МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Житлові проблеми науковців:чи буде зроблений крок до розв’язання

02/19/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Останнім часом на Майдані з’явилася серія публікацій, які торкаються проблем, що існують в науковій сфері. Незважаючи на підвищення зарплат науковців, насьогодні мало що робиться для розв’язання соціальних проблем, натомість, все частіше з’являються повідомлення про незаконні відчуження або здачу в оренду державного майна, яким розпоряджаються наукові установи. Наприклад, нещодавно в дописах Eod на форумі “Освіта та наука” (http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1202836883 , http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1202918970 , http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1203191932) були описані проблеми, які існують в НАНУ на прикладі мешканців її кількох гуртожитків. Враховуючи інтерес, висловлений нинішньою Прем’єркою до наукової сфери та відповідну підготовку пропозицій по покращенню її функціонування, в неділю, 17 лютого відбулася зустріч мешканців кількох гуртожитків НАНУ, де обговорені проблеми, спільні для мешканців всіх гуртожитків. Було підготовлено спільне звернення до Прем’єр-міністра України та членів Уряду з викладенням проблем, які потребують негайного розв’язання (див. наприкінці цього повідомлення). В понеділок це звернення було передане членам уряду. Цього ж дня відбулася за ініціативою групи науковців відбулися зустрічі з академіками В.Семиноженком, В.Походенком та В.Литвином (з кожним окремо), до відома яких була доведена суть звернення до Прем’єр-міністра та роз’яснені причини його появи. Зважаючи на коротку тривалість першої зустрічі, В.Литвин пообіцяв запросити ініціативну групу для повторного обговорення. Всі, хто бажає приєднатися до діяльності науковців або одержати інформацію щодо подальших планів, запрошуємо написати Ваші контактні дані в обговоренні даної теми.

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРОВІ УКРАЇНИ Ю.В.ТИМОШЕНКО ЧЛЕНАМ УРЯДУ Від Асоціації науковців, згідно з переліком нижче

31 січня 2008 року під час розширеного засідання Бюро Президії НАН України за участю Прем’єр-міністра України та представників Уряду з питання «Про найважливіші напрями наукових досліджень і розробок» Ю.В.Тимошенко заявила, що «Уряд готовий розглянути всі конструктивні пропозиції щодо залучення та закріплення в науковій сфері талановитої молоді». Не претендуючи на подібне визнання, вважаємо за необхідне окреслити коло проблем, які, на нашу думку, є вкрай важливими для покращення системи організації наукової сфери та залучення талановитої молоді: 1. Розробка механізмів розподілу службового житла, житла за схемою «50 на 50», молодіжного кредитування, соціального житла на основі принципів прозорості для зацікавлених осіб та врахування їх наукових результатів. Вважаємо, що просте розширення фонду для вирішення соціальних проблем науковців без створення прозорої системи боротьби з корупцією у цій сфері не приведе до вирішення задекларованих проблем. Саме тому для уникнення можливих зловживань в майбутньому необхідне оприлюднення списків осіб, котрі отримали житло за різними програмами, починаючи з 2003 р. з викладенням підстав, на основі яких було здійснено розподіл; 2. Відновлення порушеного законного права для постійних працівників (випускників очних аспірантур при Інститутах НАН України), які проживають у гуртожитках НАН України, щодо безстрокових ордерів (на час роботи в установі НАНУ без вказування терміну проживання) та безстрокових реєстрацій (замість однорічних); 3. Відновлення порушеного з 2003 р. законного права випускників очних аспірантур щодо отримання та офіційного підтвердження належного статусу молодого спеціаліста (стосується всіх науковців, котрих з 2003 р. його безпідставно позбавили); 4. Часткове розв’язання житлових проблем науковців, які мешкають у гуртожитках НАНУ, можливе за рахунок відселення осіб, які в великій кількості проживають в гуртожитках і не мають відношення до Академії наук (військові, працівники прокуратури, суду, СБУ, міліції; розв’язати проблему поселення студентів комерційних ВУЗів, створених при НАНУ, не за рахунок науковців; тощо); 5. Для розв’язання проблем з реєстрацією осіб, які проживають в гуртожитках та не працюють в установах НАН України, вважаємо за необхідне запровадження системи укладання тристоронніх угод за участю науковця, адміністрації установи, де він працює та ДЖКП НАН України; Ми готові долучитися до розробки комплексної програми вирішення соціальних проблем науковців та підвищення ефективності діяльності НАНУ.

Відповіді

  • 2008.02.19 | Eod

    Re: Житлові проблеми науковців:чи буде зроблений крок до розв’язання

    Гарячі новини зі Славська: пан голова профспілок НАНУ уже не радий, що його заступник В.Столяров запросив нашого представника. Пан А.Широков попри всі доводи молодих вчених у необхідності розробити широку житлову ПРОГРАМУ з її подальшим прозорим контролем, вперто повторює фразу-закляття - вихід один: службове житло.... Однак, знайдено чимало ініціативниих та охочих до дій науковців з регіонів -вони готові підтримати; кажуть - "нехай Київ всіх розворушить"... Докладний звіт буде представлено на зібранні представників Рад гуртожитків НАНУ та оприлюднено в інтренет-виданнях.
  • 2008.02.19 | Eod

    Re: Житлові проблеми науковців:чи буде зроблений крок до розв’язання

    Сьогодні на "гарячій лінії" Кабміну був міністр палива та енергетики Продан Юрій Васильович. Вирішено було заручитися публічним словом ще й цього представника уряду. Він пообіцяв нагадати пану Князевичу Василю Михайловичу оприлюднити поданий вчора пакет звернень. Засідання Кабміну планувалося на завтра. Однак з подальшої розмови з керівником прес-служби міністра охорони здоровя Фрідманом Віктором Мірчовичем - дізналися таке:
    - міністр памятає про свою обіцянку й просив йому все підготовити на засідання уряду;
    - щойно (о 15.06) заасідання уряду переенесли на пятницю, 22.02;
    - нам буде повідомлено про виступ міністра та реакцію з боку урядовців в понеділок вранці.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".