МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Будь ласка, Василь Олексійович Кисельов:ваш звіт

12/17/2009 | Монитор

ГОЛОВУЮЧИЙ.
...Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у м.Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів.
....
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Василь Олексійович Кисельов – голова тимчасової слідчої комісії, звіт.


17:01:40

КИСЕЛЬОВ В.О.

Да, после такого выступления очень, очень серьезные материалы не будут восприниматься.

Шановні народні депутати України! До вашої уваги пропонується звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва в місті Сімферополі жилих, офісних, розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів.

Комісія була створена Верховною Радою України 9 жовтня поточного року. Попередній звіт комісії затверджено на засіданні ТСК і внесено на розгляд Верховній Раді України за підписами народних депутатів Кисельова, Кендзьор, Баранова, Бабуріна і Омельченка. Ці члени комісії приймали активну участь у роботі.

Виїхавши в місто Сімферополь та побувавши на місцях самозахоплень і на об’єктах, що будуються без відповідних дозволів або на підставі сфальсифікованих дозволів на будівництво. члени комісії прийшли до висновку, що має місце зрощення представників кримінального бізнесу з владою, правоохоронними органами і окремими суддями. І про це написано у звіті, який вам роздали. На конкретні факти самозахоплень земельних ділянок прокуратура не реагує, не порушено жодної кримінальної справи по статті 197 Кримінального кодексу України за самовільне захоплення земельних ділянок та самовільне будівництво об’єктів, вказаних в моїх депутатських зверненнях.

Після захоплення земельної ділянки і самовільне будівництво у парку імені Гагаріна встановлено, що особа, якій Сімферопольська міська рада виділила цю ділянку, заяву на її отримання не писала. Але кримінальну справу проти посадових осіб виконкому міськради, які підробили ці документи, прокуратура не порушує, навіть по матеріалах Головного управління МВС України в Криму. Анулювання незаконно виданих дозволів на будівництво, а їх 37 видано незаконно, не домагається прокуратура. А після того, як інспекція Держбудконтролю звернулася до прокуратури про зупинення незаконного будівництва багатоповерхівки на вулиці Желябова, 23, до трьох поверхів добудували ще два.

Встановлено факт, коли отримавши дозвіл на будівництво одноповерхового двохквартирного будинку по вулиці Казанській, без зміни цільового призначення земельної ділянки, без належного технічного нагляду збудовано семиповерховий офісний центр. І саме заступник керівника інспекції Держбудконтролю Молчанов, який за розподілом обов’язків має право видавати дозволи тільки у Керчі, Феодосії і Судаку, видав дозвіл на будівництво у Сімферополі. А в червні, коли вже три місяці стояло питання про позбавлення ліцензії будівельну фірму-порушника, Молчанов знову продовжує дію ліцензії на будівництво у Сімферополі по вулиці Казанській, 1.

16 липня ліцензійна комісія позбавила ліцензії фірму-порушника. Але замість того, щоб у відповідності до 32 статті Закону про планування забудови території звернутися до суду і стягнути із забудовників порушників штраф у розмірі 50 відсотків вартості забудованого, а це десятки мільйонів гривень, робиться все, щоб здати ці об’єкти в експлуатацію.

Комісія констатує, що 16 квітня, коли Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив депутатський запит до Генерального прокурора України і Прем'єр-міністра України з проханням зупинити численні порушення закону в Криму, прокуратура до 24 липня надсилала формальні відписки. Навіть коли 23 травня у торговельному центрі „ФМ” по Ялтинській об’їзній, в якому у той час перебувала велика кількість людей, сталася пожежа і є постраждалі. Було встановлено, що цілий ряд об’єктів, крім цього, збудовано без належного технічного нагляду, працюють без здачі державній комісії. І все, що зробила прокуратура Криму, це витребувала від інспекції Держбудконтролю перелік цих об’єктів. Думаю, буде правильно, коли буде названо основних з них.

Торговий павільйон „Снігова королева” по вулиці Кареїмській, два торгово-виставочних центри по вулиці Перемоги, два „Фуршети”, стадіон „Локоматив”, ресторан „Прага” по вулиці Турецькій, торгово-виставочний центр по вулиці Кичкімецькій, багатоповерховий житловий будинок по вулиці Ростовській. АЗС - АЗС „Соврємєннік” на Московському шосе, газозаправочний пункт на Московській трасі. Всі ці об’єкти є об’єктами підвищеної соціальної небезпеки. І після того, що недавно трапилося у торговому центрі „ФМ” і недавно в Пермі, мало б змусити і владу, контролюючі органи вжити дієвих заходів. Але, на жаль, об’єкти підключені до мереж життєзабезпечення. Газ, вода, електроенергія, тепло. І функціонують, як міни сповільненої дії.

Членами ТСК встановлено, що більшість незаконно збудованих об’єктів було здано в експлуатацію за рішеннями судів. Більш того, окремі судді винесли рішення, якими зобов’язали БТІ видати документи на право власності, причому, увага, колеги, без внесення запису в книгу реєстрації, що ці об’єкти не прийняті в експлуатацію державною комісією. Три таких документи я готовий вам продемонструвати. Є рішення, якими суд спонукам інспекцію Держбудконтролю видати дозвіл на будівництво, не зважаючи на порушення будівельних норм і правил. Але одне рішення судове увійде в історію як унікальне по своїй зухвалості. Бо, коли постало питання про позбавлення ліцензії фірми-порушника, рішенням суду ліцензійній комісії Криму було заборонено розглядати це питання. Саме тому члени ТСК ставлять питання про відповідальність суддів.

Щодо складу ліцензійної комісії інспекції Держбудконтролю в Криму, то слід зазначити, що наказом начальника інспекції Герона до складу комісії введена більшість осіб, які прямо зацікавлені в отриманні ліцензій на будівництво для своїх фірм.

На вимогу слідчої комісії, від Міністерства будівництва та регіонального розвитку України в Криму працювала компетентна комісія міністерства, за наслідками якої, за наслідками роботи якої начальника інспекції Держбудконтролю Криму Герона звільнено з займаної посади.

Проаналізувавши відповіді на запити та звернення, члени ТСК прийшли до висновку, що все вищевикладене стало можливим через бездіяльність правоохоронних і контролюючих органів, а також через те, що міська влада Сімферополя і, перш за все, міський голова Бабенко відверто ігнорують діюче законодавство. Особливо яскраво це підтверджується актами КРУ, згідно яких діяльність виконкому міськради призвела до серйозних матеріальних збитків. Так міською громадою Сімферополя за безкоштовно виділені земельні ділянки будівельним фірмам не отримано майже 5 тисяч метрів квадратних житла на суму більше 20 мільйонів гривень для забезпечення квартирами громадян, що стоять у загальноміській черзі, недоотримано більше 5 мільйонів гривень до Спеціального цільового фонду і 3 мільйони на розвиток інфраструктури міста.

Матеріали перевірки були направлені на прокуратури, яка мала б сама ініціювати до суду про відшкодування збиткам фірмам, які не виконують умов укладених угод. Але прокуратура не тільки не зробила цього, а навіть не дає згоди порушити жодну кримінальну справу по матеріалам Головного управління МВС України у Криму проти посадових осіб виконкому міськради.

За наслідками роботи ТСК Головне управління МВС України у Криму порушило 21 справу, але по 23 матеріалах проти конкретних осіб виконкому міськради прокуратура згоди не дає. Комісія звертає увагу Верховної Ради України, що на кожній сесії Сімферопольської міськради без земельних аукціонів та конкурсів, то єсть, у порушення закону окремим фірмам постійно виділяються по 3-5 гектарів землі і, як правило, тим, хто не виконує систематично умов укладених угод.

Навіть Міністерство оборони України просить Верховну Раду зупинити цей земельний дерибан, бо, не отримавши офіційної згоди міністра оборони, що має бути по закону, із земель Міноборони лише на підставі переліку військових містечок, земельні ділянки яких можуть бути, можуть бути передані за згодою міністра органам місцевого самоврядування міськрадою вилучаються без узгоджень земельні ділянки на сотні мільйонів гривень і передаються безкоштовно своїм, в лапках, фірмам, які роками не виконують угод по передачі житла, будівництву дитячих садочків і тощо, але знову і знову отримують земельні ділянки.

Під час роботи комісії надійшли і продовжують надходити численні звернення громадян, яким безпідставно відмовлено у виділенні земельних ділянок під будівництво житла. Є факти, коли, отримавши дозвіл на збір матеріалів і виготовивши проект, заявник отримує відповідь від виконкому міськради, що закріплення за ним даної ділянки буде розглянуто після затвердження генерального плану забудови міста Сімферополя. Разом з тим виявляється, що ця земельна ділянка вже передана іншим забудовникам. Нічим іншим .як знущанням над людьми і спонуканням їх до дачі хабарів, а кримських татар до захоплень, до самозахоплень земельних ділянок це не назвеш. Списки людей, які стоять у черзі на отримання житла і земельних ділянок в Сімферополі, на запит комісії у виконком міськради у встановлені законом строки до цих пір не надав.

Верхом цинізму, зухвалості і віри в безкарність комісія вважає факт, коли міськрада свідомо провокує міжнаціональний і міжконфесійний конфлікт. Видавши дозвіл у сумацькій громаді Сабур ще три роки тому на збір матеріалів і виготовлення проекту для будівництва мечеті, це те, що церкви православної, міськрада відмовляє у виділенні земельної ділянки, бо вона вже передана іншим забудовникам. Більшість членів комісії вважають, що тільки зважена позиція народного депутата Джемілєва не дозволила до цього часу в Криму виникнути міжнаціональному конфлікту.

Шановні народні депутати України, ТСК вивчила і надає вам звіт щодо тих звернень громадян, які і спонукали створення ТСК. Але надійшов ряд нових звернень громадян і організацій, які тимчасовій слідчій комісії ще належить розглянути.

Тепер щодо проекту постанови. Враховуючи, що ряд порушень усунено під час роботи тимчасової слідчої комісії пропонуємо прийняти запропонований вам проект за основу, а перед голосуванням в цілому просимо вилучити пункт 4-й, яким пропонується…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.



КИСЕЛЬОВ В. О. … яким пропонується Міноборони передати земельні ділянки із земель Міноборони в місті Сімферополі, що не використовуються Збройними силами, в державну або комунальну власність.

А також комісія просить вилучити пункт 7-й, яким пропонується до затвердження Генерального плану забудови міста Сімферополя звернутися до Кабінету Міністрів не надавати міському бюджету міста Сімферополя субвенцій на соціально-економічний розвиток.

Ось такі два пункти ми пропонуємо вилучити. Все інше просимо проголосувати в цілому. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання, будь ласка, до доповідача, записуємося.

Тедеєв Ельбрус Сосланович, будь ласка.



17:12:43

ТЕДЕЄВ Е.С. Прошу передати слово Бондику.



17:12:46

БОНДИК В.А.

Уважаемый Василий Алексеевич! Уважаемый Александр Владимирович! Вы знаете, вот как-то мотив мщения чувствуется в вашем выступлении. Когда вы были секретарем партийной организации, имея политическое влияние в Крыму, вы об этих фактах молчали. Только вы вышли из Партии регионов, из фракции сразу начали инициировать эти вопросы. Это первая часть подвопроса.

Вторая часть подвопроса. Скажите, пожалуйста, а почему ваша комиссия ничего не говорит… вы правильно дали оценку действиям коалиционного министра обороны, который неизвестно куда продавал и как продавал военные городки. А чего ж вы не говорите, что у вас два ДОСААФа в Крыму действуют? Один вроде бы как, извините, татарский, я ничего не имею против этой национальности, другой – русско-украинский. И там делят аэродром. Об этом ваша комиссия почему-то не сказала.

И третье. По-моему, министр строительства дал хорошую оценку объектам, которые строятся в Симферополе. Вот такие вопросы: два подвопроса и один вопрос. Ответьте, пожалуйста.



КИСЕЛЬОВ В.О. Вопрос главный, Валерий Анатольевич. К вашему сведению, сегодня все граждане Украины. Именно потому я и вышел с Партии регионов и зарегистрировал, а я проект поднял, вы знаете, с этой трибуны вопрос в апреле этого года, а из Партии вышел 17 сентября, да будет вам известно. Именно по этой причине. И Партия регионов покроет себя несмываемым позором за тех подонков, которых поставила там у власти.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Ар’єв Володимир Ігоревич.



17:14:21

АР’ЄВ В.І.

Шановний пане доповідачу, дякую вам за змістовну доповідь. Я хотів все ж таки уточнити у вас. Ви сказали про зрощення кримінальних структур із правоохоронними органами. Чи ви могли би трохи деталізувати, хто ці кримінальні структури, хто вони: чи це, дійсно, там, як писали, має політичне забарвлення, ці кримінальні структури? Хотілося би почути все ж таки більш детально, хто ці люди, які займаються незаконним вилученням землі міської громади Сімферополя. Дякую.



КИСЕЛЬОВ В.О. Я ще раз кажу про те, що говорили до мене не один уже колега з трибуни: що кримінал не має забарвлення ні політичного, ні кольорового – є кримінал, який сьогодні розпоясався, якому передали владу і який без, як кажуть… вони сьогодні думають, що вони можуть все. Але є такі, як я, і є такі, як ви, які не дамо цього робити, тому що це злочин проти тих людей, проти тих людей, які сьогодні ходять роками за отримання ділянки в п’ять соток для будівництва будинку, а йому кажуть, знущаються: „Буде генплан, тоді дамо тобі землю”. „Буде, - каже, - комусь на лапу, тоді дамо тобі землю під мечеть”. Ось до чого дожимають. Тому називати конкретні прізвища, я думаю, комісія 9 січня має закінчити свою роботу і в заключному звіті ми на це дамо відповідь.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Куликов Кирило Борисович.



17:16:00

КУЛИКОВ К.Б.

Дуже дякую. Шановний колего. Чому „колего”? Тому що я очолюю таку ж саму комісію по Києву. І те, що ми знайшли в Києві, ну, я зрозуміти не можу, тому що якщо б був смертна кара, то там можливо покарати вже десятки разів, пожизненна смертна кара - те, що відбувається сьогодні.

Я вважаю, що ті факти, що сьогодні ви відкрили, що ми відкрили, ми повинні парламентом провести розширену колегію прокуратури. Чому ці справи не доводяться до кінця? Чому результатів немає? Чому не реагується на постанови Верховної Ради, не поважають нас всіх, колеги, разом? І ще тому що, ну, ми бачимо такі факти смішні, наприклад, там: „Київводоканал” на сто мільйонів закуповує горіхи; взимку, наприклад, наш мер Києва закуповує газонокосилки. Я не знаю, що він косить будет, он косит… Ну, скорые помощи для доступа в труднодоступные районы.

Я вважаю, що ми повинні парламентом, слідчими комісіями, спільно з комітетом профільним провести розширену колегію прокуратури. Чому прокуратура не реагує на всі ці факти? Чому…



КИСЕЛЬОВ В.О. Значить, я перш за все потрачу…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка, завершуйте питання.



КУЛИКОВ К.Б. … профільний комітет, де було звернення з цього приводу на разі Києва до Генеральної прокуратури, реакції немає никакой, відписки. Тому це потрібно підіймати на рівень держави, що сьогодні відбувається в столичних містах – у місті Києві, у місті Севастополі.



КИСЕЛЬОВ В.О. Дякую за запитання.

Перш за все я два слова буквально ще відповім колезі Ар’єву. Не Кисельов як член комісії вніс пропозицію про зрощення криміналу з владою і так далі. Вніс член комісії комуніст Бабурін. І ми одноголосно проголосували за цю постанову.

Тепер відповідаючи на ваше запитання, шановний Кирило Куликов. Я не просто ж так зареєстрував, не зареєстрував, подав, її не реєструють. Проект постанови про вираження і висловлення недовіри Генеральному прокурору України. Я тільки сьогодні намагався з ними розібратися, чому не надсилають відповідь, яку мають надіслати мені на 12 грудня. Але мені кажуть, що мені дадуть відповідь на 24. Кажу, читайте Закон про статус депутата, читайте Конституцію, де чітко написано, що ви повинні робити.

Я вважаю, що сьогодні Прокуратура використовується як інструмент для прикриття злочинності в Україні.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Семерак, будь ласка.



17:18:29

СЕМЕРАК О.М.

Семерак Остап, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”, партія „Реформи і порядок”.

Шановний доповідачу, наскільки нам відомо, рішення, які приймає міська рада, це є рішення, які приймаються більшістю зі складу депутатського корпусу міської ради і рішення міського голови в тому числі.

Скажіть, будь ласка, яка політична партія чи блок партій мають більшість у міській раді, і хто несе політичну відповідальність за ці порушення закону, про які ви як голова комісії доповідали.

А друга частина запитання. Ті речі, про які ви розповідаєте про дії чи, точніше, бездіяльність чи злочинну діяльність прокуратури в Криму, свідчить про те, що існує серйозна спайка, зговір між прокуратурою та міською радою. Скажіть, будь ласка, чи комісія досліджувала, яку кількість ділянок, можливо, прокуратура чи посадові особи прокуратури отримували з порушенням законодавства на території міської ради і…



КИСЕЛЬОВ В.О. Дякую. Перш за все, колеги. Напевно, сама велика доля вини за те, що сьогодні коїться в міській раді лежить на мені. Тому що коли будучи головою кримської партійної організації я дозволив, щоб деякі покидьки потрапили в раду, а я міг би не дозволити цього, якби знав трохи краще людей. І сьогодні, я маю мужність це признати. Я намагався з ними розмовляти, я намагався їх переконати, я намагався їх стидити. Проводив двічі конференції, попереджав, що я вийду на трибуну, я скажу людям у Сімферополі скажу людям, хто ви є, назву кожного. На кожній сесії вони отримують ці депутати по два, по три участки землі на себе, на своїх дітей, на своїх співжителів, і не бояться, як останній день живуть.

Тому, питання, хто там отримував з прокуратури і інші, ми ще не досліджували, я думаю, що подивимося, дамо запити, а щодо міської ради я сказав.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Кожем’якін Андрій Анатолійович.



КИСЕЛЬОВ В.О. Ну ви ж розумієте, з якої партії.



17:20:53

КОЖЕМ’ЯКІН А.А.

Шановний Василь Олексійович! Ми дуже уважно послухали вашу доповідь і я хотів би, запитати вас наступне, скажіть будь ласка, а ось весь цей період, поки комісія працювала, ви звертались до Генеральної прокуратури до правоохоронних органів, які відповіді ви отримували, і взагалі, як реагувала правоохоронна система, конкретно це прокуратура і, в тому числі, генеральна, на ваші сигнали про те, що відбувається в Криму. Дякую.



КИСЕЛЬОВ В.О. Одне слово відписками, а останнім часом навіть відписки перестали надсилати. Там крити ж нема чим, там треба відповідати конкретно і не тільки відповідати, листи надсилати, треба дії. Є конкретний злочин, є конкретні люди, але заблоковано все і нічого не можна добитися.

Прокуратура „кришує” все це діло.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка.



17:21:59

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів. Шановний Василь Олексійович, в мене таке запитання з приводу другого пункту. Перше, наскільки серйозні є доказова база про зростання правоохоронних органів із представниками кримінального бізнесу, на скільки доказова, це одне.

Друге, це стосується усіх правоохоронних органів чи якогось одного, бо я розумію, правоохоронні органи значить прокуратура, представники міліції, представники Служби безпеки, представники органів суддівського корпусу і так далі, тобто це всіх стосується чи тільки якогось одного з цих органів. І взагалі в мене викликає не зрозуміння цей пункт, у зв’язку з тим, що зростається кримінальний бізнес з правоохоронними органами, тому Рада безпеки має розглянути конфлікти та міжнаціональному та міжконфесійному підґрунті. Тобто тут щось не стикується, якщо зростається, то треба розглянути взагалі діяльність правоохоронних органів і вигнати їх всіх, а міжконфліктна ситуація це вже дещо з іншого напевно.



КИСЕЛЬОВ В.О. Колеги, стикується і я це докажу зараз. По-перше, кримська міліція до зростання з криміналом не має ніякого відношення. Всі інші, включаючи окремих суддів, підкреслюю, окремих суддів, зрослись з криміналом і видають рішення, які потрібні цим людям.

Що стосується питання другого, як ви сказали, що як воно в’яжеться з міжнаціональним і міжконфесійним. Там - пряма залежність. Комісія прийняла це рішення свідомо, тому що я приводив приклади, коли окремі громадяни України, в тому числі із числа кримських татар звертаються за отриманням ділянки земельної, їм під різними приводами відмовляють. Це викликає серйозну загостреність між людьми і вона може закінчитись погано. Але те, що я привів вам приклад, коли під мечеть дали згоду 3 роки назад, зробили проект, а коли прийшли получати землю, сказали: ця земля виділена вже другому. Ось, де є загроза. Тому…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка, Василь Олексійович. Записуємось на обговорення.

Зарубінський, будь ласка, Олег Олександрович.



17:24:57

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу.

Олег Зарубінський "Блок Литвина" . В мене тільки дві репліки або два зауваження щодо звіту комісії.

Перше. Ми здається вчора або позавчора слухали про такі ж самі неподобства, фактично, злочини, чого там казати, які кояться із земельними ділянками, з землею, з обманом громадян, з нерівними умовами одержання землі, з корупцією навколо земельних питань в Севастополі.

Сьогодні ми те ж саме чуємо в місті Сімферополі. Я хотів поставити, Василь Олексійович, питання, але воно вже буде риторичним, бо не вийшло вам поставити це питання. Це що, острівки на Кримському півострові Сімферополь і Севастополь? Або це просто загальна практика характерна для Автономної Республіки Крим відповідно у тих людей, які мають повноваження, як ми бачимо незаконні повноваження, робити такі справи, ганебні справи.

Мені здається, що це питання дійсно набагато ширше і треба розглядати питання по всій території, як мінімум, до речі, по всій території Автономної Республіки Крим. Це перше зауваження.

І друге зауваження, можливо певна відповідь, колега Кирило Куликов поставив таке питання, що прокуратура цього не помічає, чому вона не реагує? А тому, шановний колега, вона не реагує, тому що прокуратура „в долі” і тому що саме прокуратура на рівні обласних підрозділів, а зараз ми вже не кажемо про Київ, багато тут було інформації, що стосується центральної прокуратури, Генеральної прокуратури, тому що коли хтось звертається з приводу незаконного зайняття тієї чи іншої ділянки, наприклад малим підприємствам, чи іншим підприємствам, аж доходить до того, що забирають землю в „Укравтодору” незаконно і там будують якийсь торгівельний центр, будують якийсь об’єкт сфери громадського так би мовити харчування, прокуратура відповідає і таких випадків багато, з приводу того, що ні, там все законно.

Потім коли починають копати це, виявляється що той, хто відповідав на рівні, наприклад першого заступника обласного прокурора, сам „в долі”, ну не персоніфікований бізнес, як ви розумієте.

Тому, мені здається, що це питання абсолютно риторичне. Я ще раз хочу підтвердити те, що відповів голова комісії. Прокуратура не просто покриває ці факти, вона сама є одним з організаторів цих дій. Бо вона є безпосередньо, прагматично, меркантильно, матеріально зацікавлена в цих порушення. Бо вони мають з цього зиск в грошах. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондик Валерій Анатолійович.



17:27:59

БОНДИК В.А.

Шановні колеги, я якраз почну з того, на чому зупинився наш колега, Олег Олександрович Зарубінський.

Не тільки прокуратура, а може і не стільки прокуратура, тому що в неї нема оперативно-розшукових заходів, скільки міліція під. Да, да. От бачите, как реагируют.

Москаль провів дуже вдалу оперативну комбінацію. Він завербував агента. Я не буду казати, хто цей агент. І агент почав працювати з Москалем. Москаль, до речі, зараз виконує обов’язки міністра. Тому що Юрій Віталійович Луценко, якого ми з вами тут не могли заслухати, пішов у відпустку. Тому що він вже вважає себе не міністром, а політиком. А його обов’язки виконує заступник, тобто голова Кримського Главку – генерал Москаль. До речі, це блюзнірство. Знаєте, коли в суд приноситься справка з Міністерства внутрішніх справ, підписана міністром Луценко, що він вже ніби-то і не керівник Главку, а нібито народний депутат. І тому немає судової перспективи. Людина, яка незаконно звільнена, не може поновитися на посаду головного міліціонера Криму.

А відносно Василя Олексійовича, поки я ще поважаю. Знаєте, Василь Олексійович, ви як „унтерпришебеевская вдова сама себя секущая» - высекли из себя, испытали наивысшую стадию признания - катарсис. Так вы правильно ответили. При вас, когда вы были главой Крымской партийной организации… Понимаете? Эти объекты за один день не строились. Они строились при вас? При вас. Людей, которых вы делегировали в законодательную, исполнительную власть – это ваши люди. Все ваши люди. Это не мои люди, не его, и не его – это все ваши люди. Это все ваши люди. Вот видите, вы правильно, вы признаете. Вы признаете это.

А потом произошло что? Где-то вы видимо бизнес не поделили. Потому что, знаете, политика от бизнеса должна быть отделена. Я вас сколько раз просил, восстановить честного партийца Ивана Дубровина в Ливадийской партийной организации. Вы его не восстановили. И теперь пожинайте, пожалуйста, те плоды, которые вы там взрастили. Спасибо за внимание, Василий Алексеевич.

Уважаемые коллеги, я считаю эта комиссия чисто политическая и мы вообще не должны голосовать за этот проект постановления. Спасибо за внимание.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Куликов Кирило Борисович.



17:30:26

КУЛИКОВ К.Б.

Уважаемые коллеги, огромное спасибо за возможность предоставленную выступить. Я не могу, честно, понять, что политического в слове воровство? Почему мы слово воровство стали называть очень красиво коррупция. Замечательное красивое слово коррупция. Так всегда в «Русской правде» вор – это тот кто воровал из бюджета. Сегодня рассказали о Симферополе, тоже самое происходит в Киеве. Просто трагедия. На глазах сегодня происходит трагедия. Уничтожается культурная, религиозная историческая столица Украины. Поэтому у меня нет слов. И мы сидим и терпим. Может быть оно как-то само собой обойдется.

Коллеги, презентуя отчет временной следственной комиссии, я сказал, как коллега Киселев, Киев – это техногенная бомба и рано или поздно она сорвется. Мне страшно это говорить, но я прошу, давайте мы все-таки примем решение, не взирая на партийные цвета, на знамена, Киев будет жить после нас, когда не будет знамен. Но мы сегодня его уничтожаем, мы уничтожаем Крым. И я обращаюсь особенно (потому что я должен обратиться, я член коалиции) к Партии регионов. Именно ваша фракция в Киевсовете голосует за все решения, которые делает Черновецкий, про земельный деребан, про воровство, про воровство из бюджета и так далее, и так далее. Если у вас есть позиция, покажите ее. Огромное спасибо.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович.



17:32:10

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Шановні виборці, Камчатний Валерій, "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область. Ви знаєте, я хочу нагадати про те, що основне завдання політичних партій, як і викладено у Законі „Про політичні партії”, – це боротьба за владу і подальша реалізація своїх програм. Так от я вам хочу нагадати про це і сказати про те, що ми зараз з вами є свідками того, як реалізовувалась саме партійна програма однієї з партій, яка має конкретний біло-блакитний колір на конкретно взятому регіоні, Кримському регіоні.

Я другий день підряд б’юся і піднімаю питання і задаю запитання, що відбувається в Криму, в Гліцинії, сьогодні в Сімферополі і так далі, і так далі. В Лівадії, дякую. Мова іде про те, що сьогодні на місцевих виборах в Криму перемогла конкретна політична сила і сьогодні вона творить оці всі, вибачаюсь, я навіть слова не підберу, які ганебні речі. І тому сьогодні ми повинні вести мову про відповідальність саме політичних партій. І саме їх представників, які допустили оці всі речі. Я думаю, що час істини наступить. Прокуратура, про яку сьогодні згадували, розбереться і всіх, кого треба, куди треба, відправить, куди треба, посадить. І я думаю так, що на сьогодні ми повинні з вами висловити глибоку вдячність порядній людині, Кисельову Василю Олексійовичу, який, не зважаючи на те, що його пресували, залякували, сьогодні слово правди вирішив перед Верховною Радою, перед Україною сказати. Саме такі люди і є сьогодні справжніми народними депутатами України. І тому я закликаю підтримати ті рішення, які запропонувала слідча комісія і продовжити роботу, і не тільки по Симферополю. По Гліцинії і по всім тим безладдям, які сьогодні відбуваються в Криму. І я закликаю виборців, будьте пильними, коли будете голосувати. Бо один з ваших представників рветься до влади і хоче бути Президентом України. Якщо ви маєте бажання, щоб крім особняка, який побудований у Нікітському ботанічному саду, його особняки були побудовані по всій Україні, в кожній області, в кожному районі, - голосуйте за нього. Якщо не хочете цього, подумайте. Будьте пильні.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Бобильов Олександр Фадійович, будь ласка.



17:34:55

БОБИЛЬОВ О.Ф.

Александр Бобылев, фракция "Наша Україна - Народна Самооборона", партия «Народная самооборона». Уважаемые коллеги! Ну, я не буду долго занимать ваше время и ваше внимание. Хочу еще раз напомнить своим коллегам, которые уже давненько не работают в органах, а больше присутствуют здесь, в Верховной Раде, о том, что оспорить и подать протест на вынесенное решение сессии любого уровня может только прокурор соответствующий либо района, либо города, либо области.

И земельные вопросы – это вообще вопросы прокуратуры. Милиция может давать только материалы, которые собраны в период предварительного рассмотрения. Но я хотел бы сказать не об этом.

Мы с вами все очень часто получаем ответы прокуратуры. Как правило, они заключаются: отказано на основании статьи 6 пункта второго УПК. Ну, это хорошо, кто знает, что такое статья 6, что такое пункт второй УПК. И это все приходит нам добросовестно, такие ответы.

Не раз приходилось сталкиваться и с прокуратурой Крыма. И те ответы, которые приходят: будет направлено дополнительно. И дополнительно, как забыли, и это по сей день.

Посему у меня есть такое предложение. По таким вопросам мы должны приглашать сюда Генерального прокурора, прокурора соответствующей области, где проводится, чтобы они отчитывались о том, что они делают. Потому что так, извините, если мы не уважаем себя, то, пожалуйста, конечно мы можем без всяких проблем дальше терпеть, что к нам будет такое отношение. Не будем требовать, будет такое отношение постоянно. Спасибо за внимание.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Трофименко Вадим Всеволодович, будь ласка. Кармазін Юрій Анатолійович.



17:37:03

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.

Шановні народні депутати, шановні наші виборці! Я хотів би, щоб ми зараз продовжили той перелік, про який сказав наш колега Зарубінський. Севастополь вчора не проголосували. Хороший звіт. З політичних мотивів ми тут, депутати, поступили не по совісті. До цього треба повертатись. Сьогодні з політичних мотивів по 19 підприємствам, які привласнені, бо за Херсонським комбайновим 19 підприємств стоїть фактично, не проголосували. Таким чином говоримо: крадіть, крадіть! Якщо хтось з якоїсь політичної сили замішаний, вона не проголосує. Не можна так нам підходити! Саме нам не можна підходити!

Далі. Київська область сьогодні. Не те саме в регіоні? Хіба не те саме в Києві було? Те саме. Нема в Криму білих і пухнастих правоохоронних органів, нема. І той пункт, який тут написано, то той пункт, який написаний по міліції, зачитаю вам, якщо ви хочете знати. „ГУ МВС в Криму та прокуратурою зволікається розгляд і передача до суду матеріалів по кримінальних справах, порушених за фактами видачі сфальсифікованих дозволів на будівництво та самочинне захоплення земельних ділянок”. Це їхня підслідність. Тому нема білих і пухнастих там, повторюю. Але що ми бачимо з боку судової влади? Ми бачимо, що є рішення, яким навіть ціну визначають за яку продати можна землю і де дають. Немає судової інспекції, а вона має бути.

Включаю телебачення. Наш канал „Рада” показує розглагольствування голови Апеляційного суду Бородіна Харківського. Харківський же регіон. Це там, де в суді замість зала судового засідання робиться сауна! Робиться спортзал і так далі. І він розпатякує про якусь законність! По парламентському каналу „Рада”! І ми терпимо це все. Ми говоримо, що чому. То він каже, що він - кум Онопенко і тому ми терпимо це все. Не можна терпіти!

Тепер зараз ми з вами отримуємо відповідь Вищої ради юстиції про що? про те. Що Демченка треба відправити у відставку. Зареєстрований півтора роки назад проект народним депутатом Соболєвим і рядом осіб. Є рішення комітету.

Отримали вже сюди проект 8 числа, тут лежав уже, в Верховній Раді. Ми не виносимо сюди, бо ще треба, щоб він трошки покерував.

Тому давайте, щоб у нас були однакові підходи. Я просив би вас підтримати цей звіт, за нього проголосувати, повернутися за севастопольський, повернутися до херсонського заводу, розблокувати ці, а потім ще до президентських виборів розставити всі…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено.

Я ставлю на голосування за основу проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у місті Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів (реєстраційний номер 5309). Прошу визначатися.



17:40:56

За-229

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 141, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 47, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 12, позафракційні – 2.

Шановні колеги, я з вашого дозволу внесу дві пропозиції, які стосуються п’ятого і шостого пунктів. Оскільки вони виходять за межі повноважень Верховної Ради України, де мова йде про те, щоб звернутися до Голови Верховного Суду України, щоб він дав роз’яснення судам. (Шум у залі) Немає таких повноважень у Голови Верховного Суду і немає таких повноважень у Верховної Ради в цілому. Доповіда… (Шум у залі) Доповідач погоджується з цим.

І також шостий пункт: „Звернутися до кваліфікаційних комісій про притягнення до дисциплінарної відповідальності”. Це також не відповідає повноваженням Верховної Ради і Закону про кваліфікаційні комісії, може звертатися народний депутата України. Приймається.

Будь ласка, які є ще пропозиції?



ІЗ ЗАЛУ. Є пропозиція ще… є пропозиція.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка. А, Василь Олексійович - на трибуну.



17:42:14

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги, ну, спочатку одна невеличка ремарка. Представники політичних сил тут виступали і казали, що не треба ділити і треба голосувати. Дуже шкода, що той, хто сьогодні пропонує голосувати за комісії і за справи по Сімферополю, вчора не голосував за аналогічну ситуацію по Севастополю. Дуже шкода. треба було колезі Камчатному учора за Севастополь голосувати.

З приводу… А ваша фракція?.. (Шум у залі) Добре, добре.

З приводу 7-го пункту. Колега Кисельов говорив, і я думаю, абсолютно правильно. Ми, вибачте, ми дійшли уже б нижче нікуди, що у зв’язку з відсутністю Генерального плану забудови Сімферополя звернутися з пропозицією не надавати міському бюджету Сімферополя субвенцій на соціально-економічний розвиток. Причому громадяни Сімферополя до дурної влади у Сімферополі? Абсолютно не мають ніякого відношення. Тому пропоную зняти цей пункт. Дякую. (Шум у залі)



ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу, будь ласка, шановні колеги. Заспокойтеся, сядьте на свої місця. І навіть той депутат, який високо тримає руку, оскільки репліку він все одно отримає, але в той час, коли завершиться внесення пропозицій.

Будь ласка, внесення пропозицій. Кармазін Юрій Анатолійович.



17:43:44

КАРМАЗІН Ю.А.

Шановні народні депутати! Юрій Кармазін. Я просив би і вношу пропозицію заслухати Генерального прокурора України, Голову Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ України про виконання… Ні, ми не заслуховуємо Президента. Я перепрошую, не перебивайте. Заслухати Генерального прокурора, Голову Служби безпеки, Міністра внутрішніх справ України про розслідування фактів, оголошених в рішенні… в звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Так питання поставити. Дякую. Це відповідає якраз. І призначити це заслуховування на січень місяць на одне із перших засідань. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, ще пропозиції?

Будь ласка, народний депутат Бондик.



17:44:49

БОНДИК В.А.

Поки ще шановний Василь Олексійович! Я давав пропозицію, ви бачили із состава фракції Партії регіонів, я утримався, але я буду голосувати за вашу постанову, якщо буде доданий такий пункт: включити ще розподіл, який був в «Гліцинії», і розподіл, який є в Лівадії. Але з вашим досвідом, у зв’язку з цим, що під вашим керуванням були ці всі розподіли, разом з тим заслухати ще і нашого колегу, тому що він в той час був прокурором АРК Крим, шановний пан Шемчук. І, власне під його наглядом, прокурорським наглядом, згідно з Законом „Про прокуратуру” не вносилися ці протести, про що казав пан Бобильов, який був керівником міліції, він правильно каже. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиції до постанови завершилися, так?

Шановні колеги, тепер, будь ласка, Василь Олексійович, по всім пунктам постанови, які пропонувалися народними депутатами України. Прошу вашу позицію.



17:45:56

КИСЕЛЬОВ В.О.

Дякую. Шановні колеги, я коли доповідав звіт комісії, попросив від комісії, щоб пункт четвертий по тому, щоб виключити пункт, яким ми пропонували Міністерство оборони передати ці землі до міської ради, ми просимо цей пункт виключити, перше.

Друге, той пункт, який…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Василь Олексійович, хвилиночку. Значить пропозиція від комісії, яку пропонує Василь Олексійович, вилучити пункт номер чотири. Заперечення є проти цього?

Будь ласка, Мартинюк Адам Іванович, є заперечення.



17:46:35

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Шановні колеги, ми прийняли з вами проект постанови за основу, тобто ми проголосували за всі ті пункти, які є в проекті постанови. Тому кожна пропозиція, їх тут лунало від колеги Кисельова і головуючий запропонував деякі пропозиції. Кожну пропозицію треба, на жаль, вже голосувати. Тому ми кожен пункт, включаючи четвертий, треба голосувати. Я не знаю, як вони дійшли порозуміння з Міністерством оборони, що воно вже віддало землі, я сумніваюсь, що віддало. Я наприклад за те, щоб залишити цей пункт. Але треба його голосувати. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Адаме Івановичу, я поставив питання, якщо є консенсус і жодний депутат не заперечує, тоді немає сенсу голосувати. Якщо є заперечення, ставлю на голосування підтримку пункту номер чотири, пункт четвертий проекту постанови. Прошу визначатися.

Про підтримку пункту номер чотири.



КИСЕЛЬОВ В.О. „За”. Виключення.



17:47:40

За-284

Приймається.



КИСЕЛЬОВ В.О. Тепер можна сказати.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Далі, будь ласка, по наступним.



17:47:50

КИСЕЛЬОВ В.О.

Значить, шановні колеги. По-перше, Адаме Івановичу, я підкреслюю те, що комісія винесла рішення по Мінобороні тільки тому, щоб ті землі залишилися в Мінобороні і ніхто ні з ким не домовлявся. Якраз ці землі і будуть у Міноборони, тому ми все зробили правильно.

Друге питання. Ми просимо виключити той пункт сьомий, який і ви підтримали, що немає нам за те, що нерадиві чиновники у міськраді, страждати буде вся громада. Ми просимо виключити пункт сьомий із цього проекту постанови.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Василь Олексійович, по п’ятому пункту ви з місця висловлюйтесь, мікрофон тепер, будь ласка.



КИСЕЛЬОВ В.О. Я кажу у мікрофон, що комісія приймає зауваження Олександра Володимировича.

Ми від комісії особисто депутатами внесемо звернення і до Голови Верховного Суду і до Вищої ради юстиції, і до Кваліфкомісії. І шостий, і п’ятий пункт ми це зробимо самі.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, є рука. Заперечення? Хоч це речі, які записані в Конституції і в законах про судоустрій, про статус суддів і про кваліфкомісії. Будь ласка, якщо є заперечення, я ставлю на голосування пропозицію про вилучення п’ятого і шостого пунктів з проекту постанови. Прошу визначатись.



17:49:23

За-277

Пункти вилучаються.

Будь ласка, тепер пункт сьомий. Пропозиція доповідача – вилучити.



КИСЕЛЬОВ В.О. Вилучити треба її, вилучити!



ГОЛОВУЮЧИЙ. Василь Олексійович Кисельов пропонує вилучити.

Ставлю на голосування пропозицію голови комісії про вилучення пункту сьомого з проекту постанови.



17:49:58

За-318

Пункт вилучений.

Всі пункти ми. Ні? Будь ласка.



КИСЕЛЬОВ В.О. Значить, була пропозиція колеги Бондика, який піднімає руку. Я відповідаю, шановний Валерій Анатолійович, справа в тому, що межі повноважень комісії чітко визначені. Тому я б і радий був би, комісія могла б розглядати і «Гліцинію», і інші питання. Якщо буде таке доручення, будь ласка, ми не заперечуємо. Але по тих завданнях, які має комісія сьогодні, ми не маємо права цього робити.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, і ще, перепрошую, у нас є пропозиція депутата Кармазіна – додаток пункту окремого до проекту постанови, в якому передбачити у січні 2010 року інформацію Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ щодо матеріалів, наданих тимчасовою слідчою комісією. Цю пропозицію ставлю на голосування. Прошу визначатися.



КИСЕЛЬОВ В.О. Підтримати.



17:51:22

За-304

Приймається.

Ставлю на голосування в цілому, ще є пропозиції? Будь ласка, Адам Іванович Мартинюк. (Шум у залі)



17:51:33

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги, ну, мабуть, логічно, якщо ми 5-й і 6-й забрали у зв’язку з тим, що не звертаємося до голови суду з пропозиціями. В мене просто сумнів є, чи ми можемо звернутися до Генерального прокурора звільнити прокурора? Чи маємо таке право? Якщо маємо, я – „за”, щоб підтримати.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ставлю… Ну ця компетенція в Конституції виписана. Треба читати, шановні колеги.

Ставлю на голосування в цілому з урахуванням проголосованих змін пропозиції про вилучення окремих пунктів і про включення додаткового пункту проект Постанови Верховної Ради України про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у місті Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів (реєстраційний номер 5309). Прошу визначатися.



17:52:50

За-241

Рішення прийнято. Постанова ухвалена.

Будь ласка по фракціях. Партія регіонів – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 142, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 51, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19, позафракційні - 2.

Репліка. Народний депутат Камчатний.



17:53:12

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область. Та область саме, де Юлії Тимошенко рейтинг від виборів до виборів росте, від 2 відсотків до 12, до 16 і далі буде ще вище. Тому що коли ми дивимось на те все безладдя, яке відбувається в інших регіонах… І спасибі Адам Іванович, що ви загадали про мене, я хочу нагадати, відкрийте стенограму вчорашнього засідання. Я голосував – за. Я сказав Вернидубову, я потиснув йому руку і я йому потиснув руку. І я сьогодні виступаю за те, за що виступає наш лідер: виділення земельних ділянок власності виключно на аукціонах, на конкурсній основі. І сьогодні ми з вами були черговими свідками того, що відбувається в регіоні, який контролюється біло-блакитними. Ганьба!



ГОЛОВУЮЧИЙ. Із мотивів голосування виступ Валерій Анатолійович Бондик, будь ласка. Передумав народний депутат. Питання завершено.

Шановні колеги… У нас так багато бажаючих з мотивів?

Будь ласка, запишіться тоді. Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка.



17:54:51

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”. Шановні колеги, мотиви були зрозумілі. Мені здається, для всіх, хто голосував так чи інакше. Я тільки хочу додати, що, очевидно, це правильний крок Верховної Ради. Бо незалежно від того, в які ряси або тоги рядяться ті чи інші корупціонери і порушники і земельного, і взагалі українського законодавства, вони мають знати, що є в Україні орган, вищий орган представницької влади – Верховна Рада України, яка не буде закривати очі на порушення, явні порушення, які стосуються громадян і жертвами яких стають якраз прості громадяни. Я думаю, що практика роботи от саме таких комісій по різних регіонах України продовжиться. І тоді парламент буде серед інших своїх місій виконувати дуже важливу контрольну місію, контрольну функцію Верховної Ради України. Дякую.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.



17:55:54

КАРМАЗІН Ю.А.

Дякую. Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Я дякую за голосування. Ми показали, що ми є, дійсно, солідний орган, але ми не будем такими, якщо ми завтра першим питання не поставим питання 2605, зареєстроване ще 5 червня 2008 року – пропозиція (Соболєв, Філенко, Шустік, Сенченко, Грач, Кармазін, Олійник) про звільнення Демченко Сергія Федоровича з посади голови Вищого господарського суду України у зв’язку з досягненням 65 років.

Вже є відповідь з Вищої ради юстиції, яка пише Верховній Раді, що подання про звільнення. Раз.

Друге. Ми маємо сьогодні очиститись перед днем Святого Миколая і повернутися до голосувань по „Херсонським комбайнам” і по севастопольській комісії. Можливо, це навіть зробити у комплексі, проголосувати за висновки одним голосуванням для того, щоб не було звинувачень одної…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр Сергійович.



17:57:10

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги, вы знаете, меня заставило слово взять выступление последнего коллеги нашего из БЮТ. Вот то, что он говорил, в этом все двуличие этой фракции, когда один говорит и только один голосует, для того чтобы люди услышали, что они вроде б то что-то делают, а вся фракция потом не дает ни одного голоса. Поэтому прежде чем этим бравировать и говорить, нужно подумать, что вы просто в обман вводите все население нашего государства, поступая таким образом. И не только по тому вопросу, который рассматривали, а по всем тем действиям, которые вы проводите, начиная от Премьер-министра и заканчивая до депутатов в этом зале. Спасибо.



ГОЛОВУЮЧИЙ. Косів Михайло Васильович.



17:57:55

КОСІВ М.В.

Косів Михайло, „Блок Юлії Тимошенко”, партія „Реформи і Порядок». Хочу подякувати вам, Василю Олексійовичу, за професійну, ґрунтовну і основне – чесну доповідь.

Я не встиг… до мене не дійшло внести вам питання і пропозицію, але той текст, який ми прийняли, значить, там є таке слово: „самовільного захоплення”. А все те, про що говорив Василь Олексійович, це не самовільне захоплення, це злочинне захоплення. Отже якщо ви… бо там ну чітка … чітке зрощення і органів місцевої влади, і правоохоронних органів, отже якщо ви будете готувати остаточну доповідь з цього питання, то я би все-таки вважав, що треба адекватно відбити і у нас від цього документу те, що там відбувається. А взагалі…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Ващук Катерина Тимофіївна.



17:59:08

ВАЩУК К.Т.

Шановні колеги, я думаю, що всі ми сьогодні переконались, яким болючим є питання виділення земельних ділянок. Це не тільки для Сімферополя характерно – це характерно буквально для всієї України. І я думаю, що на порядку денному роботи нас, депутатів Верховної Ради, зробити так, аби ми могли поставити це питання з перевіркою всіх моментів незаконного виділення ділянок під будівництво в усіх регіонах України, і особливо передачі земель військових частин.

Наводжу приклад. Волинь, райцентр Ківерці. 5 років люди не отримують земельних ділянок під забудову. Там немає будівництва державного, квартир нема, де отримати. А по центру 50 гектарів старе військове містечко, яке уже десятки років не використовується, і – зась, бо немає того, хто за платить великі гроші, бо це окремі гро…



ГОЛОВУЮЧИЙ. Вечірнє пленарне засідання оголошую закритим. Завтра о 10 годині ранку розпочнеться ранкове пленарне засідання.

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/17120905_38.htm

Відповіді

  • 2009.12.18 | Дидерот

    О чем это?

    Верхом цинізму, зухвалості і віри в безкарність комісія вважає факт, коли міськрада свідомо провокує міжнаціональний і міжконфесійний конфлікт. Видавши дозвіл у сумацькій громаді Сабур ще три роки тому на збір матеріалів і виготовлення проекту для будівництва мечеті, це те, що церкви православної, міськрада відмовляє у виділенні земельної ділянки, бо вона вже передана іншим забудовникам. Більшість членів комісії вважають, що тільки зважена позиція народного депутата Джемілєва не дозволила до цього часу в Криму виникнути міжнаціональному конфлікту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".