МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Спроба проаналізувати природу та наслідки тиску на український уряд з боку прогресивного людства

10/13/2011 | 123
Кримінальні переслідування лідера опозиції обумовлені політично, і це погано, це нецивілізовано, і обурення ЄС з цього приводу є справедливим - адже Україна декларує, що поділяє цінності ЄС.

Ці обумовлені політично кримінальні переслідування не були б аж такою проблемою, якби переслідувані мали можливість захищатися в суді. Якби в них був доступ до правосуддя, вони б могли довести свою невинуватість, якщо вони невинуваті. Якщо ж вони винуваті і це було б доведено, то і політична обгрунтованість переслідування не була б такою й проблемою.

Але хід процесу над Юлею засвідчив, що правосуддя не відбулося. В суді не відбулося цивілізованого розгляду питання про вихід Юлею за межі її повноважень та про нанесення внаслідок цього шкоди. Це заслуговує гострої критики та засудження.

Логічним наслідком браку правосуддя у цій політично-вмотивованій справі став політично-мотивований вирок. Винесення такого жорсткого вироку внаслідок процесу, де обвинувачувана не мала можливості відстоювати свою невинуватість, заслуговує гострої критики та засудження.

Але тут найважливіше не забути про те, чому цей вирок заслуговує гострої критики та засудження. Не тому, що Юля не може сидіти, бо вона опозиціонер. А тому, що розгляд її справи відбувався неналежним способом, вона не мала належного доступу до правосуддя, її призначено винною без справедливого суду - це є ганебним.

Наші європейські друзі чи то забули про це, чи то зробили вигляд що забули - і вимагають просто тупо змінити вирок, що є наслідком відсутності правосуддя, на інший. Проте причина дикунства, проти якого вони начебто протестують і яким обурюються, не вирок, а відсутність доступного правосуддя. Воно відсутнє як для Юлі, так і для інших українців - і можна було б лише вітати тиск ззовні, який мав би на меті виправлення ситуації в цій царині, тобто забезпечення громадянам доступу до правосуддя, або конкретно - забезпечив би справедливий розгляд Юліної справи в суді.

Зсуваючи свої претензії з вимог забезпечення українцям загалом та Юлі зокрема доступу до справжнього правосуддя, як це прийнято в цивілізованому світі і передбачено українськими законами, на вимоги декриміналізувати Юліни діяння (як це ми спостерігаємо в риториці висопосадовців з ЄС, включно з Кетрін Ештон), суть справи підміняється формою. Адже брак доступу до правосуддя, через який і виникла проблема, за який і критикують Україну і від якого і страждають українці, при цьому жодною мірою не стає меншим.

Нецивілізованість України, невідповідність України європейським стандартам не стане меншою від того, що в кримінальному кодексі зазначать, що міністри не можуть бути покарані за те, що вони вийшли за межі повноважень і цим спричинено шкоду - ця нецивілізованість та невідповідність зумовлені зовсім не кримінальністю таких діянь, а відсутністю доступу до правосуддя.

Ті, хто тиснуть зараз ззовні на український уряд, з якихось міркувань дозволили собі зсунути наголос з суті справи на форму. Вони декларують замороження стосунків з Україною через її невідповідність європейським стандартам, що проявилася у вироку Тимошенко, але готові зняти свої зауваження у випадку скасування вироку навіть попри те, що ця невідповідність від цього не стане меншою - а навіть стане більшою (невже європейські політики вважають, що відповідає європейським стандартам зміна кримінального закону винятково з метою вирішення у конкретний спосіб конкретної справи?). Конкретні пояснення цього феномену можуть бути різними, але в будь-якому випадку можна однозначно стверджувати, що підвищення цивілізованості України, піднесення її до рівня європейських стандартів не є насправді метою того тиску, який зазнає зараз український уряд. Тиск буде знято не тоді, коли в Юлі (та інших українців) з*явиться доступ до справедливого суду, а тоді, коли, попросту кажучи, від неї відчепляться.

Для українців звісно був би корисним той тиск, що спрямований на "підвищення" її "європейськості", що сприявив би реформуванню судової системи для забезпечення доступу до правосуддя. Повернення вектору цього тиску в цьому напрямку було б бажаним для українського суспільства. Якщо ж цей вектор лишиться незмінним, це засвідчить нещирість європейських політиків і законсервує стан справ з доступом до правосуддя в Україні.

Відповіді

  • 2011.10.13 | Мартинюк

    Справа таки дійсно має міжнародне значення ...

    Могли і дати більше 7 років увязнення - є за що , просто влада не бажала піднімати інші теми де вона сама причетна або збирається покористуватися винайденим Юлею корупційними схемами так би мовити "для блага себе і сімї".

    Однак справа дійсно має міжнародне значення


    По перше очевидна зангажованість росіян - для Путіна це священна справа чистоти власного мундира , адже засудження Тимошенко робить його (!) співучасником її злочину. А можливості Росії в цьому важко переоцінити...Це впливи на журналістів і видання, це врешті так звана "5 колона кремля" - наприклад Ангела Меркель - колишня вельми висока функціонерка східнонімецького "комсомолу", верховний комісар ЄС по безепеці Кетрін Аштон в студентських роках була "касиром" грошей радянського КДБ якими фінасувалися тодішні британські "борці за ядерне розброєння", Баррозу - в молодості член маоїстської радикальної тусівки . Ну і ще всілякі інші теперішні і колишні "ліві". З одного боку вони дійсно ліві, дійсно демократи і борці, але з другого - щільно просякнуті колишніми радикальним комуністами і радяськими "закладками". Як правило установи ЄС це творіння лівих , і навіть колишніх лівих маргіналів, оскільки праві довгий час від того всього сторонилися, а простіше кажучи не брали участі у виборах до всіх цих Європарламентів. Тому синхронізація заяв Путіна і Заходу загалом зрозуміла і рожевий відтінок цього добре видний.
    Меркантильний інтерес Росії також зрозумілий - засудження Тимошенко є юридичною прелюдією до засудження і переписування газової угоди між Путіним і Тимошенко. А у Путіна ж на носі вибори на посаду президента Росії.



    Однак гадаю причини солідарність з Тимошенко не обмежується російським впливом - глобалізовану еліту очевидно роздратував прецендент вивищення національного законодавства над МІЖНАРОДНОЮ УГОДОЮ!!!


    Адже , для прикладу, Тимошенко у 2008 році була головним "оператором" угоди з МВФ і спричиненої цим унікально-рекордної "імплементації" світової кризи в Україні. Адже при чийомусь бажанні можна й би було повитягувати для суду і ті угоди .... Наприклад перечислення Тимошенко кількасот мільйонів з першого ж траншу МВФ якійсь "консалтинговій компанії" ніби то від того ж МВФ. Можна потягнути клубочок стосовно хто саме на Заході зміг скористатися можливістю тоді "вивести капітали" з України через рефінасування "обмеженого числа банків , які контролювалися урядом". Це до речі лише так собі - квіточки.


    "Розбудова Європи" також часто відбувалася за рахунок якихось поступок національними інтерсами . Наприклад згідно останньої заяви чеського премєра Клауса цілком можна притягнути до відповідальності тих лідерів Греції чи скажімо Ірландії, які колись відмовилися від національної валюти погодилися на запровадження там євро. Бо якби там не було - в неідеальній польській економіці зараз все добре лише тому що вони самі контролють свою власну валюту - злотий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".