МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

04/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У Верховній Раді зареєстровано законопроект харківських БЮТівців О.Фельдмана та О.Геймана, який, на відміну від ініціатив їхніх колег з БЮТ та уряду, спрямованих на вихолощення суті спрощеної системи оподаткування (див. повідомлення Майдан-Інформу за лінками http://maidanua.org/static/news/2009/1238099113.html, http://maidanua.org/static/news/2009/1239790655.html, http://maidanua.org/static/news/2009/1236282881.html та далі за лінками, наведеними у цих матеріалах) реально вдосконалює спрощену систему оподаткування з єдиним податком.

З текстом законопроекту та пояснювальною запискою можна ознайомитися тут: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=35072

Основна новація, яку пропонується узаконити, - збільшення максимально допустимого для спрощенця обсягу виручки з 500 тис грн до 2 млн грн для фізичних осіб та з 1 млн грн до 4 млн грн для юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, із збільшенням ставки єдиного податку залежно від розміру виручки (наприклад, для фізичних осіб з обсягом виручки до 500 тис грн максимальну ставку єдиного податку пропонується лишити 200 грн, тоді як у разі виручки до 1 млн грн максимальна ставка становитиме 500 грн, до 1,5 млн грн - 900 грн, до 2 млн грн - 1500 грн).

Як повідомляв Майдан-Інформ, подібні ідеї у січні озвучувала Олександра Кужель, новопризначений голова Державного комітету з регуляторної політики і підприємництва.

Спрощена система оподаткування була запроваджена в Україні більше 10 років назад, і з того часу ані максимально можливий річний оборот, ані максимальна ставка єдиного податку не змінювалися, попри істотне зниження з того часу і купівельної спроможності гривні, і вартості гривні відносно основних світових валют. Так, на дату Указу Президента України, яким запроваджувалася спрощена система оподаткування, 3 липня 1998 року, 500 тис. грн. відповідали (за курсом НБУ) 241 тис. доларів США, тоді як сьогодні - лише 65 тис. дол. США.

Відповідно, збільшенням максимально допустимої виручки у 4 рази автори законопроекту фактично пропонують повернутися до меж застосовності спрощеної системи оподаткування, які первісно передбачалися при її запровадженні у 1998 році.

Серед інших новел - чітке визначення у тексті законопроекту того, що спрощенці не сплачують окремих внесків до пенсійного фонду, чим перекреслюються відповідні урядові ініціативи, див. лінки на матеріали Майдан-Інформу, наведені вище.

Відповіді

  • 2009.04.24 | Адвокат ...

    А чи таке вже воно реальне?

    Мо` варто вивчити тей законопроект? Обговорити го тутки, або на хворумі "Економіка"?

    Які ваші думки, кулєґи?
  • 2009.04.24 | настрадамус

    Тупая система, 1млн и всего 200гр налога !!!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.24 | 123

      Прошу тут обговорювати новий законопроект

      Про несправедливість спрощеної системи вже є гілка на першій сторінці форуму - там і продовжуйте.
  • 2009.04.24 | Боровик

    Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

    Шановні, таким чином такий новий закон допомагає малому та середньому бізнесу відмивати готівку чи легалізувати витрати. Якщо зараз у середньої компанії є біля 8 "ручних" СПДшників, то такий закон дозволяє:
    - скоротити їх до двох,
    - зменшити відсоток за конвертацію.
    Проте новий такий новий закон силоьно битиме по справжніх СПД, які отримують мало чи дуже мало реального прибутку.
    Такий закон скоротить кількість як форпмальних (підставних) СПД так і справжніх.
    Як на мою думку, зараз єдиний вихід - на початок ідексувати все як є, після чого відразу потрібно братись за ті механізми які дозволять підприємствам обходись без СПД і замість витрат на СПД направити їх в бюджет чи пенсійний.
    Зараз для легалізації продукції використовується біля 10-15% від її вартості. Ці суми ідуть внікуди, це як плата за переливання води з тазіка у відро, а потім з відра в тазік.
    Досить спростити бухгалтерію в частині оформлення походження товару, і витрати на сотні тисяч СПД відпадуть. При цьому податки відл таких оборудок збільшаться на 15-20%.
    Таке саме зь митницею. Основний потік контрабанди і її легалізації через СПД не через великі митні платежі (хоча з цим тежд погтрібно щось робити), а через надто ємку процедуру розмитнення. Нагадую, що цю процедуру не можуть пройти навіть Авіант. Лампочки та інші запчастини для літаків возять контрабасом....
    Депутати або повні мудаки, або добре розуміють свій інтерес в цьому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.24 | 123

      Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

      Боровик пише:
      > Шановні, таким чином такий новий закон допомагає малому та середньому бізнесу відмивати готівку чи легалізувати витрати.

      > Якщо зараз у середньої компанії є біля 8 "ручних" СПДшників, то такий закон дозволяє:
      > - скоротити їх до двох,
      > - зменшити відсоток за конвертацію.

      Використання спрощенців у схемах мінімізації та конвертації уникнути неможливо. Але якщо за теперішніх умов 8 ручних спрощенців сплачують 200х8=1600 грн на місяць, то за новими правилами 2 спрощенця сплачуватимуть 1500х2=3000 грн, тобто майже вдвічі більше. Казні від цього лише прибуток (16800 грн/рік), якщо когось турбує її наповнення.

      > Проте новий такий новий закон силоьно битиме по справжніх СПД, які отримують мало чи дуже мало реального прибутку.

      Яким чином він битиме по справжніх СПД? Для них правила лишаться такими точно як зараз.

      > Такий закон скоротить кількість як форпмальних (підставних) СПД так і справжніх.

      Поясніть чому зменшиться кількість справжніх.

      > Як на мою думку, зараз єдиний вихід - на початок ідексувати все як є,

      Саме це і робить цей законопроект - збільшує дозволений оборот та ставку податку, залежно від обороту.

      > після чого відразу потрібно братись за ті механізми які дозволять підприємствам обходись без СПД і замість витрат на СПД направити їх в бюджет чи пенсійний.

      Це утопія. А законопроект Фельдмана - реальність.

      > Зараз для легалізації продукції використовується біля 10-15% від її вартості. Ці суми ідуть внікуди, це як плата за переливання води з тазіка у відро, а потім з відра в тазік.
      > Досить спростити бухгалтерію в частині оформлення походження товару, і витрати на сотні тисяч СПД відпадуть. При цьому податки відл таких оборудок збільшаться на 15-20%.
      > Таке саме зь митницею. Основний потік контрабанди і її легалізації через СПД не через великі митні платежі (хоча з цим тежд погтрібно щось робити), а через надто ємку процедуру розмитнення. Нагадую, що цю процедуру не можуть пройти навіть Авіант. Лампочки та інші запчастини для літаків возять контрабасом....
      > Депутати або повні мудаки, або добре розуміють свій інтерес в цьому.

      Все правильно, але змінити повну систему в Україні нереально, це утопія. Саме тому й необхідна спрощена, щоб хоч якось фуричило.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.24 | Боровик

        Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

        123 пише:
        > Боровик пише:
        > > Шановні, таким чином такий новий закон допомагає малому та середньому бізнесу відмивати готівку чи легалізувати витрати.
        >
        > > Якщо зараз у середньої компанії є біля 8 "ручних" СПДшників, то такий закон дозволяє:
        > > - скоротити їх до двох,
        > > - зменшити відсоток за конвертацію.
        >
        > Використання спрощенців у схемах мінімізації та конвертації уникнути неможливо. Але якщо за теперішніх умов 8 ручних спрощенців сплачують 200х8=1600 грн на місяць, то за новими правилами 2 спрощенця сплачуватимуть 1500х2=3000 грн, тобто майже вдвічі більше. Казні від цього лише прибуток (16800 грн/рік), якщо когось турбує її наповнення.
        Це я і написав, що новий закон направлений в першу чергу на оптимізацію відмивання. Справа в тому, що окрім витрат в бюджет є ще відсоток за оберт грошей. Якщо великий оберт, то відсоток нижчий. Також при великому ліміті легше оперувати грішми. Тобто, тут питань не виникає, що новий закон на руку малому та середньому бізнесові, бюджет від цього виграє.
        > > Проте новий такий новий закон силоьно битиме по справжніх СПД, які отримують мало чи дуже мало реального прибутку.
        >
        > Яким чином він битиме по справжніх СПД? Для них правила лишаться такими точно як зараз.
        Таким, що справжні СПД мало коли дотягували навіть до того ліміту що був. Перукарі по селищах, торгові точки вмістечках та селах і взагалі та більшість справжніх СПД, що існують на межі існування просто не витримають навантаження в 400 гривень. Швея може платити 200 гривень заробляючи тисячу з- гаком, але вона не буде платити більше, бо тоді легше просто бути безробітньою.
        > > Такий закон скоротить кількість як форпмальних (підставних) СПД так і справжніх.
        >
        > Поясніть чому зменшиться кількість справжніх.
        Тому що більшість справжніх СПД не є такими успішними як це можна собі уявити. Фіксований податок при нефіксованих доходах сприяє закриттю.
        > > Як на мою думку, зараз єдиний вихід - на початок ідексувати все як є,
        >
        > Саме це і робить цей законопроект - збільшує дозволений оборот та ставку податку, залежно від обороту.
        Добре, тільки індексувати треба не більше як в 1.6 рази.
        > > після чого відразу потрібно братись за ті механізми які дозволять підприємствам обходись без СПД і замість витрат на СПД направити їх в бюджет чи пенсійний.
        >
        > Це утопія. А законопроект Фельдмана - реальність.
        Тоді краще нічого взагалі не міняти. Вважаю, що проект Фельдмана є погіршенням, але не таким яке воно можливе, якщо реалізовуватимуть ідею з пенсійним фондом.

        > > Зараз для легалізації продукції використовується біля 10-15% від її вартості. Ці суми ідуть внікуди, це як плата за переливання води з тазіка у відро, а потім з відра в тазік.
        > > Досить спростити бухгалтерію в частині оформлення походження товару, і витрати на сотні тисяч СПД відпадуть. При цьому податки відл таких оборудок збільшаться на 15-20%.
        > > Таке саме зь митницею. Основний потік контрабанди і її легалізації через СПД не через великі митні платежі (хоча з цим тежд погтрібно щось робити), а через надто ємку процедуру розмитнення. Нагадую, що цю процедуру не можуть пройти навіть Авіант. Лампочки та інші запчастини для літаків возять контрабасом....
        > > Депутати або повні мудаки, або добре розуміють свій інтерес в цьому.
        >
        > Все правильно, але змінити повну систему в Україні нереально, це утопія. Саме тому й необхідна спрощена, щоб хоч якось фуричило.
        Як на мене, то мені здається кращим варіантом щоб нічого не фуричило, щоб все нафіг зупинилось і щоб влада публічно всралась... А разом з нею повсирались вс і великі комбінатори та шукачі третього шляху. Також хочу побачити засрані ягодиці тих, хто
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.24 | 123

          Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

          Боровик пише:
          > 123 пише:
          > > Боровик пише:
          > > > Шановні, таким чином такий новий закон допомагає малому та середньому бізнесу відмивати готівку чи легалізувати витрати.
          > >
          > > > Якщо зараз у середньої компанії є біля 8 "ручних" СПДшників, то такий закон дозволяє:
          > > > - скоротити їх до двох,
          > > > - зменшити відсоток за конвертацію.
          > >
          > > Використання спрощенців у схемах мінімізації та конвертації уникнути неможливо. Але якщо за теперішніх умов 8 ручних спрощенців сплачують 200х8=1600 грн на місяць, то за новими правилами 2 спрощенця сплачуватимуть 1500х2=3000 грн, тобто майже вдвічі більше. Казні від цього лише прибуток (16800 грн/рік), якщо когось турбує її наповнення.
          > Це я і написав, що новий закон направлений в першу чергу на оптимізацію відмивання. Справа в тому, що окрім витрат в бюджет є ще відсоток за оберт грошей. Якщо великий оберт, то відсоток нижчий. Також при великому ліміті легше оперувати грішми. Тобто, тут питань не виникає, що новий закон на руку малому та середньому бізнесові, бюджет від цього виграє.

          Дійсно, всі виграють - це чудово.

          > > > Проте новий такий новий закон силоьно битиме по справжніх СПД, які отримують мало чи дуже мало реального прибутку.
          > >
          > > Яким чином він битиме по справжніх СПД? Для них правила лишаться такими точно як зараз.
          > Таким, що справжні СПД мало коли дотягували навіть до того ліміту що був. Перукарі по селищах, торгові точки вмістечках та селах і взагалі та більшість справжніх СПД, що існують на межі існування просто не витримають навантаження в 400 гривень. Швея може платити 200 гривень заробляючи тисячу з- гаком, але вона не буде платити більше, бо тоді легше просто бути безробітньою.

          Ви не зрозуміли, законопроектом не пропонується збільшити ставку податку у випадку виручки до 500 тис. Відповідно до законопроекту максимальна ставка 200 грн для тих, хто лишився у межах 500 тис, не змінюється. Тобто цей законопроект не погіршує ситуацію не для кого зі спрощенців.

          > > > Такий закон скоротить кількість як форпмальних (підставних) СПД так і справжніх.
          > >
          > > Поясніть чому зменшиться кількість справжніх.
          > Тому що більшість справжніх СПД не є такими успішними як це можна собі уявити. Фіксований податок при нефіксованих доходах сприяє закриттю.

          Див. вище. Яек було до 200 грн, так і лишиться.

          > > > Як на мою думку, зараз єдиний вихід - на початок ідексувати все як є,
          > >
          > > Саме це і робить цей законопроект - збільшує дозволений оборот та ставку податку, залежно від обороту.
          > Добре, тільки індексувати треба не більше як в 1.6 рази.

          Він індексує рівно настільки, наскільки подешевшала гривня до долара з 1998 - у 4 рази. Коли йдеться про індексування максимальної виручки. Ставка ж податку індексується не просто збільшенням, а шляхом встановлення її у залежність від обороту, при цьому існуючі правила не погіршуються взагалі.


          > > > після чого відразу потрібно братись за ті механізми які дозволять підприємствам обходись без СПД і замість витрат на СПД направити їх в бюджет чи пенсійний.
          > >
          > > Це утопія. А законопроект Фельдмана - реальність.
          > Тоді краще нічого взагалі не міняти. Вважаю, що проект Фельдмана є погіршенням, але не таким яке воно можливе, якщо реалізовуватимуть ідею з пенсійним фондом.

          Виглядає, що така Ваша оцінка зумовлена лише одним - Ви не помітили того, що нічого і не помінялося для тих, кому досить виручки 500 тис, окрім того, що вони звільнені від пенсійного фонду.

          > > Все правильно, але змінити повну систему в Україні нереально, це утопія. Саме тому й необхідна спрощена, щоб хоч якось фуричило.
          > Як на мене, то мені здається кращим варіантом щоб нічого не фуричило, щоб все нафіг зупинилось

          Нє, ну це я не певен що краще :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.04.24 | Боровик

            Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

            Дякую, ви внесли ясність. Я не все був зрозумів з першого заходу.
            В такому разі такі зміни є позитивними, хоча звісно, всі вони несуть позитив тільки як побочний ефект.
            СПД як форма господарювання залишається бізнес-збоченням.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.04.24 | 123

              Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

              Боровик пише:
              > Дякую, ви внесли ясність. Я не все був зрозумів з першого заходу.
              > В такому разі такі зміни є позитивними, хоча звісно, всі вони несуть позитив тільки як побочний ефект.

              Особливо якщо порівняти цей законопроект з іншими ініціативами з "реформування" спрощенки...

              > СПД як форма господарювання залишається бізнес-збоченням.

              Збоченнням, але вимушеним і зумовленим мегазбоченістю основної системи.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.04.26 | AxeHarry

                Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

                ІМХО, так звана спрощена система була створена і заточена і існує лише тому щоб КоєХто мав з цього зиски з конвертів і відмиву. То шо при цьому механізмами СПД користуюцця нормальні чесні СПДшники - це КоєКаво не парить і не цікавить. Той КоєХто хто придумав саму систему СПД як вона є в Украіні - дуже хитрожопий. Бо прибрати систему СПД - ніззя, бо це реально вдарить по купі чесних підприємців, а відділити нормального СПДшника від КоєКаво - неможливо.

                При цьому - чому ніхто не задумуєцця, а з якого вагалі має місце СПД? Чи не тому що основна система - совкова, неспрощена, тобто УСКЛАДНЕНА. і зберігаєцця вона совково-ускладненою саме спеціально для того щоб КоєХто міг забезпечити себе масою СПДшників, серед яких воно може ховатись. Іншого змісту у даній совкодебільності немає, ніяких вигод для держави совкодебілізми не несуть щоб не казали представники колективного КоєКаво.
                Якщо прибрати УСКЛАДНЕНУ совкодебільну систему поборів (назвати це податками - це як назвати брутальне згвалтування легким фліртом) - то КоєКаму не буде серед кого ховатись - не стане смислу бути СПД, і всі перейдуть на НЕУСКЛАДНЕНУ .

                Отакоє от ІМХО.

                PS.

                Взагалі, якось оптимізувати/модернізувати/покращувати/погіршувати механізми СПД - це так же як проводити спеціальні дослідження для знаходження найкращогго матеріалу та кольору мотузка для підвязування зламаних дверок, замість того щоб просто відремонтувати дверку.
  • 2009.04.26 | vik

    Re: Реальне вдосконалення спрощеної системи оподаткування можливе

    По моему,ставка налога должна составлять сумму налога от средней заработной платы по стране.А так получается теже учителя,врачи платят налогов больше,чем предприниматели.Все работают и платить должны по одной формуле
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.26 | 123

      Аспект, про який Ви кажете обговорюється в іншій гілці (л)

      В цій http://www2.maidan.org.ua/n/free/1240434738 , і ще в кількох, можете пошукати по форуму.

      В цій гілці хотілося б сконцентруватися на законопроекті Фельдмана.
    • 2009.04.30 | saha

      Тільки ви забули написати

      що вчителі, лікарі отримують ЗП з БЮДЖЕТУ.
      а хто туди їх кладе ?????
      Де взяв гроші -в тумбочці
      а хто туди поклав- жінка
      а вона де взяла -я дав
      а ти де взяв - в тумбочці.
      Це щодо вчителів з Лікарями.
      П підприємець ці податки реально заробляє сам, а не за нього платить роботодавець в вигляді держави. Невже це важко зрозуміти.
      Підприємець сам собі створює робоче місце.
      Якщо ви не розумієте то на створення робочих місць фонд безробіття виділяє дуже великі гроші.
      А тут сам собі ні в кого не бере ще й платить.

      Невже з нас не вийшло совкове.
      зарплата на складі не велика,
      А що тут ще й платять ???
  • 2009.04.30 | Боббі

    Тим часом економіка йде в тінь (л)

    http://www.epravda.com.ua/news/49f943c3d408a/

    виходить, що коаліції у ВР нема, і про це каже заступник мін. економіки. Податки - парафія ВР, хоча як СПД скасовувати, то і уряд може? Ну і збільшувати побори, як того хоче ЮВТ також сенсу нема. Але з огляду на пропаганду — є, ще й який.

    Якийсь безлад у них там...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.30 | Адвокат ...

      Не безлад, а любовь до ґроба!

      До чужих статків, до чужого майна...

      І спільна люта ненависть до тих, хто хучь одну копійчину може собі заробити у тих нелюдських умовах, які вони встановили для "не своїх".

      То,-- орґазмічний екстаз совка,-- камунізда да касамолкі!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".