МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

100 днів "Свободи" у місцевих радах

02/25/2011 | Soft
Минуло 100 днів з часу місцевих виборів 31 жовтня минулого року, які фактично змінили політичну палітру України. Адже перші за час Незалежності справжні фракції націоналістів тепер працюють у місцевих радах Буковини, Волині, Рівненщини, Хмельниччини, Вінниччини, Житомирщини, Київщини, Черкащини, Чернігівщини, Полтавщини… А в Івано-Франківську, Львові й Тернополі "Свобода" має найбільші фракції у міських та обласних радах, а також своїх свободівських голів обласних рад, свободівців – секретарів міських рад, міського голову Тернополя Сергія Надала.

Уже достеменно можна сказати: фракції "Свободи" у різних куточках України стали тим непохитним щитом, який реально і послідовно протистоїть правлячому режиму. Згідно зі своїм головним документом – "Програмою захисту українців", депутати-свободівці у місцевих радах відстоюють як національні, так і соціальні права українців. Тепер по всій Україні працюють громадські приймальні депутатів-націоналістів, до яких люди приходять по допомогу та зі своїми найболючішими бідами та проблемами. Потреби людей головним чином і визначають теми, які депутати від ВО "Свобода" порушують на сесійних засіданнях місцевих рад. Найперший принцип роботи націоналістів у місцевих радах – цілковита прозорість та відкритість, а також – утвердження принципів відповідального народовладдя, коли українці мають реальну можливість впливати на рішення влади та контролювати їх.

Робота над бюджетом

Одним із найважливіших питань за перші 100 днів роботи у місцевих радах для свободівців стало ухвалення місцевих бюджетів. У тих місцевих радах, де домінують свободівці, ради не піддалися на провокаційну вимогу нинішньої влади ухвалити бюджет без жодного осмислення та обговорення – так, як то було зроблено у Верховній Раді. Тож у Львові, Тернополі та Івано-Франківську у обласних та міських радах бюджет ухвалювали не наосліп, а - відклали на кілька днів, вивчили та змінили так, аби максимально захистити людей. Зокрема було ліквідовано статті стосовно вигаданої правлячим режимом злочинної "оптимізації", яка передбачає закриття шкіл, лікарень, дитячих садочків, а отже, відповідно, зменшення робочих місць. Львівській обласній раді, наприклад, вдалося вишукати додаткові кошти на матеріальну допомогу для людей, гроші на підтримку сільського господарства області, на пільгове медичне обслуговування чорнобильців, підтримку українського книговидання, на адресну матеріальну допомогу ветеранам УПА тощо. З господарських витрат обласної ради і адміністрації передали 600 тисяч гривень на добудову пам'ятника Степанові Бандері. У Львівській міській раді депутати-свободівці скерували додаткових 39 млн. грн. на доплати працівникам освіти та охорони здоров'я. Завдяки поправкам фракцій ВО "Свобода" у бюджетах трьох західних областей вдалося зупинити процес "оптимізації" працівників бюджетних установ та зменшення їм доплат до заробітної плати.

Проти наступу на політичні права та свободи українців

Депутати-націоналісти у місцевих радах України висловлюють рішучий протест проти політичних репресій в Україні – як тих, що стосуються членства "Свободи", так і тих, що стосуються "тризубівців", письменників, журналістів, громадських діячів, підприємців. Так, 11 січня голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич звернувся до представників УМВС України в Івано-Франківській області та прокуратури з вимогою надати правдиву інформацію про затримання на Прикарпатті 9 тризубівців.

24 січня свободівці – голови Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад під час засідання Ради регіонів у Києві вручили Януковичу листа із вимогами припинити відновлення політики сталінізму в Україні та припинити переслідування за політичними ознаками. Аналогічні листи скеровано Прем'єр-міністрові України, Голові Верховної Ради України, Генеральному прокурору України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

9 лютого три свободівці – голови обласних рад – звернулися до Генеральної прокуратури із клопотанням про взяття під особисту поруку затриманого свободівця Юрія Гудименка, якого досі утримують у Запорізькому СІЗО. А голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда звернувся із клопотанням про взяття під особисту поруку затриманого у справі зруйнування пам'ятника Сталіну у Запоріжжі жителя Тернопілля Василя Лабайчука. Проти політичних репресій виступили всі фракції "Свободи" та всі депутати-націоналісти у різних куточках України.

Такою ж одностайною є позиція свободівців у місцевих радах стосовно рішення Вищого адміністративного суду про позбавлення Степана Бандери звання Героя України. Відбулися спільні позачергові сесії міських та обласних рад біля пам'ятників Степанові Бандері у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку. Скрізь по Україні у тих місцевих радах, де є фракції "Свободи" та депутати-націоналісти, або ухвалено звернення до президента та Кабінету міністрів із протестом проти рішення Вищого адмінсуду, або ж оприлюднено позиції свободівців з цього питання.

Депутати-свободівці одностайно виступили проти закриття української бібілотеки у Москві, зокрема відповідні звернення до влади ухвалені на сесіях обласних рад у Івано-Франківську, Львові й Тернополі. 1 лютого свободівці, голови обласних рад Львівщини, Тернопілля та Івано-Франківщини, звернулися до президента Януковича з вимогою припинити нищення української освіти та звільнити міністра-українофоба Табачника.

Свободівці у місцевих радах ініціюють інші важливі для своїх регіонів політичні питання. Депутатська група "Свободи" у Лохвицькій міськраді на Полтавщині вимагає демонтувати пам'ятник Лєніну у місті та ініціює перейменування низки вулиць – ліквідацію іще радяньких назв. Депутат Житомирської міської ради Валентин Стойко ініціює перейменування однієї з вулиць у Житомирі на честь основоположника націоналізму Миколи Сціборського. У Львівській обласній раді з почину "Свободи" створюють молодіжні табори, які упорядковуватимуть українські військові та цивільні кладовища за кордоном, оскільки на етнічних українських землях, що зараз є територією Республіки Польща, понад тисяча українських цивільних кладовищ, які залишилися без догляду і перебувають у занедбаному стані. На Вінниччині на сесії Гніванської міської ради з ініціативи п'ятьох депутатів від ВО "Свобода" виділено приміщення в м. Гнівань для проведення богослужінь Українській Православній Церкві Київського патріархату. У Тернопільській міській раді свободівці, як і обіцяли виборцям, створили духовну раду міста з представників тернопільського духовенства, якій надано контрольно-ревізійні функції щодо дій всієї міської влади. 7 січня голова Тернопільської обласної ради свободівець Олексій Кайда під час перебування Януковича у Почаєві на Тернопільщині особисто передав президентові рішення обласної ради про незаконність передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ МП та рішення Тернопільської міської ради про неприпустимість тиску влади на українську церкву.

Відстоюючи соціальні потреби громади

Свободівці стають на захист людей і у соціальних та економічних питаннях. Зокрема нині у різних куточках України депутати-свободівці захищають соціальні права чорнобильців, яким держава не виплачує ґарантовані законом кошти. Так, на сесії Золочівської районної ради (Львівщина) з ініціативи свободівця Богдана Гураля депутати ухвалили звернення до президента та уряду з вимогою припинити порушення конституційних прав і соціальних гарантій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, інвалідів, дітей, сімей переселенців і померлих чорнобильців. 22 лютого перед відзначенням 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи фракція ВО "Свобода" у Львівські обласній раді ініціювала звернення до президента та Прем'єр-міністра України з вимогою відкликати злочинний проект закону України "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", який обмежує або скасовує соціальні гарантії, встановлені для певних категорій населення, зокрема для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Івано-Франківська міська рада, де домінує фракція "Свободи", розпочала реформування житлово-комунального господарства – у лютому відбулася окрема сесія, присвячена цьому питанню. Депутати Івано-Франківської міської ради від фракції ВО "Свобода" уже започаткували щотижневий моніторинг роботи комунальних служб міста. За негативну роботу депутати відправили у відставку начальника "Водоканалу".

Депутати Львівської обласної ради обстежили очищення доріг області від снігу, і результати цього обстеження обговорили на сесії облради. Зокрема, поставили питання про звільнення посадовців, які відповідають за цю ділянку роботи. Очищення доріг від снігу після розгляду питання на сесії суттєво поліпшилося.

Комісія з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень Львівської обласної ради, яку очолює свободівець Михайло Блавацький, звернулася в контрольно-ревізійне управління та головне управління внутрішніх справ з вимогою перевірити якість вугілля, яке постачають у школи області.

Одним з важливих питань, порушених депутатами-свободівцями у Львівській обласній раді, стало закриття та рекультивація Грибовицького сміттєзвалища біля Львова, яке сьогодні є одним з найбільших та найнебезпечніших у Європі. Аби зарадити проблемі, відбулося кілька засідань комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, яку очолює Ірина Сех. Запроваджено практику постійних обстежень Грибовицького сміттєзвалища за участі депутатів, екологічних, санітарних та медичних служб. Готується комплексний проект та розроблено проектно-кошторисну документацію з його рекультивації.

Депутати-свободівці ставлять перед собою завдання відродження промисловості своїх регіонів, аби забезпечити українців роботою. Зокрема, депутати від "Свободи" у Львівській обласній раді вимагають припинити нищення ВАТ "Новороздільський завод складних мінеральних добрив", а пропонують центральним органам влади передати підприємство з державної у комунальну власність і таким чином дати йому можливість знову запрацювати. На Київщині, зокрема у Вишгордській районній раді, де працює депутат-свободівець керівник аналітичної служби "Свободи" Юрій Левченко, націоналісти протистоять розбазарюванню земель, зокрема злочинній практиці віддавання за безцінь землі в оренду багатомільйонним корпораціям.

Фракція ВО "Свобода" в Луцькій міській раді перевіряє законність надання земельних ділянок у місті Луцьку з квітня 2006 року, аби не допустити незаконних оборудок із землею в майбутньому. Свободівці – депутати Хмельницької міської ради – домоглися проведення у квітні 2011 року громадських слухань з приводу добудови 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. Також хмельницькі депутати-націоналісти ініціювали пільгове перевезення студентів у комунальному транспорті.

Депутати-свободівці у Костополі на Рівненщині ліквідували та упорядкували несанкціоноване сміттєзвалище в мікрорайоні Хмизи. У самому Рівному та в районах області депутат Рівненської обласної ради Віктор Кривун разом зі своїми помічниками реалізовує проект "Соціальний магазин" для малозабезпечених українців. Соціальний магазин відкрито також у Тернополі – з ініціативи міського голови свободівця Сергія Надала.

З ініціативи депутата Луцької районної ради, члена фракції ВО "Свобода" Вадима Веремчука приватні підприємства Луцького району "Торговий дім "Тиверія" та "Лодомерія" подарували дошкільним навчальним закладам Луцька № 15 та № 29 нові сучасні двокамерні холодильники "Норд".

У Тернополі депутати міської ради, як і обіцяли, запровадили безкоштовний проїзд пільговим категоріям громадян, в тому числі – пенсіонерам, інвалідам, ветеранам ОУН-УПА, збільшивши при тому кількість соціальних автобусів. Також запровадили безкоштовні юридичні консультації пенсіонерам, багатодітним сім'ям та іншим пільговим категоріям – консультують працівники юридичного управління міської ради за першим розпорядженням новообраного міського голови свободівця Сергія Надала.

Депутати Івано-Франківської міської ради від ВО "Свобода" забезпечили 30 тоннами піску для посипання доріг працівників комунальних служб міста.

Депутати-націоналісти через заяви та виступи на сесіях послідовно протистоять ухваленню злочинної Пенсійної реформи, яка призведе до ще більшого зубожіння українців. Також – проти нарахування пені за комунальні послуги, яку уряд запровадив у січні цього року, проти нищення сільського господарства, проти відсутності в уряду реальних програм з вирішення проблеми безробіття, проти грабіжницького підвищення тарифів на комунальні послуги, проти підняття цін на продукти харчування, проти скасування пільг, проти низьких закупівельних цін на молоко селян, проти зниження віку молоді, через що чимало людей уже не зможуть й претендувати на молодіжні житлові кредити.

З виступу на сесії Львівської обласної ради від 22 лютого цього року голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослава КАЧМАРИКА:

"У Львівській області зростає реальне безробіття та знижується економічна і підприємницька активність населення, відсутні інвестиційні процеси, скеровані на створення робочих місць. Кількість населення, рівень доходів якого є нижчим за визначену межу бідності, щорічно зростає та становить 990 тис. осіб або 39 % від населення області. Мешканці Львівщини різко поділяються на багатих і бідних. Реальні доходи, особливо сільського населення, зменшуються.

Водночас, рівень зареєстрованого безробіття протягом економічної кризи 2008 – 2010 років зменшився з 2.8 до 1.5%. Відповідно, економія коштів державного бюджету на допомогу безробітним Львівщини становила близько 225 млн. грн.

У Львівській області немає реальних програм для створення робочих місць. Водночас, використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних районів є неефективним та корупційним.

Львівська обласна організація ВО "Свобода" заявляє про повну відповідальність Кабінету Міністрів та Верховної Ради України за кризову ситуацію на ринку праці Львівщини та вимагає розгляду заходів соціально-економічного захисту безробітних на сесії Львівської обласної ради".

Захист малого й середнього підприємництва

У листопаді-грудні минулого року, коли по всій Україні проходили акції протесту підприємців проти грабіжницького Податковго кодексу, депутати-свободівці одностайно виступили на їхній стороні, вимагаючи притягнення до кримінальної відповідальності тих людей, які розробляли злочинний законопроект. У місцевих радах, де свободівці мають великі фракції, ухвалено відповідні звернення до президента та Кабінету Міністрів України з вимогою не ухвалювати Податковий кодекс, який знищить в Україні середній клас. У місцевих радах, де фракції "Свободи" невеликі, або ж працюють один-два депутати-націоналісти, у сесійній залі озвучено відповідні заяви.

За сприяння депутатів облради від ВО "Свобода" у Рівному по торговельних точках і ринках утворилися профспілки для захисту підприємців. 27 січня цього року депутати Івано-Франківської міської ради розглянули питання "Про встановлення місцевих податків і зборів на території Івано-Франківської міської ради". Як і обіцяли депутати фракції ВО "Свобода", яка становить більшість у раді, ставку єдиного податку у місті залишено на попередньому мінімальному рівні. Не суттєво змінився і збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (колишній торговий патент). Депутати затвердили мінімальний розмір для тих підприємців, які торгують україномовною продукцією. Преференції отримали й підприємці, які займаються роздрібною торгівлею у малих приміщеннях, фірмові магазини місцевих товаровиробників, магазини комунальної власності з обслуговування пільгового контингенту населення. Міська рада затвердила мінімальну ставку збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір у розмірі 1%.

Відкритість і прозорість усіх рішень

З ініціативи депутатів-свободівців вперше в Україні запроваджено онлайн-трансляції сесій міських рад Львова та Тернополя у Інтернеті – аби кожен виборець міг довідатися, які питання порушують і як голосують вибрані ним депутати. Фракція ВО "Свобода" у Львівській міській раді запровадила зустрічі з городянами, до яких долучаються й депутати Львівської обласної ради, зокрема мовознавець Ірина Фаріон, яка перемогла по мажоритарному округу у Львові. Під час таких зустрічей депутати-свободівці розповідають львів'янам про свою роботу, ознайомлюють з порядком денним наступної сесії Львівської міської ради, радяться з громадою з того чи іншого питання та голосування. Також у лютому цього року депутати-свободівці у Чернівецькій міській раді провели громадське опитування щодо повноважень міського голови та депутатського корпусу Чернівецької міської ради – опитано близько 600 чернівчан.

http://www.svoboda.org.ua/dopysy/dopysy/019753/

Відповіді

  • 2011.02.25 | Мірко

    Бракує розяснення спільного голосування із ПР проти УКУ

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.25 | Soft

      А навіщо Україні ця поляцька бурса?

      Україна для українців. Не для москалів і не для поляків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.25 | rais

      Бракує розяснення, як цьому маленькому острівцю протистояти узурпованій державній махині?

      як цьому маленькому острівцю націоналізму протистояти узурпованій овочевій махині?
    • 2011.02.25 | keymaster

      Бракує роз’яснення, що питання просто не проголосоване, а висить

      І висить правильно, бо при УКУ діє приватна бізнес-школа, де з дітей беруть немалі гроші за навчання, і яка діє як звичайний бізнес-проект.
      Сам УКУ міг би й не платити за землю, і так скоріше за все і буде.
      Але чому не повинні платити приватні бізнес-проекти - не розумію :(
      Питання буде висіти в порядку денному доти, доки не розберуться, де католицька освіта, а де - бізнес-проекти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.06 | Славко

        Re: Бракує роз’яснення, що питання просто не проголосоване, а висить

        а що, хіба у всіх вузах нема платної форми навчання? і хібе це не є бізнес-проектами? і скільки з них окрім УКУ, обклала податком влада Галичини?
        Свободівцями маніпулює гебня, тонко так, і судіячи по всьому, ефективно. вони навіть не усвідомили, як підставилися.
        .
  • 2011.02.25 | Уважний читач

    А сміття вже почали вивозити?

    Чи всі сили пішли на "непохитне протистояння"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.26 | Taras-ods

    лишилось непрозорим питання фінансування Тягнибока та його партії.

    є щось сказати?


    та ще, у Тернополі набагато більше 100 днів панують свободівці, чи є чим звітувати сутьєвим?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.26 | Громенко

      Так нібито Бєня Коломойскій визнав, що фінансує Свободу?

      Чи я помиляюся?

      А насправді - багато чого робиться добре, але мені не подобаються конкретні речі у Львові: ситуація навколо УКУ та наїзд на групу ресторанів Фест (Криївка та інші).

      Хоча є такі чутки, що в Свободі теж є різні течії, і зараз у Львові радикальний псих Михальчишин дуже дратує Тягнибока та "старих" партійців.
  • 2011.03.07 | Joe

    Re: 100 днів "Свободи" у місцевих радах Хе-хе-хе!

    В Тернополе в горсовете свобода имеет 70% голосов.

    В том же Тернополе достопримечательностью является озеро и гидропарк, расположенные в центре города.

    Гидропарк сейчас начали застраивать!Свобода фореве!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".