МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Знищено фабрику Петриківського розпису (/)

07/25/2011 | Almodovar

Відповіді

  • 2011.07.25 | DADDY

    Все, чого немає в Донецьку, має бути знищене.

  • 2011.07.25 | RuslanM

    чия була фабрика?непрацююча 2 роки?Хто порізав і вивіз? Нечиста сила чи що?

  • 2011.07.26 | Sakharov

    Коментар з дніпропетровського міського форуму (л)

    http://www.gorod.dp.ua/news/64854

    Алекс (26.07.11 02:28): Полный бред! Эта фабрика раздербанина была еще в 2003 году. Более того, в том *** принимал участие бывший зам начальника Петриковского РО УМВД Украины в Днепропетровской области по опер части товариЩ Манжос и многие другие должностные лица района работавшие на тот момент. О том что Фабрика разворована милиция знала, так как практически каждый день руководители правоохранительных и контролирующих органов направлясь в Петриковский районный суд проезжали мимо этой фабрики. Еще с 2002 года все художники Фабрики занимались росписью на дому, или работали в мини цехах у частников, а более патриотичные остались работать в НИИ Петриковской росписи. При этом на фабрике изготавливалась ширпотребщина на ДСП тарелках, 1000 тиражами, это уже не роспись а бог знает что. Теперь же роспись возродилась как самобытный промысел, люди рисуют что хотят и как хотят.


    Це відповідає дійсності. Фабрика ліпила якщо не реальний кіч то таки ширвжиток за зразками. Це не було мистецтво як таке. А Центр народного мистецтва у Петриківці існує і діє.

    До речі - на фото у сабжі за першим лінком не продукція фабрики, яка продукувала масовими тиражами затверджені малюнки на чорних ДСП тарілках, а зразки авторських робіт з Центру народного мистецтва. Традиційна Петриківка не на чорному, а на білому тлі. Чорне тло запозичене з російських Жостова і Палеха і до Петриківки відношення не має. Відтак і зникнення фабрики не є трагедією. Фабрика не сприяла розвитку чи підтриманню петриківского мистецтва, а розповсюджувала такі собі підробки чи то погано зроблені копії зі справжньої Петриківки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.27 | Чучхе

      А що, дійсно є такий інститут?


      > НИИ Петриковской росписи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.27 | Sakharov

        Ніколи не чув

        То хлоп у коментарі щось перебрав, а я не звернув уваги. Є Центр народного мистецтва у Петриківці.
    • 2011.07.27 | igorg

      Не знаю що виготовляла та фабрика, але Петриківку художники роблять

      не зважаючи на те що фабрика стояла. Не зрозуміло яка її роль. Певно вона мала готувати деревяні заготовки. Але в принципі таке виробництво цілком доступне у кожній садибі. Інша справа що ці станки можна було віддати майстрам. Певно це краще ніж різати на брухт.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.27 | Sakharov

        Re: Не знаю що виготовляла та фабрика, але Петриківку художники роблять

        На тих станках штампували з тирси тарілки низької якості для розпису. Та тирса покривалася чорним лаком. Розпис робився вручну за зразками за спрощеною технологією, не тими фарбами, якими робиться справжня петриківка і великими тиражами. Одну таку тарілку маю. Якщо падає - надбивається, потім розслоюється. Коротше, що тарілка що розпис - типовий ширнетреб. Або ж у вологій атмосфері чи з часом також псується. Майстри, вочевидь, тими тарілками гребують, розписують справжнє дерево.
        Весь галас навколо знищення тої фабрики не вартий ламаної копійчини. Хтось піариться. А бездумні і бездарні так звані журналісти надимають з того мильну бульбашку.
  • 2011.07.27 | Sakharov

    Ще інфа (л)

    http://www.gorod.dp.ua/news/64913

    Сегодня в поселке Петриковка Днепропетровской области функционирует Центр народного творчества «Петриковка», который возглавляет заслуженный художник Украины Андрей Пикуш. Здесь работает около 40 художников-декораторов. Также в Петриковке работают около 200 художников-надомников, которые самостоятельно ведут свою деятельность.

    Комментируя ситуацию вокруг бывшей фабрики «Дружба», Владимир Муха отметил, что на фабрике до 2001 года работали 2 цеха - прессовый и экспериментальный. В прессовом цехе находились устаревшие прессы, на которых из опилок производили заготовки для тарелок. В экспериментальном цехе работало несколько художников. Они разрабатывали рисунок, фабрика запускала в массовое производство. Тарелок с одинаковым рисунком на фабрике выпускали тысячи. По словам Владимира Мухи, такая продукция не пользуется спросом на рынке. Сегодня мастера Петриковской росписи для своей продукции используют экологически чистые материалы: качественную древесину липы, ольхи, березы, которую заказывают в Петриковке, на Полтавщине и Сумщине. Кроме того, художник для каждого нового изделия разрабатывает новый рисунок, который в дальнейшем не повторяется.

    С 2001 года фабрика «Дружба» была приватизирована, в 2002 году оттуда уволились все работники. А в 2004 году фабрика «Дружба» была ликвидирована. Сейчас в поселке Петриковка на территории бывшей фабрики расположены помещения промышленного назначения, которые находятся в частной собственности.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".