МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

а чому вважається, що підписання ФТА та асоціації з ЄС унеможливлює членство в Митному союзі?

09/30/2011 | 123
конкретно може хтось пояснити - що заважає країні, яка уклала з ЄС угоду про асоціацію та створила з ЄС ФТА, бути членом іншого митного союзу, наприклад того самого російського?

Відповіді

  • 2011.09.30 | Kohoutek

    Re: а чому вважається, що підписання ФТА та асоціації з ЄС унеможливлює членство в Митному союзі

    123 пише:
    > конкретно може хтось пояснити - що заважає країні, яка уклала з ЄС угоду про асоціацію та створила з ЄС ФТА, бути членом іншого митного союзу, наприклад того самого російського?
    1) Різні митні тарифи.
    2) Різні регулюючі органи.

    Взагалі-то, теоретично, можливо перебувати і в декількох митних союзах одночасно. Але це потребує узгодження дій цих союзів. В Комісії Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі у РФ буде контрольний пакет - абсолютна більшість голосів. Знаючи російські звичаї, важко повірити, щоб вона погодилася на узгодження чужих інтересів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.09.30 | 123

      Re: а чому вважається, що підписання ФТА та асоціації з ЄС унеможливлює членство в Митному союзі

      Kohoutek пише:
      > 123 пише:
      > > конкретно може хтось пояснити - що заважає країні, яка уклала з ЄС угоду про асоціацію та створила з ЄС ФТА, бути членом іншого митного союзу, наприклад того самого російського?
      > 1) Різні митні тарифи.

      Якщо Україна - член ФТА з ЄС, це не обмежує її щодо митних тарифів з нечленами ЄС. Тобто якщо Україна захоче вступити до Митного союзу, перебуваючи в ФТА з ЄС, це означатиме, що інші члени Митного союзу матимуть з ЄС такі ж митні тарифи, як і Україна має з ЄС (оскільки всі члени митного союзу повинні мати однакові митні тарифи з усіма назовні) - і це єдина перепона для поєднання членств, так виходить?

      > 2) Різні регулюючі органи.

      А які в ФТА органи, члени ФТА не мають вести узгоджену політику щодо чогось, нащо їм органи?

      > Взагалі-то, теоретично, можливо перебувати і в декількох митних союзах одночасно.

      Так фішка в тому, що ФТА не є митним союзом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.10.01 | Kohoutek

        Re: а чому вважається, що підписання ФТА та асоціації з ЄС унеможливлює членство в Митному союзі

        123 пише:
        > Якщо Україна - член ФТА з ЄС, це не обмежує її щодо митних тарифів з нечленами ЄС. Тобто якщо Україна захоче вступити до Митного союзу, перебуваючи в ФТА з ЄС, це означатиме, що інші члени Митного союзу матимуть з ЄС такі ж митні тарифи, як і Україна має з ЄС (оскільки всі члени митного союзу повинні мати однакові митні тарифи з усіма назовні) - і це єдина перепона для поєднання членств, так виходить?
        http://www.unian.net/rus/news/news-428929.html
        в Брюсселе категорически опровергают доводы россиян. "Будет крайне сложно, если вообще возможно, продолжать переговоры в случае, если вы присоединитесь к Таможенному союзу со странами, которые не либерализовали торговые взаимоотношения с ЕС", – заявил газете официальный представитель Евросоюза по вопросам торговли Джон КЛЭНСИ. Из его слов также следует, что ЕС не намерен соглашаться с масштабным пересмотром обязательств Украины перед ВТО, который неизбежно последует при вступлении в Таможенный союз. "Таможенному союзу придется соглашаться со всеми обязательствами, которые ранее взяла на себя Украина в ВТО. Учитывая это, такая возможность (присоединения Украины к ТС) кажется нам невероятно сложной и даже нереалистичной", – подчеркнул он.
        Можно, но технически сложно.

        > > 2) Різні регулюючі органи.
        >
        > А які в ФТА органи, члени ФТА не мають вести узгоджену політику щодо чогось, нащо їм органи?
        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B8
        Зона свободной торговли (Free trade area) (ЗСТ)[1] — тип международной интеграции, при котором в странах-участниках отменяются таможенные пошлины, налоги и сборы, а также количественные ограничения во взаимной торговле в соответствии с международным договором.
        ...
        Зона свободной торговли может координироваться небольшим межгосударственным секретариатом, расположенным в одной из стран-членов, но обычно обходятся без него, а основные параметры своего развития страны согласовывают на периодических совещаниях руководителей соответствующих ведомств.

        Смотрите: между государствами-членами ЗСТ отменяются таможенные пошлины и квоты (ну, в пределах, оговоренных в соглашении). То же самое делается и в рамках ТС. Получается, что государство, входящее одновременно в одну ЗСТ и другой ТС, становится перевалочным мостом между ними, если при этом таможенные тарифы между другими участниками ЗСТ и ТС сохраняются. Напрямую они беспошлинно торговать не могут, а вот через Украину - пожалуйста. Каждое объединение даёт преференции своим участникам в ущерб третьим странам. Как Вы думаете, ЕС или РФ позволят Украине такую политику? Мнение ЕС я уже привёл, а из РФ заявляли так:
        http://daylymirror.info/raznoe/putin-dopuskaet-chto-rossiya-budet-zashhishhatsya-ot-zony-svobodnoj-torgovli-ukrainy-i-es/
        “Я хочу напомнить, что уровень таможенной защиты стран таможенного союза (ЕЭП) – примерно 10,5%, а уровень таможенной защиты Украины в ВТО – 4,5%. У нас возникает опасение, что если на таких же условиях будет создана зона свободной торговли с Евросоюзом, то значительная часть товаров не будет востребована на внешних рынках и эти товары могут попасть в Украину на наши таможенные территории и в этом случае нам придется вводить защитные меры”, – сказал Путин.

        > Так фішка в тому, що ФТА не є митним союзом.
        Зато таможенный союз предусматривает ЗСТ.
  • 2011.09.30 | Sviatoslav D

    Вступ до ТС суперечить вимогам СОТ, а ЗВТ не відповідає бажанням Росії контролювати імпорт.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.09.30 | 123

      яким саме вимогам? як корелює з бажаннями? я ж просив конкретно, без гасел

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.09.30 | Shooter

        навряд чи Ви знайдете "глибокого спеціліста" на цьому форумі, який Вам детально роз*яснить....

        ...чому вступ до МС протирічить саме статусу України як члена СОТ.

        Мені видається проблема не так у неможливості, як у складності. Україна при вступі до СОТ обговорювала купу тарифів та умов міжнародної торгівлі. МС може мати на це зовсім інше бачення - себто, Україні, де-факто, потрібно знову відкривати переговори по СОТ. Доречі, як слідує із списку тут: http://en.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Organization_accession_and_membership#Members_and_observers в даний момент ніхто з країн МС не є членом СОТ.

        Що ж стосується одночасної участи в МС та мати FTA з ЄУ - це приблизно як бути одночано членом СНГ та ЄУ ;)

        В реаліях же, скажімо, я відразу бачу один банальний механізм: у всіх країн МС крім України FTA угоди з ЄС нема - відповідно, для них діють квоти на певний товар, на який для України квот нема. Далі відбувається банальний "трохи прихований" ре-експорт товару з Росії (Білорусі, Казахстану) через Україну в ЄУ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.09.30 | 123

          Re: навряд чи Ви знайдете "глибокого спеціліста" на цьому форумі, який Вам детально роз*яснить..

          Shooter пише:
          > ...чому вступ до МС протирічить саме статусу України як члена СОТ.
          >
          > Мені видається проблема не так у неможливості, як у складності. Україна при вступі до СОТ обговорювала купу тарифів та умов міжнародної торгівлі. МС може мати на це зовсім інше бачення - себто, Україні, де-факто, потрібно знову відкривати переговори по СОТ.

          В принципі, це може бути проблемою - але це не пов*язано з ЄСною ФТА.

          > Доречі, як слідує із списку тут: http://en.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Organization_accession_and_membership#Members_and_observers в даний момент ніхто з країн МС не є членом СОТ.

          Не є, але Росія та Казахстан близькі до того. Тож все, крім конкретних ставок, в них все одно буде СОТ-сумісне.

          > Що ж стосується одночасної участи в МС та мати FTA з ЄУ - це приблизно як бути одночано членом СНГ та ЄУ ;)

          Хотілося б конкретики.

          > В реаліях же, скажімо, я відразу бачу один банальний механізм: у всіх країн МС крім України FTA угоди з ЄС нема - відповідно, для них діють квоти на певний товар, на який для України квот нема. Далі відбувається банальний "трохи прихований" ре-експорт товару з Росії (Білорусі, Казахстану) через Україну в ЄУ.

          Тоді виходить, що й ФТА з країнами СНД неможливий - але цього Україна хоче. Імовірно є якісь механізми, які уможливлюють членство в кількох ФТА, це ж не унікальна ситуація, коли одна країна має кілька ФТА угод.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".