МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Погоджуєтеся з Тарасом Чорноволом?

11/30/2010 | Hadjibei
До Тараса можна ставитися як завгодно, але він доволі часто каже розумні речі. Ще один приклад нижче. Як на мене - все сказано правильно.
Тому особливих надій на 2-й, 3-й, 4-й, 5 -й майдани покладати не варто.


24 листопада, виступаючи в прямому ефірі «Радіо Ера», народний депутат Тарас Чорновіл заявив, що очікувати революційного вибуху від нового майдану, створеного протестуючими підприємцями, не слід.

“Ескалація подій можлива, але не зараз і не тут” - каже депутат. А економічні причини як каталізатор вибуху, на його думку - сумнівні.

Після цього Тарас Чорновіл трохи розвинув свою думку щодо назрівання революційної ситуації приблизно такими словами: «Якщо люди досі не спалили Шевченківське РОВД міста Києва, де вбили студента – революції поки що не буде.

Якщо в Дніпропетровську п’яний міліціонер розстріляв двох школярів, а міліцейське керівництво «зам’яло» його справу, мотивуючи це тим, що міліціонер захищав своє життя, і цього міліціонера досі не лінчували – значить революція поки що відкладається. Якщо людей калічать і вбивають, а вони не закидують камінням міліцейські відділки – значить революція ще не визріла. Якщо люди дозволяють безкарно робити з собою таке – значить об цих людей можна далі витирати ноги».

Це що ж виходить? Знову депутати зневажають всі потуги українського народу? Скільки було заяв після початку акції підприємців: «Це новий Майдан! Революційна ситуація! Нова революція!». Десятки тисяч людей вийшли на вулиці з вимогами до уряду. Новий Майдан об’єднав Схід і Захід, акцію підтримали по всій Україні. Аж тут приходить на радіо депутат Чорновіл і заявляє: «Та всі ваші майдани – фуфло. Об вас знову витруть ноги, як це робилося останні 20 років».

І витруть. І правильно зроблять. Не заслуговує ні на що інше суспільство, в якому вважають, що можна чогось добитися, постоявши тиждень під дощем, гупаючи по відру і вигукуючи гасла.

Дуже легко все давалося українцям останні 20 років. Пострадянська доба помітно розбестила націю, що останні триста років підтримувала своє існування через криваві селянські повстання, перманентні партизанські війни, терористичні акції, таємні організації тощо. Сьогодні більшість вважає це похмурим анахронізмом - і впевнена в сучасних ненасильницьких традиціях спротиву. Тільки от чомусь всі забувають, що в тій самій Європі, наприклад, всі оці акції протесту, на зразок нашого нового Майдану, майже нічого не дають. Як забувають і те, що на чолі України вже ставали діячі, котрі кохалися в подібних «цивілізованих» методах. Чого це вартувало Україні потім – запитайте в підручника історії.

Нещодавно пройшла річниця Голодомору. Виявилося, що, незважаючи на діяльність окремих партій та організацій, багато хто з українців пам’ятає про страшну трагедію свого народу. Шкода, що вони не пам’ятають причини цієї трагедії. Адже Джугашвілі хотів знищити українців не через Центральну Раду, а через Холодний Яр, Зеленого, Махна та інших.

Так що має рацію депутат Чорновіл, має. Хоч би що він там на мав на меті, роблячи такі заяви…


http://infoporn.org.ua/2010/11/30/revolyucyi_ne_bude

Відповіді

  • 2010.11.30 | Koala

    Невже це так важко - ігнорувати лайно?

    Навіть якщо лайно каже правду, це не привід його нести в пристойне місце і всім показувати.
  • 2010.11.30 | Sean

    мені просто нема до нього справи

    втім, не сумніваюся, як і йому до мене :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.30 | rais

      Тарасик повільно виходить на головну причину негараздів в Україн

      І дійсно, не зміни в Консерваторії, ні стан підприємців, не РОВД, ні Кодекси, ні призвища лідерів не принесуть очикуваних змін... Україні потрібні реальні системні зміни. Не бутафорія, ні реванш комуністів як у Молдові, не співпраця із уламками злочинного комунобандитського режиму, а реальна зміна системи керування державою. Дивно що таким, як Тарасик про це не розповідали батьки. Ну дуже повільно до активістів громадського спротиву доходять прописні істини...
  • 2010.11.30 | Микола Гудкович

    Ігнорую

  • 2010.11.30 | ziggy_freud

    правий Чорновіл чи нє, а соціальне замовлення

    потроху виконує. Не Чорноволу-мл. визначати, через що людям виходити на вулицю, а через що сидіти в хаті.

    Тим більш, від чого в людей має впасти планка до стану, в якому вони громитимуть ментівні. Менти, якщо вони професіонали, мають про це знати краще від Чорновола-мл., і до того своїми діями не доводити.

    Якщо ж я помиляюсь, однаково серед Чорноволів кращий той, що вже помер підчас виборчої кампанії Кучми-2.

    Hadjibei пише:
    > “Ескалація подій можлива, але не зараз і не тут” - каже депутат. А економічні причини як каталізатор вибуху, на його думку - сумнівні.

    добре. Ескалація можлива ТАМ і трохи пізніше. Шо це міняє принципово?

    а Сталін стосовно сабж пох. Як Керенський, Ленін, Троцький і далі за списком. Вони давно померли.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.30 | Torr

      Re: правий Чорновіл чи нє, а соціальне замовлення

      ziggy_freud пише:

      >
      > а Сталін стосовно сабж пох. Як Керенський, Ленін, Троцький і далі за списком. Вони давно померли.

      Так, вони давно померли, але іхнєє дєло живьот і побєждаєт - українців стає все менше. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.30 | ziggy_freud

        одна справа знати історію, інша -

        постійно жити з головою назад. З ряду причин це незручно.

        Сталін, Сталін... дістали тим ґєнсєком-семінарістом. Про нього вже давно написано головне - "геніальна посередність". Дрібний сухорукий бюрократик, якому ціла пропагандистська машина ліпила і досі ліпить харизму Великого Вождя. Не заслуговує...

        А дехто з укр. патріотів на ту попаганду досі ведеться. Бо соромно визнати, що українців 70 років нищило чЬмо. Хоча, визнаю, чЬмо досить хитре, досить наполегливе і організоване краще за своїх ворогів.

        то замість плакати, треба організовуватись. І Майдан 2.0 - якийсь крок в цьому напрямку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.30 | GreyWraith

          Re: одна справа знати історію, інша - ту історію робити

          Але ж сьогодні вперше малий український капітал добився хоч і невеликого, але успіху із протистоянням із українським феодалізмом.
    • 2010.11.30 | rais

      Похерісти - оплот комбандитської системи.

      Все вірно, Зіггі, якраз спираючись на похеристів злочинна система і продовжує своє панування в Україні. "Еволюція", трансформація - все це мімікрія комбандитської номенклатури з всіма своїми атрибутами та Хфемідами...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.11.30 | ziggy_freud

        в Чорновола-мл. були інші шанси поборотись

        1) за Кучми-2, коли Кучмі було вигідно показувати свою єдність з нацдемами
        2) за Ющенка; він міг не тікати в 2004му як малий пацан від "пчеловода" до "голубятніка", а взяти учать в реформах в 2005-2006му, коли ці реформи були реально можливі
        3) зараз при владі його колишній босс, а він знову десь побоку. Виступає в улюбленому жанрі - розповісти, які всі довкола погані.

        Судячи з тих хаотичних рухів, Тарас може й розумна людина, але провидець з нього - ніякий.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.30 | Hadjibei

          Та що ви вчепился в того Тараса!

          Я мав на увазі саму постановку питання про те, що мирні акції типу останньої принципово нічого не змінять. І Україна буде "мирно еволюціонувати" поки не зникне. Питання не йде про те, щоб "розбивати собачі голови" буквально, а про більш радикальні масові акції.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.11.30 | ziggy_freud

            а що таке "радикальність"?

            підчас акції "Україна без Кучми" радикальним вважався масовий вихід людей на вулицю. Або організація наметового містечка. Зараз це вже не радикалізм. Бо тільки в Києві це робиться мінімум вп'яте. Був Майдан 1.1 у 2006му, був навіть дзеркальний до помаранчевого ригі-анальний "Майдан" у 2007му. Пам*ятаю колективний лист Донія "від недобитків української інтелигенції". Добили чи нє? Після того Доній навіть став нардепом ;-).

            радикальність - це ті способи боротьби, які не сприймає більшість. Або - поки що не сприймає.

            яким чином Пахло перестане бути прем*єром, питання скоріше другорядне. І коли саме знімуть Пахла - 15го чи 20го. Порівняно з тим, що робитиме наступний прем*єр.

            Hadjibei пише:
            > Я мав на увазі саму постановку питання про те, що мирні акції типу останньої принципово нічого не змінять.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.11.30 | rais

              Радикальні страуси.

              Це для кожного порізному... Наприклад, облити фарбою пам'ятник засновнику режиму комуністичного терору, а потім привернути до цього увагу громади це навіть для декого тут радикалізм та провокація. Обсмоктувати непомітну мозаіку у метрополітені - "Слава Україні", втихоря кимось намальовану - то нормально, а закликати повалити комунобандитський режим - то радикалізм...

              Пам'ятники Станліну - то для похеристів незначна справа, а ось пам'ятники С.Бандері, або марши "Свободи" , то теж радикалізм...

              Принципове небажання побачити головну причину всіх негараздів в Україні, це як що хочете теж радикалізм.

              Кожен шукає своє визначення радикалізму. Шукають, хто де може. Ось приклад радикального страуса, наприклад:

              http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1289141444&first=1290880607&last=1290778182
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.11.30 | ziggy_freud

                коммі опустили самих себе. Сталін - їх приватна власність

                з одного боку, вони дали зрозуміти, що всі балачки про модернізацію компартії - лише балачки, і старі совкові ідоли для них важливіші за "інтереси трудового народу".

                з іншого - вони як типові опортуністи відмазувались правом приватної власності :cry:. А де табличка "Сталін - наша приватна власність"?

                моя думка щодо пам*ятників радянським вождям - зібрати їх в одному місці в великий парк. Ветеринарам партії це буде ностальгійне місце, а дітям - кунсткамера.

                я радий, що у вас теж є своє приватне визначення радикалізму.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.12.03 | rais

                  Зіггі, нам половинчатих рішень не потрібно.

                  Маленька поправка, Зіггі - до кунсткамери треба звести не лише пам'ятники, але й саміх коміків. Звіринець повинен бути повним... Нам половинчатих рішень не потрібно. Карфаген повинен бути зруйнованим!
  • 2010.11.30 | GreyWraith

    Бідний Тарас Чорновіл - знову облом

    Як так: посміли організувати без його керівництва і навіть почали чогось добиватися?

    P.S. Інших кандидатів у вожді це також стосується.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.11.30 | Мартинюк

      Ага - Україна вдруг втрачає шанс отримати національного вождя

      Так би мовити спадкового і згідно монархічних візій "породистого".
      Спочатку у 2004 році на не ту сторону "з обідки" встав ( хоча кажуть що реґіонали тоді просто сплатили за нього якісь великі борги) , а тепер ось знову щось затівають не спитавшись у нього .
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.01 | GreyWraith

        Та й Тимошенко з Яценюком і Тягнибоком...

        ... теж, схоже, не дуже в провідники кличуть, хоча їхньою допомогою користуються. :) І правильно. Бо НМД НАРЕШТІ настав новий час, в якому теперішня парламентська опозиція вже застаріла.

        До речі, з приводу зрадників. Я чомусь впевений, що ні Губський, ні Портнов, ні Омельченко, ні Васадзе, ні Поляченко, ні тому подібні суб'єкти, про яких мені і писати гидко, аж ніяк не стали ізгоями ні для Тимошенко, ні для керівників НУНС. Вони, певно, продовжують і за руку вітатися, і певні ділові справи мати разом. А справді, що тут такого? ПРУ грає свої ролі у виставі, БЮТ і НУНС - свої, лише окучують на виборах свою частку лохторату, а потім починається серйозний бізнес. :) Та й біографії дуже подібні...

        А от підприємці та їхній рух - це вже не гра. У всякому випадку, я хочу в це вірити...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".