ЄС, Китай та навіть Індія?
        Гелій-4 якій потенційно є найбільш перспективним паливом для синтезу - ось відповідь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.19 | Simpleton

          Жодного холодного синтeзу нe існує. Гeлій-4 нe є жодним паливом.

        • 2008.04.20 | Михайло Свистович

          Re: на перехідному етапі досвід "япошок" корисний

          shu пише:
          >
          > Нажаль ні вітрякі ні сонячні елементи не можуть розглядатися, як повноцінні замінники традиційним джерелам енергії. Вони здатні бути лише допоміжними джерелами

          Японці теж так вважають. просто вонине мислять совковими стереотипами, коли одне рішення стає панацеєю.

          >
          > Гідро-електростанції також не є такими вже надто екологічночистими технологіями (зміна мікроклімату), а якщо зважити на дороговізну та цінність вільної землі то це взагалі марнотратство

          Дивлячись які землі

          >
          > На сьогодні найбільш ефективним шляхом для України видаєтся атомна енергетика та модернізація існуючих ТЕЦ сучасними технологіями які дозволяють максимально спалювати вугілля та мають фільтри, які мінімізують викиди.

          Що не заважає розвитку інших технологій, аби тирса не гнила, а користь приносила замість шкоди

          > Ну і треба звичайно вкладати в пошук технологій холодного синтезу

          Ніхто цього не заперечує, в т.ч. і японці

          > Доречі це вже справа часу

          Але до того часу їздити якось треба
    • 2008.04.19 | stefan

      Microfusion Cell

      Що це за "біда"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | shu

        Мікротермоядерний реактор

        Який, наприклад, вставляють у Ваше авто ще на заводі і Ви не думаєте про заправки принаймні років 1000 :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.20 | 2

          Это невозможно

    • 2008.04.19 | 2

      Re: Це все іграшкі.

      shu пише:
      > Цікаво буде коли навчатся беспечно і дешево зберігати водень, або винайдуть екологічночистий в виробництві та утилізації, недорогий та спроможний тримати достатню кількість енергії акумулятор

      А где брать водород? И от чего заряжать аккумулятор?
      В обоих случаях требуется электроэнергия, которую надо произвести. При сжигании водорода образуется меньше энергии, чем будет затрачено при его производстве. И если водород буде зберігатися дешево і безпечно, но электроэнергия для его производства будет получаться путем сжигания угля на ТЭС, то это облегчит лишь проблемы загазованности больших городов автомобильными выхлопами, и ничего больше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | shu

        Атомні станції

        Нажаль я вже навряд знайду першоджерело отже Ви можете мені повірити або ні. Це може бути не достовірно.
        Були проведені досліди і з*ясовано, що якщо весь світ з бензину перейде на водень то потужність існуючих атомних станцій потрібно буде збільшити лише на 25%.
        Отже це доволі реально і нема парникового ефекту.
        Проблеми тільки з зберіганням атомних відходів. Але цю проблему також можна вирішити, якщо дуже забажати. :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.20 | 2

          Саме вони.

    • 2008.04.20 | igorg

      Дійсно, дурні япошки в цяцьки бавляться

      В той час як дуже розумні українці бються за газові труби. Кому та кора потрібна якщо в нас навіть солому скирдами спалюють. Звісно, дешевше через три моря енергоресурси тягнути ніж з під ніг власні брати :). Не задумувалися чого це так і як воно так цікаво виходить в тому числі й за цінами?
  • 2008.04.19 | kotygoroshko

    Під Івано-Франківськом глибиною 1km t землі становть близько 90

    Наводжу приклад із рідного міста. Під Івано-Франківськом глибиною 1 кілометр температура землі становть близько 90 градусів по Цельсію. За німецькою технологією можна запезпечити теплом все місто, при цьому плативши декілька гривень за опалення. Технологія заключається в тому, що сверляться діри вглиб, далі між ними здається стається вибух, в результаті чого з’являється канал, вода циркулює під землею, нагріваючись до 90 градусів, далі подається в тепломережу. Система автоматизована, керувати нею може одна людина. Дану технологію використовують в двох німецьких містечках. Така можливість є тільки на Івано-Франківщині та в Криму.

    От ще в кінці 2006 повинна була прибути делегація із Німеччини для допомоги та впровадження цієї системи. АЛЕ ДЕ ТО ВСЕ?? Загуло, бо деяким колам такі обставини не вигідні. Обленерго свої позиції не попустить.
    http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php?showtopic=8711
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.19 | stefan

      Якщо добре впертися громадою, то куди дінеться то Обл*обл

      kotygoroshko пише:
      > Наводжу приклад із рідного міста. Під Івано-Франківськом глибиною 1 кілометр температура землі становть близько 90 градусів по Цельсію. За німецькою технологією можна запезпечити теплом все місто, при цьому плативши декілька гривень за опалення. Технологія заключається в тому, що сверляться діри вглиб, далі між ними здається стається вибух, в результаті чого з’являється канал, вода циркулює під землею, нагріваючись до 90 градусів, далі подається в тепломережу. Система автоматизована, керувати нею може одна людина. Дану технологію використовують в двох німецьких містечках. Така можливість є тільки на Івано-Франківщині та в Криму.
      >
      > От ще в кінці 2006 повинна була прибути делегація із Німеччини для допомоги та впровадження цієї системи. АЛЕ ДЕ ТО ВСЕ?? Загуло, бо деяким колам такі обставини не вигідні. Обленерго свої позиції не попустить.
      > http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php?showtopic=8711
      -----------------
      Для боротьби з державними "держимордами" існують громадські організації.
      Якщо добре впертися колективом, громадою, то куди дінеться то Обл*обл.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.20 | Славко Волинський

        Re: Якщо добре впертися громадою, то куди дінеться то Обл*обл

        Отож-то й воно. Не в*їхав відразу про Обл-Обл.Обленерго. Дійсно, якщо спробуєш розвертати свій бізнес з гранулами (пелетами), то акули й крокодили - власники обленергів тебе перекусять нараз.
        Сумно:(( ссс...ка! Дійсно навіщо їм кіска в горлі, навіть якщо вона й дрібненька.
  • 2008.04.19 | Славко Волинський

    Re: В Японии производят биотопливо из коры деревьев

    Ця "Америка" - тобто виробництво біогранул із висушеної тирси (зветься pelets)вже відкрита давно .Наберіть це слово в Googl і він Вам видасть цілу низку інформації з цього приводу. ЕАЕС на замовлення одннієї Львівської фірми здійснювала маркетинг з виробництва біогранул-pelets. Вони вже понад, як чотири роки використовуються в США і в Європі для опалення офісів, салонів, невеликих котеджів, тощо.
    Великий завод з виробництва пелетів будується в Карелії. Від львівського партнера надійшов до комерційного відділу агентства АЕАС запит про можливість придбати завод для виготовлення пелетів-гранул. Чого-чого, а тирси з деревообробних комбінатів в Україні набереться. Знайшли виробників заводу. Хоча міні-заводи і тут - дефіцит. Але, як завжди буває в бізнесі з Україною, одержавши технологічну інформацію "партнери" спробували вийти напряму, проте щось у них забуксувало. Виробників міні-заводів відшукати нелегко. Великі? Необхідно вкладати й значний капітал. Проте в Польщі в Чехії такі заводи вже успішно функціонують. Вони виготовляють гранули, які засипаються в досить гарні грубки-каміни (наприклад див. www.edelflam.be). "Еделфлам" торгує такими грубками-камінами в Бельгії. Одного 5-кілограмового пакету гранул достатньо, щоб обігрівати, офіс, чи дво-кімнатну квартиру вродовж цілого дня.
    Кого цікавить ця тема детальніше, за інформацією можна зветратись euroatlantica@hotmail.com
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.19 | Славко Волинський

      Re: В Японии производят биотопливо из коры деревьев

      Перепрошую. "Опісятка":)) Слово pellets в пошуковику треба набирати з двома L":pellets. Або "wood pellets". Російською "пелеты",українською "пелети".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.19 | Sych

        Взагалі то є таке слово "гранули".

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.19 | Славко Волинський

          Re: Взагалі то є таке слово "гранули".

          У своєму дописі я й вживав слово "гранули", "біоранули".Читайте уважніше.:)) Між-іншим і в російській мові існує слово "гранулы". Слова "пелети" (пелеты,пеллетс) були використані для полегшення пошуку інформації по-суті теми - біотопливо (поправте мене, що замість слова "біотопливо" треба писати "біопаливо", або, може "біопальне"?). Річ в іншому. Коли в пошуковику набираєте слово "гранули", то там мало знайдете інформації саме про ті гранули , які виготовляються із сушеної тирси і використовуюються для опалення житла. В Google при наборі слова "Гранули" більше інформації про музичний гурт "Гранули", які до біоенергетики не мають жодного відношення.
          До цього додам, що в Білорусі вже налагоджене виробництво чогось подібного до пелетів - брекету з пресованої тирси. Виглядає як невелике шестигранне поліно з отвором у середині.
          Також цікава річ. Пелетам поступається при пакуванні і транспортуванні. Шанвний, Сич. Слово "брекет" українського, чи іншомовного походження?:))
          Погодьтеся! "Пелета",чи "гранула" - байдуже, аби тепло зимою в домівках було.Чи не так?
        • 2008.04.19 | Simpleton

          "Кумe, a ти знаєш, як москалі нашe пиво називають?" ;)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.19 | SpokusXalepniy

            А як вони нашу олію називають !? Знаєш?

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.19 | Simpleton

              Нeвжe "пєрвоє"? :)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.19 | SpokusXalepniy

                Ні.

                - Куме, а як оці москалі нашу олію називають, знаєш?
                - Та і не кажи - знаю: пОдсОлнЄчЪноЄ масло! Вбив би!
            • 2008.04.19 | Славко Волинський

              Re: А як вони нашу олію називають !? Знаєш?

              - А знаєте, як москалі на нашу тирсу кажуть?
              - Ні.
              - Опилки.
              - Вбив-би гада.
              І так далі..., по кожному слову.
              Шкода,що тема, котру порушив "Котигорошко" зводиться до анекдотів.

              А для України для її енергозабезпечення то й міністерству енергетики України варто було б цим питанням зайнятись. В Білорусі як бачимо цей момент не проспали. В Росії в Пермському краї вже розпочалось будівництво потужного заводу з виробництва пелет-гранул. Замовник - ЗАО «Экатор». Компанія уклала договір з італійським партнером Costruzioni Nazzareno вартісю в 125 000 000 USD. Термін будівництва заводу, як повідомили представники Costruzioni Nazzareno агентству АЕАС - 8 місяців. За даними агентства АЕАС російська компанія «Экатора» вже домовилась про експорт пелет-гранул в ЄС і Китай. Тепер вже точно в обхід України. Спресована тирса - це не нафта і не газ.
              Її не потрібно по трубопроводах гнати. Агентство ЕАЕС зібрало необхідну інформацію для можливості побудови такого заводу в Україні. Відбулись попередні переговори з деякими банками про залучення західних інвестицій у подібний до «Пермського проекту» в Україні. Проте, нажаль, у зв*язку з перманентною політичною та економічною кризою, інфляцією в Україні середній бізнес остерігається брати в кредит 125 000 000 USD в такий проект без гарантій уряду. І ні для кого не є таємницею, щоб такі гарантії одержати, чиновникам треба в портфельчику відкат принести готоівкою, чи поклаксти певну суму на якийсь із його офшорних рахунків , або забезпечити його у Європі нерухомим майном. Крім того, як була зазначила і сама прем*єр-міністр Юля Тимошенка, за останні роки в уряд в Україні утримується при владі в середньому 10 місяців.

              Будівництво ж заводу в середньому триває -8 місяців. УряД Юліії Тимошенко вже кілька місяців протримався. Отже ризик за нинішнього уряду збудованим не буде. Плюс безприцидентна практика Президента В.Ющенка відміняти укази попередніх урядів. А роботи шкода, бо крім вивчення теми вона більш нічим не увінчалась. Шкода. Адже АЕАС, проводячи маркетинг в цій сфері націлювалось саме на Україну. В Україні достатньо деревообробних , лісообробних комбінатів , аби забезпечити сировиною завод з виробництва тирсових гранул (пелет) та ще й одержати з цього зиск. Натомість тирса та інші деревовідходи банально спалюются. Лише на лічених деревообробних комбінатах України тирсою гріють воду в котельнях при своїх же комбінатах застосовуючи так-звані автоматичні системи спалювання тирси та стружки (скорочено: система спалювання - СС). СС складається з бункера, куди засипаються відходи, шнекового механізму, керованого автоматикою, та газогенератора, де проходить процес перетворення відходів деревини у газ, і газу у вогонь. Таким чином, утворений потужний факел вогню поступає з газогенератора у топку котла з водою обігріваючи свої власні виробничі приміщення.

              Як системи СС потрапили в Україну? АЕАС провело своє розслідування. В Польщі з появою заводів з виробництва пелет попит на СС на польському ринку деревообробної промисловості впав. Виробникам стало тяжкувато збувати свою продукцію. Тоді польські виробники пролобіювали Львівську область і домовившись із її керівництвом почали збувати свої технологічно застарілі СС в Україну. Посередником в цій оборудці стало СП "Ройєк-Львів". Воно й почало впроваджувати на український ринок СС польського виробництва. Натомість у Польщі вже збудовано чотири потужних заводи з виробництва тирсових гранул (пелет). Ось така невтішна картина.
              «Котигорошку» ще раз приносимо вдячність за порушену тему.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.19 | Simpleton

                Як кажуть росіяни "Cнявши голову по волосам нe плачут".

                Усі ці тeхнічні новинки мають сeнс виключно у ринкових eкономіках, дe дійсно можна підрахувати, що ці "пeлeти"+пічка-банківський відсоток на ціну пічки дадуть якийсь прибуток. У нас жe можна мати тeпло за такі смішні гроші, що сплаювати тирсу можe бути вигідним лишe там, дe від нeї усe одно трeба якось позбавлятися, тож чому б заодно і нe скип'ятити води.

                Робота на eкспорт? Думаю, якби цe було вигідно - жодні пeрeпони нe зупинили би будівництво заводу. Бо, як відомо, "бабло пeрeмагає зло" ;).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.04.19 | kotygoroshko

                  натякаєте що наша економіка не ринкова?

                  Simpleton пише:
                  > Усі ці тeхнічні новинки мають сeнс виключно у ринкових eкономіках,


                  хочете сказати, що у нас економіка мафіозна і наші уряди живуть на відкатах з російського газу, бензину і дизпалива?

                  а тому зацікавлені, щоб Україна мала найнеефективніщі енерготехнології і споживала якнайбільше російських енергоресурсів?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.04.19 | Simpleton

                    Дeсь так + успадкована совкова систeма ЖКХ.

              • 2008.04.19 | kotygoroshko

                та ми зекономили купу часу

                на форумі, дослідивши що у випадках, коли п*яні дітки-мажори вбивають своєю машиною пару-трійку немажорів, їдуть святкувати (під приводом лікування) вдале полювання на Канари - їхні батьки однаково "купують трошки мусара" і трошки судді, незалежно від своєї помаранчевої чі біло-блакитної шкірки

                а раз ми знаєм, що від народу депутати помаранчевого, синього і біло-рожевих кольорів стоять неміряно дальше, ніж один від одного

                раз ми знаєм, кому служить міліція і суди,

                раз ми з вірогідністю 95% процентів знаємо подальшу долю вбивці

                то ми можемо й анекдоти порозповідати


                Славко Волинський пише:
                > Шкода,що тема, котру порушив "Котигорошко" зводиться до анекдотів.



                це від шоку, що звільнилося купа часу на пусті спори і непотрібні балачки


                нормальний уряд у нормальні країні зобов*язаний думати про енергетичну безпеку, а не закачувати у газосховища все літо газ, а взимку СЮРПРАЙЗ - опа, газ то іноземний :)
    • 2008.04.19 | Mykyta

      Проблема в тому, що навіть при нинішніх цінах на газ

      таке опалення поки-що всеодно виходить дорожчим.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.20 | Славко Волинський

        Re: Проблема в тому, що навіть при нинішніх цінах на газ

        Попит на палети на Європейському енергоринку щорічно зростає на 20-22 відсотка. А в скандінавських країнах за вийнятком Норвегії на 35 вісотків.
        І зумовлений такий трендс («Сич» мене поправить знову, гаразд «тенденція» якраз економічними чинниками: низька вартість вироблення теплоенергії в порівнянні з тровами торфом. Тофоовим брикетом, коксом, безкінечним зростанням на традиційні витди палива, мазут, керосин, газ. Тепер про те що писав «Шу». Тирсо-гранули(пелети) високоекологічний продукт - при спалюванні тирсо-гранул (пелет) викиди в атмосферу СO(2) дуженизькі і не спричиняють парникових ефектів, тобто не перевищують дози які поглинає дерево під час свого росту, викиди NO(х) також відповідають нормам Кіотського Протоколу.
        Тепер трішки статистики:
        В США тирсо-гранули виготовляє понад 60 компаній. Майже сімсот будівель отоплюються пелетами.
        В Канаді 30 відсотків сіл опалюються пелетами.
        Збільшується вричі виробництво пелет у Великобританії.
        Виробництво пелет планує запустити Китай, Японія (з Японії розпочав «Котигорошко»). І це по при те, що Японія одержує якіснийі порівняно з європейськими цінами дешевий газ з Ірану. Іще така деталь. Чому Японія планує розпочати будівництво потужних заводів для виробництва темних гранул (пелет) з великим вмістом кори? Відходи з кори швидше с ушаться і швидше пресуються , причому це будуть гранули значно більшого діаметру ніж звичайні пелети. (Звичайні 6-10 см., темні -30-35) їх спалюватимуть японці не в грубках- камінах, а у величезних котлах для одержання не лише тепла, а зокрема для видобутку ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ! Ну як фокус? Перетворити кору дерева в електроенергію.
        «Котигорошку» ріспєкт і уважуха за порушену тему.

        Тепер буду писати великий огляд на цю тему. Сподіваюсь привід для цього вже є. А там може й зацікавлення в українських високих чиновницьких кріслах знайдеться, може й дадуть хід таким проектам та допустять на енергетичне поле нових гравців? Хоча з цим тяжкувато. В українському енергобізнесі такі акули й крокодили, що якихось карасиків з їх нещасним капіталом нараз поперекушують. Та й навіщо їм західні зайди, щоб з їхніми пелетами по під ногами шпортались? Адже на українському енергоринку іде війна за надприбудки з російського, туркменського газу й нафти. А тут якісь пелети? Цей бізнес не дає надприбутків й відноситься до категрії середнього бізнесу, який в україні поступово вмирає. або його скуповувє великий бізнес. Хоча теоретично ми бачимо увесь ланцюг , цілісну картину початку гранульного (пелетного) бізнесу в Україні, проте добре знаємо і про те, що в умовах монопольно-кланової економіки України без належної «криші» в кабміні, чи в секретаріаті Президента вільного ходу не дадуть. В Україні горять не лише пелети.:((
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.20 | igorg

          Чекаю на огляд! Наперед вдячний за увагу до теми

          Питання децентралізованого енергопостачання це питання волі для людини й громадянського суспільства. Ніяк не менше.
  • 2008.04.19 | Славко Волинський

    Re: В Японии производят биотопливо из коры деревьев

    Доки японці починають будівництво, то в Білорусі подібне виробництво вже йде повним ходом.
    «На малые и средние котельные из расчёта мощности до 99 кВт возможно применение альтернативного топлива, такого как ПЕЛЕТЫ.

    Основными достоинствами пелет является то, что они не набирают влагу и по теплотворности и экологической чистоте почти не уступают природному газа. Производство их крайне выгодно.

    По производству пелет работают уже несколько предприятий, которые отправляют пелеты на экспорт в основном в страны Евросоюза.

    Из некоторых источников информации подсчитано, что с каждого бревна получается 50 процентов отходов. Если их эффективно использовать и зарабатывать на них, повышается эффективность лесопиления. Кроме того, жидкое топливо, которые используют в котельных, заменить на пелеты то стоимость гигакалории уменьшиться более чем на 50%.

    На белорусском рынке котлы производства "ATMOS" и "BENEKOV", работающие на пелетах можно приобрести в нашей организации. Наши специалисты произведут квалифицированный монтаж оборудования, пусконаладочные работы, с доскональным инструктажем по эксплуатации, использованию и организованной поставкой пелет.
    http://santehnika.by/fakty/192/back.html»

    А ось іще новина! Біогранули (пелети) виготовляють вже й в Україні?
    Із оголошення:
    «ПЕЛЕТЫ!
    Производим древесные пелеты диаметром 6-14мм.(по требованию заказчика); зольность не более 0,8%; влажность не более 10%, обьём производства пелет 100 тон в месяц, с возможностью увеличения. Заключим долгосрочный контракт на поставку нашей продукции.
    Украина, г.Ивано-Франковск
    Тел.: +380671255199»

    http://www.ati.com.ua/view_bb_card_195190.html
    Дивно, що не вказана назва заводу-виробника.
    Мабуть торгує посередник.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".