МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ клеїть дурня з голосуванням на дому? (л)

01/14/2010 | Микола Гудкович

…За старою нормою, будь-яка особа за бажання може проголосувати дома. Єдина формальна вимога — вона має подати заяву про неможливість прибути на виборчу дільницю. Подати заяву потрібно до 20-ї години 16 січня…

ЦВК, розуміючи недолугість такої норми, спробувала виправити вади законодавства й запровадила більш жорсткі механізми. 12 грудня ЦВК прийняла постанову №475, у шостому розділі якої передбачила, що до заяви має додаватися пенсійне посвідчення, довідка лікувального закладу тощо. ЦВК, крім того, зобов’язала членів дільничних комісії прийти на місце майбутнього голосування й перевірити, чи здатна людина пересуватися. Ще одна новація: якщо людина зателефонувала до дільничної виборчої комісії, то член ДВК повинен прибути до неї додому й узяти письмову заяву, написано заявником власноручно.

Проте бютівець Андрій Портнов оскаржив цю постанову ЦВК в суді. І суд вилучив з постанови положення щодо переліку необхідних документів, що засвідчують неможливість виборця з’явитися на виборчу дільницю. ЦВК виконала рішення суду…

http://www.unian.net/ukr/news/news-356800.html

Відповіді

  • 2010.01.14 | saha

    Звідки дровішки ? про першу постанову ?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.14 | Микола Гудкович

      Всі дрова за лінком. Там і коментувати можна

  • 2010.01.14 | ak1001

    нічого собі. і якось не скажеш що ситуація схожа на

    "ліва рука не знає що робить права".
    бо це ж буде не про БЮТ Тимошенко і Портнова

    залишаються варіанти
    1 класичний крик "тримай злодія"
    2 БЮТ взагалі нічого не можете стратегічно планувати а в Портнова криша поїхала
    3 БЮТ і ПРУ грають на публіку займаючись спільно однією справою
  • 2010.01.14 | Мартинюк

    Постанова ЦВК від 12 грудня 2009 року № 475 (додаток) (л)

    Читайте розділ 6 додатку
    http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=24972&ptext=
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.14 | Майдан

      Тимошенко оскаржила в суді пояснення ЦВК(/)

      18 грудня 2009 15:36 | Організація: Українські Новини | Автор: Наталія Краснощокова

      Тимошенко оскаржила в суді пояснення ЦВК про уточнення списків виборців на виборах Президента

      Кандидат у Президенти, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко просить Київський апеляційний адміністративний суд скасувати окремі положення постанови Центральної виборчої комісії №475 від 12 грудня "Про пояснення відносно складання й уточнення списків виборців для підготовки й проведення голосування на виборах Президента України 17 січня 2010 року".

      Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата Ради, члена фракції Блоку Юлії Тимошенко, представника Тимошенко в судах Валерія Писаренка.

      З його слів, окремі положення постанови суперечать закону про вибори Президента й сприяють фальсифікаціям на виборах.

      "Окремі положення постанови суперечать Закону про вибори Президента й дозволяють з'являтися в списках виборців людям навіть на підставі лікарняних довідок, без присутності самої людини", - підкреслив він.

      Писаренко вважає, що прийняття ЦВК такої постанови свідчить про скоординовану діяльність Партії регіонів і команди кандидата в Президенти діючого Президента Віктора Ющенка для фальсифікації результатів виборів.

      12 грудня ЦВК прийняв відповідну постанову №475, у якій передбачається, що зміни в уточнені списки виборців на виборчій дільниці вносяться, зокрема, на підставі рішення дільничної виборчої комісії.

      Таке рішення, згідно з постановою, приймається на підставі паспорта громадянина або іншого, передбаченого законом документа, який засвідчує особу і підтверджує її громадянство, у якому є позначка про реєстрацію місця проживання в межах цієї виборчої дільниці.

      Як повідомляло агентство, 8 грудня депутати Ради від фракції БЮТ Сергій Підгорний і Сергій Міщенко, від фракції Блоку Литвина, Віктор Сінченко, від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Роман Зварич, а також Тарас Чорновіл (позафракційний) запропонували парламенту зобов'язати дільничні виборчі комісії вносити зміни в уточнені списки виборців тільки за рішенням суду.
    • 2010.01.14 | Майдан

      Re: Постанова ЦВК № 475 додаток1 -розділ

      Ця процедура скасовано судовими рішенням по позову БЮТ

      6. Складання витягу із списку виборців на виборчій дільниці
      для голосування за межами приміщення для голосування



      6.1. Виборець, який за станом здоров’я не здатний самостійно пересуватися та у зв’язку з цим не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, а також виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не може прибути до приміщення для голосування, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування.
      Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана не пізніш як за дванадцять годин до початку голосування, тобто до 20 години 16 січня 2010 року.
      6.2. Виборець, щодо якого у списку виборців відсутня відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, у власноручно написаній заяві до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування зазначає причину нездатності самостійно пересуватися.
      До заяви додається документ (його копія), який підтверджує факт нездатності такого виборця пересуватися самостійно. Таким документом може бути: пенсійне посвідчення, довідка, видана лікувальним закладом, тощо.
      Копії зазначених документів можуть засвідчуватися головою або секретарем дільничної виборчої комісії, а в разі їх відсутності – не менш як двома членами цієї комісії та скріплюються печаткою дільничної виборчої комісії.
      6.3. Заява виборця про бажання голосувати за межами приміщення для голосування реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання (місце перебування) виборця, особи, яка доставила таку заяву до дільничної виборчої комісії.
      6.4. При прийнятті дільничною виборчою комісією рішення про включення виборця, щодо якого у списку виборців відсутня відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, до витягу із списку виборців для голосування за межами приміщення для голосування, розглядається окремо кожна заява. Таке рішення повинно бути спрямоване на реалізацію виборчих прав громадян.
      6.5. Виборці, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, до витягу із списку виборців включаються без рішення дільничної виборчої комісії.
      6.6. З метою підтвердження відомостей щодо нездатності самостійно пересуватися, які містяться у заяві виборця, стосовно якого у списку виборців відсутня відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, дільничною виборчою комісією здійснюється відповідна перевірка шляхом особистого відвідування за адресою виборця, зазначеною у заяві, або опитування такого виборця за вказаним виборцем номером телефону тощо.
      6.7. Прибуття членів дільничної виборчої комісії до виборця за його усним зверненням для подання ним письмової заяви про бажання голосувати за межами приміщення для голосування є обов’язковим.
      6.8. Для організації перевірки за місцем перебування виборця, який подав заяву про забезпечення йому голосування за місцем його перебування, дільнична виборча комісія на своєму засіданні визначає своїм рішенням не менш як трьох членів комісії, які здійснюватимуть таку перевірку.
      6.9. На підставі заяв, зазначених у пункті 6.1цього Роз’яснення, дільнична виборча комісія напередодні дня виборів після закінчення строку подання таких заяв (після 20 години 16 січня 2010 року) виготовляє витяг із списку виборців за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії 26 жовтня 2009 року № 198.
      6.10. Одночасно з виготовленням витягу із списку виборців секретар дільничної виборчої комісії вносить до списку виборців у графі "Підпис виборця" запис "Голосує за місцем перебування".
      6.11. Заява, передбачена пунктом 6.1 цього Роз’яснення, до дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць не подається.
  • 2010.01.14 | harnack

    Голосування "на дому" = "на дасі"? Тьху!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.14 | Микола Гудкович

      Відразу кажіть, як правильно, якщо вже ВФ з «Мовою» переплутали

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.14 | harnack

        Вдома! Не диво що не знають як і де голосувати: закид не Вам!

        ВДОМА (УДОМА), присл. У своєму домі, в своїй квартирі, садибі, на своєму подвір'ї. // На Батьківщині, в рідному краю. ** Не всі вдома у кого – про дурнувату, пришелепувату людину.
        http://www.slovnyk.net/?swrd=%E2%E4%EE%EC%E0

        І це не так мовне, а політичне питання стратегій і місця голосування.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.15 | Микола Гудкович

          А от дивіться: російською є відмінність

          1. "ДОма" - це наше вдома.
          2. А "на домУ" - це, так би мовити, інший аспект того ж явища. Але, оскільки аспект інший, то й вираз інший. Розумієте?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.01.15 | zаброда

            Re: А от дивіться: російською є відмінність

            Микола Гудкович пише:

            > 2. А "на домУ" - це, так би мовити, інший аспект того ж явища. Але, оскільки аспект інший, то й вираз інший. Розумієте?
            Инколи на два чужі аспекти одного свого досить, а бува, що на їхній один - наших два, чи добродій щиро вірить, буцім українська є стовідсотковим "відтворенням" аспектів московської? Якщо так, вітаю!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.01.15 | Микола Гудкович

              Ні, добродій не вірить, але цікавиться, чи це є у даному випадку

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.15 | harnack

                Ми мусимо мовити мовою, а не єзьіком: й голосувати вдома!

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.16 | harnack

                  Браво: у цьому Суді - усі вдома чи ув УП, бо у БЮТі ще ні? (л)

                  Єзьікошизофренія - й надалі зі своїм розколюванням мови на: "вдома"/"на дому" (українською все одно треба "на домі")!

                  СУД ВИРІШИВ, ЩО ГОЛОСУВАТИ ВДОМА МОЖНА ЛИШЕ З ДОВІДКОЮ - БЮТ


                  Субота, 16 січня 2010, 17:59 Версія для друку Коментарі 81 Апеляційний адмінсуд Києва ухвалив рішення, що голосування на дому [???????] має відбуватись виключно з підтвердженням медичною довідкою.

                  Рішення суду, ухвалене в суботу, є остаточним і не підлягає оскарженню, заявив представник Юлії Тимошенко у судах Валерій Писаренко.

                  Він зазначив, що таким чином суд "поставив крапку у спорі щодо можливості фальсифікацій виборів при голосуванні на дому", повідомляє сайт Тимошенко.

                  "У зв'язку з цим будь-які спроби здійснювати голосування за межами виборчих дільниць без підтвердження медичною довідкою є фальсифікацією виборів, і такі дії будуть кваліфіковані згідно з Кримінальним кодексом України", - сказав Писаренко.

                  Він також повідомив, що в суботу відповідне рішення суду буде доведене до всіх кандидатів на посаду президента, спостерігачів і членів виборчих комісій.

                  Писаренко також наголосив, що буде встановлено жорсткий контроль за виконанням рішення суду.

                  Як відомо, Тимошенко і представники її блоку стверджували, що дозвіл голосувати вдома без підтвердження медичними довідками нездатність виборця пересуватись самостійно, відкриває шлях фальсифікаціям, які збираються чинити прихильники Януковича.

                  Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко також заявляв, що за сфальшовані заяви про голосування вдома встановлена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років.

                  У суботу, напередодні виборів, він заявив, що при перевірці міліцією достовірності заяв на голосування вдома вже виявлено 6400 сфальшованих заяв
                  http://www.pravda.com.ua/news/4b51e259168db/
    • 2010.01.15 | Д. А.

      "На дасі"?

      Дах
      Даху
      Даху (дахові)
      Дах
      Дахом
      На даху (на дахові)

      Тож "не судіть, щоби й Вас не судили"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.15 | harnack

        Re: "На дасі"? - ГА? Запрошую обох осюди:(л)

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?key=1263512683&trs=-1&bn=maidan_mova&site=maidan

        Д. А. пише:
        > Дах
        > Даху
        > Даху (дахові)
        > Дах
        > Дахом
        > На даху (на дахові)
        >
        > Тож "не судіть, щоби й Вас не судили"

        Навпаки: Судімо, аби й нас судили!

        Отож:

        Що за малодушність й боягуство не брати відповідальність на себе. Але треба бути уперш розсудливим та скромним й упевнитись - що не верземо дурниці й небилиці, бо виглядає або як злоба, або як дітлахуватість.

        Багатьох покалічила суржикофренія, а словників та граматик й поготів. Тож треба важко міркувати! У нашому випадку - мовною парадигмою. І поритись по ґуґлові за словом "на дасі"!

        Ось приклади (без теорії та мотиваційності - про специфіку на форумі мови):

        Кадр з фiльмy "Кiшка на розпеченому дасі"
        http://74.125.93.132/search?q=cache:pTgq-lrL7AwJ:svitkino.com/2008/09/27/aktor-na-vsi-chasy/+%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%96&cd=67&hl=en&ct=clnk&gl=ca

        Огієнко - Біблія:

        Псалми 101
        1 Молитва вбогого, коли він слабне та перед Господнім лицем виливає мову свою.
        6 Від зойку стогнання мого прилипли до тіла мого мої кості...
        7 Уподобився я пеликанові пустині, я став, як той пугач руїн!
        8 Я безсонний, і став, немов пташка самотня на дасі...

        ітд!... бо нас звідусіль обсіло мовне й психологічне й політичне кацапокаліцтво!

        Скрупульозність міркування та хоча б елементарний пошук - безпосередньо впливає на політичні рішення, смисл породжує смисл!

        Ненасудишся!
      • 2010.01.15 | zаброда

        Festina lente Re: "На дасі"?

        відмінок однина множина
        називний дім доми́
        родовий до́му домі́в
        давальний до́му, до́мові дома́м
        знахідний дім доми́
        орудний до́мом дома́ми
        місцевий на/у до́мі на/у дома́х
        кличний до́ме* доми́*
        Ужиті в обох випадках лапки мали б указати уважнішому, що обидва приклади одне другого варті: http://tinyurl.com/yla7s4f
    • 2010.01.15 | selu

      Там глибше: ви - вдома, а вони - окупанти.

      Але закон вони пишуть зі свого погляду.
  • 2010.01.16 | Мартинюк

    Суд : голосування вдома - тільки за довідкою(/)

    16.01.2010 19:48]

    Суд постановив: голосування вдома - тільки за довідкою
    Апеляційний адміністративний суд Києва ухвалив рішення, що голосування на дому на виборах Президента України має відбуватись виключно з підтвердженням медичною довідкою. Про це заявив представник кандидата у президенти України Юлії ТИМОШЕНКО у судах Валерій ПИСАРЕНКО.

    Як повідомляє офіційний сайт Ю.ТИМОШЕНКО, рішення суду, ухвалене в суботу, є остаточним і оскарженню не підлягає.

    Він зазначив, що таким чином суд "поставив крапку у спорі щодо можливості фальсифікацій виборів при голосуванні на дому", наголосив В.ПИСАРЕНКО.

    "У зв`язку з цим будь-які спроби здійснювати голосування за межами виборчих дільниць без підтвердження медичною довідкою є фальсифікацією виборів, і такі дії будуть кваліфіковані згідно з Кримінальним кодексом України", - сказав представник Ю.ТИМОШЕНКО.

    Він також повідомив, що в суботу відповідне рішення суду буде доведене до всіх кандидатів на посаду президента, спостерігачів і членів виборчих комісій.

    В.ПИСАРЕНКО також наголосив, що буде встановлено жорсткий контроль за виконанням рішення суду.

    Як повідомляв УНІАН, БЮТ неодноразово наголошував, що голосування на дому без будь-якого документального підтвердження про нездатність виборця голосувати самостійно відкриває шлях до фальсифікацій, які збираються чинити прихильники Віктора ЯНУКОВИЧА.

    Міністр внутрішніх справ України Юрій ЛУЦЕНКО також заявляв, що за сфальшовані заяви про голосування вдома встановлена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років.
    ===================================================================

    [16.01.2010 18:45]

    Суддя отримала 500 тис. дол. за рішення про голосування на дому?
    Суддя Апеляційного адміністративного суду Києва Галина Федорова за рішення про можливість голосувати на дому, яким фактично узаконено фальсифікації, отримала хабар від представників Партії регіонів у розмірі 500 тисяч доларів США.

    Як повідомляє сайт Блоку Юлії Тимошенко, про це заявив член комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Прокопчук, посилаючись на інформацію, отриману від джерел у штабі кандидата в президенти Януковича.

    Також Прокопчук звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою негайно розслідувати цю інформацію та вжити необхідних передбачених законодавством дій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.16 | Sean

      По-перше і по-друге

      По-перше, це сказав блазень Писаренко
      По друге:

      Стаття 77. Порядок організації голосування за межами приміщення для голосування

      1. Виборець, який за станом здоров'я не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, а також виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не може прибути до приміщення для голосування, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана не пізніш як за дванадцять годин до початку голосування.

      2. Заява виборця про бажання голосувати за межами приміщення для голосування реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання (місце перебування) виборця.

      3. На підставі заяв, зазначених у частині першій цієї статті, дільнична виборча комісія напередодні дня виборів після закінчення строку подання таких заяв робить витяг із списку виборців за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. При цьому у списку виборців у графі "підпис виборця" секретар дільничної виборчої комісії робить запис "голосує за місцем перебування".

      4. Голосування виборців за межами приміщення для голосування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії, визначені виборчою комісією. Ці члени комісії повинні бути представниками різних кандидатів на пост Президента України.

      5. Голосування виборців за межами приміщення для голосування організовується з таким розрахунком, щоб виборці змогли проголосувати не пізніш як за годину до закінчення голосування.

      6. Голова дільничної виборчої комісії зобов'язаний оголосити про те, що члени дільничної виборчої комісії відбувають для організації голосування виборців за межами приміщення для голосування. Членам виборчої комісії видаються виборчі бюлетені у кількості, яка дорівнює кількості виборців у витягу зі списку виборців, витяг зі списку виборців та опломбована або опечатана переносна виборча скринька, в яку при цьому опускається контрольний лист. У цьому листі зазначаються час виходу (година та хвилини) членів виборчої комісії для проведення голосування за межами приміщення для голосування, кількість отриманих виборчих бюлетенів, прізвища та ініціали членів дільничної виборчої комісії, яким видані виборчі бюлетені. Контрольний лист підписується присутніми членами виборчої комісії, кандидатами на пост Президента України, їх довіреними особами, офіційними спостерігачами, їхні підписи скріплюються печаткою комісії.

      7. При проведенні голосування за межами приміщення для голосування мають право бути присутні офіційні спостерігачі.

      8. При організації голосування виборця за межами приміщення для голосування член дільничної виборчої комісії на підставі витягу зі списку виборців за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, що посвідчує його особу та громадянство, видає виборцю один виборчий бюлетень. Член дільничної виборчої комісії вписує свої прізвище та ініціали і розписується у визначених місцях на виборчих бюлетенях та контрольних талонах. Виборець розписується у контрольному талоні виборчого бюлетеня та у витягу зі списку виборців, заповнює виборчий бюлетень у порядку, передбаченому частиною шостою статті 76 цього Закону, та опускає його у виборчу скриньку.

      9. Після проведення голосування за межами приміщення для голосування член дільничної виборчої комісії, який видав виборцю виборчий бюлетень, у списку виборців напроти прізвища виборця робить позначку "голосував за місцем перебування", зазначає свої прізвище та ініціали і розписується.

      10. Витяг зі списку виборців, за яким організовувалося голосування виборців за межами приміщення для голосування, додається до списку виборців і є його невід'ємною складовою частиною. До списку виборців додаються письмові заяви виборців, на підставі яких проводилося це голосування.

      11. Положення цієї статті не поширюються на закордонні виборчі дільниці.

      ****
      А що нам подобається, а що ні - то вже інше питання
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.16 | igorg

    БЮТ не клеїть дурня, просто вони пролетіли

    у грі на чужому полі й пролетіли по великому. Цілком очевидно, що БЮТ мали серйозні плани по цих пунктах. Але реальної структури й організації яка це могла б зробити елементарно не виявилося. На відміну від регіоналів де діє чітка організація і є реальна партія зверху до низу. На нашу біду.
    І Ющенко й Юля протягом 5 років активно руйнували ту громадянську партійну структуру яка скалася на 2004 рік і дозволила отримати перемогу. Захотілося як у Януковича. Й отримали на верхах поспіль засланих козачків. Так що голосів знизу уже давно не чути й не видно. Результат уже видно, бо завадити фальшуванню реально нікому хоч і масштаби незрівняно менші ніж у 2004.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.16 | Мартинюк

      Думки Ваші цікаві, але тут я бачу типову гру Тимошенко

      Вона робить наступне :

      1. Впроваджує закон , який дозволяє можливість фальсифікацій і разом з ПР долає президенське вето на цей закон.

      2. Через суд скасовує інструкцію ЦВК, яка вимагала медичної довідки і визначала термін до якого можна подати заяву.

      3. Черз суд запроваджує необхіднсть представлення медичної довідки.
      Реґіони обовязково знайдуть двох-трьо- інвалідів , які не встигли взяти справку і чергову бабку, яка помре біля виборчої дільниці і піднімуть шаленний ґвалт, аналогічний до того, який був піднятий у 2004 році.

      4. Юля відвертає увагу від себе ("дивіться - це Янукович фальсифікує") як потенційної фальсифікаторки , яка буде використовувати власні схеми - наприклад крадені печатки - бо громадських спостерігачів, які робитимуть паралельний підрахунок голосів то вже немає, а спостерігачів конкурентів можна купити.

      У всякому разі спробує обкатати технологію на випадок входження у другий тур, де таке можна буде зробити набагато простіше.
  • 2010.01.17 | Мартинюк

    Послухав пояснення ЦВК

    На пресконференції у ЦВК пояснили свою позицію стосовно серіалу про домашнє голосування :

    1. Навіть сьогодні на початок голосування у ЦВК ще не було судового рішення . Більше того - коли почали дзвонити у суд , то виявилося що там ще немає рішення.

    2. Навіть при наявності такого рішення ЦВК потрібно було би розіслати повідомлення про це до початку голосування. Враховуючи особливості роботи виборчих комісій - найпізніше до вчорашнього вечора. Тому заяву Шаповала що ЦВК може виконати лише ті сулові рішення , які надійшли до нього до 00.00 годин дня голосування цілком зрозумілі.Отже рішення,яке було нібито прийняте о 3.30 ЦВК не міг би виконати, навіть якби би дуже того хотів. Але рішення взагалі в ЦВК не появилося .

    Тобто виглядає, що БЮТ абсолютно не переймався відміною незаконного голосування вдома, яке стало можливим завдяки спільному голосуванню з ПР за відповідний закон, спільному з ПР доланню президентського вето на цей закон, грудневому судовому позову БЮТ, яким скасували інструкцію ЦВК, що вимагала обовязкової медичної довідки для бажаючих голосувати вдома, і врешті решт подаючи оскарження саме тоді, коли це оскаржннн ПРИНЦИПОВО неможливо реалізувати.


    Гадаєю, що це та вже добре знайома нам на протязі протягом останніх років, закулісна спільна гра БЮТу з Регіонами : ви собі фальшуйте, а ми типу будемо з тим боротися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".