МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Найвідоміший європейський українець відсвяткував День Незалежності України!

08/26/2010 | Майдан-ІНФОРМ
24 серпня в столиці Європейського Союзу всесвітньо відомий символ Брюсселю – «Пісяючий хлопчик» (Manneken Pis) став на один день українцем, вдягнувши козацький костюм. Таким чином український Manneken Pis став найвідомішим в Європі українцем і потужним чинником популяризації України серед європейців. Українці взяли участь в стародавній та почесній традиції вбирання Ma nneken Pis, яка триває в Брюсселі вже з 1698 року.

Хоча Manneken Pis в Брюсселі вдягають в українське вбрання з 2007 року, цього року святкування стало особливим. Попри робочий день в Бельгії, на акцію зібралося багато українців. Окрім того, представляти Україну в Брюсселі приїхав найсильніший чоловік у світі, український богатир Василь Вірастюк. Протягом всього дня він спілкувався з закордонними українцями, фотографувався з гостями свята та запрошував туристів до України.

З самого ранку Manneken Pis був убраний в козацький стрій, а огорожа пам’ятника прикрашена в українські кольори. О 10 ранку українці зустрілися на центральній площі Брюсселя – Гранд Плаці – та вирушили пішою ходою до пам’ятника, по дорозі збираючи небайдужих на українське свято.

Вже об 11 годині ранку біля пам’ятника зібралося до 300 чоловік. Свято урочисто відкрив представник Брюсселя, голова «Ордену друзів Manneken Pis» Едмонд Ванденхойте з привітальною промовою до всіх Українців та із гаслом «Viva Ukraina!»

Продовжив привітання англійською та українською мовами організатор свята, президент Європейської Асоціації Українців Олексій Толкачов. За його словами, українське свято в серці Європи – це маленький подарунок Батьківщині від закордонних українців на День народження.

Присутні дружньо заспівали гімн України, при чому підспівували навіть іноземці. Після цього з привітальним словом виступив Василь Вірастюк. Він подякував організаторам, мерії Брюсселя, «Ордену друзів Manneken Pis», всім присутнім українцям. Також український богатир відзначив, що українське свято в Брюсселі – це унікальна нагода зблизити Україну і Європу.

Український художник Тетяна Горюшина подарувала представникам Брюсселя свою картину, де зобразила українського Manneken Pis в акварелях. Цей подарунок викликав бурю аплодисментів та хвилю позитивних емоцій у представників Ордену. За словами Едмонда Ванденхойте, таких подарунків їм ще не робив жоден народ світу.

Святкування продовжувалося співом українських пісень, а коли заспівали пісню «Гуцулко Ксеню», то почалися танці просто неба – президент «Ордену друзів Manneken Pis» Едмонд Ванденхойте закружляв українську дівчину.

Вуличні гуляння перейшли в таверну «Manneken Pis», де українці спільно з представниками Брюсселя обмінялися привітаннями та підняли келихи бельгійського пива за добробут і розквіт України. Представники закордонного українства звернулися до президента Європейської Асоціації Українців Олексія Толкачова із закликом посприяти у відкритті українського будинку та культурного центру в Брюсселі.

Завершилося святкування о 16.00, коли офіційний гардеробник статуетки пан Жан-Марк Ахім зняв українське вбрання з Manneken Pis. Прощаючись з організаторами свята, представники Брюсселю – «Ордену друзів Manneken Pis» - розібрали всю українську символіку на сувеніри. За їхніми словами, вони просто закохалися в Україну! Можливо, цій закоханості допомогли друковані матеріали про Україну французькою та англійською мовами, які розповсюджували орг анізатори свята в Брюсселі.

Фото з акції можна подивитись тут: http://politikan.com.ua/6/0/1/20072.htm

а також тут: http://picasaweb.google.com/Ordre.Manneken.Pis/LUkraineEtaitEnFeteNationale#

Організатори вдячні всім, хто морально та організаційно підтримував свято, без кого воно просто не відбулося б!

Додаткова інформація за телефоном в Києві: 050 462 05 97

Дізнатися більше про традицію вдягання Manneken Pis можна тут: http://mundm.kiev.ua/READING/MANNEKE.SHTML

Відповіді

  • 2010.08.26 | Адвокат ...

    Соррька! Я не пойняв... малтщік тей пісяв у шаровари, чи в

    шароварах му "ґульхвікЬ" зробили?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".