МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

США / РФ - Будуть санкції або "прошла любофь, завялі помідори"

08/13/2008 | Пан Коцький
Дуже цікава стаття під назвою "Russia is stronger but can only lose" з'явилася сьогодні на шпальтах Financial Times. Вона була написана сенатором Джозефом Байденом (Joseph Biden) із штату Делавер, який до того ж є головою комітету сенату США з закордонних справ.

Незважаючи на те, що він є членом демократичної партії, а не республіканської, його риторика є дуже жорстокою й майже нічим не відрізняється від риторики кандидата в президенти Макейна, віце-президента Чейні або президента Буша. Із огляду на це стає абсолютно зрозумілим, що принаймні з американської точки зору питання, чи будуть санкції проти РФ, вже не стоїть. Єдиним питанням залишається, якими ті санкції будуть і чи на всі з них них пристануть европейські країни. Варто також згадати, що сенатор Байден серйозно розглядається як можливий напарник Барака Обами на президентських перегонах цього року від демократичної партії.

Ось найважливіша цитата: "Russia has also lobbied to repeal a trade provision – the Jackson-Vanik Amendment – which blocks the country’s integration into the World Trade Organisation. The fighting in Georgia has erased the possibility of advancing those and other legislative efforts to promote US-Russian partnership in the current Congress. It may derail them permanently if Russia does not reverse course.

For Moscow, the most obvious casualty of the fighting could be the Sochi Winter Olympics in 2014 – supposedly the crown jewel in the country’s campaign to reinvent itself. Sochi is only a few miles from the border with Georgia’s other breakaway region of Abkhazia. Regardless of any political consequences, if fighting spreads, it could drive up insurance rates for the games to the point that it becomes prohibitively expensive to hold the Olympics in the region at all.

Russia may face other costly consequences for the violence. Vladimir Putin’s plans to make Moscow an international financial centre may evaporate as the prospect of sanctions on the country rears its head."

http://www.ft.com/cms/s/0/8eb68046-6898-11dd-a4e5-0000779fd18c.html

Відповіді

  • 2008.08.13 | Сергій Кабуд

    дуже наівні заяви, на 2% від необхідного

    я регулярно дивлюся слухання які нбайден проводить- є архів в інтернеті

    це все наівні, нарцистичні бюрократи, які НІЧОГО не зрозуміють доки кремлівський спецназ не розконсервують і він не почне їх валити

    Олімпіада)))ГАГАГАГА)))


    йдеться про створення в США економічної депресії ядерну атаку після біологічної, а вони ОЛІМПІАДА

    Ска;у відверто- мені їх навіть не шкода, бо заробили(

    людей шкода. А цих упизнів- ні.Бо їх попереджали і про грузію попереджали і про економіку і про світову війну яку їм кремлядь готує
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.08.13 | ilia25

    Сенатор трохи спізнився. Чи, навпаки, його уява занадто стрімка.

    Ця стаття -- попередження Росії про сер'йозні наслідки ЯКЩО вона не зупинится після звільненя Південої Осетії та продовжить просунення вглиб грузиньської території, чи буде вимагати усунення Саакашвілі.

    Але Росія оголосила про завершення операції ще до публікації цієї статті в сьогоднішньому номері. Отже і всі санкції, які в ній перераховані, втрачають сенс. Сенатор намгався відвернути загрози, які так і залишились в його уяві.

    Я розумію, чому сенатор вважав що реагувати на події іноді буває запізно, тому намагався їх випередити. Але в даному випадку він очевидно помилився.


    Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.13 | Пан Коцький

      Стаття написана після заяви Мєдвєда, але до оголошення згоди

      Ця стаття була написана для числа FT від 13-го серпня.

      ilia25 пише:
      > ...
      > Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
      Насправді, нині йдеться про цілковите усунення "миротворців" РФ із грузинських теренів (включно з Абхазією та Південною Осетією) та заміну їх на справді нейтральних миротворців ООН, припинення Росією будь-якої иншої підтримки її маріонеток на тих теренах та визнання територіяльної цілісности Грузії. Ось про це й санкції.

      У ґлобальніших термінах, йдеться про те, що Росії зась пхати свого носа у внутрішні справи країн, котрі вона вважає своєю зоною впливу (головно, України та Грузії).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.13 | ilia25

        Навряд чи після -- очевидно що автор про неї не знав

        Пан Коцький пише:
        > Ця стаття була написана для числа FT від 13-го серпня.
        >
        > ilia25 пише:
        > > ...
        > > Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
        > Насправді, нині йдеться про цілковите усунення "миротворців" РФ із грузинських теренів

        У ваших мріях ;) Пробачте, але ніхто таких вимог Росії не висуває. Може поряд з російськими миротворцями там будуть вояки з інших країн, але кого там тепер напевне не буде, так це грузинських миротворців.

        > У ґлобальніших термінах, йдеться про те, що Росії зась пхати свого носа у внутрішні справи країн, котрі вона вважає своєю зоною впливу (головно, України та Грузії).

        Ага, так і напишуть в резолюції -- санкції аж доки не перестануть пхати носа. Пан Коцький, я вдячний вам за те, що ви до сих пір намагались дискутувати по суті і за допомогою фактів, на відміну від багатьох інших дописувачів. Тож давайте і далі керуватись тим, що ми знаємо, а не тим чого нам хотілося б.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.13 | Пан Коцький

          Знав на всі 100, див. наприкінці статті

          "The only hope for preventing this crisis from becoming a calamity for Russia’s relationship with the west is for Moscow to cease fire immediately, as it apparently pledged on Tuesday..."

          ilia25 пише:
          > Пан Коцький пише:
          > > Ця стаття була написана для числа FT від 13-го серпня.
          > >
          > > ilia25 пише:
          > > > ...
          > > > Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
          > > Насправді, нині йдеться про цілковите усунення "миротворців" РФ із грузинських теренів
          >
          > У ваших мріях ;) Пробачте, але ніхто таких вимог Росії не висуває. Може поряд з російськими миротворцями там будуть вояки з інших країн, але кого там тепер напевне не буде, так це грузинських миротворців.
          Дійсно, там не буде ані грузинів, ані росіян, ані українців, ані американців (хоча можуть бути вояки з инших країн НАТО, наприклад Франції).

          > > У ґлобальніших термінах, йдеться про те, що Росії зась пхати свого носа у внутрішні справи країн, котрі вона вважає своєю зоною впливу (головно, України та Грузії).
          >
          > Ага, так і напишуть в резолюції -- санкції аж доки не перестануть пхати носа. Пан Коцький, я вдячний вам за те, що ви до сих пір намагались дискутувати по суті і за допомогою фактів, на відміну від багатьох інших дописувачів. Тож давайте і далі керуватись тим, що ми знаємо, а не тим чого нам хотілося б.
          Можете не вірити, але я пишу лише про те, про що мені відомо з більш ніж одного джерела (а цитую лише ті статті, що підтверджують загальну думку, але не обов'язково всі деталі).

          До речі, йшлося не про якісь там резолюції ООН (серйозні політики США мали ООН із її бюрократією самі знаєте де), а про справжній стан взаємостосунків з РФ. Жодних офіційних санкцій на папері ніколи не буде.

          Наприклад, не буде жодних офіційних оголошень, що Росію витурили з G8, просто ніхто не буде її запрошувати на засідання, так, як це сталося вчора. Так само, не буде жодних офіційних пов'язувань відмови скасувати Джексона-Веніка із діями РФ у Грузії, просто вона не буде скасована ще багато років, а без неї до СОТ зась (те, що Ви могли прочитати в статті Байдена, було радше винятком, у зв'язку з неординарністю ситуації та певними емоціями; сам Байден, котрий майже до сих пір був одним з найполегливішим прихильником ідеї "цивілізованішої" Росії в Конґресі США, не очікував такого розвитку подій і напевно відчував себе в певній мірі зрадженим).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.13 | ilia25

            ОК, знав, але давайте подивимось завтрішні газети

            Як я вже писав, і ця стаття, і всі інші, що ви їх навели, були написані до фактичного припинення вогню, тобто коли ще не було ясно, чи заява Мєдвєдева була щирою (ОК, мені наприклад було ясно в першу хвилину, але американскі політики з цими проблемами знайомі дуже поверхово).

            Тому ці статті є не стільки реакцією на події, що сталися, а намаганням попередити можливий розвиток конфлікту. Звідси й погрози та попередження.

            Тепер вже ясно, що і Росія, і Грузія погодились на розроблену за участю ЄС угоду і бойові дії скінчились. І тепер можна буде подивитись на тон заяв у пресі, та робити висновки щодо можливих наслідків.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.13 | ilia25

              Ось і перше підтвердження

              WP повідомляє слова джерла а адміністрації, що Росія припинила війну під загрозою виключення з міжнародих організацій.

              Я особосто не вірю, що в Росії взагалі були плани вторгнення на територію Грузії за межами Осетії. Просто тому, що вона і без американців знала, що наслідкі будуть дуже для неї неприємними.

              Але в так чи інакше, з огляду на припинення бойових дій, ці і подібні санкції Росії більше не загрожують.
    • 2008.08.13 | BROTHER

      Вы недопонимаете

      ilia25 пише:
      > Ця стаття -- попередження Росії про сер'йозні наслідки ЯКЩО вона не зупинится після звільненя Південої Осетії та продовжить просунення вглиб грузиньської території, чи буде вимагати усунення Саакашвілі.
      >
      > Але Росія оголосила про завершення операції ще до публікації цієї статті в сьогоднішньому номері. Отже і всі санкції, які в ній перераховані, втрачають сенс. Сенатор намгався відвернути загрози, які так і залишились в його уяві.
      >
      > Я розумію, чому сенатор вважав що реагувати на події іноді буває запізно, тому намагався їх випередити. Але в даному випадку він очевидно помилився.
      >
      >
      > Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
      ******************************************************

      Во-первых, там в финальной части статьи сроки вполне сходятся.

      Во-вторых, надо понимать западный (в данном случае американский) стиль и форму изложения. Статьи подобные этой строятся по довольно таки строгим правилам. Подача идеи идёт в начале, и вывод, подтверждающий начальный посыл, идёт в конце. Присмотритесь к оригиналу статьи, перечитайте, и вы поймёте, что статья о принципах, а не о сроках. Сроки, конечно же, важны, но в данной статье идётся о принципах. Вы придираетесь к частностям, это делает Ваше мнение по сути слабым.

      В-третьих, у меня сейчас мало времени объяснять, но я очень хорошо представляю, что все без исключения статьи в американской прессе прежде всего адресованы не мне и не Вам, а американским читателям, даже избирателям. Я не знаю, заметили ли Вы или нет, но все американские кандидаты практически вторят один другому. Оба политических крыла США адресуют своим избирателям почти одно и то жe в плане реакции на события в Грузии. Я понимаю, что можно игнорировать этот факт на словах, даже поупражняться в осторумии, но игнорировать этот факт на деле не получится. Любой рынок живёт ожиданиями, если на политическом рынке США сейчас повально начнёт ожидаться холодная война или что-то в это роде, то примерно так оно и будет. Можете хоть хи-хикать над этим, хоть притворяться, будто ничего не происходит, дело Ваше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.13 | ilia25

        Санкции вводят и снимают по критериям, а не по принципам

        BROTHER пише:
        > ilia25 пише:
        > > Ця стаття -- попередження Росії про сер'йозні наслідки ЯКЩО вона не зупинится після звільненя Південої Осетії та продовжить просунення вглиб грузиньської території, чи буде вимагати усунення Саакашвілі.
        > >
        > > Але Росія оголосила про завершення операції ще до публікації цієї статті в сьогоднішньому номері. Отже і всі санкції, які в ній перераховані, втрачають сенс. Сенатор намгався відвернути загрози, які так і залишились в його уяві.
        > >
        > > Я розумію, чому сенатор вважав що реагувати на події іноді буває запізно, тому намагався їх випередити. Але в даному випадку він очевидно помилився.
        > >
        > >
        > > Взагалі, про санкції. Метою їх накладення є завжди примушення країни до якихось поступок. Так от справа в тому, що Захід на даний момент і не вимагає, власне, якихось поступок від Росії в цьому конфликті!
        > ******************************************************
        >
        > Во-первых, там в финальной части статьи сроки вполне сходятся.
        >
        > Во-вторых, надо понимать западный (в данном случае американский) стиль и форму изложения. Статьи подобные этой строятся по довольно таки строгим правилам. Подача идеи идёт в начале, и вывод, подтверждающий начальный посыл, идёт в конце. Присмотритесь к оригиналу статьи, перечитайте, и вы поймёте, что статья о приципах, а не о сроках.

        Статья о принципах, а разговор -- о санкциях. Все конкретные требования, которые перечислены в этой статье, Россия уже выполнила. Поэтому отсутвуют основания для введения санкций.

        > В-третьих, у меня сейчас мало времени объяснять, но я очень хорошо представляю, что все без исключения статьи в американской прессе прежде всего адресованы не мне и не Вам, а американским читателям, даже избирателям.

        Я это знаю, но как раз эти заявления и страдают радиакльностью и популизмом. Но решения о конкретых шагах -- тех же санкциях -- принимают не кандидаты, и не отдельно взятые сенаторы. А вот заявления администрации были намного более сдержанными, там санкции вообще ни словом не упоминались -- даже до заявления Медведева. Про Европу я уже не говорю.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.13 | Пан Коцький

          Добре, "let's agree to disagree", поживемо - побачимо...

        • 2008.08.13 | BROTHER

          Europe is just a bunch of pusies!

          Мне жаль так думать, но даже гитлеровская угроза не смогла расшевелить Европу. Там не так уж много решительных голов. А почему? (цікава річ) Потому что Европа, как и Украина не монолитна. Трудно приказывать, когда тебя не слушают. Но с приходом к власти в Европе нового поколения политиков, и при настойчивом давлении со стороны России решимости в Европе будет больше. В беседах со мной многие западные граждане, интересующиеся политикой, прямо стали называть немецкую, например, политику в отношении России кастрированной (это не моё слово). Русские газо-нефте-деньги способны поделить не только украинских политиков, но и немецких да и европейских, поживём увидим, на сколько этих денег хватит. И я имею ввиду не столько время, сколько глубину проникновения...

          По поводу выполнения Россией требований или условий... Не надо нас дурить, декларации - это одно, а реальность может быть другой. Я достаточно хорошо понимаю английский, чтобы ещё раз настоять на своей точке зрения по поводу статьи. Статья не являет собой хронологический ряд - это изложение принципов, принципов, которыми будут или возможно будут руководствоваться при выстраивании новой политической линии с Россией. Да, это предвыборные замолотки, это верно, я бы тоже не стал делать далекоидущие выводы из-за одной только этой статьи, но тот факт, что раздающиеся сейчас в Америке мнения практически одинаковы, говорит о том, что в обоих политических лагерях США наблюдается сейчас практический консенсус, что до России.

          По поводу заявлений политиков одного уровня и другого... Мне неудобно Вас отсылать к таким же фактам из российской действительности, ибо эта аналогия напрашивается сама. Нельзя не заметить, что ГБшные шавки типа лужка, жира и им подобным научились этому приёму у западных политиков. Они сначала вбрасывают ту или иную идею, подготавливают почву для её воплощения, а уж затем, спустя время эта идея явно просматривается в действиях их "более сдержанных" на слово боссов. Вобщем, снежные лавины тоже начинаются с нихуя. (прошу пробачення за мою хранцузьку)
      • 2008.08.13 | Пан Коцький

        Re: Вы недопонимаете

        BROTHER пише:
        > ...
        > В-третьих, у меня сейчас мало времени объяснять, но я очень хорошо представляю, что все без исключения статьи в американской прессе прежде всего адресованы не мне и не Вам, а американским читателям, даже избирателям. Я не знаю, заметили ли Вы или нет, но все американские кандидаты практически вторят один другому. Оба политических крыла США адресуют своим избирателям почти одно и то жe. Я понимаю, что можно игнорировать этот факт на словах, даже поупражняться в осторумии, но игнорировать этот факт не получится.
        Дійсно, я тому й мусів нагадати, що то писав не просто сенатор-демократ Байден, і навіть не "big cheese" Байден, голова комітету, а один із можливих кандидатів на віце-президенти (чого, між иншим, на мою думку, не станеться, але перегони ще тривають).
      • 2008.08.13 | Сергій Кабуд

        вы думаете что политики только врут - ваши выводы тупы

        подвирают, но не врут.
        это вам не совок. тут попиздиш больше чем надо, могут и нахуй послать очень конкретно причем

        да и веруюжих большинство.

        а в совке - да, гнилое общество, вот вы и думаете что везде так

        честно говоря я людям кто может уехать из совдепа и не едет- не доверяю

        вам же приходиться столько есть гавна ежедневно, с утра и до вечера, ВО ВСЕМ, причем в Украине тоже самое, ну не такая вонь, но тоже самое- воруют практически 99% населения, кто не ворует- дает взятки, врут, пют как свини, разврат невероятный, каждый 50й УЖЕ заражен спидом

        не мудрено что вы там все , даже те кто сюда пишет- как в зоопарке, со стороны дикое ощущение остается
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.08.13 | 123

    Чи не можете перекласти цитату українською,

    для стартової сторінки? Дякую якщо хтось перекладе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.14 | Володимир

      Re: Чи не можете перекласти цитату українською,

      "Європа - це збіговисько сцикунів". На мою думку, звучить класно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".