МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадянське суспільство проти прологнації угоди

04/25/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Спільна заява представників громадянського суспільства України щодо невідповідності пролонгації Угоди про перебування ЧФ РФ на території України національним інтересам України

Ми, представники громадянського суспільства України, висловлюємо категоричну незгоду з домовленостями між Президентом України Віктором Януковичем та Президентом Російської Федерації Дмітрієм Мєдвєдєвим щодо подовження терміну дії Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України до 2042 року, досягнуті 21 квітня ц. р.

Ми вважаємо, що:

1. Ухвалення такого рішення кулуарно, без громадського, експертного обговорення та політичної дискусії, без стратегічного планування та обґрунтування в категоріях національної безпеки є неприпустимим. Наразі немає жодного висновку аналітичних структур (державних і недержавних), із яких випливала б необхідність чи навіть доцільність пролонгації.

2. Питання національної безпеки України (до яких належить базування іноземних військових формувань на території України, зокрема ЧФ РФ у Криму) не можуть бути "розмінною монетою" у торгівельних переговорах будь-якого рівня (до яких відносяться і переговори про закупівлю російського газу), тому що національна безпека, територіальна цілісність нашої держави не є предметом комерційного обігу.

3. На території України не повинно бути іноземних військових баз. Це дух і буква Конституції, це воля Українського народу. Наявність бази російського флоту у Севастополі є одним з реліктів часів поділу спадщини СРСР, тимчасова домовленість, термін якої спливає у 2017 році.

4. Питання ціни на газ стосується економічних інтересів вузького кола фінансово-промислових груп, які зацікавлені у збереженні архаїчної енергомісткої економіки і вперто не бажають витрачати свої надприбутки на реформування власних же підприємств.

5. Базування російського флоту в Україні робить нас мимовільними заручниками Росії у випадку військових дій між нею та третіми країнами. Виникнення таких конфліктів є високоімовірним з огляду на досвід 2008 року (російсько-грузинської війни).

6. Базування російського флоту підвищує ризик терористичних проявів у Криму, адже РФ є країною підвищеної терористичної небезпеки.

7. Розміщення російського військового флоту у Севастополі є економічно невигідним для міста і України в цілому. Це стримує розвиток комерційного порту у Севастополі, унеможливлює реалізацію планів перетворення міста на транспортний термінал для всієї Південно-Східної України. Вигоди від розміщення російського військового флоту для Севастополя є непорівняно меншими, ніж вигоди російських чорноморських портів, які вони отримують від розвитку комерційного судноплавства. Саме тому російське керівництво, яке посилено розвиває свої порти на Чорному морі з метою переключити на них левову частку вантажопотоків у регіоні, не хоче розміщувати свій військовий флот у своїх же портах.

8. Розміщення російського військового флоту у Криму є прямою екологічною загрозою для унікальної природи півострова.

9. З огляду на вищевикладене, ми вважаємо, що Президент України Віктор Янукович перевищив надані йому Конституцією України повноваження та заподіяв суттєвої шкоди національним інтересам України.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України відмовити у ратифікації Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Ми вимагаємо від Генеральної Прокуратури України, Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України негайно надати правову та політичну оцінку домовленостям між Президентом України Віктором Януковичем та Президентом Російської Федерації Дмітрієм Мєдвєдєвим щодо подовження терміну дії Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України до 2042 року, укладеної 21 квітня ц. р.

Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Олег Рибачук, громадський діяч

Олег Мирошніченко, незалежний консультант з питань європейської інтеграції

Світлана Заліщук, "Новий громадянин"

Олексій Коломієць, президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Наталія Сад, координатор проектів Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Микола Сухомлин, медіа-експерт

Олесь Лісничук, докторант Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України

Дмитро Мороз, редактор радіо Запорізької обласної державної телерадіокомпанії

Владислав Синяговський, колишній радник ДІП МЗС України

http://narodna.pravda.com.ua/politics/4bd1d5760ce8e/

Відповіді

  • 2010.04.25 | pvi

    Re: Громадянське суспільство проти прологнації угоди

    Защитим Украину. Татаро-монголоиду Путе скажем НЕТ.
    Новое народно-освободительное движение назовем СОЛИДАРНОСТЬ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".