МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

міжнародне тло українських подій (/)MOD

05/16/2010 | Хома Брут
В зв"язку з комп"ютерізацією багатьох елементів інфраструктури суспільства комп"ютерні атаки перетворюються з екзотчинх методів шпигунства в дієвий механізм військових дій.

Заступник міністра оборони США James Miller дав інтерв"ю, в якому описав стан справ з кібератаками на військові мережі.
http://www.reuters.com/article/idUSTRE64B5T420100512
Він заявив, що в атаках приймають участь спецслужби більше 100 країн. В зв"язку з наростанням кількості випадків атак почалася розробка принципів визначення особливо небезбечних випадків, які будуть прирівняні до військової агресії (приклад - атаки на системи керування мережами електропостачання, що можуть привести до відключення від електрики великих міст та цілих регіонів).

В кількох перекладах російською мовою Мілеру приписується також заява про можливість військових дій у відповідь на кібератаки.

Цього тижня сенат США затвердив керівника комп"ютерного командування (U.S. Cyber Command)
http://www.nationalacademies.org/headlines/20100514.html

Відповіді

  • 2010.05.16 | АlеxDоmоsеdov

    Мілеру приписується зайве.

    Військових дій ніхто вести не буде. Просто у компьютерних центрах будуть траплятися вибухи побутового газу (навіть якщо ті центри не газифіковані :-) ) Спеців, працюючих вдома, це також торкнеться :-)
    Власне, давно пора. А то московити гадять, а потім роблять вигляд, що то "шутка юмора" :-)
  • 2010.05.16 | jz99

    Київ — дев’ята столиця спамерів (/)

    До теми (не військові операції, але все ж):

    http://www.unian.net/ukr/news/news-374945.html

    Про це пише тижневик «Коментарі:», який зробив спробу накреслити портрет українця, оперуючи мовою цифр. Видання публікує добірку досліджень “Хто такі українці з точки зору соціології і статистики”.

    Україна замикає десятку країн Європи, в яких налічується найбільша кількість користувачів Інтернету, пише видання. За даними компанії Miniwatts Marketing Group, у вересні 2009 року українська інтернет-аудиторія налічувала 10,4 млн. осіб. За цим показником нашу країну значно випереджають Польща (20 млн.), Туреччина (26,5 млн.) і Росія (45,3 млн.). Абсолютним же лідером в Європі за кількістю інтернет-користувачів є Німеччина (54,2 млн.).

    Проте українці в Інтернеті дуже діяльні, зауважують «Коментарі:». Як відзначає компанія Panda Securities, у січні-лютому 2010 року з київських IP-адрес відправлявся 1% світового спаму. Київ посів дев’яте місце серед міст-найбільших розповсюджувачів небажаних повідомлень, випереджаючи Джакарту (0,85%), Буенос-Айрес, Ріо-де-Жанейро (по 0,84%) і Москву (0,56%).

    Втім, як пише видання, українська інтернет-аудиторія відзначилася й у більш гідних видах діяльності, наприклад, в блогерстві. За даними Ukrainian Watcher, наприкінці 2009 року Україна вийшла на п’яте місце у світі за кількістю зареєстрованих екаунтів у «Живому журналі» (Livejournal.com). На той час їх в Україні налічувалося 187,3 тис. Найбільше юзерів ЖЖ у США (4531 тис.) і в Росії (1,239 млн.).

    Детальніше про інші досягнення та уподобання українців – у спеціальному випуску тижневика «Коментарі:».


    Звісно, певна частина джерел поширення спаму — просто заражені машини.
    То це за кількістю чайників ми обійшли Москву? :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".