МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

05/08/2005 | Сергій

Відповіді

  • 2005.05.08 | Iryna_

    Re: Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

    Так просто відповісти не можна. Залежить від вашої цілі.
    Є спеціальності (знаю лише одну - східні мови, може ще є) де найкращу освіту дають саме деякі недержавні вузи. Друга бізнес-освіта також краща в деяких недержавних. Якщо треба просто і найдешевшим способом одержати будь-який диплом, і там, де ви живете, є лише недержавні вузи - це непоганий вихід. Також за обмеженості коштів найдешевший (але не дешевий) спосіб одержати акредитовану юридичну освіту - це будь-який вуз + друга освіта КНУ.

    А якщо хочеться одержати нормальну освіту і є можливість вчитися у державному вузі, тоді варіант недержавного не треба навіть розглядати. У багатьох державних теж чорт зна що робиться, але в недержавних в середньому ще веселіше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.09 | Юрий

      Re: Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

      Идти или не идти учиться в негосударственный вуз – это выбор абитуриента. Среди негосударственных есть мощные вузы, которые составляют серьезную конкуренцию государственным. К ним я бы отнес Европейский университет, который сумел за 14 лет превратиться из Украинско-финского института в современное учебное заведение европейского типа. Есть и другие.

      Но почти каждый вуз, как государственный, так и негосударственный, имеет филиалы, УКП, факультеты и прочие подразделения в других городах, которые готовят специалистов на заочной форме обучения. В некоторых случаях эти подразделения образуются даже в районных центрах, где нет ни соответствующей учебной базы, а тем более преподавательского состава.

      Как создаются филиалы? Кто-нибудь, кто считает себя созревшим для руководства подразделением высшего учебного заведения, выбирает вуз, едет к руководству и предлагает создать филиал. Как правило, отказа не бывает. При этом филиал обязуется отчислять базовому вузу от 20 до 60 процентов валового дохода, оставляя себе только на зарплату. Естественно, при этом ни о каком развитии учебной базы речи быть не может.
      При создании филиала местные власти получают уверения, что сессии будет проводить преподавательский состав базового вуза. Как правило, первая сессия так и проводится. А дальше преподают те, кто попал под руку: учителя школ, сотрудники этого же подразделения и другие, кто имеет диплом о высшем образовании.

      Может быть в этих филиалах есть уникальные специальности, которых нет в данном регионе? Нет, это не так. Все те же «Учет и аудит», «Менеджмент организаций» и им подобные, которые не требуют финансовых вложений на создание учебно-материальной базы. Это при полном перепроизводстве специалистов данных специальностей в каждой области.

      А дальше начинается настоящая профанация: экзамены и зачеты по установленной таксе, торговля контрольными, курсовыми и дипломными работами. После 5-6 лет учебы счастливый выпускник с высшим образованием начинает пытаться устроиться на хорошо оплачиваемую работу. И тут приходит понимание, что годы учебы потрачены зря, ни о какой конкурентоспособности на рынке труда речь идти не может. Еще хуже, когда филиал разваливается, а его студентов не берут в местные вузы из-за большой академразницы или известного всему городу «уровня образования».

      Министерство образования, имея мощную структуру управления системой образования, смотрит на это сквозь пальцы. В 2005 году закрыли около 50 филиалов, причем не самых худших, но это капля в море образования, поскольку их в каждом областном центре более 20. Да и то на сегодняшний день многие формально закрытые филиалы продолжают свою деятельность.

      Так что, если Сергей абитуриент, то мой ему совет, очень хорошо все взвесить при выборе вуза и ни в коем случае не идти учиться в филиал, пусть даже престижного вуза.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.15 | Vlad

        Re: Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

        Почитайте, що пишуть про деякі недержавні вузи на форумі "Освіта та наука"

        Оксана
        На майдані за останній час з'явилось багато повідомлень про діяльність та бездіяльність у багатьох аспектах життя ВНЗ у Волинській області, а саме у м.Луцьку. Великий резонанс викликала публікація співробітників з Волинського технологічного університету,нещодавно відкрив свої таємниці і Волинський державний університет ім.Лесі Українки, але чомусь відсутня інформація про розвиток справ у приватних вузах цього міста. Особливу увагу викликає діяльність Волинського інституту економіки та менеджменту (далі ВІЕМ). Щодо теми люстрації, то цей ВНЗ не обговорюється. Студенти під час виборів були вільні як ніколи. Але щодо системи навчання, щодо результативності та ефективності діяльності, то Міністерству освіти необхідно вжити суворих заходів щодо контролю дотримання стандартів навчання у цьому навчальному закладі.
        Цей заклад існує вже 10 років. Створив і розгорнув діяльність ВІЕМу та керувув ним перші 7 років відомий у м. Луцьку кандидат технічних наук, доцент КОСЕНЮК Григорій Володимирович. Саме йому і по цей день вдячні як і студенти, що навчались у цьому закладі, так і професори, доценти, викладачі та інші співробітники, які працювали з ним пліч-о-пліч над створенням ефективної системи навчання у закладі, за розуміння справи, за високу організаційну культуру у закладі, за підтримку у всьому, що було на користь цій організації. Ця людина з високим професійним рівнем змогла сформувати позитивний імідж ВІЕМу, більшість випускників якого були конкурентоспроможними на ринку праці, майже всі були працевлаштовані післі навчання, а викладачі відвідувли систематично конференцї і семінари не тільки в межах країни, а й за кордоном.
        Але це вже історія, 3 роки тому, Косенюк Г.В. залишив посаду за особистими обставинами і в інституті розпочалися кошмари.
        Місце ректора було представлене кандидату філологічних наук Рогатюк А.Є. (вдумайтесь: інститут економіки та менеджменту, а керівник закладу кандидат філологічних наук). З її приходом, весь склад працівників відчув зміни, які приведуть до загибелі вузу. Разом з нею у керівництво структурою влився голова Спостережної ради Вітинський, а надалі підключився юристконсульт Стопник, який разом з головою Спостережної ради пройшли у м.Київі курси лінгвістичного програмування і сьогодні намагаються використовувати ці методи в управління персоналом. Весь колектив, за виключенням декількох осіб( осіб, що приближені до адміністрації) відчувають швидке доленосне падіння цього внз, бояться втратити місця роботи у зв'язку з його закриттям і т.ін. І такі страхи не безпідставні. Адже студенти сьогодні втрачають якість знань через невдалий підбір кадрів, матеріальна база не відповідає стандартам інституту цього рівня акредитації, більшість викладачів ВІЕМу не є спеціалістами у тих напрямках, предмети з яких викладаються. Тобто сьогодні у цьому закладі відбувається повний безлад. Іноді постає питання: взагалі це ВИЩИЙ навчальний заклад, чи контора, яка "гонить" дипломи, заробляючи прибутки на студентах.

        Шановні читачі, чи не вже наш новий міністр не наведе ладу в освіті, чи невже наші діти та їх батьки будуть сплачувати кошти за псевдонавчання,а через їх довірливість будуть плескати в долоні такі "бізнесмени" як Вітинський у купі з командою.??? Коли в нашій країні буде функціонувати не фабрика дипломів, і повноцінна освіта?
        Приєднуйтесь до обговорення якості освіти у ваших регіонах, а викладачі Волинських навчальних закладів повідомте про свої міркування щодо відповідності ваших вузів нормам освіти. Може хоч в режимі інтернету нас зможуть почути працівники Міністерства освіти і вжити заходи щодо згорнення діяльності горе-інститутів.
    • 2005.05.27 | Юрій

      Re: Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

      Всі рекламні газети забиті оголошеннями філій про надання вищої освіти на рівні європейських стандартів. Лавки по торгівлі дипломами процвітають не зважаючи на погрози Ніколаєнка навести порядок в освіті.
      Абітурієнти! Будьте пильними! Втратите час і гроші!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.24 | Майк

        Re: Чи варто йти вчитись в недержавні навчальні заклади? (-)

        16-06-2005 03:07, Резонер
        Re: Стаття Соскіна " Трансформація системи вищої освіти ..."

        Апологетика приватних університетів незграбна. Приватні
        університети - не засіб проти корупції, а легалізація її.
        Зверніть увагу: жоден приватний університет не дає продуктивної,
        тобто придатної для праці на виробництві, вищої освіти.
        Приватних внз, які б потребували лабораторно-експериментальної
        бази, наприклад політехнічних чи сільськогосподарських,
        в Україні немає. Там вивчається переважно болтологія,
        для якої досить парт. Приватні внз - лавочки для продажу
        гуманітарних дипломів про вищу освіту. Як би погано не вчився студент,
        приватний внз його не вижене, бо той платить гроші.
        І їхнім дипломам ціна - гріш.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".