МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розуміючи наступну реакцію, все ж підтримаю (/)

06/27/2011 | Kohoutek
http://www.pravda.com.ua/news/2011/06/27/6336243/
Київ погодився на створення спільної з "Газпромом" керуючої структури, яка в майбутньому зможе контролювати роботу української газотранспортної системи.

Про це повідомляє російська "Независимая газета" з посиланням на джерело, яке було свідком неформальної зустрічі президента Віктора Януковича з російським прем'єром Володимиром Путіним у суботу в Криму.

Газета зазначає, що 28 червня в Москві планується засідання українсько-російської міждержавної комісії під керівництвом президентів Дмитра Медведєва і Віктора Януковича.

Джерела видання стверджують, що Київ знайшов аргументи, що дозволяють знизити напруженість в українсько-російських відносинах, не відмовляючись при цьому від євроінтеграції.

"Наша сторона наповнила конкретним змістом квітневу пропозицію Віктора Януковича про формат "3+1", в якому Україна могла б ефективно співпрацювати з Митним союзом", - сказав один з обізнаних чиновників.

За його словами, мова йшла про проектний підхід до співпраці: "Щоб не застосовувати загальні правила, а в кожній окремій сфері та галузі реалізовувати окремі взаємовигідні проекти".

Джерело заявило, що Київ погодився на створення спільної з "Газпромом" керуючої структури, яка в майбутньому зможе контролювати роботу української газотранспортної системи.

Експерти не виключають, що в ході засідання міждержавної комісії буде прийняте рішення про спільне управління ГТС.

"Нам потрібно вибирати з двох зол: або ціна на газ починаючи з четвертого кварталу вище 400 доларів за тисячу кубометрів, або спільне управління. Другий варіант дозволить не тільки збільшити обсяг транзиту російського газу по українській території, але і підвищити ставку транзиту. Це додаткові доходи", - цитує видання одного з чиновників.


Краще наповнена газом труба в спільному управлінні (чи навіть володінні) з Росією, ніж порожня, але неподільно українська, труба. Звісна річ, попередньо треба зважити всі "за" і "проти", розсудливо оцінити риски і переваги різних варіантів, але принципиво потрібно бути готовими к створенню російсько-українського СП.

Відповіді

  • 2011.06.27 | observеr

    одне питання - чому порожня?!

    Kohoutek пише:

    > Краще наповнена газом труба в спільному управлінні (чи навіть володінні) з Росією, ніж порожня, але неподільно українська, труба.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      Потоки. Північний вже добудовується.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.27 | observеr

        за найпесимістичнішими оцінками завантаженість укрГТС зменшиться на 10-15%

        тому и питаю - чому "порожня"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.06.27 | Kohoutek

          Є інші оцінки (/)

          http://flot2017.com/show/analitics/39652
          Северный и Южный потоки полностью покроют нынешние потребности РФ в доставке газа в Европу при условии, что они будут построены вовремя и с заявленными параметрами (Северный поток рассчитан на прокачку 55 млрд куб. м в год, Южный — на 63 млрд куб. м). На полную мощность Южный поток заработает к 2018 году. По оценке Алексея Миллера, одну треть газа по трубопроводу будут поставлять по новым контрактам, а две трети придутся на «старый» газ. Украина и Беларусь будут вынуждены конкурировать за небольшие объемы транзита. При этом предпочтение Россия, вероятнее всего, отдаст Беларуси, учитывая, что 50% Белтрансгаза уже принадлежит Газпрому. А в конце мая российский премьер Владимир Путин заявил, что покупка еще 50% акций компании может состояться в ближайшее время. В случае реализации проекта «Южный поток» транзит через Украину, по мнению заместителя директора НТЦ «Психея» Геннадия Рябцева, сократится до 25 млрд куб. м газа, минимально необходимых для поддержания ГТС в рабочем состоянии.
      • 2011.06.27 | Tatarchuk

        це з тої ж області, як зріджений та скраплений газ вже десь приймають

        Ви явно плутаєте далекосяжні (багато років - десятки, щоб було зрозуміло) та короктосяжні цілі режиму, практично видаєте одне за інше. Хоча наведене вами джерело їх не плутає (конкретно - не покупати своїм бюджетом по 400 баксів).
        До вже старої розмови, чи є Янукович "розумним" у цьому.

        Розумним у цьому досі лишається лише одна сторона - Газпром. Була досі і є, тому що всі логічні і найпростіші (але ж і прозоріші, а відтак невигідніші урядам) варіанти вмирали ледь не на стані ідей, до реалізації бралися тільки "погані" та "дуже погані" для України, але вигідні Росії. Відтак Газпром має довготривалий позитивний зиск собі зі всього, що його вільні і невільні союзники мали тільки на короткотривалий ефект, який вже пройшов.
        Наприклад, теза про "контракт, гірше якого не буває" у внутрішньому вжитку вже виконала свою місію і не дає користі авторам, а от для впровадження чергових забаганок Газпрому вкрай сприятлива.
        Теза про "пусту трубу" - так само.
  • 2011.06.27 | Tatarchuk

    ваша реакція мало вплине, а от я нагадаю

    що не так давно у дискусії з вами я називав передачу труби як один зі шляхів режиму з подальшої здачи нашої країни Росії, і ви тоді погодилися, що це було б необхідним та достатнім доказом проросійськості режиму. Сподіваюся, від тої позиції ви не будете тепер відмовлятись
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      Я теж нагадаю (/)

      Tatarchuk пише:
      > що не так давно у дискусії з вами я називав передачу труби як один зі шляхів режиму з подальшої здачи нашої країни Росії, і ви тоді погодилися, що це було б необхідним та достатнім доказом проросійськості режиму. Сподіваюся, від тої позиції ви не будете тепер відмовлятись
      --------------------------------------------------------------------------------------
      http://www2.maidanua.org/news3/view.php3?bn=maidan_free&key=1307706217&pattern=%F2%F0%F3%E1
      > А може "обмін" квотами на кіотський протокол. А може передача труби в концесію. А може "співробітництво" у видобутку газу в Україні.
      Нет, такие телодвижения я сдачей национальных интересов не посчитаю. Потому что тут необходимо предварительно взвесить все "за" и "против", чтобы точно понять, выгодно ли это экономически. Если выгодно, то это в интересах страны. Например, заполненный российским газом трубопровод в совместной собственности Украины и РФ однозначно выгоднее пустого газопровода в полной собственности Украины.
      --------------------------------------------------------------------------------------

      Переконалися в послідовності моєї позиції?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.27 | Tatarchuk

        синдроматично (с)

        Kohoutek пише:
        > Tatarchuk пише:
        > > що не так давно у дискусії з вами я називав передачу труби як один зі шляхів режиму з подальшої здачи нашої країни Росії, і ви тоді погодилися, що це було б необхідним та достатнім доказом проросійськості режиму. Сподіваюся, від тої позиції ви не будете тепер відмовлятись
        > --------------------------------------------------------------------------------------
        > http://www2.maidanua.org/news3/view.php3?bn=maidan_free&key=1307706217&pattern=%F2%F0%F3%E1
        > > А може "обмін" квотами на кіотський протокол. А може передача труби в концесію. А може "співробітництво" у видобутку газу в Україні.
        > Нет, такие телодвижения я сдачей национальных интересов не посчитаю. Потому что тут необходимо предварительно взвесить все "за" и "против", чтобы точно понять, выгодно ли это экономически. Если выгодно, то это в интересах страны. Например, заполненный российским газом трубопровод в совместной собственности Украины и РФ однозначно выгоднее пустого газопровода в полной собственности Украины.
        > --------------------------------------------------------------------------------------
        >
        > Переконалися в послідовності моєї позиції?

        Якщо чесно, ні. Мова йша про мій прогноз, що "алкоголик" Янукович обов"язково винесе якусь річ з нашого "дому", ви спочатку заявили що "Пока что ничего внятного я не вижу", коли ж я назвав вам ту саму річ - одну ймовірніших ви тотчас придумали їй виправдання. Яке, зауважу, критики не витримує, і я про це окремо зазначу: але сам факт, що ви спочатку заперечували "винос речей з дому", а тепер готові виправдати "алкоголика", більше всього нагадує синдром заложника (і терорист вже не терорист, і алкоголик вже не алкоголик, і поліція-міліція вже параноїки).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.06.27 | Kohoutek

          Re: синдроматично (с)

          Tatarchuk пише:
          > Якщо чесно, ні. Мова йша про мій прогноз, що "алкоголик" Янукович обов"язково винесе якусь річ з нашого "дому", ви спочатку заявили що "Пока что ничего внятного я не вижу", коли ж я назвав вам ту саму річ - одну ймовірніших ви тотчас придумали їй виправдання. Яке, зауважу, критики не витримує, і я про це окремо зазначу: але сам факт, що ви спочатку заперечували "винос речей з дому", а тепер готові виправдати "алкоголика", більше всього нагадує синдром заложника (і терорист вже не терорист, і алкоголик вже не алкоголик, і поліція-міліція вже параноїки).
          Шановний Tatarchuk, Ви у попередньому листі заявили БУКВАЛЬНО наступне:
          > що не так давно у дискусії з вами я називав передачу труби як один зі шляхів режиму з подальшої здачи нашої країни Росії, і ви тоді погодилися, що це було б необхідним та достатнім доказом проросійськості режиму. Сподіваюся, від тої позиції ви не будете тепер відмовлятись

          Я Вам навів докази, що Ви помиляєтеся - я такого не писав і з Вашою тезою не погоджувався. Беззаперечні докази - подивіться на власні очі на те, що писав саме я і переконайтеся. Чого Вам ще треба, щоб визнати, що Ви помилилися?

          Перечитайте, будь ласка, ще раз уважно МОЇ ВЛАСНІ слова і спробуйте зреагувати на них, а не Ваші думки з приводу моїх слів. Я виділив Ваше помилкове твердження товстим шрифом.
  • 2011.06.27 | Pavlo Z.

    Є інший варіант.

    Україна має стати де-факто членом Європейського енергетичного співтовариства (де-юре вона ним є з вересня минулого року) і газ для Європи (разом з Україною) починатиметься не на західному, а на східному кордоні України. Повноцінне членство в ЄЕС - це автоматична трансформація нас із транзитера - "прокладки" між РФ і ЄС в європейського споживача, а нашої ГТС - в складовий елемент ЄЕС.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      В України з Росією є двосторонні угоди. Вступ до ЄЕС їх не скасовує.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.27 | Pavlo Z.

        Не скасовує, але створює нові умови для перегляду і можливої денонсації.

        У всякому разі - для розробки абсолютно нового формату двосторонніх стосунків з Газпромом уже не У-РФ, а ЄЕС - РФ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.06.27 | Kohoutek

          Денонсація - дуже опасне знаряддя. Особливо для слабшої сторони.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.06.27 | Bayan

            В угоді нема санкцій за її розірвання, стверджує ЮТ. То які такі ризики?

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.06.27 | Shooter

              ну так - які ризики в разі розірвання угоди. їй-богу - базарна якась логіка

              скажімо, найпростіший - непостачання газу Україні.

              як Ви дивитеся на такий ризик?
            • 2011.06.28 | Pest Control

              Вона це стверджує вже після того, як інопланетяни викрали її та позбавили пам’яті й розуму

              Цей факт прямо випливає з того, що вона стверджувала раніше та її подальших дій. Звісно, якщо раніше вона тупо брехала, то ніщо не заважає їй це робити й зараз.
  • 2011.06.27 | ziggy_freud

    наслідок одного з законів Паркінсона:

    всі знають, скільки має коштувати пляшка пива. Але мало хто знає, скільки має коштувати газогін і транзит газу.

    Звичайно, оцінка вартості будь-якої речі початково має раціональну основу. Але пацанські тьорки можуть навіть пляшку пива зробити вартою 100 гривень. Або 100 євро. Або сьогодні ввечері безкоштовною для своїх, а завтра вранці виявиться, що все-таки хтось попав у 100 євро за пляшку пива.

    З газом все набагато складніше. Тому не візьмусь оцінювати нарешті-укладену-угоду.

    Як колись казав Бісмарк, договори з Росією не варті папера, на якому вони написані.
  • 2011.06.27 | Убітий Єнот

    Вони все здають.З точки зору їхнього бізнесу це правильно.

    Все в Україні належатиме їм та їхнім людям, а все що не неалежить їм - росіянам.
    Росіський вплив - запорука збереження їхньої влади.
    Збереження їхньої влади - умова збереження їхнього бізнесу та власності. Коло замикається.
    Цікаво наскільки вони готові все здавати, в теорії можна навіть увійти до складу Росії на правах автономії, Татарстану наприклад. Не здивуюся якщо журналісти і політологи скоро почнуть обговорювати цю тему.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | rais

      Все належить їхнім друзям, тому що не змінена система.

      Вони все безпоКАРАно сдають тому, що навіть в студії Шустера Ірина Геращенко, разом з Ю.Костенко, В.Олійником та відомим українофобом від ПРдонів переконують нас всіх у необхідності консолідації із цими представниками злочиного режиму та недоцільності проведення Люстрації...
  • 2011.06.27 | Sviatoslav D

    Дивно. То не хотіли обирати "из двух зол", то тепер радісно погоджуєтесь.

    Версія "українська труба, заповнена газом" вже й не розглядається. Ну нічого - зате на форумах інтенсивно розглядаються варіанти наповнення змістом національної ідеї.
    Мабуть білоруський варіант багатьом видається ненайгіршим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      Чому ж радісно?

      Sviatoslav D пише:
      > Версія "українська труба, заповнена газом" вже й не розглядається.
      Газ де будете брати, перепрошую?

      > Мабуть білоруський варіант багатьом видається ненайгіршим.
      Що Ви маєте на увазі конкретно?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.27 | Sviatoslav D

        Ну добре - не "радісно", а "спокійно".

        Kohoutek пише:
        > Газ де будете брати, перепрошую?
        Там, де й усі. У вас виникли якісь проблеми з газом?
        Можете пояснити, які саме? Але так, щоб не повторювати слова нинідіючого усівониоднакового уряду.

        Kohoutek пише:
        > Що Ви маєте на увазі конкретно?
        Те саме конкретно, що на форумі пишуть про національну ідею.
        Але також і про щасливий дешевий газ у трубі. І труба вже не білоруська, і газ недешевий. І не буде дешевим. А свого нема, на відміну від України.

        Просто цікаво спостерігати, як найбільш послідовні прихильниеи незалежності готові віддати за Україну все.
        Ви ще не задумувалися над тим, що укрзалізниця робитиме без російського транзитного вантажу?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.06.27 | saha

          Якби міг то +100 за це


          > Ви ще не задумувалися над тим, що укрзалізниця робитиме без російського транзитного вантажу?
        • 2011.06.27 | Kohoutek

          Re: Ну добре - не "радісно", а "спокійно".

          Sviatoslav D пише:
          > > Газ де будете брати, перепрошую?
          > Там, де й усі.
          Себто, у Росії. Потрібні ще якісь коментарі?

          > У вас виникли якісь проблеми з газом?
          Не у "вас", а у нас - в України.

          > Можете пояснити, які саме? Але так, щоб не повторювати слова нинідіючого усівониоднакового уряду.
          У нас його бракує навіть для себе. Українська транзитна труба заповнюється винятково російським газом.

          > > Що Ви маєте на увазі конкретно?
          > Те саме конкретно, що на форумі пишуть про національну ідею.
          Себто, нічого конкретного.

          > Але також і про щасливий дешевий газ у трубі. І труба вже не білоруська, і газ недешевий. І не буде дешевим. А свого нема, на відміну від України.
          Газ не буде дешевим. Але наскільки дорогим, залежить від домовленостей з Росією.

          > Просто цікаво спостерігати, як найбільш послідовні прихильниеи незалежності готові віддати за Україну все.
          Чи то Ви тренуєтеся в іронії, чи то Ви посто не розумієте, що пишете. Так, незалежність України цінніше української монополії на транзитну трубу.

          > Ви ще не задумувалися над тим, що укрзалізниця робитиме без російського транзитного вантажу?
          А що, Росія погрожує?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.06.27 | Sviatoslav D

            Re: Ну добре

            Kohoutek пише:
            > Себто, у Росії. Потрібні ще якісь коментарі?
            А чого ви тільки у Росії хочете - більше ніде, чи патріотизм не дозволяє?

            Kohoutek пише:
            > Не у "вас", а у нас - в України.
            В України проблем з газом немає. Є певні проблеми з грошима, але то вже інша пісня, чи не так?
            Не поспішайте виступати на форумі від імені України.

            Kohoutek пише:
            > У нас його бракує навіть для себе. Українська транзитна труба заповнюється винятково російським газом.
            У нас його достатньо, та ще й запаси є на перспективу. Звісно, це залежить від того, кого ви тут представляєте від імені СЕБЕ.
            Якось про це вже згадував, але для вас напишу ще раз: Польща, яка виробляє ВВП утричі вищий за Україну, цілком вдовольняється 15 млрд. кубометрів газу на рік.

            Kohoutek пише:
            > Газ не буде дешевим. Але наскільки дорогим, залежить від домовленостей з Росією.
            Газ не є дорогим. А те, що міг би бути й дешевшим залежить ВИКЛЮЧНО ВІД УКРАЇНИ, яка має можливість диверсифікації джерел постачання. Тільки не з допомогою газопорту Каськіва.

            Kohoutek пише:
            > Так, незалежність України цінніше української монополії на транзитну трубу.
            Це зовсім не іронія. Ви щойно уповали на залежність від Росії, а тепер згадуєте про якусь ефемерну незалежність - аби миску баландою наповнювали, - щоб порожньою не стояла.

            Kohoutek пише:
            > А що, Росія погрожує?
            Ви знову за незалежність злякалися? :D

            Газова тема перемелюється на форумі вже років п'ять, якщо не більше.
            Чом ви не виступили з такою патріотичною позицією раніше? Наприклад тоді, коли Ющенко закликав переходити з вонючих $50 на справжні європейські ціни і передові енергозберігаючі технології з використанням бадилля.
            Не знали, забули, не встигли, сподівалися, що якось воно буде?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.06.27 | Kohoutek

              Re: Ну добре

              Sviatoslav D пише:
              > А чого ви тільки у Росії хочете - більше ніде, чи патріотизм не дозволяє?
              Перше.

              > В України проблем з газом немає. Є певні проблеми з грошима, але то вже інша пісня, чи не так?
              Проблем с газом немає. Є проблеми без газу.

              > Не поспішайте виступати на форумі від імені України.
              Тоді Ви не поспішайте виступати від мого імені, ОК?

              > У нас його достатньо, та ще й запаси є на перспективу.
              О, тоді дуже радий за Вас.

              > Якось про це вже згадував, але для вас напишу ще раз: Польща, яка виробляє ВВП утричі вищий за Україну, цілком вдовольняється 15 млрд. кубометрів газу на рік.
              Газ для своїх потреб Україна завжди може купити - якщо будуть гроші, звичайно. А ось газ для заповнення транспортної труби може дати тільки Росія. А без цього газу усіляки там "Уренгой-Помари-Ужгороди" найдоцільніше буде порізати на металобрухт.

              > Газ не є дорогим. А те, що міг би бути й дешевшим залежить ВИКЛЮЧНО ВІД УКРАЇНИ, яка має можливість диверсифікації джерел постачання.
              Дуже радий за Україну. Що вона "має можливості". Тільки зауважу, що Україна має безліч можливостей - наприклад, вступити до ЄС. Не вступає, мабуть, винятково через брак бажання.

              > Це зовсім не іронія. Ви щойно уповали на залежність від Росії, а тепер згадуєте про якусь ефемерну незалежність - аби миску баландою наповнювали, - щоб порожньою не стояла.
              Микола Гудкович® дуже слушно сьогодні зауважив:
              http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1309175929&first=1309180190&last=1308995159
              В українців переважає емоційний — „підлітковий“ — протест
              Ви дуже яскраво ілюструєте цю тезу.

              > Чом ви не виступили з такою патріотичною позицією раніше?
              Я і з цією "патріотичною позицією" не виступаю. Я лише коментую те, про що стали розмовляти вголос. Виказую свою позицію з цього приводу. А Ви дарма поділяєте світ на "наших" та "німців". Він значно складніший, і лікар, який прописує Вам гірки ліки, зовсім не обов'язково є "вбивцею у білому халаті".

              > Не знали, забули, не встигли, сподівалися, що якось воно буде?
              Якщо Ви думаєте, що розмовляєте з депутатом чи колишнім міністром, то помиляєтеся. Я - лише сисадмін, який зараз сидить безробітний. І мої, і Ваші коментарі - лише дозвільні судження "пикейних жилетів". Не варто сприймати їх так надто близько до серця.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.06.27 | Sviatoslav D

                Re: Ну добре

                Kohoutek пише:
                > Тоді Ви не поспішайте виступати від мого імені, ОК?
                Сподіваюсь, ви так само не станете виступати і від мого імені.

                Kohoutek пише:
                > Газ для своїх потреб Україна завжди може купити - якщо будуть гроші, звичайно.
                Це і є відповідь на головне питання. Ви просто повторили мої слова.

                Kohoutek пише:
                > А ось газ для заповнення транспортної труби може дати тільки Росія. А без цього газу усіляки там "Уренгой-Помари-Ужгороди" найдоцільніше буде порізати на металобрухт.
                Це ваша думка. Просто нагадаю, про всяк випадок, що українські газогони спершу будувалися не зі Сходу на Захід, а навпаки. Усе решта - повна фігня, включно з тим твердженням, що Росія найближчим часом зможе обійтися без тих газогонів.
                Хоче качати - нехай заповнює. Поки вона будуватиме альтернативні газогонти, Україніа може і власне газовидобування розвинути, і альтернативні джерела постачання та наповнення труби знайти. Тільки коли про це говорилося кілька років тому, усі патріоти сміялися, а тепер ладні віддати останні штани "за незалежність", параметри та смисл якої не в стані окреслити.

                Kohoutek пише:
                > зауважу, що Україна має безліч можливостей - наприклад, вступити до ЄС. Не вступає, мабуть, винятково через брак бажання.
                Зауважуйте вже в одній якійсь категорії. Україна має можливості вступити будь-куди, а не лише в ЄС і це залежить ВИКЛЮЧНО ВІД УКРАЇНИ, якщо ви ще досі допускаєте, що вона є суверенною незалежною державою. Інша справа, чи здатна вона виконати усі необхідні для вступу умови, але це теж залежиь виключно від України.

                Kohoutek пише:
                > Я і з цією "патріотичною позицією" не виступаю. Я лише коментую те, про що стали розмовляти вголос. Виказую свою позицію з цього приводу.
                У вас винятково вибірковий слух, а пана Гудковича у ті чваси, коли питання всебічно обговорювалося на форумі тут навіть не стояло (принаймні під таким ніком).
                Ваша нинішня позиція зрозуміла. Немає лиш пояснення, звідки вона взялася і де була кілька років тому.
                Не ризикую надто помилитися, якщо скажу, що у питанні прийняття закону про заборону денаціоналізації (чи "здачі") української ГТС ви підтримували позицію саме такої заборони. Але цілком можливо. що ви тоді просто підтримували позицію провладну, яку помилково, чи навмисне завжди вважаєте проукраїнською. Цілком імовірно, що ту ж позицію ви займали і десять і двадцять і двадцять п'ять років тому.

                Я ж дотримуюсь думки, що Україна є цілком самодостатньою державою, яка може сама визначати свої приорітети і що усе це залежить виключно від України, а якщо ще й вважати її демократією - то від волі більшості українців. Якщо ця владна команда не в стані забезпечити інтереси держави та її громадян, то їй нічого робити у владі, однак, це також залежить від рішення більшості українців. Якщо ви з тією більшістю згодні віддати все за шмат гнилої ковбаси сьогодні, то я нічого іншого вдіяти не можу, окрім як відкрито про це заявити.
        • 2011.06.27 | Shooter

          і "радісно", і "спокійно".

          Sviatoslav D пише:
          > Kohoutek пише:
          > > Газ де будете брати, перепрошую?
          > Там, де й усі. У вас виникли якісь проблеми з газом?

          У мене ні - в України так. При теперішньому GDP на душу населення, доходах та споживанні газу Україна не в змозі платити ціну за газ на рівні Німеччини.

          Більше того - НЕ МАЛА би платити. Але платить. Завдячуючи "лучшему уряду всєх часов".

          > Ви ще не задумувалися над тим, що укрзалізниця робитиме без російського транзитного вантажу?

          Підміна понять.
          Укрзалізниця і "сама", в найгіршому випадку, виживе - РЖД не має монополії на постачання в Україну "залізниці".
          Газпром на газ має. Зі всіма супутніми наслідками - як от "геніальна" угода підписана тов. ЮВКучмою з Пуцєним.
      • 2011.06.27 | Isoлято

        А тепер уже неважливо, ДЕ БРАТИ ГАЗ!

        В Ерефії існує багато приватних видобувних компаній, але ВСІ вони на міцному гачку "Ґаз-тапо" - БО НЕ МАЮТЬ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ДО ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ. Тому продають свій газ ВИКЛЮЧНО власникові системи... за ту ціну, яку він вкаже.

        Ще незрозуміло? Тепер, якщо навіть в Україні знайдеться величезне газове родовище, нам від цього легше не стане. Чи розробляти його, куди скеровувати видобутий газ і кому за якою ціною його продавати - ВИРІШУВАТИМЕ ВЛАСНИК ТРУБИ. Тому цілком можливий, наприклад, такий варіант: родич якогось співробітника ерефської амбасади збиває насмерть пішохода - наступного дня кияни виходять протестувати під посольством - а ще через пару днів Київ якось випадково залишаєцця без газу. Начебто через "ніпалаткі фсісцємє", але всі чудово знають: насправді це тому, шо "халопы ізрядна бузіць ізволілі".

        Отакоє от (© не нагадуватиму чиє)...
  • 2011.06.27 | Анатоль

    Чи далеко лишилось до спільного управління Україною?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      Далеко.

    • 2011.06.27 | Убітий Єнот

      в кого власність, в того й влада

      так що можна сказати що скоро
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.06.27 | Kohoutek

        Ходорковський і Березовський теж так вважали.

  • 2011.06.27 | Isoлято

    Власне, єдиний дійсний "плюс" цієї події - може, трохи заворушаться українські алігахтєри...

    Так, досі вони змушені були купляти для своїх підприємств газ по європейській ціні. Але це були ЇХНІ підприємства, і ВОНИ САМІ могли вирішувати - чи їх модернізувати (шоб витрачати менше газу), чи розібрати на металолом, чи вкластися у видобудок/виробництво альтернативного палива.

    Коли українська ГТС опиниться у "спільному управлінні" - ми ж усі чудово розуміємо, ХТО ТОДІ НАСПРАВДІ БУДЕ НЕЮ УПРАВЛЯТИ. І він отримає безвідмовний важіль тиску на усіх інших українських споживачів газу. А зроблено це буде точно як у січні-2009 : висунуть якісь дыбільні претензії стосовно неналежного виконання контрактів на постачання - і просто тупо відрубають газ. Ви чьто-та сказалі? Вам чіво-та нінравіццо? Хамовнічіскій суд ґорада Маасквы с радасцью прімєт вашы заївлєнія!

    А для чого все це буде робитися? Та мабуть шоб усю промисловість України теж перевести на отакоє от (©) "спільне управління"...

    Дуже сподіваюся, шо наші "великі промисловці-підприємці" це все хоч трохи розуміють і вжиють якісь заходи. В т.ч. до тупого важкого прізідмєта. Бо в іншому разі найкращий вихід для них - це продати свої "заводи-параходи" по ціні металолому. Інакше просто так відберуть, ні копійки не заплативши...
  • 2011.06.27 | Анатоль

    Не можна міняти гідність на похльобку. Бо не буде ні першого, ні другого.

    "Спільне управління".
    Це вже просто принизливо.
    Це як опіка над неправоздатним.

    Памятаю загальне засудження чи то Івченка, чи ще когось, що ніби-то вів переговори з росіянами українською мовою (з перекладачем).
    А тільки виключно українською і повинні вести переговори державні чиновники.
    Китайці чи американці ж не вважають це образою чи викликом, що з ними спілкуються через перекладачів.
    А чому росіян це так бісить?
    Бо вважають Україну російською територією, що в результаті врєменного нєдоразумєнія бавиться в незалежність.

    Повинна бути якась гідність і людська і національна і державна.
    І міняти її на якісь тимчасові економічні вигоди не можна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.06.27 | Kohoutek

      Біда в подміні понять. Коли гідність дорівнюється до труби і навпаки.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".