МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У новому податковому кодексі заклали можливість відібрати у Вас квартиру!

12/02/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Громадянська мережа ОПОРА, низка громадських організацій та голови ОСББ занепокоєні однією з норм проекту податкового кодексу (п. 97.4.5 ст. 97). У ній йдеться про стребування боргів податковою інспекцією з ОСББ. Тобто передбачений солідарний принцип відповідальності співвласників за борги.

Це означає, що якщо об’єднання має борг перед державою, то податкова може стребувати його як з усіх членів ОСББ, так і вибірково з деяких співвласників (на власний розсуд). Якщо сума буде сягати вартості квартири – власник може позбавитися права володіти житлом.

Громадські експерти вважають цей пункт спробою закріпити у кодексі «рейдерську схему» відбору житла.

У зв’язку з цим, Громадянська мережа ОПОРА та голови ОСББ звертаються до вищого керівництва держави з вимогою усунути цю норму з проекту Податкового кодексу.

Повний текст звернення:

Президенту України
В. Ф. Януковичу
Прем’єр-Міністру України
М. Я. Азарову


Шановний Вікторе Федоровичу, Миколо Яновичу!
Проект Податкового кодексу України, який винесений на розгляд Верховної Ради України, містить небезпечну норму для об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), яка зберігається до нині.

Пунктом 97.4.5 статті 97 зазначеного проекту передбачено, що особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є «члени (пайовики) кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств солідарно».

Ця норма дозволяє за існування будь-якого боргу за названими кооперативами, спілками чи товариствами ініціювати їхню ліквідацію, та пред’явити вимогу до будь-кого з членів про сплату всієї суми заборгованості (адже встановлюється солідарна відповідальність).

Таким чином, на членів названих вище неприбуткових організацій невиправдано поширюється відповідальність за зобов’язаннями таких організацій. Це ставить їх навіть у гірше становище, аніж засновників суб’єктів підприємницької діяльності, які, відповідно до пункту 97.3 статті 97 проекту Податкового кодексу України, як правило, не несуть відповідальності за зобов’язаннями створених ними юридичних осіб.

За таких умов багато в кого може виникнути спокуса за уявні борги об’єднання відібрати цілком реальну квартиру в одного з членів. Зрозуміло, що після набрання чинності Податковим кодексом України у такій редакції, члени існуючих ОСББ не стануть чекати, доки в них відберуть їхнє майно, і ліквідують свої об’єднання. А ті, хто зараз планує створювати ОСББ, очевидно, відмовляться від своїх намірів.
Тому вважаємо норму пункту 97.4.5 вкрай небезпечною. Зокрема, вона не лише зупинить процес створення нових об’єднань співвласників багатоквартирного будинку в Україні, але й призведе до масової ліквідації вже існуючих.

Згідно вищевикладеного, просимо Вас під час підготовки нового проекту Податкового кодексу передбачити виключення положення про солідарну відповідальність за сплату заборгованості в неприбуткових організаціях.

Контактна особа – Тетяна Бойко (+380636179760)

Відповіді

  • 2010.12.02 | Soft

    Брехати не гарно (с) Свистович

    ОСББ не є власниками квартири, а лише управителями спільного майна (будинку поза межами квартир).

    Відповідно Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ст.1
    - (ст.1) балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;

    І до вимог Цивільного Кодексу України
    - (ст.1030) Майно, передане в управління (спільна власність), має бути відокремлене від іншого майна (квартири) установника управління та від майна управителя (юридичної особи балансоутримувача).
    Майно, передане в управління (спільна власність), має обліковуватися в управителя на окремому балансі, і щодо нього ведеться окремий облік.

    Тобто в даному разі можуть лише довести до банкрутства управителя ОСББ, при цьому буде продана власність самого ОСББ і квартировласникам доведеться утворити нове ОСББ.

    Звичайно ОСББ може подати в суд на власника квартири, якщо власник не виконує умови договору які укладені з ОСББ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.02 | Адвокат ...

      Почитайте ще осьо: (л)

      http://maidanua.org/static/news/2010/1291316819.html

      згадайте, про "супільний договір,-- норма жисьті"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.02 | Soft

        Там немає інформації, лише провокації.

        Все одно житловий кодекс не відміняє інші закони, де ОСББ є лише управителем.

        >>- Це законодавчо закріплення пені за несвоєчасну оплату житла. При цьому строки в Кодексі не обумовлені, а визначаються умовами договору.

        Звичайно це може бути і це цілком європейська норма - пеня за несплату по умовам договору.

        Але при цьому мешканець може подати в суд на своє ОСББ чи КЖЕП, якщо вони не виконують договір і навпаки відсудити гроші.

        А зараз просто ніхто нікому не винен, ніхто не виконує ніяких договорів та законів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".