МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перший Доктор біблійного богослов’я з України

06/14/2010 | oles horodetskyy
о

Священик з Тернопільсько-Зборівської Єпархії став першим Доктором біблійного богослов’я в Україні


9 червня 2010 року о.доктор Іван Січкарик зробив публічний захист докторської праці в Папському Григорянському Університеті (біблійний факультет, м. Рим, Італія) на тему: «СОМА (тіло) як основний пункт навчання Апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний». Модератор праці – о.проф. Уго Ванні (Італія), голова комісії – о. проф. Міхаель Майер (Німеччина), другий модератор – о.проф. Скотт Бродер (США). На захисті були присутні Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії владика Діонізій Ляхович, Голова Товариства «Свята Софія» о.Іван Дацко, Пасторальний Координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко, багато священиків та студентів семінаристів.

Таким чином, вихованець Тернопільсько-Зборівської єпархії о.д-р. Іван Січкарик став першим священиком УГКЦ в Україні, який має титул доктора біблійного богослов’я. Цей здобуток є надзвичайно важливим, адже відтепер в Україні буде можливість писати бакалаврати, магістерські праці та ліцензіяти у ділянці біблійного богослов’я.

Написання самої праці тривало 7 років. Докторат має обсяг 532 сторінки. Зокрема 50 сторінок займає бібліографія різних авторів, які робили науковий пошук щодо тематики «тіло», «тілесність» в листах Апостола Павла, а також в різних ділянках грецької, єврейської культур, книг Старого Завіту, писань з Кумрану, навчання Філона Олександрійського та інше.

Дана докторська праця є надзвичайно важливою, тому що це є перший повний аналіз значення грецького слова «СОМА» (тіло) в листах Павла. Вже сам Апостол використовує цей термін в різних характеристиках: щоб окреслити людське тіло, всю людину як особу, тіло земне і тіло воскресле, тіло гріховне і тіло смертне; він говорить про Пресвяту Євхаристію як Тіло; знову ж використовує це слово, щоб подати визначення Церкви як Тіло. Тому є просто неможливо збагнути життя первісних християн, їхнє розуміння Божественної Літургії та життя і служіння в Церкві без розуміння значення терміну «СОМА».

Крім того, дуалістичне бачення тіла, яке прийшло до Церкви з грецької культури, де останнє трактувалося як меншовартісне і як перешкода для спасіння душі, цілком противиться правдивій християнській духовності. Власне, кожна людина, яка для Господа Бога є істотою у своїй цілісності (разом і душа і тіло), може спілкуватись з Творцем виключно за посередництвом своєї тілесності. Через це Апостол закликає «Прославляйте Бога у ваших тілах» (1Корінтян 6,20), а в іншому місці говорить про віддання себе самих на служіння Господеві (Римлян 12,1). Отже, людина, яка має своє тіло, разом із ним буде брати участь в новому житті через воскресіння. Сьогодні наука чим раз тим глибше пізнає різні деталі людського тіла, і через це тратиться бачення людини у своїй цілісності. Хтось може сприймати людину просто як організм, що є складений з мільйонів різних елементів. Однак Господь по-іншому сприймає кожного з нас і кличе берегти вартість та гідність людського життя, бо ми є «образ і подоба Божа» (Буття 1,27).

Через неправильне розуміння людини, у світі може творитись багато зла, і навпаки, приймаючи до уваги слова Апостола Павла про цінність людського тіла, яке для нього представляє цілу людину у її постійному відношенні до інших та до Бога, є можливо автентично розуміти Боже Слово та сповняючи його, йти дорогою спасіння.

Сам захист відбувся блискуче. Вільно володіючи матеріалом, о. д-р. Іван Січкарик зумів надзвичайно чітко та доступно представити свою працю бездоганною італійською мовою. Екзаменаційна комісія та присутні на захисті нагородили доповідача щедрими оплесками. Наукова дискусія нагадувала більше спілкування на рівних вчених богословів, аніж захист докторської праці. Голова комісії та два професори – рецензенти, вчені-богослови з світовим ім’ям, високо оцінили рівень підготовки докторанта та якість представленої роботи. З огляду на складність та об’ємність теми дослідження, а також наукову новизну представленої роботи, члени комісії визнали її фундаментальною теологічною працею. Професор Уго Ванні, на завершення свого виступу, привітав всіх присутніх з народженням в особі о.д-ра. Івана Січкарика нового вченого - богослова Католицької Церкви.

Біографічна довідка



о.Іван Січкарик народився 25 квітня 1976 року в смт. Мельниця-Подільська, Борщівського району, Тернопільської області.

Навчання у Чортківській дяківсько-реґентській школі – 1992-1994 рр.

Навчання у Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого – 1994-2000 рр.

Вищі студії за кордоном: Папський Григорянський Університет, цикл ліцензіяту по спеціалізації Біблійне Богослів’я – 2000-2003 рр. (тема праці: Екзегетичне пояснення біблійного уривку 1Кор 6,12-20). Продовження навчання у цьому ж університеті циклу докторату – 2003-2010 рр.

На даний час о.Іван Січкарик викладає у Тернопільській Вищій Духовній Семінарії наступні предмети:

  • Вступ до Святого Письма,

  • Листи Апостола Павла,

  • Біблійна герменевтика,

  • Історія спасіння.

Також викладав на курсах для вчителів-катехитів: Вступ до Старого і Нового Завітів і на курсах підвищення кваліфікації для священиків.

Попередньо о.Іван викладав курс «Листи Апостола Павла» у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та Українському Католицькому Університеті.


Відповіді

  • 2010.06.14 | Вячеслав Хаврусь

    Які мотиви розміщення цього матеріялу в новинах? Навіщо?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".