МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ватикан підтримує русинський сепаратизм??

06/30/2010 | Bestt
http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/religious_digest/36044

з друку вийшов черговий випуск Папського щорічника «Annuario Pontificio», в якому міститься офіційна статистика Католицької Церкви станом на 31 січня 2010 року.

«Annuario Pontificio» вказує, що до візантійської традиції належать тринадцять національних різновидів цього обряду, які організаційно оформлені в чотирнадцять національних Католицьких Церков різного статусу. Тому обряд білоруський, український, російський та русинський розглядаються у щорічнику як організаційно самостійні .

Це допомагає зрозуміти і особливий статус Мукачівської греко-католицької єпархії, яка, як зазначено, організаційно не пов’язана з УГКЦ. «Annuario Pontificio» відносить Мукачівську єпархію до русинського обряду («Rito Ruteno»), у той час як УГКЦ віднесено до обряду українського («Rito Ucraino»).

Це стає ще більш очевидним, якщо звернути увагу на те, що з точки зору «Annuario Pontificio» русинський обряд не тотожний не лише українському, але й словацькому («Rito Slovacco»). Як відомо, територіальний поділ греко-католиків у Східній Словаччині та Закарпатті є певною мірою умовним. Він пов’язаний з неодноразовими політичними змінами в цьому регіоні протягом ХХ століття. Фактично Прешовська греко-католицька митрополія в Словаччині є донькою Мукачівської єпархії. Прешовська єпархія була виділена зі складу Мукачівської 1818 року. Тому фактично ці дві адміністративні структури мають спільну історію, а їх паства в етнічному відношенні мало чим відрізняється. Тим не менше, сьогодні вони розглядаються як дві окремі Католицькі Церкви, які належать до різних варіантів візантійського обряду та адміністративно не пов’язані між собою.

«Annuario Pontificio» вказує, що Мукачівську греко-католицьку єпархію очолює Апостольський адміністратор «ad nutum Sanctae Sedis» (до відкликання Святим Престолом) титулярний єпископ Бононії Мілан Шашік. Однак 17 березня 2010 року (вже після виходу щорічника з друку) папа Бенедикт XVI призначив Мілана Шашіка постійним єпископом Мукачівської єпархії. Його єпископська інтронізація на Мукачівську кафедру відбулася в Ужгороді 24 квітня 2010 року.


таким чином - та частина "русинської церкви", яка була утворена Ужгородською унією, що знаходиться на теренах Словаччини - називається словацька церква і ніяк не ділиться.

а та частина - яка находиться на території України - відділяється від УКГЦ і "українського обряду".

тобто - в питанні "русинів" Кремль і Ватикан = спільники.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".