МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Принципи країни через 7 років після революції

12/12/2010 | Уляна
Щодо нижченаведеного тексту, у мене питання до полум'яних, скажених, пассіонарних і тому подібних "правдорубів":
Невже ви вважаєте, що саме під цими гаслами Саакашвілі йшов до влади?

Яка частина будь-якого суспільства (українського, грузинського...)здатна не те, що зрозуміти, а погодиться дослухати до кінця такі розклади в програмах кандидатів? Десята частина в найоптимістичнішому варіанті, вважаю.

Ви думаєте ці принципи були вписані в програму кандидата на виборах?

Ви думаєте так мають звучати заклики до народу під час протистояння з недолугою владою, яку хочуть усунути? А постулати Австрійської економічної школи мають подаватися в закликах?

Читайте і ридайте. Ось в що еволюціонуювала типова революційна риторика (саме типова , нічим не краща і не гірша від риторики часів Помаранчевої революції), томущо народ вже через пару місяців не скакав до горла Президентові зі своїм "де бандитам тюрми?"
А інша нація жартунів (на потіху Мосфільму) крутить рекламу "Ці руки нічого не запирали" і готова це ще 25 разів настирливо повторити собі і світу.

http://www.president.gov.ge/index.php?lang_id=RUS&sec_id=228&info_id=5813

М.Саакашвили: «Нет «наших» и «чужих», есть принципы»

"Какие основные принципы у сегодняшнего правительства, после Революции Роз?

(1) Преимущество нашего правительства (строительство Дома которого начато здесь сегодня) в его малочисленности. Первый принцип это то, что правительство должно быть малочисленным. Мы резко уменьшили количество должностных лиц. Нам не нужно много людей в правительстве, административные расходы постоянно должны уменьшаться. Бюрократия как дракон: если у «дракона» постоянно не отсекать щупальца, которые каждый раз отрастают, опять вернемся к начальному этапу. Бюрократ всегда пытается расширить свою сферу, расширить свой феодальный надел. Это свойства как хорошего бюрократа, так и плохого. Поэтому этот процесс нужно постоянно контролировать.

(2) Второй – это крайне мобильное правительство. Почему Дом правительства переносится в Кутаиси? Потому, что наше правительство постоянно должно передвигаться. Географически мы небольшая страна. Как я постоянно передвигаюсь, так и правительство должно постоянно передвигаться. Оно должно быть повсюду, повсюду, должно прислушиваться к народу и решать проблемы народа вблизи от него. Именно в этом состоит его народность.

(3) Третий принцип это то, что правительство должно быть некоррумпированным, неклановым и некриминальным. Это очень важно. Этого мы уже достигли. Но это должно быть необратимым процессом.

(4) Четвертым принципом этого правительства является то, что оно должно быть инновационным. Это правительство, которое постоянно должно искать что-то новое, должно постоянно смотреть, что нового в мире, для того, чтобы Грузия достигла преимущества в общей конкуренции.

(5) Следующий принцип нашего правительства – глобальность. Так же, как принципом предыдущего правительства был провинциализм, так принципом этого правительства является глобальность. Это означает, что нашей главной амбицией и задачей является не получить переходящее знамя среди 15 республик, как это было раньше, а то, что мы – первые реформаторы в мире, согласно исследованиям Всемирного банка. Наши оппоненты этого не замечают и говорят, что это очередной пиар. Несмотря на то, что международные организации часто подходят к нам необъективно, и сложно достичь справедливости, никто не хочет видеть того, что из этой страны что-то получается; на этот раз они признали, что в течение последних пяти лет ни одна страна мира не осуществляла столько реформ в области экономики и с точки зрения улучшения бизнес среды, сколько Грузия.
Нашей задачей является быть в первой десятке мира по простоте ведения бизнеса – в Восточной Европе мы в этом смысле на первом месте, в мировом масштабе – на 12-ом, но мы должны утвердиться в первой десятке, около Сингапура.
Нашей задачей является быть в первой двадцатке некоррумпированных стран. Думаю, сейчас мы очень близки к этому. Очень сложно объективно определить это, но согласно нашего народа, 98 процентов населения говорит, что они ничего не слышали о коррупции в течение последних лет. Только 0.5 процентов населения говорит, что они слышали о коррупции или определенным образом соприкасались с ней. Это самый низкий показатель в Европе и самый низкий показатель в мире. Разумеется, в этом плане мы должны быть в первой двадцатке.

(6) У меня много других амбиций. В Грузии должны быть внедрены виды обновляемой энергии, экологически чистые технологии и грузины должны учиться инновации. Грузины должны учиться изобретать. Для этого нам нужно образование, образование и еще раз образование.

Відповіді

  • 2010.12.12 | tmp

    Аплодирую Михаилу

    Молодец (джигит) парень. Я бы за него голосовал.
    Так держать.
  • 2010.12.12 | rais

    Тих , хто при владі зараз порівнювати із Саакашвілі не варто.

    А ось В.Ющенко називав себе його другом. То принципове запитання - чому дієвість нашого обранця була така (м'яко кажучи) обмежена? Чому принципи Саакашвілі, перелічені вами, не були реалізовані з 2004 по 2009 роки(адже у друзів, і позиції, і погляди життєві повинні начебто співпадати)? Чому оточення "любих друзів" українського Президента поводило себе як сучасні овочеві (http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1292169572&first=1292171380&last=1292043534) клани? Що заважало останньому прибрати граблі, які так успішно прибирає грузинський Президент? Тільки, б.л., про "невістку" не треба...

    Ви ж для чогось навели приклад успішних реформ Саакашвілі. То напевно не для того, щоб присоромлювати януковичей за антиукраїнську політику? Тож що нам залишається, поаплодувати віТюлям за толерантну безпринципність та змарновані надії змінити систему?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | Уляна

      Re: Тих , хто при владі зараз порівнювати із Саакашвіллі не варто.

      Ось такий стиль заважав:
      Ты ходил в среднюю школу? Ты служил в армии? Ты учился в техникуме? Ты работал на заводе? Ты ездил в Бобруйск? Ездил в Бобруйск? В Бобруйск ездил? Ездил, а? Ты в Бобруйск ездил, а? Ездил? Чего молчишь? В Бобруйск ездил? А? Чего косишь? А? Заело, да? Ездил в Бобруйск? ... В Бобруйск ездил? Ездил, падло? Ездил, гад? Ездил, падло? Ездил, бля? Ездил, бля? Ездил, бля? Чего заныл? Ездил, сука? Ездил, бля? Ездил, бля? Ездил, бля? Чего ноешь? Чего сопишь, падло? Чего, а? Заныл? Заныл, падло? Чего сопишь? Так, бля? Так, бля? Так вот? Вот? Вот? Вот? Вот, бля? Вот так? Вот так? Вот так? Вот так, бля? На, бля? На, бля? На, бля? Вот? Вот? Вот? Вот? На, бля? На, сука? На, бля? На, сука? На, бля? На, сука? Заныл, бля? Заело, бля?

      rais пише:
      > Чому принципи Саакашвіллі, перелічені вами, не були реалізовані з 2004 по 2009 роки
      rais пише:
      > А ось В.Ющенко називав себе його другом. То принципове запитання - чому дієвість нашого обранця була така (м'яко кажучи) обмежена? Чому принципи Саакашвіллі, перелічені вами, не були реалізовані з 2004 по 2009 роки(адже у друзів, і позиції, і погляди життєві повинні начебто співпадати)? Чому оточення "любих друзів" українського Президента поводило себе як сучасні овочеві (http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1292169572&first=1292171380&last=1292043534) клани? Що заважало останньому прибрати граблі, які так успішно прибирає грузинський Президент? Тільки, б.л., про "невістку" не треба...
      >
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.12 | rais

        З аргументами у вашому технікумі бачу проблеми...

        Ну то таке... А запитання було просте. Ваша "новина" запрошує порівняти дії Президентів двух країн. З сучасним режимом все зрозуміло. А ось у діях обраного нами у 2004 році щось дійсно заїло і це дратує не лише мене і вас, а більше ніж півСвіту. Дратує саме через те, що починати треба було з системних змін. А взагалі не варто кидатися(де набралися такого вертухайського сленгу?) на дописувачив, які мають свою точку зору на розвиток сучасних подій в Україні. Не варто, навіть як що скінчилися аргументи. Краще витрачайте свій гнів на тих, хто обкрадає українців всі 20 років.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.13 | Уляна

          Re: З аргументами у вашому технікумі бачу проблеми...

          Боже борони порівнювати! Не запрошувала порівнювати двох президентів. Не люблю культу карго.

          До речі, кого і що ви бачите на цій фотографії?
          http://www.novosti.ge/photo/20100521/213193737_25.html
          Де тут ілюстріссімо грандіссімо? Не лякайте мене пафосом ні возвеличення, ні ганьби. Я в таке не вірю.

          Мій постинг запрошував звернути увагу на ті принципи, які декларує Саакашвілі зараз і згадати, що брав він владу на типових революційних гаслах, а не на цих принципах. Не могло бути задекларовано нічого подібного, бо під час революції беруть владу, а не декларують програми реформ. Це раз. І два: грузинський народ не вимагає у нього виконувати те, що він декларував у революційних закликах. "де бандити в тюрмах?" Шо, не чуєш? Де бандити? Де бандити? В бобруйськ їздив? Їздив? Їздив, питаю?

          А тут (http://www.youtube.com/watch?v=kHxgA9wvUKo&feature=related) Каха Бендукідзе признається (станом, здається на 2009 рік), що 100% друкованих засобів масової інформації виступають проти реформ. Але проходить кілька тижнів... і Опа! На виборах до парламенту перемагає партія влади. Так отож! Отут можете бачити запрошення обговорити "внушаємость" двох електоратів.

          А цитата Сорокіна дійсно коле тих, хто щедро по життю виставляє претензії до всього на світі з приводу, чи без. Любителі заспівати "За що на Майдані гнили..." нічим не кращі від літературних "бобруйсько-екзальтованих". Хіба що у Леся Подерв'янського можна знайти щось співмірне за масштабом неадекватності.

          rais пише:

          > Ну то таке... А запитання було просте. Ваша "новина" запрошує порівняти дії Президентів двух країн.
  • 2010.12.12 | Koala

    Re: Принципи країни через 7 років після революції

    Уляна пише:
    > Невже ви вважаєте, що саме під цими гаслами Саакашвілі йшов до влади?
    З того часу вже були перевибори. Гасла цілком могли змінитися.

    > Ви думаєте ці принципи були вписані в програму кандидата на виборах?
    Не підкажете, де її можна прочитати?

    > Ви думаєте так мають звучати заклики до народу під час протистояння з недолугою владою, яку хочуть усунути? А постулати Австрійської економічної школи мають подаватися в закликах?
    Це звучить за 7 років після протистояння.
    > Читайте і ридайте. Ось в що еволюціонуювала типова революційна риторика (саме типова , нічим не краща і не гірша від риторики часів Помаранчевої революції), томущо народ вже через пару місяців не скакав до горла Президентові зі своїм "де бандитам тюрми?"
    Бо реально були бандитам тюрми. А не меморандуми і крісло прем'єра.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | Уляна

      Re: Принципи країни через 7 років після революції

      Ага, Каха Бендукідзе згадує, про Патаркацишвілі, наприклад. Нічого він не сидів в тюрмі, а збирався купувати готель в Батумі поза аукціоном типовим бандитським методом.

      Тут описано:
      http://www.forbes.ru/ekonomika/vlast/59658-pochemu-u-tbilisi-poluchilis-reformy


      Koala пише:

      > Бо реально були бандитам тюрми. А не меморандуми і крісло прем'єра.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.12 | Koala

        А в чому Патаркацишвілі бандит?

        > Ага, Каха Бендукідзе згадує, про Патаркацишвілі, наприклад. Нічого він не сидів в тюрмі, а збирався купувати готель в Батумі поза аукціоном типовим бандитським методом.
        Збирався - то не злочин.
        І нічого бандитського в цьому методі немає. Патаркацишвілі, як і всякий бізнесмен, хотів знизити витрати, а якщо держава собі таке дозволяє - чому б не погодитися? Проблема ж не в Патаркацишвілі, а в державі.
  • 2010.12.12 | selu

    Усе, що кандидат обіцяє народу, виконувати народу.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | AxeHarry

      Re: Усе, що кандидат обіцяє народу, виконувати народу.

      Нe головна, алe і нe остання причина такоі відмінності мiж Грузією і Украіною зараз - в тому, що там є право на зброю самооборони для насeлeння. А в Украіні - нeма.
  • 2010.12.12 | Sean

    Прекрасно. Але там, наскільки я в курсі

    справу робила команда високоосвічених людей, не пов'язаних з місцевими "кланами" (чи шо у них там було) і котрі собі з самого початку поклали, що втрачати їм нема чого і поставили на карту все.

    Питання де нам щось подібне взяти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | rais

      По-перше позбавитися всіх "кланів". По-друге вірити своїй молоді

      , а не чечитовим, для яких ми ніхто і звати нас ніяк.

      Як це зробити, як координально змінити ситуацію, запитаєте? Ну як - ми ж не ввагаємося, пропонуючи десь запровадити старенькі Б-52? Тут теж саме. Ну не підуть геть і не зникнуть самі, як роса на сонці наши вороженьки. Все самім, і навіть в морду придеться давати не через адвоката... Ось такий оптимістичний прогноз на наступні роки.
  • 2010.12.12 | Уважний читач

    Саакашвілі прийшов не з цими гаслами, але з цими принципами

    Ви вважаєте, що Ющенко прийшов із цими принципами?

    Які, на Вашу думку, шанси почути від Саакашвілі: "скажуть на вокзалі – буду на вокзалі"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | Мартинюк

      Ви патологічно спрощуючи проблему зводячи її до персоналізму

      А проблеми старі і відомі - відмінність масштабів України від масштабу Прибалтики і тієї ж Грузії, майже повна відсутність стратегічних природних ресурсів у Грузії, а тому жодному "Холібартону" до неї нема справи, недостатня дискредитовіаність української парткомсючної номенклатури порівняно з грузинською, яка обгадилался в очах співвітчизників ще на переломі 80 і 90 років.

      В Україні ця номенклатура дуже грамотно і зорганізована "відійшла на запасні позиції", розрахувалася на "голубих і оранжевих", і оточила нову потенційну помарнчеву владу ще на далеких підступах до перемоги.

      І ще - націонал-демократичний уряд в Україні, на відміну від Грузії, ніким толеруватися не буде - ні Сходом ні Заходом . Надто великі ставки і плани щодо неї ( тобто до ресурсів) з обох сторін. Ще одна Данія з іншого краю Європи нікому не завадить. Але ще одна Німеччина чи Франція, то вжек перпрошую ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.13 | Уважний читач

        Так, так, і ще поганий клімати забули

        Не варто стільки напружуватися, коли можете копіпастити аналогічні твори московських "мислителів", тільки словосполучення "полярне коло" адаптуйте до місцевості.

        Мова ж у цій гілці йшла не про це, а про принципи. А принципів виявилося катма. Все решта - це те "по-друге" і "по-третє", яке є зайвим, коли "по-перше порох підмок".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.13 | selu

          Ви хоч який принцип хоч раз бачили, філософе?

          Кажуть вам що не готов народ відмовитися від хабарів та крадіжок, значить не готов.
      • 2010.12.13 | Volodimir_V

        Re:Так що без люстрації ніяк?

        Мартинюк пише:
        > А проблеми старі і відомі - відмінність масштабів України від масштабу Прибалтики і тієї ж Грузії, майже повна відсутність стратегічних природних ресурсів у Грузії, а тому жодному "Холібартону" до неї нема справи, недостатня дискредитовіаність української парткомсючної номенклатури порівняно з грузинською, яка обгадилался в очах співвітчизників ще на переломі 80 і 90 років.
        >

        Маштаби не такі, але Росія активно намагалася вплинути.
        Ну і Буржанадзе грала таку саме роль як Тимошенко.
        Але на мою думку переломним стала подія коли Саакашвілі розігнав демонстрантів , що стало відправною точкою-"шляху назад нема".

        > В Україні ця номенклатура дуже грамотно і зорганізована "відійшла на запасні позиції", розрахувалася на "голубих і оранжевих", і оточила нову потенційну помарнчеву владу ще на далеких підступах до перемоги.
        >
        Що ж ви хочете 300 з лишком років елітного відбору- за такий період яких хоч собачок можна нарозводити.(а щоб не проросло декілька елітних Українців(Русичів) народу мільйонами винищували-цього не було в Грузії)

        > І ще - націонал-демократичний уряд в Україні, на відміну від Грузії, ніким толеруватися не буде - ні Сходом ні Заходом .

        Тут ви помиляєтесь- уточню - не будуть толеруватися оліагрхічними кланами сходу -заходу.Достатньо того що люди на сході та заході вважають себе українцями і це відправна точка для побудови сильної держави.

        > Надто великі ставки і плани щодо неї ( тобто до ресурсів) з обох сторін. Ще одна Данія з іншого краю Європи нікому не завадить. Але ще одна Німеччина чи Франція, то вжек перпрошую ...

        В Європі Польші така Україна потрібна та і США, всім іншим ні, і тут справа не тільки в ресурсах(дуже болюче для Росії), а й у геополітиці, Україна в парі з Польщею могли б стати сильним тандемом, в Європі це розуміють. Але одне питання чи могла розвідка Європейських країн якимось чином протидіяти становленню України?


        Для України внутрішньо дуже важливе одне питання чи сильно переплетені олігархічні клани зі старою парт-комуністичною номенклатурою?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".