МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Найцінніша частина заповідної землі Криму має бути захищена

01/29/2009 | Дежурный
Заповідна земля Південного берегу Криму має бути захищена від незаконного розпродажу. Гарантувати її захист може лише відповідна законодавча база. Тому 27 січня 2009 народний депутат України Юрій Кармазін виніс на розгляд депутатів Проект постанови Верховної Ради України «Про деякі питання управління майном Верховної Ради України».

На наших очах Південний берег Криму, що є національним надбанням України, піддається цинічному дерибану з боку російських комерційних структур через тіньові і напівтіньові схеми.
Це стосується і таких заповідних ділянок, як околиці смт. Нижня Ореанда. Об’єктом незаконних оборудок тут стала територія площею у більш ніж 20 га, що включає в себе памятку садово-паркового мистецтва (10 га), ботанічний заказник місцевого значення «Південнобережні діброви» (9 га) та пансіонат «Гліцинія».
Останній є справжньою памяткою історії, адже тут відпочивало керівництво Радянської держави (Л.І.Брежнев, М.С.Хрущов), а до 1917 року територія належала до маєтку родини Романових. Особливо ж опікувалась впорядкуавнням паркової зони цариця Александра Фьодоровна, дружина Николая ІІ.
За її ініціативою сюди були завезені рідкісні та екзотичні породи рослин (що значною мірою прижилися), висаджено дубовий гай. Втім, неповторний колорит цієї унікальної ландшафтно-паркової зони забезпечувався ретельним доглядом.

Цей заповідний куточок кримської землі у 1997 році було передано на баланс Державної податкової адміністрації. Відповідна постанова була визнана недійсною у 2005 році, але вже у жовтні 2004 Державне управління справами (сумно відоме в народі під назвою ДУСЯ) закріпила пансіонат «Гліцинія» за ДПУ МДЦ «Артек».
Попри те, що «Артек» є нібито державним підприємством, де-факто це комерційна структура. Чотири роки тому «Артек» продав заповідні землі російському «Банку зовнішньої торгівлі». Цю оборудку було скасовано у судовому порядку. Загалом для того, щоб довести незаконність оборудок з цією землею (і об’єктами, що на ній знаходяться) знадобилося 150 судів!

З бюджету була виділена сума 36369446,4 грн, яку «Артек» мусив перерахувати на рахунок ВАТ "Банк ВТБ", щоб заповідна територія повернулась до законного власника. Але «Артек», перерахувавши гроші російському банку, не повератає територію Верховній Раді України, яка є законним власником.
Отже, проект постанови, поданий депутатом Юрієм Кармазіним, передбачає у двомісячний термін прийняття на баланс Управління справами Апарату Верховної Ради України об’єктів рухомого та нерухомого майна пансіонату "Гліцинія". Це дасть можливість, між іншим, забезпечити дотримання охоронного режиму на заповідних територіях. Адже на данний момент вони піддаються безжальній руйнації, паркова зона помітно засмічена, пляжі (що, до речі, вже передані в оренду на 49 років!) занехаяні.

Комітет з питань боротьби з організованною злочинністю і корупцією Верховної Ради України має провести перевірку причетності посадових осіб до корупційних діянь, що призвели до незаконного відчуження унікальних обєктів Криму. Винні мають бути покарані, щоб уникнути подібних махінацій надалі. На жаль, колишній керівник ДУСІ, Ігор Бакай забезпечив собі безкарність, втікши до Росії, поближче до осіб, що отримали безпосередній зиск від оборудок з кримською землею, - заявляє Юрій Кармазін.

Прес-служба народного депутата України, Голови Партії захисників Вітчизни
Юрія Кармазіна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".