МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вірні шовіністи

06/24/2010 | Камінь
Української школи в Севастополі не буде взагалі?

Фінансування будівництва української школи-колегіуму в Севастополі в поточному році недостатнє для відкриття її в наступному.

Про це заявив голова Севастопольської міськдержадміністрації Валерій Саратов журналістам у вівторок, повідомляє УНІАН. "Цього року, на жаль, фінансування недостатнє. Дуже просили, щоб нам дали 21 млн. грн. для того, щоб ми могли підвести всі комунікації. Тоді в наступному році ми могли б здати (будівлю)", – сказав він. "Але, на жаль, грошей не дали. Нам Міністерство регіонального розвитку дало тільки 4,6 млн. грн., і, відповідно, школа не буде в цій ситуації зроблена", – повідомив Саратов. Водночас, він зазначив, що при всіх складнощах фінансування школа-колегіум буде будуватися, як і всі об`єкти, будівництво яких було розпочато.

Крім того, Саратов висловив бажання "змінити тональність навколо школи". Він заявив, що "бачив би цю школу гуманітарним ліцеєм, ...у якому з першого класу вивчалася б не лише українська, а, звісно, російська, а також англійська мови". "Жодного перекосу у вивченні мов бути не повинно", – заявив Саратов, додавши, що його позиція щодо вивчення російської мови "ні на йоту не змінилася", оскільки російська мова для понад 90% севастопольців є рідною.

І така цинічна позиція цього проросійського адепта висловлюється попри те, що зараз у Севастополі більше 60 російських шкіл і жодної – з українською мовою викладання.

Але це не завадило цьому представнику ніби української влади заговорити проблему: "Ми зробимо все, щоб російську мову наші діти знали краще за всіх в Україні. Будемо прагнути, щоб краще за всіх знали й українську, й англійську", – запевнив глава Севастопольської міськдержадміністрації. Зверніть увагу на різницю підходів: ”зробимо все” та ”будемо прагнути”.

Мабуть так, як “прагнуть” уже майже 20 років. Бо ж, навіть виходячи з відсотку українців, українських шкіл мало б бути не менше 6.

Народний Рух весь цей час опікувався Севастопольською школою-колегіумом, особисто Голова партії з десяток раз звертався до влади, включно аж до прем’єр-міністра, що дало результат, фінансування будівництва тоді розпочалось.

У листопаді 2009 року на той момент глава Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Куніцин заявляв, що до 1 вересня 2010 року в Севастополі буде побудована українська школа-колегіум на 722 місця, – і це, за його словами, "буде перша севастопольська школа, побудована після розпаду Радянського Союзу".

На той час Міністр регіонального розвитку і будівництва, заступник голови НРУ пан Василь Куйбіда знайшов можливість виділити на будівництво 34 млн. грн. – половину необхідної суми. Більш того, тримав будівництво під жорстким контролем. Про це пам’ятають нечисті на руку посадовці міськдержадміністрації.

Довідково: Будівництво української школи-колегіуму (саме УКРАЇНСЬКОЇ) передбачалось урядовим рішенням. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 62 млн. грн. Планувалось, що навчання й виховний процес у ній будуть вестися українською мовою.

За матеріалами nkzu

Відповіді

  • 2010.06.24 | MV

    А ви й далі мрійте про українську школу

    сьогоднішня Україна Молода


    А ви й далі мрійте про українську школу
    На добудову українського колегіуму в Севастополі у влади не знайшлося грошей

    Ліна КУШНІР

    Українську школу–колегіум у Севастополі, яка мала прийняти перших учнів уже 1 вересня 2010 року, не добудують навіть у наступному. «Цього року, на жаль, фінансування недостатнє. Дуже просили, щоб нам дали 21 мільйон гривень для того, щоб ми могли підвести всі комунікації. Тоді в наступному році ми могли б її здати, — каже голова Севастопольської міськдержадміністрації Валерій Саратов. — Але, на жаль, грошей не дали. Нам Міністерство регіонального розвитку виділило тільки 4,6 мільйона гривень». Правда, пан Саратов сповнений оптимізму, що попри всі складнощі з фінансуванням школу–колегіум будуватимуть, як і всі об’єкти, спорудження яких було розпочато.

    Але затягування строків здачі школи — не єдина небезпека, яка над нею нависла. Бо в підсумку може так статися, що це вже буде зовсім інший навчальний заклад. Сам пан Саратов цього не приховує. Як повідомляє УНІАН, він заявив, що «бачив би цю школу гуманітарним ліцеєм, ...у якому з першого класу вивчали б не лише українську, а, звісно, й російську, а також англійську мови». «Жодного перекосу у вивченні мов бути не повинно», — впевнений Саратов, який додає, що його позиція щодо вивчення російської мови «ні на йоту не змінилася», оскільки російська мова для понад 90% севастопольців є рідною. Напевне, мер Севастополя зовсім не вважає перекосом той факт, що із 60 севастопольських шкіл сьогодні жодна не є українською (якщо не рахувати один–єдиний інтернат для сиріт з українською мовою навчання)! А 61–ша, бач, може створити перекос!

    Член севастопольського осередку товариства «Просвіта» Микола Владзімірський не виключає, що будівництво української школи навмисне гальмують, аби вона не склала конкуренцію існуючим навчальним закладам. «Тут такої конкуренції бояться», — каже «просвітянин». Він розповів «УМ», що ця школа споруджується у престижному районі — в бухті Омега, і буде надзвичайно красивою, з хорошою навчально–матеріальною базою. Навіть екс–начальник управління освіти і науки Севастопольської міськдержадміністрації Микола Чербаджі не приховує, що це буде один із найбільш «просунутих» навчальних закладів Криму» і «туди стоятимуть черги». Може, з огляду на це когось «жаба душить» і розмови про перепрофілювання школи справді не випадкові?

    «Боюся, щоб не сталося так, як під Сімферополем три роки тому, — додає Микола Владзімірський. — Коли незалежна Україна побудувала українську школу, але її з триколорами «відбили» і зробили загальною. Такі тенденції вже є, бо й сам Саратов місяців два тому заявляв, що профіль школи можна буде змінити. Зараз уже навіть у деяких документах не згадується, що це має бути українська школа. Якщо її перепрофілюють, наша мрія — мати в Севастополі школу з державною мовою навчання — на цьому закінчиться. Хоча зрозуміло, що це має бути навчальний заклад не тільки для 70 тисяч українців, які мешкають у Севастополі, а й для росіян і кримських татар, які хочуть навчатися державною мовою і пов’язують своє майбутнє з Україною».
    http://umoloda.kiev.ua/number/1681/116/59384/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.30 | студент

      Re: А ви й далі мрійте про українську школу

      Навіщо в Севастополі українська мова, якщо крейсер Україна продаватимуть москаля?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".