МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Покой нам только снится

05/13/2003 | Игорь
УКРАІНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА
СВЯТО-УСПЄНСЬКА КИЄВО-ПЄЧЄРСЬКА ЛАВРА
№ 917\04
від 08.04.03

Уважаемые господа!
Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра предлагает для бесплатного показа, в эфире Вашей телекомпании документально публицистический сериал "Анатомия раскола" производства видео-студии монастыря (государственное прокатное удостоверение Министерства культуры Украины № 2028-2029. 2003Т от 24.03. 2003 г.).
Сериал - это летопись церковных событий, происходивших в Украине в конце 80-x - 90-х годах XX века. Он построен на свидетельствах очевидцев, а, также, уникальных кино- и фотодокументах Центрального государственного киноархива Украины, видеоматериалах ряда телекомпаний Украины, любительских фото-видеосъемках.

Фильм первый "Униаты и автокефалы - история возникновения и новая генерация" посвящен трагические событиям в Западной Украине, когда там, в период возрождения греко-католической и автокефальной церкви снова вспыхнули межконфессиональные конфликты.
Продолжительность фильма 85мин. (разделен на две серии: 40 и 45 минут).

Фильм второй "Филаретовский раскол" раскрывает предысторию этого раскола, рассказывает о личности его инициатора - бывшего митрополита Киевского Филарета (Денисенко), о предпосылках его измены и о том, как развивались события, приведшие к расколу.
Продолжительность фильма 114 мин, (разделен на две серии по 57 минут).
В фильме приняли участие: Святейший Патриарх Алексий II, Блаженнейший Митрополит Киевский| и всей Украины Владимир, архиереи, духовенство и миряне Украинской православной церкви непосредственные участники описываемых событий.

Мастер фильма в видеоформатe BETAСAM SP. По Вашему желанию мы сделаем на Вашу кассету копию в формате BETАСАМ SP либо SVHS,
Контактные телефоны в Киеве: (044)255 11 17 Александр Запорощенко
(044)418 42 28 Ольга Леонтенко


С уважением
Намесник Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры Епископ Вышгородский
Викарий Митрополита Киевского и всея Украины

Відповіді

  • 2003.05.13 | Адріана

    Re: Покой нам только снится. ОТО Ж!

    Спокою не буде, аж поки московська церква не перестане грабити наші українські скарби культури. Ваша аґітація не допоможе. Перед тим ніж осуджувати Патріарха Філарета, довідайтеся чим займався і займається московський Алєксей. Навчіться про історію існування московської патріархії. Довідайтеся про те, що москва вкрала наш Київський патріархат, присвоївши до себе право, управляти нашою церквою. Довідайтеся про "канони". Московська патріархія існувала понад 100 років не признаною, аж поки за великі гроші не купили собі оту "патріархію". Наш Київський Патріархат не є розкольником. Від кого ж це він "розколюється"? Ми були перші і стали знову так як і мало бути по історії. Москва забрала лавру, яка ніколи до неї не належала. Творить свавілля, ось як останні події з ченцями, які забарекадували себе у не московській частині лаври. Влада цьому потурає, тому ви так і розперезалися в Україні. Та люд дозріває, відкриває очі і нарешті пізнає всю злочинність вашої московської церкви. Вам вже не вдасться повернути насильства, яке ви чинили над українським народом. Не сьогодні то завтра, прийде час коли Україна позбудиться вашого ярма.
  • 2003.05.13 | Георгій

    Re: Покой нам только снится

    Назва Вашого повідомлення хороша (люблю Сан Санича), а зміст ну дуже вже пропагандистський. "История его изменьі." Мда-с... Також, "last time I checked," слово "наместник" пишеться через "т." Чи не говорить це нам щось про загальний рівень "намесника," та й може інших, хто роздмухує цей кухонний скандал...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.13 | Анатолій

      Re: Покой Вам только снится

      На жаль, це не кухонний скандал, а духовний.
      По-перше, ця так звана духовна особа, що не вміє навіть правильно написати свій титул, НЕ ОПУСТИЛАСЯ до "богунеугодної" мови, тобто нашої з вами, панове, рідної української. А як же,ми дуже круті, ми ту мову, котрої вчила матінка забули, а сусідню так і не вивчили.
      По-друге, ця так звана ... особа ніяк не хоче розібратися у своїх проблемах, а дуже вже хочеться лити бруд на інших.
      Особисто мені це мало б бути по-барабану, але я знаю пана Денисенка як дуже освічену людину з енциклопедичними знаннями. В той же час я знаю Сабодана як не зовсім чесну та духовну людину. Ну а якщо подивитися на Редигера, який є монополістом торгівлі імпортної горілки в Росії, та з огляду на його видіння і після цього сповзання до любові з католицтвом, то це зовсім останній пан, з яким би я хотів би сидіти на одному гектарі. А отже, спеціально для москальського патріархату - НЕЧЕГО НА ЗЕРКАЛО ПЕНЯТЬ, КОЛИ МОРДА КРИВА.
      Анатолий
    • 2003.05.13 | Вільнодум

      Re: Покой нам только снится

      Георгій пише:
      > Назва Вашого повідомлення хороша (люблю Сан Санича), (...)
      (V) Я думав, що це цитата з вірша А. Блока "Куліковоє полє". Це мій любимий вірш. Сан Санич - це Александр Александрич ? Так чи ні?

      ************...
      И вечный бой - покой нам только снится...
      Сквозь кровь и пыль
      Летит, летит степная кобылица
      И мнёт ковыль...

      Мелькают вёрсты, кручи... остановииии...
      Идут, идут, испуганные тучи,
      Закат в крови,
      Закат в крови. Из сердца кровь струится
      Плачь сердце, плачь

      Степная кобылица несётся вскачь!

      ************

      По-памяті, тому вибачаюсь, якщо не точно...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.13 | Георгій

        Так, це він! :)

        Сан Санич - це Блок :). І цитата Ваша, здається, вірна :).

        Багато віршів Блока (і ще багато чого іншого) є у віртуальній бібліотеці Мошкова (http://www.lib.ru). До речі, чи є така українська бібліотека? Д-р Євген Запорожець ("Чінганчгук" на сайті УП) деякий час розвивав якусь діяльність у цьому напрямі, але я не знаю, чим закінчилося.

        А я недавно почув голоси кількох російських письменників і поетів, включаючи Блока... Є така російсько-американська фірма, забув назву (пригадаю), вона займається відновленням старих фонограм і магнітофонних записів. На тому диску, що я його слухав, були Блок (він там читав саме цей вірш, а також "О доблестях, о подвигах, о славе"), Бунін, Брюсов, Бальмонт, Бєлий, Гумілев, Ахматова, Мандельштам, Єсенін, Маяковський і інші. Враження неймовірне... Чого варте одне "РРРРРРРРРастака-а-а-я миноносина!" у виконанні Маяковського :)))).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.13 | Вільнодум

          Re: Так, це він! :)

          Георгій пише:
          >> Багато віршів Блока (і ще багато чого іншого) є у віртуальній бібліотеці Мошкова (http://www.lib.ru). До речі, чи є така українська бібліотека?
          (V) Найкраща підбірка поезії на інтернеті, яку я знаю, є тут:
          http://poetry.uazone.net/mykola.html
          Англійською мовою я люблю дивитися періодично на цю сторінку:
          http://www.poetry.com
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.14 | Георгій

            Дякую, пане Миколо! (-)

          • 2003.05.14 | Георгій

            Леонід Кисельов

            Пан Вільнодум ласкаво дав лінк до чудової антології української поезії, і я в зв'язку з цим згадав, і хочу поділитися з іншими, про одного з моїх дуже улюблених українських поетів, Леоніда Кисельова. (Його вірші є в цій антології, в розділі "Поети 1970-х - 1980-х років).

            Льоня Кисельов прожив на світі тільки неповних 22 роки, менше ніж Моцарт, Артюр Рембо чи нівіть Еваріст Галуа. Але за своє таке коротке життя він встиг написати дуже багато віршів. Цікаво, що майже все життя він писав російською мовою - він був киянин 100%-но російського етнічного походження, ходив до російськомовної школи, захоплювався Пушкіним, Гумільовим, Пастернаком, Цвєтаєвою. Але десь за рік до смерті, коли він вже знав, що він приречений (він був хворий на дуже тяжку форму лейкозу), цей юнак раптом почав писати вірші українською. Коли його друзі почали питати - чому, Льоня відповів, що він вже давно відчув певного роду синівський обов'язок до своєї рідної землі і свого рідного народу, українського народу. Він став відчувати кровний, "пуповинний" зв'язок з людьми, які говорили мовою Шевченка, Франка, Лесі Українки, Олександра Олеся, Павла Тичини, Максима Рильського. (До речі, серед його близьких друзів, з якими він познайомився частинно через свого батька, кіносценариста-довженківця Володимира Леонтійовича Кисельова, були такі полум'яні українські патріоти, як Дзюба, Вінграновський, Параджанов, Д. Затонський і інші молоді тоді діячі першого, підпільного ще в ті роки Народного Руху України.)

            Ось один вірш Льоні, написаний за кілька місяців до смерті. Дуже життєвий... і зовсім не про смерть, а про молоде кохання.

            Улліс

            Я ніхто для тебе, як Улліс —
            Пам'ятаєш — в давнім грецькім міті,
            Шерхлими вустами непомітно
            До її волосся доторкнись.

            Я ніхто для тебе. І дарма
            До твоїх долоней серце лине.
            Всю її — кохану і єдину —
            Винести очима крадькома.

            Я ніхто для тебе. То моя
            Власна доля і нічна скорбота.
            І востаннє — пошепки вже — потай
            Видихни легке її ім'я.

            Київ, 1968 р.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.14 | Анатолій

              Re: Леонід Кисельов????

              Хлопці, а ви таки трошки того....
              Тут іде розмова про розбрат церков, а Ви як ті Євбазькі хлопці сповзаєте на лірику.
              Ви вважаєте це нормальним?
              Анатолій
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.14 | Адріана

                Re: Пане Анатолію! А чому б і ні?

                Трошки для відпруження атмосфери не зашкодить і лірика. Між іншим, читала і інші думки Г. Сковороди. Людина часто пише не те що думає. Ось хоч візьміть Тараса Шевченка. Віруючий, а мав таку думку-

                -Я так люблю тебе Україно убога,
                що проклену смого Бога, за неї душу покладу.-

                Так і Сковорода. Його пізніші твори були іншого напрямку.
                А Дзюба, Рильський, Сосюра та багато інших, які під страхом за своє я, перейшли на співання од совєтської навали.

                Все ж Сковорода був мислитель і його варто читати.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.14 | Анатолій

                  Re: Пане Анатолію! А чому б і ні? Адріані!

                  Пані Адріано!
                  Вибачайте, я інженер за фахом і вважаю, що тим молотком, який пристосований до дерева, залізні цвяхи забивати не можна.
                  Про поезію я залюбки буду спілкуватися у поетичній гілці. А про Сковороду - на гілці, де Ви про нього пишете. А тут на цій гілці одні бандити ллють бруд на інших. І саме тут треба показувати хто з них є ХУ.
                  От і все. Тобто, це елементарна самодисципліна.
                  Анатолій
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.15 | Георгій

                    Все це правильно, але зверніть увагу...

                    ... що цей пан Ігор кинув сюди свій допис і одразу зник. Дивна манера вести дискусію... Таке навіює думку про провокацію і штовхає на "obfuscating" - наприклад, на зміну теми "бесіди" в напрямок обговорення поезії, тощо. Пане Ігорю, чи Ви існуєте, чи це хтось використовує Ваш нік на замовлення з якихось кабінетів? Якщо Ви існуєте, прошу, відповідайте пп. Адріані і Анатолію. --ГП


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".