МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крымские татары поселились на взлетной полосе

03/07/2007 | Бе!
Татары поселились на взлетной полосе
02:40 / 07 Марта 2007
Крымские татары осели на земле, находящейся в районе полосы воздушного подхода симферопольского аэропорта «Заводское», и уходить не собираются.
Как рассказал «ДЕЛУ» Виктор Трусов, первый заместитель директора Крымского государственного авиационного предприятия «Универсал-АВИА» (в ведении которого находится аэропорт), земельный участок вокруг «Заводского» не принадлежит предприятию, но вести индивидуальную застройку на этой территории, непосредственно прилегающей к аэропорту, нельзя.
«Минимальное расстояние от границ застраиваемой территории до границ летного поля для аэродрома класса D составляет два километра. Кроме того, застраиваемая территория попадает в зону с недопустимым авиационным уровнем шума и загрязнения выбросами авиационных двигателей. Стройка на данной территории является нарушением Воздушного кодекса Украины», — говорит Трусов.
Руководство аэропорта с середины прошлого года обращается в различные инстанции с требованием освободить от самозахватчиков территорию возле аэропорта, но дело с мертвой точки не сдвинулось. «Мы обращались и в сельсовет, и в прокуратуру, и в Генпрокуратуру Украины — все бесполезно», — отмечает Трусов.
В Республиканском комитете по земельным вопросам говорят, что «Заводское» имеет госакт на землю, однако нормативная оценка земельного участка, занятого аэропортом (порядка 145 га), не проводилась. Как сообщил «ДЕЛУ» первый заместитель председателя Рескомзема Михаил Шевелев, при условии проведения нормативной оценки, по самым скромным подсчетам, сумма платы за землю для аэропорта «Заводское» составила бы 100-200 тыс. грн. «Если бы они платили такую сумму, тогда бы у руководства аэропорта возник вопрос: а нужны ли им 145 га земли», — отмечает первый зампредседателя Рескомзема.
Тем временем на территории вокруг аэропорта полным ходом идет стройка. Самозахватчики уже завезли стройматериалы, выстроили не только сооружения без фундамента (так называемые «макеты»), но и полноценные двухэтажные дома. Большинство домиков пока еще пустуют.
Юсуф, отказавшийся называть свою фамилию, рассказывает, что эти земли в основном захвачены крымскими татарами. Строительство ведется около полугода. «Мы отсюда уже не уйдем… Просто так уже не уйдем», — говорит Юсуф. Симферопольские самозахватчики отмечают, что самозахват — это единственный выход для крымских татар, которые не могут добиться от властей выделения земли.

Источник: Газета "ДЕЛО" / / Людмила Тузова

http://delo.ua/news/economic/ukraine/info-23483.html

Відповіді

  • 2007.03.07 | Yusuf

    Re: Крымские татары поселились на взлетной полосе

    Газета Крым.ру (07.03.2007; стр.1) пишет:

    "...Первый заместитель председателя Рескомзема Крыма Михаил Шевелев заявил, что нормативная оценка этой земли не проводилась и неизвестно, на каком основании предприятие платит за землю всего.. .345 гривен в местный бюджет. По его мнению, правильная сумма составит 290 тысяч гривен. И тогда они задумаются, стоит ли платить эту сумму.
    — У нас нет госзаказов, мы обслуживаем компанию «Черноморнефтегаз», — ответил присутствовавший на заседании представитель аэропорта. — У нас работает 350 человек и есть все разрешительные документы..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.08 | Брат-1

      полгода назад - речь шла о 46 тысячах гривен

      Лозина-Лозинский пише:
      > Кілька років тому Сімферопольська міська рада дала згоду на влаштування біля Аеропорту місця паркування автівок – „з метою поповнення місцевого бюджету”.
      > Умовна мінімальна сума з того об’єкту – 54 тисячі гривень на рік – не надходить до міської ради в повному обсязі. Нібито, стоянка є неприбутковою, бо водії мовляв не люблять нею користуватися.
      >
      > Чисельні контролери від міської ради були делеговані на те, аби розібратися у причинах недоплати та заставити Аеропорт вносити мінімальну суму. Замість того, після інспекцій вони цілком повторюють міф про непопулярність стоянки біля Аеропорту.
      >
      > Ініціативна група „ліги офіцерів Криму” запідозрила, що це абсурд і стоянка заробляє гроші, але, на їхню думку, „за підтримки начальника Аеропорту, депутата Верховної Ради Криму пана Ануфрієва, це паркування перетворилося на кормушку”.
      >
      > Аби перевірити власні підозри, офіцери встановили цілодобове „громадське спостереження” над стоянкою та виявили, що тільки за добу 14 липня в Аеропорті паркувалися 1035 автівок. Таким чином, за одну добу каса Аеропорту від роботи нібито збиткової стоянки мала поповнитися на 2 тисячі гривень. (А за весь перший квартал 2006 року Аеропорт надав лише 4 тисячі гривень).
      >
      > Громадянський контроль, таким чином, встановив, що мінімальна щорічна плата, яку Аеропорт відмовляється сплачувати посилаючись на збитковість стоянки, насправді складає суму, яку стоянка заробляє менш ніж за 1 місяць.
      > Офіцери Криму звернулися „до компетентних органів” з вимогою встановити, куди йдуть гроші, які не потрапляють до місцевого бюджету.
      >
      > ДЖЕРЕЛО: газета «Салгиръ»

      http://maidan.org.ua/static/newskrym/1153396478.html

      Лозина-Лозинский пише:
      > Триває протистояння „Ліги офіцерів Криму” з керівництвом сімферопольського аеропорту. Перші громадські перевірки, початі офіцерами, виявили приховування доходів від стоянок авто на території аеропорту, через що місцеві бюджети залишаються без значної кількості коштів. (Про це дивиться тут http://maidan.org.ua/static/newskrym/1153396478.html ).
      >
      > Цього разу неприємності почалися в керівництва двох ринків, розташованих на території аеропорту. Громадські перевірки виявили системне заниження сум прибутку від роботи ринків, що призводить до хронічного недопостачання коштів до місцевого бюджету.
      >
      > Як твердить „Ліга офіцерів Криму”, від ринкового збору до місцевого бюджету міста Сімферополя та селища Грес надходить 46 тисяч гривень щорічно.
      > За отриманими від працівників селищної ради відомостей, на ринку в селищі Грес є 130 робочих місць, які щоденно сплачують по 4 гривні 314 днів на рік. Проста арифметика вказує, що таким чином виходить 63 тисячі на рік, тобто надходження до місцевого бюджету навмисно знижені.
      > Більш того, з невідомих причин, сума надходжень за перший квартал з цього ринку до бюджету склала навіть не чверть заздалегідь заниженої суми, а всього 7 тисяч гривень або лише 16%.
      >
      > Але існує ще один ринок, безпосередньо на території та під охороною Аеропорту, але відомості про нього виявилися ... секретними. Мається на увазі, що працівники як аеропорту, так і селищної ради відмовляються дати про нього будь-яку статистику.
      > Схема надходжень з цього „секретного” ринку є ще більш заплутаною та, вочевидь, не менш тіньовою.
      > Тому „Ліга офіцерів Криму” звернулася до правоохоронних органів з проханням пролити світло на діяльність ринків.
      http://maidan.org.ua/static/newskrym/1153483073.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".