МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Завод ім . Ілліча йде під крило Ахметова?(/)

06/27/2010 | Мартинюк
Невже у Путіна облом стався?

ММК ім.Ілліча уклав договір з "Метінвестом" на постачання сировини на 25 років




Гендиректор ММК ім.Ілліча В.Бойко: Вирішення ситуації з "придбанням" офшорними компаніями акцій "Ілліч-Сталь" майже завершене. Фото з вільних джерелМаріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (Україна) уклав договір з групою "Метінвест" на постачання сировини на 25 років. Про це повідомив голова правління, генеральний директор ВАТ "ММК імені Ілліча" Володимир Бойко, коментуючи розвиток ситуації зі спробою недружнього поглинання комбінату.

"Вирішення ситуації зі скандальним "придбанням" офшорними компаніями акцій ЗАТ "Ілліч-Сталь" вже практично завершене. Ми вирішимо це питання цілком цивілізованим шляхом, на підставі норм чинного законодавства", - сказав керівник підприємства.

Він відзначив, що ряд чинників, зокрема "наявність порушень, в "оформленні операції" зробили важкою перспективу вступу" офшорів в управління ЗАТ "Ілліч-Сталь". На його думку, "не останнім був і той факт", що рейдерам стало відомо про умови укладеного між ММК і "Метінвестом" 25-річного контракту на постачання комбінату концентрату, коксу і руди. "Вони зрозуміли, за якими цінами можуть бути ці постачання і які штрафи доведеться платити за відмову від виконання контракту. Криза, загальна економічна ситуація у комбінаті, при якій збитки від роботи підприємства можуть досягти мільярдних сум, напруженість з погашенням багатомільйонного боргу з повернення ПДВ - все це разом вплинуло на рішення "покупців" акцій піти на переговори", - додав гендиректор.

За його словами, ситуація вирішиться просто. "У нас забрали акції, перерахувавши нам за них якісь гроші. Ми повернемо ці гроші, а акції повернуться їх законному власникові", - підкреслив В.Бойко.

Раніше повідомлялося, що Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча веде переговори про об'єднання з «Метінвест Холдингом». Прес-служба «Метінвест Холдингу» підтвердила проведення переговорів з ММК ім. Ілліча. "Компанія Метінвест підтверджує наявність переговорного процесу з керівництвом ММК ім. Ілліча про можливу співпрацю і об'єднання зусиль з подолання наслідків світової фінансової кризи. Сторони розглядають можливі кроки щодо спільної діяльності і використання об'єднаних ресурсів для зміцнення позицій національного виробника на міжнародних ринках", - йшлося в її повідомленні.

Нагадаємо, 3 червня 2010 р. голова Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський заявив, що В.Бойко продав ММК ім. Ілліча. Директор компанії, що торгує цінними паперами, "GPI Брок" Сергій Веліканов 2 червня заявив, що в квітні 2009 р. в рамках договору на брокерське обслуговування ЗАТ "Ілліч-Сталь" компанія отримала доручення на продаж акцій підприємства. Продаж акцій ЗАТ "Ілліч-Сталь" відбувся на підставі рішення правління підприємства і відповідно до нормативно-правової бази, що діяла на момент продажі. У свою чергу голова правління ЗАТ "Ілліч-Сталь" В.Бойко спростував всі повідомлення, пов'язані з продажем акцій ВАТ "ММК імені Ілліча", відзначивши, що це афера, і він знає, хто за цим стоїть.

ММК ім. Ілліча - одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом виробництва. Спеціалізація - сталевий лист для суднобудування, нафтопровідних, газо- і водопровідних труб, балонів для стислих газів. Єдиний в Україні виробник оцинкованого холоднокатаного листа. Заснований в 1897 р. 90,41% акцій комбінату належить ЗАТ "Ілліч Сталь", яке підконтрольне менеджменту і колективу комбінату. До складу комбінату входять такі підрозділи: Хіміко-металургійна фабрика (колишній Донецький хіміко-металургійний завод); управління громадського харчування і торгівлі; агрокомплекс; швейна фабрика "Фея"; авіакомпанія "Ілліч-авіа".

"Метінвест" - міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. Виробничі потужності підприємств групи "Метінвест" дозволяють повністю задовольняти власні потреби в сировині, рідкій сталі і напівфабрикатах, а також забезпечувати значну частину українських і європейських підприємств і металургію Азії. Акціонерами групи "Метінвест" є Група СКМ (75%) Ріната Ахметова і група компаній "Смарт-холдинг" (25%), які беруть участь в управлінні групою "Метінвест" на партнерських принципах.

Відповіді

  • 2010.06.27 | Кушкін

    :))) Вони що, ЧФ намірилися на металобрухт розпиляти?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.27 | Кушкін

      Перепрошую, вийшло незрозуміло: Це я про контракт на 25 років.:)

  • 2010.06.28 | Isoлято

    Хє... там цікавіший шкандаль "назріваїт"! Космічний! (л, англ.)

    http://spaceflightnow.com/news/n1006/25china/

    Правда, тут воно трошки off-попік, але суть така сама: з усього виходить, шо у маленької північної сусідки Великого Китаю банально ЗАКОНЬЧІЛІСЬ ДЄНЬҐІ.

    Карочі: після планового виведення з експлуатації американських шатлів у наступному році єдиним засобом доставки екіпажів на Міжнародну космічну станцію залишаться расєйскіє "Союз ТМА". Але необхідної потужності запусків (в т.ч. наявності в резерві мінімум одного корабля з носієм на випадок рятувальної операції) Ерефія забезпечити НЕ МОЖЕ. Тому голова "Роскосмосу" - без консультації з іншими партнерами по проекту МКС - звернувся по допомогу до кітайскіх таваріщєфф.

    NASA фшокє. А мене це чомусь не дивує. Отакоє от (і при чому тут, казаласьбы, касьманафт Біріґавой?)...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".