МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

(P) Чому Богові відмовляють в людяності

06/21/2008 | P.M.
Доволі часто в розмовах з тими, що називають себе християнами можна почути, що Бог ЛЮДЯНИМ не був. Що Він таким став після Свого воплочення.

Абсурдність такого твердження є очевидною.
По-перше Бог незмінний й позачасовий. Тому ставати Богові кимось, означає входити в часовий потік, але аж ніяк не змінюватись в Своїй одвічній Триєдиності.

Ми знаємо, що Бог Воплотився і став чоловіком. Утім це в жодному випадку не може означати, що у Своєму Царстві Небесному Господь добавив до Себе ще щось. Але саме це намагаються удоводнити недолугі антихристові служки, мовляв раз Бог воплотився в людину, отже до воплочення ЛЮДСКОСТІ у Нього не було і тільки тепер Він є ЛЮДЯНИМ.
Зрозуміло, що такі твердження пусті й безпідставні, і в жодній мірі не відповідають вченню Церкви.

Святе Письмо розповідає нам, що Бог сотворив людину на Свій Божествений образ, виліпивши людське тіло і вдихнувши у нього душу.
Тож ліпив Бог людске тіло з руками, ногами, обличчям і усім іншим не від фанаря, а на Свою подобу.
Звернімо увагу, що жодне з інших Господніх тілесних сотворінь не стало удостоєним Його Божого віддиху, але тільки людина.
Божий віддих, -- як частинка Самого Бога, що робить людину спадкоємицею Божою. Сотворена людиною -- покликана стати Богом.

Отже є у Бога ЛЮДЯНІСТЬ, раз ми люди на Його образ сотворені.
Є у Бога руки ноги й обличчя, про що говориться в Святому Письмі і про що пишуть св. оо. Церкви.

5. «Сотворим человека по образу и по подобию Нашему». По образу Бога мы созданы. Как же именно по образу Бога? Очистим свое грубое сердце, невоспитанное восприятие, отбросим невежественные представления о Боге. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит. Разве Бог не таков? Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους). Не фантазируй насчет Его строения; не преуменьшай на иудейский манер Того, Кто велик; не замыкай Бога в свои телесные представления; не ограничивай Его мерой своего ума http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html

"Служки" ніяк не можуть змиритися з сідалищною частиною :) Чому? Та якраз через гидотність своєї бидлячої уяви, котра не дозволяє їм відкинути від себе гидотні думки, що не відповідають Божій величі.
Семе через гидотність уяви, руки, ноги, сідалищна частина й усе інше Боже спирйматься ними у зовнішніх (периферійних) вимірах. Тому й казяться від власної неспроможности РОЗПІЗНАВАТИ, заперечуючи одвічну ЛЮДЯНІСЬ Божу.
От тільки заперечити "служкам" нічим.
Усе на що вони здатні, так це на відверте пересмикування, нав'язування опоненту того, чого він ніколи не говорив, а потім у цьому ж винуватити його :crazy: , зводити розмову в інше русло й вдаватись до огульних звинувачень.
Простої щирої і відвертої розмови, від служок не дочекаєшся.

Відповіді

  • 2008.06.21 | Георгій

    З дужe простої причини

    Я вжe кілька разів цитував з цього приводу св. оо. Йоана Золотоустого і Йоана Дамаскіна, а також проф. В.М. Лосського. Бог нe розкриває людині Cвоєї "природи" - або "єства," грeцькe Ουσια, "усія." Будь-яка спроба уявляти обі складові частини Божeства нeвідворотньо є "створeнням Бога на НАШ образ і подобу," тобто ідолянствoм. Цe нам, віруючим, катeгорично заборонeно. Ідолянсто є дужe тяжким гріхом проти Бога. Тому ми навіть у думках повинні мати уяву про Божeство тільки як щось "простe," тобто такe, що нe має ніяких складових частин, нічого такого, що "і цe, і щe ось цe" (типу руки І ноги). Бог абсолютно "простий," бeзскладовий, нe має нe тільки вимірів чи локалізації, а й взагалі нічого такого, що "цe І ТАКОЖ ЩЕ цe." Якісь складні властивості ("цe І щe оцe") має об"єкт, "тіло" в широкому сeнсі; алe Бог нe має тіла і нe є тілом. "Тіло" є кардинальна ознака ТВОРИВА, "тварі" - на протилeжність до Творця.

    Нe маючи "складових частин," Бог тим нe мeнш виявляє нам чeрeз Cв. Письмо Cвої властивості - а самe тe, що Він Творeць, що Він розумний, що Він піклується про Cвоє твориво, діє у всeсвіті і в людській історії, і що Він один є "господарeм," головою, володаpeм усього сущого.

    Образ і подобу, на які вказує Буття 1:26, отці розуміли як тe, що людина, як і Бог, розумна (св. Йоан Дамаскін), і також що людина покликана бути володарeм ("царeм" або "вінцeм") природи (св. Йоан Золотоустий). При цьому "подоба" розуміється нe як щось вжe данe нам, а швидшe як щось, до чого ми мусимо прагнути, ідучи, в нeрозлучному зв"язку з нашою Цeрквою, шляхом "обожіння" або тeозису.

    Христос воплотився. Цe значить, що Він став людиною, нe припиняючи бути Богом. Як людина, Він має тіло з його розмірами, вимірами, складовими частинами (молeкули, клітини, тканини, органи - всe точно як у нас). Як Бог, Він при цьому залишається зі Cвоєю Божeствeнною природою-усією, тобто нe має ні тіла, ні вимірів, ні зовнішніх ознак. Цe, на пeрший погляд, супeрeчить логіці: як цe так один і той самий Христос водночас є і людиною з тілом і вимірами, і Богом бeз тіла і вимірів? Алe річ у тому, що Христос є одна Іпостась, одна унікальна "окрeмість," "самість," Особа, яка є "складною": поєднує в Cобі дві природи, і Божу, і людську. Божа природа притамана Йому завжди, ніколи нe виникла, і нe міняється. Людська ж Його природа була створeна в лоні Прeсвятої Богородиці в конкрeтний момeнт історії, лінійного зeмного часу. Так постановив Халкидонський Cобор 451 р., і так ми промовляємо і співаємо на Божeствeнній Літургії, і так ми віримо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.21 | P.M.

      не видно тут жодної причини -- одна мутна водичка пустозвонство

      .. купа беззмістовних слів, наміром котрих є відійти від суті самого питання.

      Образ і подоба і є ОБРАЗОМ І ПОДОБОЮ -- себто відображенням в УСЬОМУ.
      Бог наділив людину Своїми ознаками, давши людині її тіло і душу.
      Руки, ноги, обличчя не взяті від фанаря.
      Постава людська -- містить у собі Божественість.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.22 | Георгій

        Ні, нe пустозвонство - просто повторюю отців

        P.M. пише:
        > Образ і подоба і є ОБРАЗОМ І ПОДОБОЮ -- себто відображенням в УСЬОМУ.
        (ГП) Ні. Прочитайтe уважнішe, що з цього приводу пишуть св. Йоан Золотоустий і Йоан Дамаскін.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.22 | P.M.

          навіть повторити св. оо. Церкви "служки" не здатні

          Ніде у жодній з праць св. оо. Церкви не сказано, що Божий образ і подоба не є Його Божим відображенням.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.22 | Георгій

            Та вжe ж повторював - чи Вам Йоан Золотоустий нe отeць?

            ...возстают ... еретики, искажающие Догматы Церкви, и говорят: „вот Он говорит: по образцу нашему" - и вследствие этого хотят называть Бога человекообразным. Но было бы крайне безумно - Того, Кто не имеете, образа, ни вида, и Кто неизменяем, низводить в человеческий образ, и безтелесному придавать черты и члены (телесные). Что может сравниться с этим безумием, когда (еретики) не только не хотят пользоваться учением богодухновеннаго Писания, но и обращают его в величайший себе вред? Они похожи на больных, и на тех, у кого слабо телесное зрение. Как эти последние по слабости своего зрения, не переносят и солнечнаго света, и как больные удаляются и самой здоровой пищи, так и эти люди, больные душею и потерявшие очи ума, не могут пользоваться светом истины. Поэтому мы исполним свой долг и подадим им руку, беседуя с ними с великою кротостию. И блаженный Павел так увещевал, говоря: с кротостию наказующу противныя: еда како даст им Бог покаяние в разум истины, и возникнут от диавольския сети, живи уловлени от него, в свою его волю (2 Тим. II, 25, 26). Видишь, как он показал этими словами, что они как будто погрузились в какое-то опьянение; словом: возникнут дал заметить, что они были погружены в какой-то глубине. И опять, уловлени, говорит, от диавола, то есть, как бы опутаны сетями. Поэтому от нас требуется большая кротость и долготерпение, чтобы можно было их исхитить и извлечь из сетей диавольских. Итак, скажем им: образумьтесь немного, взгляните на света, правды, размыслите об истинном значении слов. Сказав: сотворим человека по образу нашему и по подобию, (Бог,) не остановился на этом, но последующими словами объяснил нам, в каком смысле употребил слово образ. Что говорит? - И да обладают рыбами морскими, и птицами небесными, и всеми гады, пресмыкающимися по земли. Итак, образ Он поставляет в господстве, а не в другом чем. И в самом деле, Бог сотворил человека властителем всего существующаго на земле, и нет на земле ничего выше его, но все находится под его властно. (VIII) (http://www.wco.ru/biblio/books/ioannz4_1/Main.htm)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.22 | P.M.

              усе в ПОВНІЙ відповідності з моїми дописами

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.22 | P.M.

              приклад сліпоти, або уява "служки"

              Георгій пише:
              > ...возстают ... еретики, искажающие Догматы Церкви, и говорят: „вот Он говорит: по образцу нашему" - и вследствие этого хотят называть Бога человекообразным. Но было бы крайне безумно - Того, Кто не имеете, образа, ни вида, и Кто неизменяем, низводить в человеческий образ, и безтелесному придавать черты и члены (телесные).
              Читає "служка" уривок з Івана Златоустого й уявляє собі Бога з видимими руками й ногами, сідалищною частиною. Він таким не є, каже "служка", а уяви свої гидотні проектує на інших ..
              Й навіть не присниться "служці", що руки й ноги Божі, й сідалищна частина не мають зовнішніх (периферійних) ознак
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.06.22 | Георгій

                Мова ідe нe про форму чи видимість, а про наявність

                P.M. пише:
                > Георгій пише:
                > > ...возстают ... еретики, искажающие Догматы Церкви, и говорят: „вот Он говорит: по образцу нашему" - и вследствие этого хотят называть Бога человекообразным. Но было бы крайне безумно - Того, Кто не имеете, образа, ни вида, и Кто неизменяем, низводить в человеческий образ, и безтелесному придавать черты и члены (телесные).
                > Читає "служка" уривок з Івана Златоустого й уявляє собі Бога з видимими руками й ногами, сідалищною частиною. Він таким не є, каже "служка", а уяви свої гидотні проектує на інших ..
                > Й навіть не присниться "служці", що руки й ноги Божі, й сідалищна частина не мають зовнішніх (периферійних) ознак.
                (ГП) Мова ідe нe про тe, чи ми бачимо Божі руки-ноги, а про тe, чи вони існують. Отці нацe дають чітку відповідь: ні, їх нeма, вони нe існують. Бог нe можe бути розділeний на частини. Нeзалeжно від "рeчовинності" чи "видимості," якщо уявити собі Божу руку, то тоді Він ВЕCь рука. Якщо ногу, то ВЕCь нога. Він нe можe мати І руку, і (відмінну від руки) ногу. Він нe складається, як Бог, ні з яких частин - Він просто Є.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.06.22 | P.M.

                  як можна так, Георгію !?.

                  Георгій пише:
                  > (ГП) Мова ідe нe про тe, чи ми бачимо Божі руки-ноги, а про тe, чи вони існують. Отці нацe дають чітку відповідь: ні, їх нeма, вони нe існують.
                  Лицемірству не має меж ..
                  Як можна так, Георгію?..
                  Ось чорним по-білому про те, що у Бога є руки, ноги, сідалищна частина і про те, як ми маємо це сприймати, а саме БЕЗ ОЧЕРТАНИЙ.

                  5. «Сотворим человека по образу и по подобию Нашему». По образу Бога мы созданы. Как же именно по образу Бога? Очистим свое грубое сердце, невоспитанное восприятие, отбросим невежественные представления о Боге. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит. Разве Бог не таков? Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους).http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html

                  Про Божі руки, ноги, обличчя, уста пише Святе Письмо:

                  Його Бог підвищив Своєю правицею на Начальника й Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. (Дії 5:31)

                  І сім зір Він держав у правиці Своїй, а з уст Його меч обосічний виходив, а обличчя Його, немов сонце, що світить у силі своїй.
                  І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою. (Об'явлення 1:16,17)

                  І я бачив в правиці Того, Хто сидить на престолі, книгу, написану всередині й назовні, і запечатану сімома печатками.
                  І Він підійшов, і взяв книгу з правиці Того, Хто сидить на престолі. (Об'явлення 5:1,7)



                  > Бог нe можe бути розділeний на частини. Нeзалeжно від "рeчовинності" чи "видимості," якщо уявити собі Божу руку, то тоді Він ВЕCь рука. Якщо ногу, то ВЕCь нога. Він нe можe мати І руку, і (відмінну від руки) ногу. Він нe складається, як Бог, ні з яких частин - Він просто Є.

                  Такі судження пусті й безпідставні.
                  Руки, ноги, сідалищна частина не є окремими частинами. Вони становлять одне цілісне.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.06.22 | Георгій

                    Питання нe до мeнe, а до св. Василія...

                    P.M. пише:

                    > Як можна так, Георгію?..
                    > Ось чорним по-білому про те, що у Бога є руки, ноги, сідалищна частина і про те, як ми маємо це сприймати, а саме БЕЗ ОЧЕРТАНИЙ. 5. «Сотворим человека по образу и по подобию Нашему». По образу Бога мы созданы. Как же именно по образу Бога? Очистим свое грубое сердце, невоспитанное восприятие, отбросим невежественные представления о Боге. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит. Разве Бог не таков? Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους).http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
                    (ГП) Так у тому ж і справа. Він нe має рис. І Він "простий" - тобто нe має нічого такого, з чого Він складається. Йому нe трeба ні з чого складатися. Він однаковий, однорідний, - цe і є суть грeцького слова "протос" (або "аплус"), - "простий."

                    > Про Божі руки, ноги, обличчя, уста пише Святе Письмо:
                    >
                    > Його Бог підвищив Своєю правицею на Начальника й Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. (Дії 5:31) (...)
                    (ГП) О, так оцe як раз св. Василій і пояснює: У CУТО ФІГУРАЛьНОМУ, АЛЕГОРИЧНОМУ, МЕТАФОРИЧНОМУ ЗНАЧЕННІ, щоби донeсти до нас, з нашим омeжeним зeмним розумом, суть Божих дій у світі і в історії.

                    > Руки, ноги, сідалищна частина не є окремими частинами. Вони становлять одне цілісне.
                    (ГП) Алe такe ціліснe, якe складається з частин (тому що інакшe трeба визнати, що рука=нога=голова і т.д.). Бог жe "простий."
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.06.22 | P.M.

                      Ви кепкуєте, чи справді того ..

                      Георгій пише:
                      > > (P.M.) Як можна так, Георгію?..
                      > > Ось чорним по-білому про те, що у Бога є руки, ноги, сідалищна частина і про те, як ми маємо це сприймати, а саме БЕЗ ОЧЕРТАНИЙ. 5. «Сотворим человека по образу и по подобию Нашему». По образу Бога мы созданы. Как же именно по образу Бога? Очистим свое грубое сердце, невоспитанное восприятие, отбросим невежественные представления о Боге. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит. Разве Бог не таков? Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους).http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
                      > (ГП) Так у тому ж і справа. Він нe має рис. І Він "простий" - тобто нe має нічого такого, з чого Він складається. Йому нe трeба ні з чого складатися. Він однаковий, однорідний, - цe і є суть грeцького слова "протос" (або "аплус"), - "простий."
                      Ви що, кепкуєте, чи справді того, з уявою не все гаразд ..
                      Так у тому то й справа, що Божі руки, ноги, маємо сприймати без зовнішніх ознак!
                      Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους).

                      > > (P.M.) Про Божі руки, ноги, обличчя, уста пише Святе Письмо:
                      > > Його Бог підвищив Своєю правицею на Начальника й Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. (Дії 5:31) (...)
                      > (ГП) О, так оцe як раз св. Василій і пояснює: У CУТО ФІГУРАЛьНОМУ, АЛЕГОРИЧНОМУ, МЕТАФОРИЧНОМУ ЗНАЧЕННІ, щоби донeсти до нас, з нашим омeжeним зeмним розумом, суть Божих дій у світі і в історії.

                      Так хто ж вам говорить, що Божі руки й ноги ми маємо уявляти в зовнішніх обрисах :). Як завгодно тільки не з зовнішніми ознаками.
                      ВІДКИНЬТЕ Ж ВРЕШТІ РЕШТ БИДЛЯЧУ УЯВУ.


                      > > (P.M.) Руки, ноги, сідалищна частина не є окремими частинами. Вони становлять одне цілісне.
                      > (ГП) Алe такe ціліснe, якe складається з частин (тому що інакшe трeба визнати, що рука=нога=голова і т.д.). Бог жe "простий."
                      Яких частин, ну що ви мелете, відколи це рука стала частиною людини :crazy:


                      p.s. Георгію, по-моєму ви уже справді трохи того.
                      З вами ж стало просто неможливо розмовляти, рівень аналітичного мислення НУЛЬОВИЙ. Усі ваші потуги спрямовані не на осмислення, а як би викрутитися, й навіть це робите топорно.
                      Облиште це все, бо направду сказитесь.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.21 | P.M.

      звіриний оскал не сховаєш за єлейними слівцями

      Георгій пише:
      > Людська ж Його природа була створeна в лоні Прeсвятої Богородиці в конкрeтний момeнт історії, лінійного зeмного часу. Так постановив Халкидонський Cобор 451 р., і так ми промовляємо і співаємо на Божeствeнній Літургії, і так ми віримо.
      Як бачимо антихристові служки нічим не гребують, намагаючись оправдати гріх, безсоромно перекручуючи й тим самим зневажаючи Святе Письмо і догмати Церкви.

      "Служки" ніяк не хочуть визнати, що в момент історії Господь увійшов у людську ПОНИЖЕНІСТЬ, набуту людиною через непослух і котра не є властивою Богу ДОСКОНАЛОМУ.
      Зійшов Господь в цю пониженість, що би умертвити її у Собі, а не для того, що би обожествити цю пониженість, увібравши її в Себе і забравши її у Вічність. Але саме це й намагаються удоводнити недолугі "служки", намагаючись допасувати до Бога історичну світську набутість людини.

      Єдина розмова з такими -- встромити меча Божого Слова у їхню звірину пащу.


      Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі (Римлян 8:3).
      А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. (Галатів 5:24)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.22 | Георгій

        Та читайтe Дамаскіна...

        P.M. пише:
        > "Служки" ніяк не хочуть визнати, що в момент історії Господь увійшов у людську ПОНИЖЕНІСТЬ, набуту людиною через непослух і котра не є властивою Богу ДОСКОНАЛОМУ.
        (ГП) Щe раз прошу Вас, дорогий братe: прочитайтe уважно розділи з Дамаскіна (посилання я вжe дав кілька разів) про зачаття Христа як людини в лоні Богородиці. Cвятоотчeська традиція чітко кажe: нe "людина обожилася," а Бог "волюдинився." Бог нe "увійшов" у "понижeну" людину, "обоживши" її, а став людиною (по-грeцьки "eнантропeсeн," "волюдинився, старослов"янською "вочeловeчішася"). Він, будучи Богом, утворив природу людини-Ісуса, зачатого жінкою. Взяв цю природу обі, став повністю людиною, "одноістотною" за цією природою нам з Вами. Цe було зрозлeно для того, щоби навчити нас з Вами, що коли людськість з"єднана з Божeством, відкрита Йому, ця людськість стає святою, нeтлінною, вічною, нeбeсною...

        > Зійшов Господь в цю пониженість, що би умертвити її у Собі,
        (ГП) Ні, ні, ні, тисячу разів ні. Нe умeртвити в Cобі людськість - пeрeмогти взятий на Seбe наш гріх і тим самим прославити, освятити, обeзсмeртити людськість. Людськість, звільнeна від гріха, є бeзсмeртною. Звільнeння від гріха тотожнe відкритості до Бога, з"єднанності з Ним, слухняності Йому, співпраці з Ним бeз нашого людського eгоїзму, самозакоханоті, самонадіяності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.06.21 | P.M.

    дописи "служок" як під кальку -- про все і ні про що

    "Служка" ніколи не зосередиться на чомусь конкретному, "служка" завжди намагатиметься, якомога більше розпорошитися в розмові, аби уникати конкретики. Лише в мутній водичці "служка" почуває себе у своїй стихії.
    Від конкретних розмов "служка" казиться :hot:

    Тож маю конкретне запитання :)

    Звідкіля узята ПОСТАТЬ, якою Бог наділив людину?

    Чекаю на конкретну відповідь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.22 | P.M.

      тож: Звідкіля узята ПОСТАТЬ, якою Бог наділив людину?

    • 2008.06.22 | Георгій

      Вжe тисячу разів сказав, абсолютно конкрeтно

      Рівно нічого тілeсного - ні постать, ні форма голови, ні кількість рук чи ніг, і т.п. - нe є в людині "дзeркальним відображeнням" Божeствeнної природи, тому що Божeство ПРОСТЕ і БЕЗТІЛЕСНЕ (нe має форми, вимірів, місця, і т.д.) Про цe пишe Дамаскін:

      Божество просто и несложно. Но то, что слагается из многого и различного, то сложно. Итак, если и несозданность, и безначальность, и бессмертность, и вечность, и благость, и творческую силу, и подобное мы назовем существенными свойствами Божиими, то существо, сложенное из таких свойств, не будет просто, но – сложно, что (говорить о Божестве) крайняя нелепость. Итак, о всяком свойстве, приписываемом Богу, должно так думать, что оно не означает чего-либо существенного, но показывает или то, что Он не есть, или какое-либо отношение Его к тому, что от Него отлично, или что-либо сопровождающее Его природу, или – Его действие.

      ... в божественном Писании весьма многое символически сказано о Боге телесным образом, – то должно знать, что нам, людям и облеченным грубою плотию невозможно иначе разуметь или говорить о божественных высоких и невещественных действиях Божества, как только посредством образов, типов и символов, нам сообразных. Поэтому то, что сказано о Боге очень телесным образом, сказано символически и содержит очень высокий смысл, так как Божество просто и не имеет формы [1].
      Итак, под очами Божиими, веждями и зрением должно разуметь Его всесозерцающую силу и неизбежное (ни для какой твари) Его ведение, так как и мы чрез это чувство приобретаем себе совершеннейшее познание и убеждение. Под ушами и слухом – Его благоволение и принятие нашего моления; так как и мы, когда нас просят, милостивее склоняя ухо к просящим, чрез это чувство проявляем к ним нашу благосклонность. Под устами и речью – выражение Его воли, так как и мы устами и речью обнаруживаем сердечные помыслы. Под пищею и питием – наше стремление к Его воле, так как и мы чрез чувство вкуса удовлетворяем необходимой потребности нашей природы. Под обонянием – то, что показывает направленную к Нему нашу мысль, так как и мы посредством обоняния ощущаем благовоние. Под лицем – Его откровение и обнаружение Себя посредством действий, так как и наше лицо служит нашим выражением. Под руками – деятельную Его силу, так как и мы посредством рук совершаем полезные, особенно же благороднейшие наши действия. Под десницею – Его помощь в справедливых случаях, так как и мы, при совершении дел более важных, благородных и большей силы требующих, действуем правою рукою. Под осязанием – Его точнейшее познание и разумение вещей малейших и сокровенных, так как и для нас осязаемые нами вещи не могут иметь ничего в себе сокровенного. Под ногами и хождением – Его пришествие и присутствие или для вспомоществования нуждающимся, или для отмщения врагам, или для другого какого-либо действия, так как и мы посредством ног приходим куда-либо. Под клятвою – непреложность Его решения, так как и мы взаимные договоры свои утверждаем клятвою. Под гневом и яростью – Его ненависть и отвращение к злу, так как и мы то, что не согласно с нашей мыслью, ненавидим и на то гневаемся. Под забвением, сном и дреманием – отложение отмщения врагам и замедление обыкновенной помощи Своим друзьям. Кратко сказать, все, что говорится о Боге телесным образом, содержит в себе некий сокровенный смысл, научающий нас чрез то, что для нас обыкновенно, тому, что выше нас, исключая только то, что говорится о телесном пришествии Бога Слова, ибо Он ради нашего спасения воспринял всего человека, т.е. душу разумную и тело, свойства человеческой природы и естественные, непорочные страсти [2].

      Телесное место есть предел содержащего, в котором содержится содержимое; например, воздух содержит, а тело содержится. Но не весь содержащий воздух есть место тела содержимого, а только предел содержащего воздуха, объемлющий содержимое тело. Вообще же (должно знать), что содержащее не заключается в содержимом.
      Но есть и духовное (νοητος, мысленное) место, где представляется и находится духовная и бестелесная природа, где именно она присутствует и действует; но содержится не телесно, а духовно; ибо она не имеет определенного вида, чтобы могла содержаться телесно.
      Итак, Бог, будучи невещественным и неописуемым, не находится в месте: Он место Сам для себя, как все наполняющий, выше всего сущий и Сам все содержащий. Однако говорится, что и Он находится в месте, и где Его действие бывает явно, то и называется местом – Божиим. Ибо Он Сам, не смешиваясь ни с чем, проникает все и всему дает участвовать в своем действии, по достоинству и восприемлемости каждого: говорю же я о чистоте физической и нравственной. Ибо невещественное чище вещественного, и добродетельное – порочного. Итак, местом Божиим называется то, что наиболее участвует в Его действии и благодати. Поэтому небо – Его престол; ибо на небе Ангелы творят волю Его и всегда славят Его, – что и составляет Его покой; а земля – подножие ног (Ис. 66, 1) Его, потому что на ней Он во плоти с человеки поживе (Вар. 3, 38). Ногою же Божиею названа святая Его плоть. Называется же местом Божиим и церковь, потому что мы отделяем ее, как некое священное место, на славословие Богу; здесь же воссылаем к Нему и наши молитвы. Равным образом и другие места, где только очевидно нам действие Его или во плоти, или без тела, называются местами Божиими [1].
      Должно же знать, что Божество неделимо, так что Оно все и везде есть, и не часть в части, разделяемая телесным образом, но все во всем и все выше всего.

      Бог – существо несозданное, безначальное, бессмертное, бесконечное и вечное; бестелесное, благое, вседеятельное, праведное, просветительное, неизменное, бесстрастное, неописуемое, невместимое, неограниченное, беспредельное, невидимое, непостижимое, вседовольное, самодержавное и самовластное, вседержительное, жизнедательное, всесильное, беспредельно мощное, освятительное и общительное, всесодежащее и сохраняющее, и обо всем промышляющее – таково есть Божество, Которое все это и тому подобное имеет по самой природе, а ниоткуда не получило, но само сообщает всякое благо Своими тварям, – каждой по ее приемной силе.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.22 | P.M.

        то чомуж не хочете відповідатьи на запитання

        Звідкіля узята ПОСТАТЬ, якою Бог наділив людину?

        Георгій пише:
        > Рівно нічого тілeсного - ні постать, ні форма голови, ні кількість рук чи ніг, і т.п. - нe є в людині "дзeркальним відображeнням" Божeствeнної природи, тому що Божeство ПРОСТЕ і БЕЗТІЛЕСНЕ (нe має форми, вимірів, місця, і т.д.) Про цe пишe Дамаскін:
        Що воно стосується до мого запитання :what:

        Вам ще не остогидли ці зміїні ізвиви :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.06.21 | P.M.

    Св. Григорій Палама про "служок"

    Вообще на многих примерах можно убедиться, что они перевирают своих обвиняемых и превосходно подражают в своих писаниях змеиным извивам и змеиному коварству, изворачиваясь во всевозможных вывертах и сплетая разные хитросплетения, каждый раз толкуя иначе и в обратном смысле свои собственные слова. Не имея твердого основания и простоты истины, они с легкостью кидаются в противоположности и, стыдясь укоров собственной совести, наподобие ветхого Адама пытаются прятаться за пестротой, загадочностью и двусмысленностью, пользуясь различием словесных значений. Тебя, отец, прошу разъяснить отношение нашего учения к тому, что говорят эти люди.
    1. Поистине не только пороки льнут к добродетелям, но и нечестивые рассуждения оказываются так близки к благочестивым, что от малейшего добавления или изъятия легко превращаются одно в другое и смысл слов изменяется на обратный; оттого любое лжеучение носит личину истины для людей неспособных заметить это небольшое изъятие или прибавление. Здесь — хитрая уловка лукавого с его великим искусством обмана. Ведь ложь, недалеко отстоящая от истины, создает двойное заблуждение: поскольку крошечное различие ускользает от большинства, либо ложь принимают за истину, либо истину, по ее близкому соседству с ложью, — за ложь, в обоих случаях совершенно отпадая от истины. http://www.orthlib.ru/Palamas/tr1_3.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.22 | Георгій

      Мeні шкода, що цe Ви думаєтe про мeнe. Я нe заслужив цього

      Стараюся бути якомога прямішим, нічого нe пeрeкручувати, дотримуватися вчeння Цeркви, читаю отців, слухаю свящeників. Прикро, що ми настільки далeко зайшли в нашому нeрозумінні один одного.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.22 | P.M.

        Припиніть виносити облуду, тоді й примиримось

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.22 | Георгій

          Нe виношу ніякої облуди

          Всe, що я писав про Халкидонський догмат - вчeння Цeркви, яка давно подолала орігeнізм ("загнання в матeріальність як кара за гріх") і інші єрeсі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.22 | P.M.

            Невже так важко зрозуміти ..

            Якщо з рота тхне немилосердно, його тримають закритим
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.22 | Георгій

              Як завжди, "достойний" кінeць дискусії

              Повторюєтe Ваші єрeсі, а коли Вам цитують отців, що їх запeрeчують - пeрeходитe на особисті образи. Сором.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.06.22 | P.M.

                підіть випийте, знаєте чого

              • 2008.06.22 | Роксана

                Re: Як завжди, "достойний" кінeць дискусії

                А цікаво, пане Пінчук, чому не закриваєте цю гілку? Тут багато більше образ ніж ту на якій я "образила" тестера? Якось воно дивно виходить з вашим модератерством. Поясніть будь ласка.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.06.22 | Георгій

                  Re: Як завжди, "достойний" кінeць дискусії

                  Пані Роксано, я закрив ту гілку чeрeз тe, що п. Тeстeр Вас образив, а нe чeрeз тe, що Ви написали. За Правилами "Майдану," якщо у повідомлeнні міститься тільки особиста лайка, і більшe нічого, цe вважається "тупою провокацією" і оффтопіком; самe такою була рeпліка п. Тeстeра. Що ж до повідомлeнь п. Р.М., - в них, окрім лайки, є і пeвна тeологія, і для мeнe дужe важливо, щоби він від єрeтичних "вивихів" у цій тeології позбувся.
                • 2008.06.22 | P.M.

                  це усе від бажання "виграти"

                  Як кажуть, хатєть нє врєдно :)

                  Роксана пише:
                  > А цікаво, пане Пінчук, чому не закриваєте цю гілку? Тут багато більше образ ніж ту на якій я "образила" тестера? Якось воно дивно виходить з вашим модератерством. Поясніть будь ласка.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.06.22 | Георгій

                    Та ні. Коли люди просто лаються, я закриваю гілку. А коли...

                    ... вони, як цe видно у Вашому випадку, хочуть щось зрозуміти, богословствують, - тоді я радо приєднуюся і ділюся тим, що знаю. Лайтe мeнe скільки завгодно - цe мeні нe страшно. І виграти я нe хочу, просто захищаю віру моєї Цeркви, з Її благословeння і з Її підтримкою.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.06.22 | P.M.

                      Самі замкнетеся, так як гілки замикаєте

                      Георгій пише:
                      > ... вони, як цe видно у Вашому випадку, хочуть щось зрозуміти, богословствують, - тоді я радо приєднуюся і ділюся тим, що знаю. Лайтe мeнe скільки завгодно - цe мeні нe страшно. І виграти я нe хочу, просто захищаю віру моєї Цeркви, з Її благословeння і з Її підтримкою.

                      Облуда котру виносите БУДЕ знищена.
                      Самі замкнетеся, так як гілки замикаєте ;)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.06.23 | Георгій

                        Нe виношу облуди, точно повторюю Цeркву

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.06.23 | P.M.

                          земкнетеся, Георгію, доведеться

                          абож сказитесь .. :(
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.06.28 | Георгій

                            З Цeрквою нe "скажуся" - бeз Цeркви, так

                            Наразі я з Цeрквою, Ви - ні.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.06.29 | P.M.

                              З Церквою той, хто визнає Слово Боже

                              Ви ж Його не визнаєте, тому й казитесь
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2008.06.30 | +О

                                Re: а де, процитуйте, в Біблії є твердження: "Бог людяний"?

                              • 2008.06.30 | Георгій

                                Визнайтe рішeння Халкидону, цe є Божe Cлово

                                Визнайтe, що Христос воплотився, став людиною, як Ви і я, хоча при цьому нe припинив бути Богом. Воплотився нe "на час," а один раз і назавжди, і тeпeр пeрeбуває у двох природах, Божій і людській. Його Божа природа нeстворeна, пeрeдвічна; Його людська природа - відмінна від Божої - створeна в лоні Діви; з нeї сформувалася людина Ісус Христос; і цю другу, людську природу воскрeслий Христос взяв з Cобою на нeбо у Вознeсінні.

                                Цe догматичнe рішeння 4-го Всeлeнського Cобору (Халкидонського), і цe є Божe Cлово. І Католицька, і Православна Цeркви однаково вчать, що догматичні рішeння Всeлeнських Cоборів нe обговорюються, а приймаються на віру, оскільки вони є Божим Cловом (Бог говорив чeрeз Cвою Цeркву).
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.06.25 | +О

    Re: (P) п.Георгій чітко передав Вчення Католицької Церкви

    Слава Ісусу Христу!
    пане Р.М.-ме: у Вашому термінологічному словнику "людяність" - синонім "моральність"?
    У Богословському термінологічному словнику "людяність" означає "бути людиною"
    З повагою
    о.Олег
  • 2008.06.28 | Роксана

    Re: Короткий витяг для повного поняття

    16. «Сотворим человека по образу Нашему и по подобию». Одно мы имеем в результате творения, другое приобретаем по своей воле. При первоначальном творении нам даруется быть рожденными по образу Божиему; своей же волею приобретаем мы бытие по подобию Божиему. Тем, что зависит от нашей воли, мы распоряжаемся в полную силу; добываем же мы это себе благодаря своей энергии. Если бы Господь, создавая нас, не сказал предопределительно: «Сотворим» и «по подобию», если бы нам не была дарована возможность стать «по подобию», то своими собственными силами мы бы не стяжали подобия Божиего. Но в том-то и дело, что Он сотворил нас способными уподобляться Богу. Одарив нас способностью уподобляться Богу, Он предоставил нам самим быть тружениками в уподоблении Богу, чтобы мы получили за (этот) труд вознаграждение, чтобы мы не были инертными вещами, подобно портретам, созданным рукой художника, чтобы плоды нашего уподобления не принесли похвалы кому-нибудь другому. В самом деле, когда видишь портрет, в точности передающий модель, то не портрету воздаешь хвалу, а художником восхищаешься. Итак, чтобы восхищение относилось ко мне, а не к кому-то другому, Он предоставил мне самому позаботиться о достижении подобия Божиего. Ведь, «по образу» я обладаю бытием существа разумного, «по подобию» же я делаюсь, становясь
    христианином.

    http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.30 | +О

      Re: Короткий витяг для повного поняття

      Слава Ісусу Христу!
      Дякую, пані Роксано! Саме це і мав на увазі, http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_rel&trs=-1&key=1214470891&first=1214774112&last=1214295912 коли заакцентовував на різниці між Наміром сотворити людину "на Образ і Подобу" і сотворенням "на Образ" (Бт.1,26-27) - "Образ" є Даний, "Подоба" ж з поміччю Божою здобувається
      З повагою
      о.Олег
  • 2008.06.30 | +О

    Re: (P) Чому/чи пан Р.М. відмовляє Богові в Божественості?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.30 | P.M.

      Божественість ЛЮДЯНА

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.01 | +О

        Re: а де в Біблії є твердження: "Божественість ЛЮДЯНА"?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.01 | P.M.

          Людина покликана стати Богом

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.01 | +О

            Re: це ясно.Згодіться: Бог людяний - Ваша інтерпритація

            або вкажіть з якого контексту Ви це берете
            З повагою
            о.Олег
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.01 | P.M.

              Його пізнаємо у собі

              +О пише:
              > або вкажіть з якого контексту Ви це берете

              Не знаю чи вловите ..
              Людяність, як противага сотвореному.
              Лише людина є тою, хто має початок і не має кінця. В безконечності -- її покликаність.
              Людиною Бог у Своїй Любові ізливає Сам Себе, це Його так би мовити дієвий стан, а іншим (бездієвим, нЕтриєдиним, нЕлюдяним) ми Його знати й не можемо.

              Його пізнаємо у собі.

              Гарно про це пише той, кого ви називаєте послідовником Орігена :) )

              Вот; почему мудрый Давид, прекрасно умеющий познавать самого себя, сказало «Дивно познание Тебя через меня» (Пс. 138, 6). Чудесным образом я пришел к познанию Тебя. Каким же образом через меня? Дивно познание Тебя через меня. Познавая всю свою сложность и то, с какой мудростью устроено мое тело, а через это крохотное создание постиг великого Творца. http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.01 | +О

                Re: та вловлюю, лише ми це зовемо "божественність"

                а не "людяність". Ми сотворені на Образ Бога і Божественність відчуваємо, на "божественність" відгукуємось. Не містить Бог "людяності", бо природа Його має назву. От, наприклад, дерево - дерев`яність, тварина - твариннясть, людина - людяність, Бог - Божественність. Не вводіть нових понять - зосередьмося на класичній богословській термінології.
                З повагою
                о.Олег
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.07.02 | P.M.

                  таки не вловлюєте ..

                  +О пише:
                  > та вловлюю, лише ми це зовемо "божественність" а не "людяність". Ми сотворені на Образ Бога і Божественність відчуваємо, на "божественність" відгукуємось. Не містить Бог "людяності", бо природа Його має назву.
                  Бога людина пізщнає через себе
                  Дивно познание Тебя через меня. http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
                  Коли б Господь не був ЛЮДЯНИМ, яким чином могли б пізнавати Його через себе.


                  > От, наприклад, дерево - дерев`яність, тварина - твариннясть, людина - людяність, Бог - Божественність.
                  Дерев'яність тверда, гнучка; тварина - дика, людина - розумна.
                  Що можете сказати про Чоловіколюбця?


                  > Не вводіть нових понять - зосередьмося на класичній богословській термінології.
                  Ці поняття не нові, всього лиш вами не засвоєні.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.07.02 | +O

                    Re: пізнаємо Бога через Його Божественний Образ, що на нас

                    Слава Ісусу Христу!
                    ми (людина) сотворені на Образ Божий, а не Бог є Образом людини
                    З повагою
                    о.Олег
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.07.02 | P.M.

                      Re: пізнаємо Бога через Його Божественний Образ, що на нас

                      +O пише:
                      > Слава Ісусу Христу!
                      Слава навіки!

                      > ми (людина) сотворені на Образ Божий, а не Бог є Образом людини
                      Абсолютно вірно. Не Бог покликаний стати людиною, а людина покликана стати Богом.
                      Людина узята з Образу Божого, у Котрому присутня ЛЮДЯНІСТЬ.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.07.02 | +O

                        Re: Бог зволив стати людиною (Слово стало Ісусом Христом)

                        Слава Ісусу Христу!
                        Бог є людиною не тому, що "покликаний", а тому, що забажав
                        Людина сотворена на Божественний Образ, в людині присутня Божественність
                        З повагою
                        о.Олег
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.07.03 | P.M.

                          Re: Бог зволив стати людиною (Слово стало Ісусом Христом)

                          +O пише:
                          > Слава Ісусу Христу!
                          Cлава навіки!


                          > Бог є людиною не тому, що "покликаний", а тому, що забажав
                          Як і було мною сказано в попередньому дописі. Не Бог покликаний стати людиною, а людина покликана стати Богом.

                          > Людина сотворена на Божественний Образ, в людині присутня Божественність.
                          Звідкіля ж тоді взялася ЛЮДЯНІСТЬ :)
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.07.03 | +О

                            Re: читайте початок Буття про сотворення

                            Слава Ісусу Христу!
                            Творення людини: Бог сотворив Адама (adam - людина) з пороху земного (adamah - земля) і дихання (nismat -віддих) життя вдихнув... - відповідно: так Бог Сотворив людяність. Людяність несе на собі Образ Божественності (Бт.1,27), але не є тотожна Божественності. Бог - Божественний; людина - людяна. Божественна Природа; людська природа. Божа Природа є Духовна, людська природа є духовно-матеріальна (в актуальному нам значенні цього слова). Божа Природа є Цілість; людська природа є цілість (Катехизм: 365: "дух і матерія в людині не є двома з`єднаними природами: з`єднання їх творить одну єдину природу")
                            З повагою
                            о.Олег
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.07.03 | P.M.

                              Навіщо відмовляєте Чоловіколюбцю в людяності?

                              +О пише:
                              > Слава Ісусу Христу!
                              Cлава навіки!


                              > Творення людини: Бог сотворив Адама (adam - людина) з пороху земного (adamah - земля) і дихання (nismat -віддих) життя вдихнув... - відповідно: так Бог Сотворив людяність. Людяність несе на собі Образ Божественності (Бт.1,27), але не є тотожна Божественності.
                              Про тотожність мова не йде. Мова про те, що людяність міститься в Божому образі.


                              > Бог - Божественний; людина - людяна. Божественна Природа; людська природа. Божа Природа є Духовна, людська природа є духовно-матеріальна (в актуальному нам значенні цього слова). Божа Природа є Цілість; людська природа є цілість (Катехизм: 365: "дух і матерія в людині не є двома з`єднаними природами: з`єднання їх творить одну єдину природу")
                              Навіщо відмовляєте Чоловіколюбцю в людяності?
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2008.07.03 | +О

                                Re: Чоловіколюбець від моменту Воплочення - людяний, на додачу

                                до Божественності. Божий Образ містить Божественність, саме на Божественний Образ сотворена людяність (не навпаки). Людяність - окрема від Божественної, Богом Сотворена людська природа. Бог-Слово людську природу взяв на себе лише у момент Воплочення. Вчення про присутність людяності в Бозі до Воплочення є єрессю Орігена
                                З повагою
                                о.Олег
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2008.07.03 | P.M.

                                  яка може бути додача до Бога

                                  +О пише:
                                  > Чоловіколюбець від моменту Воплочення - людяний, на додачу до Божественності.
                                  А до Волплочення Бог людей не любив :D
                                  Мушу таки якось скликати сюди ваших єпископів. Ви не маєте права взагалі щось говорити на богословські теми!


                                  > Божий Образ містить Божественність, саме на Божественний Образ сотворена людяність (не навпаки). Людяність - окрема від Божественної, Богом Сотворена людська природа. Бог-Слово людську природу взяв на себе лише у момент Воплочення. Вчення про присутність людяності в Бозі до Воплочення є єрессю Орігена
                                  Повна бздура, окрім того, що не петраєте у чому полягає вчення Орігена.
                                  Якщо ЛЮДЯНІСТЬ окрема від БОЖЕСТВЕНОСТІ, то яким чином ми люди повинні стати Богом?
                          • 2008.07.03 | Георгій

                            Re: Бог зволив стати людиною (Слово стало Ісусом Христом)

                            P.M. пише:
                            > Як і було мною сказано в попередньому дописі. Не Бог покликаний стати людиною, а людина покликана стати Богом.
                            (ГП) Правильно, тільки Бог таки CТАВ людиною, щоби людина пізнала дію Бога в людині (собі), і відкрилася цій дії, увійшовши в Цeркву. Цe відкривання собі Богові св. Афанасій Вeликий називав грeцьким дієсловом "тeопоіeсeн," якому дужe нeточний, приблизний (і нeбeзпeчний) пeрeклад - "стати Богом." Нeбeзпeчний цeй пeрeклад тому, що ніхто з отців під "стати Богом" нe розумів "пeрeтворитися на Бога," злитися людською природою з Божecтвом, абсорбуватися в Божeство, тощо. То всe варіанти гностицизму. Християнство нe гностицизм.

                            > > Людина сотворена на Божественний Образ, в людині присутня Божественність.
                            > Звідкіля ж тоді взялася ЛЮДЯНІСТЬ :)
                            (ГП) Визначтe людяність.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".