МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи потрібне Богу служіння та поклоніння та жертвування

02/13/2006 | Тестер
І для чого воно йому...

Відповіді

  • 2006.02.13 | Георгій

    Хороше питання...

    Думаю - і так, і ні. Звичайно, ті, хто служать і поклоняються Богові, нічого ДОДАТИ до Нього не можуть, тому що Він і без служби чи поклоніння є абсолютний самодостатній володар усього сущого. Але, згідно з Біблією, Богові потрібна наша людська любов. Він досить часто показує Себе у Св. Письмі як страждаючий самотній батько, якого кинули Його діти, або як ображений зраджений чоловік жінки-розпусниці, тощо. У цьому плані, те, що віруючі просто згадують Його (навіть без якихось там особливих добрих справ), пам'ятають про Нього, мають Його в серці - для Нього як бальзам на рани. У книзі пророка Осії Він навіть буквально сам молиться до нас, людей: "милості прошу, а не жертви."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Анатолій

      Re: Хороше запитання і ще краща відповідь!

      Тестер запитує - Чи потрбно богові...
      Дехто відповідає, а мені згадується старий студентський анекдот про те, як студент сільгоспВузу здавав іспит з зоології. При цьому він, як будь-який студент встиг вивчити матеріал тільки про блоху...
      І будь-яке запитання, які йому ставили, він переводив на блоху...
      Так і пан Георгій, так й інші, реперезентовані тут особи юдо-християнського сповідування, будуть відповідати, як той студент про блоху, з посиланням на юдейську Тору, чи християнську біблію.
      ПАНОВЕ, ЯКЩО У ВАС Є ВЛАСНИЙ РОЗУМ, ТО ПОСТАРАЙТЕСЯ ВІДПОВІДАТИ ВІД СЕБЕ, ВІД РІВНЯ ВАШОЇХ СВІДОМОСТІ, бо про блоху ми вже знаємо.
      Анатолій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | Георгій

        І ще трохи про блоху

        За християнською вірою, МИ САМІ (наше життя, стан нашого серця, як ми ставимося до інших людей і т.ін.) є найголовнішою, найбільш потрібною Богові "жертвою." Апостол Павло називає нас, християн, і нашу "розумну (!) службу" "жертвою живою, святою, приємною Богові" (Рим. 12:1). (Звичайно ж, під такою РОЗУМНОЮ службою не розуміється биття лобом об підлогу чи дурне, ненависницьке хаяння інших людей чи інших поглядів.)

        На відміну від Вас, пане Анатолію, я про блоху ще знаю далеко не все, тому, будь ласка, за мене не розписуйтеся. :) :) :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.13 | Социст

          А ми самі потрібні самим собі!

          А коли богу хтось потрібен, то нехай спочатку дочекається його смерти.
          Віддайте людям людське життя, а смерть бог і сам візьме, якщо йому так треба!
        • 2006.02.14 | Анатолій

          А Ваша блоха, пане Георгію - це юдейська біблія!

          А про неї Ви, як мені відомо, знаєте не тільки все, а навіть більше, ніж в ній написано. Не дарма закінчили повний курс академії Свідків Його-Ви!!!Отже, я щодо Вас на літеру "б" не помилився.
          Анатолій
  • 2006.02.14 | Анатоль

    Коли міф стає богом.

    Тестер:
    >Чи потрібне Богу служіння та поклоніння та жертвування. І для чого воно йому...

    Дуже потрібне. Життєво необхідне.
    А ще потрібна віра в нього. В його могутність.

    Для чого?
    Без цього він не буде богом.
    Буде просто міфом.

    Як могутні колись боги Ра, Ваал чи Зевс.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.14 | Социст

      Коли міф стає символом.

      Пан Анатоль пише:

      > Тестер:
      > >Чи потрібне Богу служіння та поклоніння та жертвування. І для чого воно йому...
      > Дуже потрібне. Життєво необхідне.
      > А ще потрібна віра в нього. В його могутність.
      > Для чого?
      > Без цього він не буде богом.
      > Буде просто міфом.
      > Як могутні колись боги Ра, Ваал чи Зевс.
      З логікою пана Анатоля я повністю погоджуюсь. Бо вона стосується фізичної реальности. Коли свідомість людини сприймає фізичну реальність, ця ж сама свідомість породжує міфи про цю фізичну реальність до тих самих пір, поки людина не займеться вивченням фізики. Нажаль, люди взагалі дуже рідко займаються вивченням фізики. Причина цього є дуже проста: люди не бажають відмовитись від своїх міфів. Взагалі кажучи, міфами є такі системи суб'єктивної реальности, які формуються у дитини тоді, коли вона ще не усвідомлює, що, крім цієї суб'єктивної реальности об'єктивно ще існує й фізична реальність, яка не є продуктом людської уяви, а існує сама по собі і є повністю „байдужою“ до уяв, бажань чи сподівань живої людини. Коли людина стає дорослою, вона стикається з цією фізичною реальністю, і дитячий міф поступово відступає. Але це ще не означає, що міф як такий зникає. Бо цей міф лише модифікується: доросла людина визнає, що існує фізична реальність, але продовжує вважати, що ця реальність існує для потреб людини, а не сама по собі. Світ створений для того, щоб людина могла в ньому жити-поживати і дочекатись, поки творець прийде на землю. І буде рай...

      Дуже мало людей справді відмовляються від міфу про те, що всесвіт створений для того, щоб людям було комфортно жити. Але причиною є не тільки релігія та її забобони. Справа в тім, що фізичною реальністю не вичерпується вся об'єктивна реальність, що сприймається людською свідомістю. Крім фізичної реальности існує ще й віртуальна реальність, яка сприймається свідомістю як символ. Є фізичні електрони, а є ще й віртуальні електрони, тобто такі електрони, які народжуються на дуже короткий час з вакууму і зникають. В нормальних умовах це приводить до поляризації вакууму. Далі, постійний обмін віртуальними фотонами веде до утворення електричного поля між зарядженими частками. Електричне поле є фізичною реальністю, але ця фізична реальність є продуктом „життя та діяльности“ віртуальних фотонів. Питання не в тім, чи існує віртуальна реальність, а питання в тім, як ця віртуальна реальність стає символом, бо віртуальні частки свідомістю не сприймаються, а символи сприймаються.

      Як же все-таки міф стає символом?
  • 2006.02.17 | Рибалка

    Чи потрібні батькам діти?

    Тестер пише:
    > І для чого воно йому...
    (Р)Жертви і служіння - це духовний ріст. А для чого потрібні? Мабуть для підмогою в господарці? Для радості? Любові?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.17 | Вільнодум

      Re: Чи потрібні батькам діти?

      Рибалка пише:
      > (Р) Жертви і служіння - це духовний ріст.
      (В-дум) Реторично і неозначено! Жертви і служіння можуть бути з таким же успіхом духовним занепадом. Все залежить від "контексту" - коли, як, кому, і для чого? Тому, давайте не будемо....!

      Батьки потрібні дітям, як і діти батькам, для одного - для можливості створення кращих умов для потенційного персонального щастя!

      Так як ми не знаємо для чого Богу потрібні люди, так само ми не знаємо, чи потрібен Бог людині? Історія показує, що "бога" легко створити, замінити ідеологією, замінити одного на іншого, переставити з місця на місце, а це доказує, що "Бог" є творіння людини, а не навпаки! Як видно, людина потребує (поки-що, на цьому рівні свідомості) це своє "творіння". Але це вже предмет психології.

      -- Вільнодум
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.23 | Рибалка

        Re: Чи потрібні батькам діти?

        Вільнодум пише:
        > Рибалка пише:
        > > (Р) Жертви і служіння - це духовний ріст.
        > (В-дум) Реторично і неозначено! Жертви і служіння можуть бути з таким же успіхом духовним занепадом. Все залежить від "контексту" - коли, як, кому, і для чого? Тому, давайте не будемо....!
        >
        > Батьки потрібні дітям, як і діти батькам, для одного - для можливості створення кращих умов для потенційного персонального щастя!
        >
        > Так як ми не знаємо для чого Богу потрібні люди, так само ми не знаємо, чи потрібен Бог людині? Історія показує, що "бога" легко створити, замінити ідеологією, замінити одного на іншого, переставити з місця на місце, а це доказує, що "Бог" є творіння людини, а не навпаки! Як видно, людина потребує (поки-що, на цьому рівні свідомості) це своє "творіння". Але це вже предмет психології.

        (Р) Я не помітив в історії підтвердження вашої думки. Навпаки легко не получається.
    • 2006.02.20 | Тестер

      Ваша відповідь занадто примітивна. Це без образ

      Якщо вж ваш бог такий могутній і сильний, що є творцем всюго сущого, то для чого йому ці сотворіння, які тільки і роблять, що грішать на кожному кроці.
      Упаси, Бог, від таких діток ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.23 | Рибалка

        Re: Жнива та свідомі хрестияни.

        Тестер пише:
        > Якщо вж ваш бог такий могутній і сильний, що є творцем всюго сущого, то для чого йому ці сотворіння, які тільки і роблять, що грішать на кожному кроці.
        > Упаси, Бог, від таких діток ;)
        (Р) Дітки, як дітки :) Малі - малі клопоти, великі великі, зато коли виростуть - реальна допомога :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".