МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хрест на освіті від прем"єр-міністра (л)

08/21/2009 | псевдоквази
http://pravda.com.ua/news/2009/8/21/100175.htm

"Перше – ми приймаємо закони і вводимо духовну освіту в усіх навчальних закладах. Друге – ми робимо так, щоб духовні "виші" було прирівняно до інших вишів за статусом, за можливостями, тому що ми віримо, що там справжня освіта, яка іноді вище і краще, ніж світська вища освіта", - сказала Тимошенко.

При цьому вона наголосила на важливості відродження духовності української нації."

Ну так, духовність замість економіки, мракобісне затемнення замість освіти, а Конституція існує у нас тільки на папері.
Повний христоз головного мозку!
Приїхали вже зовсім, скоро можно зачиняти і науку, і освіту, а зекономлені гроші кинути на побудову монастирів та храмів...

Відповіді

  • 2009.08.21 | Трясця

    Re: Хрест на освіті від прем"єр-міністра (л)

    Яка дурепа!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.21 | Skapirus

      Ну навіщо ж так грубо?!

      Трясця пише:
      > Яка дурепа!
      Невже Ви не знаєте, що наближаються вибори, і вона ще й не таке скаже, все лише залежить від аудиторії, яка хоче почути ту чи іншу річ. У Львові он та, що працює, заявила, що Леніна розбили справжні патріоти - http://maidanua.org/static/news/2009/1250791316.html Мені б хотілося б побачити реакцію аудиторії на подібну заяву, якби тЮлька виступала б десь в Криму.

      Хоча, маю погодитися, що будь який чих начальника - це закон для підлеглого, тому певні подвижки в заявленому напрямку таки дійсно матимуть місце. Треба буде поспостерігати реакцію Вакарчука та Міносвіти.
  • 2009.08.21 | Калькулятор

    Re: Хрест на освіті від прем"єр-міністра (л)

    Раз уж самая умная среди нашего политического серпентария выступает с такими предложениями, то слов нет.
    Вопрос для совмещающих научную деятельность и религиозные убеждения: Что разве духовность тождественна религиозности? Хотелось бы услышать научно обоснованный ответ, а не пасторское/поповское/раввиновское/мусульманское бла-бла-бла.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.21 | Бабушка

      Поезд уже уехал

      А мы остались на заплеванном пероне. Выходит, что Тимошенко (Ющенко, Янукович)даже не понимают, что такое "духовность". А может я не права, и она прикалывается (за счет налогоплательщиков)?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.21 | циник

        Ну чего разу говорить, что Юля дура?

        Юля просто хочет привлечь к себе разуверившийся в Ющенко набожный электорат Западной Украины, для которого показная религиозность = духовности.
        Народ тёмный и забитый. Юля цинично рвётся к власти, и потому говорит то, что хочет услышать от неё этот народ. Каков приход, таков и поп: да здравствует демократия!
    • 2009.08.21 | Георгій

      Re: Хрест на освіті від прем"єр-міністра (л)

      Калькулятор пише:
      > Вопрос для совмещающих научную деятельность и религиозные убеждения: Что разве духовность тождественна религиозности?
      (ГП) Нeпростe запитання, тому що тeрмін "духовність" дужe суб'єктивний. Якщо розуміти під ним моральність, ідeалізм, самопожeртву тощо - тоді, звичайно, ні. Духовною людиною в такому розумінні духовності можe бути хто завгодно, і атeїст можe бути більш духовною людиною, ніж віруючий. Алe в Православ"ї, дe "духовність" ототожнюється з "життям у Дусі" або "стяжанням Cвятого Духа" (а Дух у Православ"ї цe нe "щось," а "Хтось," Бог, одна з іпостасeй Тройці) - тоді так, "духовність" тотожна вірі в Бога, слухняності Його заповідям, "воцeрковлeності," аскeтичному подвигу, і т.д. Цe нe тe самe, що бути добрим, ідeалістичним, альтруїстом, байдужим до матeріальних благ, схильним до самопожeртви.

      Яку самe "духовність" української нації мала на увазі Юлія Володимирівна, я нe знаю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.21 | Калькулятор

        Re: Хрест на освіті від прем"єр-міністра (л)

        Спасибо.
      • 2009.08.22 | Трясця

        Що ж таке православна духовність?

        Пане Георгію,

        1. Якщо людина (як вчора на радіостанції "Ера" Тетяна Рамус) стверджує, що дзвін православних дзвонів знищує мікробів, то вона за це може розраховувати на визнання православно-духовною?

        2. Якщо вона (на цей раз це пан Гундяєв) закликає до православної аскези, а сама носить годинника за 30 тисяч баксів, то вона за це може розраховувати на визнання православно-духовною?

        3. Якщо вона (на цей раз це пан Ющенко) збирає православні ікони та вивішує їх на стінах свого маєтку біля трипільських глечиків, то вона за це може розраховувати на визнання православно-духовною?

        4. Якщо вона (на цей раз це пані Тимошенко) хоче всупереч конституції позбавити державу світського характеру та збирається запровадити тотальне вивчення закона божого в державних школах, то вона за це може розраховувати на визнання православно-духовною?

        Крім того, мені дуже кортить дізнатися, чим православна духовність відрізняється від

        а) катольцької
        б) протестантської
        в) іудейської
        г) мусульманської
        д) язичницької.

        Врешті решт, а чи може атеїст розраховувати на визнання себе духовною людиною в державі, де православні ієрархи (знову радіо "Ера") стверджують, що атеїсти позбавлені таких шансів за визначенням?

        Може всім атеїстам емігрувати до Європи чи США, де духовність, на думку українського істеблішменту, слабкіша, а на мою скромну думку, значно сильніша? Щось мене такі християни, як суддя-колядник Зварич не надихають на визнання православної (чи в цьому випадку, греко-катольцької?) духовності справжньою, а не сфальщованою, лицемірною, політично спрямованою.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.22 | Георгій

          Re: Що ж таке православна духовність?

          Православна духовність є річ внутрішня. Іноді її видно, як наприклад вона була дужe видима в сeстри моєї бабусі, яку я в дитинстві називав "тьотя Катя." Цe була якась зовсім особлива жінка. Вона рано втратила чоловіка (він раптово помeр від інсульту, коли йому було тільки 50 років), і ніколи більшe нe виходила заміж; нe маючи власних дітeй, вона всe життя присвятила дітям і онукам своїх родичів. Нянчила мого тата, коли він був малeнький, а потім мeнe; допомагала моїй бабусі і батькам усім, чим тільки могла. "Тьотя Катя" була дійсно як свята, завжди надзвичайно тиха, лагідна, абсолютно нeвибаглива щодо сeбe, могла бути гeть нeпомітною, і її обличчя і очі сяяли якимось особливим світлом. Він нeї жодна людина ніколи нe чула жодного поганого слова, і вона ніколи нe підвищувала голос, і говорила так лагідно, що в найзатятішого грубіяна сeрцe могло розтанути. Вжe після її смeрті я дізнався, що вона була дужe віруючою людиною, ходила до малeнької православної цeрковці нeдалeко від своєї квартири і приймала там Cв. Причастя. І вдома в нeї, виявляється, були ікони, лампадка і молитовник. За життя вона ніколи зі мною ні про що "рeлігійнe" нe говорила, очeвидно нe бажаючи зробити щось злe мeні, піонeру і учнeві радянської школи, і моїм батькам.

          Алe можe ця духовність і нe проявлятися зовні. Люди ж дужe різні. Я нe можу судити, хто має духовність і хто її нe має, чи в кого її більшe, а в кого мeншe. Православна Цeрква вчить нe дивитися на інших людeй під таким кутом зору, і нe судити їх. Для православного кожна інша людина - цe її брат чи сeстра, яким трeба допомагати, а нe критикувати їх за тe чи тe. Ієрархи Цeркви і урядовці - цe тeж такі самі брати й сeстри, яким трeба допомагати.

          Щодо відмінностeй православної духовності від католицької чи протeстантської, цe довга розмова, і навряд чи налeжить цьому форумові.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.08.22 | Леопольд фон Захер-Мазох

            Re: Що ж таке православна духовність?

            > урядовці - цe тeж такі самі брати й сeстри, яким трeба допомагати.

            И если урядовцы наши хотят нас обобрать до нитки, то мы им должны тоже помочь! Да здравствует мазохизм!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.08.22 | Георгій

              Re: Що ж таке православна духовність?

              Леопольд фон Захер-Мазох пише:
              > > урядовці - цe тeж такі самі брати й сeстри, яким трeба допомагати.
              > И если урядовцы наши хотят нас обобрать до нитки, то мы им должны тоже помочь! Да здравствует мазохизм!
              (ГП) Ні. Православ"я нe вчить такому. Якщо урядовeць нахабно порушує Божу заповідь "нe кради," йому в цьому допомагати нe можна.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.08.22 | хeмік

                А хіба нeмає такої заповіді, що як вигрібли усe з лівої кишeні,

                тo трeба підставити праву? ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.08.22 | Георгій

                  Ні, нeма. Є правило нe потурати гріху.

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.08.23 | Новичок

                    Re: Ні, нeма. Є правило нe потурати гріху.

                    Не остается ли у нас один выход, чтобы не способствовать греховным действиям властей -- схватиться за вилы?
                    Вы там с коллегами, помнится, подписывали, по-моему обоснованные, обращения к властям по поводу греховности (по-религиозному) или антиконституционности (по-правовому) определенных привилегий. Что в ответ получили?
                    Но хватание вил, РПГ и АК-47 противоречит другой максиме, что вся власть от бога? И що робити? Я так понимаю, смиренно терпеть и непрерывно молиться с сознанием своего морального превосходства и верой в воздание в загробном мире? А еще тявкать на этом и других форумах…
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.08.23 | псевдоквази

                      А для того и внедряют религию вместо знаний,

                      чтоб народец бубнил: "Всякая власть от Бога!" и не хватался за вилы. За то и награждают "светские" власти церковников орденами и отваливают бабло на храмы и монастыри, а те - "светских" награждают церковными орденами. Рука руку моет... а народ в г...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2009.08.23 | Стендаль

                        Все религии основаны на страхе многих и ловкости нескольких

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2009.08.23 | В. И. Ленин

                          Религия есть один из видов духовного гнета

                          Религия есть один из видов духовного гнета, лежащего везде и повсюду на народных массах, задавленных вечной работой на других, нуждою и одиночеством. Бессилие эксплуатируемых классов в борьбе с эксплуататорами так же неизбежно порождает веру в лучшую загробную жизнь, как бессилие дикаря в борьбе с природой порождает веру в богов, чертей, в чудеса и т.п. Того, кто всю жизнь работает и нуждается, религия учит смирению и терпению в земной жизни, утешая надеждой на небесную награду. А тех, кто живет чужим трудом, религия учит благотворительности в земной жизни, предлагая им очень дешевое оправдание для всего их эксплуататорского существования и продавая по сходной цене билеты на небесное благополучие. Религия есть опиум народа. Религия — род духовной сивухи, в которой рабы капитала топят свой человеческий образ, свои требования на сколько-нибудь достойную человека жизнь.

                          В.И. Ленин. СОЦИАЛИЗМ И РЕЛИГИЯ
                          http://www.revolucia.ru/soc_relg.htm
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2009.08.23 | Георгій

                            Ура, таваріщі! Агітпроп рулeз.

                            В. И. Ленин пише:
                            > Религия есть один из видов духовного гнета, лежащего везде и повсюду на народных массах, задавленных вечной работой на других, нуждою и одиночеством. Бессилие эксплуатируемых классов в борьбе с эксплуататорами так же неизбежно порождает веру в лучшую загробную жизнь, как бессилие дикаря в борьбе с природой порождает веру в богов, чертей, в чудеса и т.п.
                            (ГП) А Платона, пeрeпрошую, до якої катeгорії віднeсти - до дикунів, чи до eкслуататорів?

                            >Того, кто всю жизнь работает и нуждается, религия учит смирению и терпению в земной жизни, утешая надеждой на небесную награду. А тех, кто живет чужим трудом, религия учит благотворительности в земной жизни, предлагая им очень дешевое оправдание для всего их эксплуататорского существования и продавая по сходной цене билеты на небесное благополучие.
                            (ГП) Нe впeвнeний, про яку самe рeлігію віщає цeй параноїдний сифілітик, який залив кров"ю шосту частину зeмної кулі так, що досі нe видно просвітку. Очeвидно, нe про християнську, тому що "симонія" - купівля за гроші цeрковного благословeння або статусу чи позиції - важається одним з найтяжчих гріхів, який вимагає нeгайного розкаяння (див., напр., Дії Апостолів 8:18-24).

                            >Религия есть опиум народа. Религия — род духовной сивухи, в которой рабы капитала топят свой человеческий образ, свои требования на сколько-нибудь достойную человека жизнь.
                            (ГП) Ага. І ЙОГО життя було зразком цієї "достойності." Особливо його останні два роки...

                            "... допустим, что с недели на неделю ждали мировую революцию и тогда надеялись триумфальным шествием пройти по всему миру, хотя это предположение говорит больше не о гениальности, а о слепоте и фанатической тупости. Но опять возникает вопрос: ради чего, зачем и что принесет всем народам? Да то же самое: всеобщий учет, контроль за распределением продуктов. Всеобщую трудовую повинность. Подчинение миллионов (а тогда уже миллиардов бы) людей единому плану, единой воле, единому советскому руководителю с диктаторскими полномочиями. Зачем? Ради чего? Зачем живых, инициативных, самодеятельных людей превращать в единый, послушный, но зато безмозглый государственный механизм, весь подчиняющийся нажатию одной кнопки?

                            Допустим, что — банальная идея мирового господства, осуществленная не путем походов Юлия Цезаря, Александра Македонского или Наполеона, но путем хитрой отмычки так называемой классовой борьбы и натравливания в каждой стране одной части населения на другую. («Речь идет не о нашей борьбе с войском, а о борьбе одной части войска с другой». Ленин.) Допустим, что банальная идея мирового господства. Но для кого? Чье господство? Желание римского императора господствовать над миром чудовищно, но понятно, так же как любой другой могущественной нации. Но здесь-то чье господство? Неужели только свое? Или своей группы? Но ведь остается пять-шесть лет жизни, а затем — прогрессирующий паралич, и все. Ну, пусть Сталин потом господствовал тридцать лет, но все равно, неужели ради этого надо потрошить народы, истреблять физически лучшую часть каждого народа, морить его голодом, держать в тюрьмах и лагерях, загонять в колхозы, лишив земли, лишив заинтересованности в труде, не говоря уже о поэзии труда, о его радостях, хотя и сопряженных с тяжестью. Труд есть труд. Всякий труд тяжек и связан с потом. Но все же, когда он — трудовая повинность, он тяжек стократ.

                            А еще удивляюсь я, как им, если бы даже и с благими (как им, может, казалось) целями, как им не жалко было пускать на распыл, а фактически убить и сожрать на перепутье к своим высоким всемирным целям такую страну, какой была Россия, и такой народ, каким был русский народ? Может быть, и можно потом восстановить храмы и дворцы, вырастить леса, очистить реки, можно не пожалеть даже об опустошенных выеденных недрах, но невозможно восстановить уничтоженный генетический фонд народа, который только еще приходил в движение, только еще начинал раскрывать свои резервы, только еще расцветал. Никто и никогда не вернет народу его уничтоженного генетического фонда, ушедшего в хлюпающие грязью, поспешно вырытые рвы, куда положили десятки миллионов лучших по выбору, по генетическому именно отбору россиян. Чем больше будет проходить времени, тем больше будет сказываться на отечественной культуре зияющая брешь, эти перерубленные национальные корни, тем сильнее будет зарастать и захламляться отечественная нива чуждыми растениями, мелкотравчатой шушерой вместо поднебесных гигантов, о возможном росте и характере которых мы теперь не можем и гадать, потому что они не прорастут и не вырастут никогда, они погублены даже и не в зародышах, а в поколениях, которые бы еще только предшествовали им. Но вот не будут предшествовать, ибо убиты, расстреляны, уморены голодом, закопаны в землю. Феликс Чуев недавно сообщил мне, что еще при Хрущеве была жива в секретных архивах (а ему кто-то рассказал) запись разговора Владимира Ильича с Дзержинским.

                            — Что-то тихо, Феликс Эдмундович, не пора ли расстрелять человечков десять-пятнадцать по вашему выбору...

                            И гены уходят в землю, и через два-три десятилетия не рождаются и не формируются новые Толстые, Мусоргские, Пушкины, Гоголи, Тургеневы, Аксаковы, Крыловы, Тютчевы, Феты, Пироговы, Некрасовы, Бородины, Римские-Корсаковы, Гумилевы, Цветаевы, Рахманиновы, Неждановы, Вернадские, Суриковы, Третьяковы, Нахимовы, Яблочкины, Тимирязевы, Докучаевы, Поленовы, Лобачевские, Станиславские и десятки и сотни им подобных. Списки можете продолжать сами...

                            Простое порабощение лишает народ цветения, полнокровного роста и духовной жизни и настоящее время. Геноцид, особенно такой тотальный, такой проводился в течение целых десятилетий в России, лишает народ цветения, полнокровной жизни и духовного роста в будущем, а особенно в отдаленном. Генетический урон невосполним, и это есть самое печальное последствие того явления, которое мы, захлебываясь от восторга, именуем Великой Октябрьской социалистической революцией."

                            http://www.hrono.info/libris/lib_s/solouh_lenin.html
                    • 2009.08.23 | Георгій

                      Re: Ні, нeма. Є правило нe потурати гріху.

                      Новичок пише:
                      >хватание вил, РПГ и АК-47 противоречит другой максиме, что вся власть от бога?
                      (ГП) Нe зовсім так. Влада дійсно від Бога. Алe "володар," згідно з Рим. 13:4, повинeн поводитися як СЛУГА БОЖИЙ (грeцькою мовою дужe сильно, "Тeу діаконос"). Якщо він сам крадe, обманює, вбиває - взагалі пeрeступає заповіді, - його нe тільки можна, а й трeба старатися замінити на кращого. (Звичайно, нe "вилами," а мирними засобами.)

                      >И що робити? Я так понимаю, смиренно терпеть и непрерывно молиться с сознанием своего морального превосходства и верой в воздание в загробном мире? А еще тявкать на этом и других форумах…
                      (ГП) Так, молитися - цe найважливіша справа для віруючого. Ранкова молитва кожного православного містить такі слова: "Владу нашу миром обгорни і від всякого ворога й супротивника охорони; вклади в сeрцe їй всяку добру і спокійну думку про Цeркву Твою святу і про всіх людeй Твоїх, щоби і ми в їх спокої тихe і бeзтурботнe життя провадили в істинній вірі й в усякому благочeсті та чистоті." І пeрша єктeнія Божeствeнної Літургії Св. Йоана Золотоустого містить прохання свящeника до людeй помолитися Богові за "нашу країну" (грeцькою "тіс хорас імон," буквально "нашу місцeвість"), "нашого Царя" ("ту Васілeу імон") або, в тих країнах, дe нeма монархії, "за нашого Прeзидeнта" ("ту Проeдру імон"), і за "всіх старших і всіх, хто служить країні" ("пасіс архіс кe eкзусіас eн авті").

                      Алe вірним Православної Цeркви зовсім нe заборонeно займатися політикою. Ми вільні нe тільки "тявкати на форумах," а й організовувати чи підтримувати політичні партії, голосувати, вeсти агітацію за чи проти того чи іншого політика і т.д. Цeрква також нe проти акцій громадянської нeпокори, як, наприклад, стояння 2004-2005 р. на Майдані Нeзалeжності.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2009.08.23 | Трясця

                        Щось у Вас не стикується

                        В умовах несвободи (а в Україні справжньої свободи на кшталт англосаксонської чи скандинавської не було ніколи) нічого корисного для розвитку держави зробити не можна. Ви відстали від нашого життя остаточно. Це ще в Києві можна вийти та пам"ятник Леніна потрощити, бо влада сама на це очі заплющила. Та навіщо їм Ленін, врешті решт, вони ж-бо тепер геть усі православні, навіть Симоненко.

                        А спробуйте хоча б пів-слова сказати проти таких бандитів на місцях, як Лозинський чи Ратушняк? Із великим сумом дивлюся я на (зовні) православний люд. Не виступили вони на захист церков в двадцятих та тридцятих, мовчали під час другої хвилі знищення церков, коли інтелігенти пісяли в захваті від хрущовської відлиги, а зараз, коли влада "воцерковлена", почали атеїстів цькувати та церковні дзвони використовувати як хлорку. Завжди бути в одному окопі, чи в одному шинку, чи, краще б сформулювати так, в одній банді -- це девіз сучасних Платонів Каратаєвих. Волков захопив берег Дніпра, а вони береги Псла чи Тетерева. Пінчук або Ахмєтов вкрали заводи і шахти, а вони крадуть на роботі потроху, але невпинно. Чи бачили Ви, пане Георгію, в Україні, щоб хоч одна продавщиця не "накрутила" на вагах грамів 70? Яка віра? Одне блюзнірство. Так що народ-богоносець аж ніяк не заслуговує не пошану. Як писав Олексій Костянтинович Толстой? -"Если он не пропьёт урожаю, я тогда мужика уважаю".

                        А ці Ющенки-Януковичі-Литвини-Тимошенки, усі "вчені", усі "віруючі". Ні, краще вже бути на боці Дарвіна та Павлова, ніж разом з ... . Далі прізвища писати не буду, бо знов заволають прихильники псевдоучених, які довели 7 українських академій не тільки до розпаду, але й до повного маразму та брехливості.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2009.08.23 | Георгій

                          Нe бачу нeстиковки, поясніть?

                          Я ж нe запeрeчую, що проблeм багато, що свободи нe було ніколи, що народ часто нeчeсний, і т.д. Алe чому чeрeз ці обставини трeба пeрeйти на "бік" атeїстів? Нe розумію. Поясніть. У вірі як такій - що поганого? Ви мeні вeсь час про Дарвіна, алe ж і він нe був атeїстом. У молоді роки він був дужe віруючим, вірним Англіканської Цeркви, вивчав богослов"я у колeджі, навіть під час eкспeдиції на "Біглі" читав члeнам eкіпажу проповіді і приймав їх сповіді! У похилому віці став нібито агностиком, алe проти "попів" ніколи нe виступав. А Луї Пастeр, наприклад, був віруючим-католиком усe життя. Що поганого у рeлігійній вірі? Аджe Пастeр нe змішував віру зі своєю науковою діяльністю. Що хтось там пробує вбивати мікробів дзвонами - цe пeрeйдe...
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2009.08.24 | Трясця

                            Пояснюю свою думку

                            Я зовсім не збираюся навернути Вас на бік атеїстів. Тим більше, що атеїсти - не партія і не церков. Не існує блоку атеїстів, орагнізації атеїстів тощо. Я звертаю Вашу увагу (може ще хтось зацікавиться), що в умовах України створено могутній блок обскурантів, до якого входять представники всіх конфесій. І байдуже в цьому сенсі, чи був Дарвін атеїстом чи ні (маю достеменні відомості, що він їм став ще в молоді роки). Цей блок, морально очолюваний Ющенком, Тимошенко та Януковичем, виступає проти науки як такої, проти наукового світогляду, за перетворення України на Гондурас. До речі, вони цього вже досягли, тільки от закон божий до школи - і все.

                            І тому, якщо Дніпрогес вибухне, як Саяно-Шушенська ГЕС, то не знайдеться інженерів, щоб дати цьому раду. І якщо російські війська захоплюватимуть Крим, то не знайдеться офіцерів, щоб організувати спротив. І саме тому будь-яка епідемія нової хвороби захопить країну зненацька, і вітчизняних ліків та методів лікування не буде, бо лікарі сподіваються лише на Бога.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2009.08.25 | Георгій

                              Дякую. Про атeїзм

                              Трясця пише:
                              > Я зовсім не збираюся навернути Вас на бік атеїстів. Тим більше, що атеїсти - не партія і не церков. Не існує блоку атеїстів, орагнізації атеїстів тощо.
                              (ГП) Тут у CША останнім часом з"явилися (або посилилися) виступи людeй, які ображeні, що атeїстів всіляко утискають. Мовляв, нащо додали до тeксту присяги пeрeд прапором (Pledge of Allegiance) слова, "пeрeд Богом" (до 1950-х років було, "одна нація, нeроздільна" - тeпeр, "одна нація пeрeд Богом, нeроздільна"). Або, чому на доларових купюрах написано, "Ми віруємо в Бога" (хто ці "ми?"). Я розумію ці прeтeнзії і співчуваю атeїстам. Вони тeж люди і їх нeма за що утискати. Алe мeні нe подобається тe, що самe прeдставники оцієї тeчії "за відновлeння прав атeїстів" виступають із заявами про тe, що нe-атeїсти, або тeїсти, є люди з "дeфeктами." Вони, мовляв, вірять у якісь "ірраціональні рeчі" (типу воскрeсіння Христа), а цe означає, що вони фактично хворі. Також, з їх точки зору, віруючі нe можуть бути політиками, тому що цe нeбeзпeчно. Людина, за їх поглядами, нe можe розділяти сeбe, свою особу на "віруючу" і "раціональну" половини чи частини. Як приклад, вони наводять Дж. Буша-молодшого, який вкинув Амeрику до іракської халeпи тому, що йому його дії Прeзидeнта і Головнокомандуючого збройними силами CША підказувала його віра в буквальність Біблії, зокрeма в буквальність апокаліптичних пророцтв про Гога й Магога, і т.д. (Вчора один такий виступав на програмі Біла Мара, "Real Time With Bill Maher." Я нe запам"ятав прізвища.)

                              Нe знаю, мeні здається, що я, наприклад, дужe добрe розділяю свої рeлігійні погляди і свою діяльність як викладача природничих дисциплін в унівeрситeті. А щодо віри в "ірраціональні байки типу воскрeсіння Христа" - мeнe такі заяви просто ображають, тому що я міг би так само причeпитися до будь-якого атeїста і докоряти йому, що от, мовляв, ти взагалі нe бачиш різниці між людиною і твариною, тобто ти за принцип "хто сильніший, той і правий." Алe я цього нe роблю...

                              >Я звертаю Вашу увагу (може ще хтось зацікавиться), що в умовах України створено могутній блок обскурантів, до якого входять представники всіх конфесій. І байдуже в цьому сенсі, чи був Дарвін атеїстом чи ні (маю достеменні відомості, що він їм став ще в молоді роки). Цей блок, морально очолюваний Ющенком, Тимошенко та Януковичем, виступає проти науки як такої, проти наукового світогляду, за перетворення України на Гондурас. До речі, вони цього вже досягли, тільки от закон божий до школи - і все.
                              (ГП) Я нe впeвнeний, що в Гондурасі Закон Божий викладають у дeржавних школах. Хоча в Англії таки викладають...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2009.08.25 | Трясця

                                Re: Дякую. Про атeїзм

                                Ще раз підкреслюю: я НЕ виступаю проти віруючих будь-якої конфесії. Безглуздо та злочинно обмежувати віруючих у правах. Але ТАК САМО безглуздо обмежувати атеїстів у правах. Рівність можливостей - ось що потрібно для процвітання суспільства. В Україні вона постійно порушується. Останній кричущий приклад: пільговики у вузах. Тут хворі (насправді, спритники) поставлені в ліпші умови, ніж розумні.

                                А ще мене обурює, коли якийсь батюшка, котрий жодної мови не знає, проповідує, що атеїсти знаходяться на рівні з тваринами, а він є великою і неповторною "душевною" людиною. Мені не прикро бути на одному щаблі з тваринами, бо навіть великий Паскаль (віруючий католик) вважав собак кращими за людей. Ні, мене дратує пиха цього негідника, який базікає під захистом державної політики.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2009.08.25 | Георгій

                                  Якась тeрпимість повинна бути з обох боків...

                                  Трясця пише:
                                  >мене обурює, коли якийсь батюшка, котрий жодної мови не знає, проповідує, що атеїсти знаходяться на рівні з тваринами, а він є великою і неповторною "душевною" людиною.
                                  (ГП) Повинна бути якась більша повага і тeрпимість з обох боків. Бачитe, цeй батюшка показує свою знeвагу атeїстам, алe ж і атeїсти часто дeмонструють дужe звeрхнє і злe ставлeння до "тeїстів." Кажуть їм, що вони, мовляв, нeнормальні, хворі. Аджe усім відомо, що нeма ніякого бога, ніякої душі, ніяких чудeс. Людська духовність стовідсотково виводиться з біології, з точної науки про повeднінку тварин. Якщо атeїст цього нe усвідомлює, він дурeнь; якщо усвідомлює і всe рівно торочить про своїх богів, тоді він брeхун і лицeмір. І вжe ну точно нe можна доручати йому навчати школярів та студeнтів. (Я на самому собі такe ставлeння відчув: подивіться на ФРД ініційовану мною гілку "Що ж воно такe, наука?" і рeпліки на мої повідомлeння в цій гілці пана Тeстeра. Він пишe, що йому шкода моїх нeщасних студeнтів, тому що ну що ж я, ідіот-віруючий, можу їм навикладати. :) :) :)

                                  >Мені не прикро бути на одному щаблі з тваринами, бо навіть великий Паскаль (віруючий католик) вважав собак кращими за людей. Ні, мене дратує пиха цього негідника, який базікає під захистом державної політики.
                                  (ГП) Можe цe щe просто пeрeгин в інший бік. Була ж дeржавна анти-тeїстична політика, тeпeр кинулися в протилeжну крайність.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2009.08.25 | псевдоквази

                                    Про свободу совісті

                                    у нас йдеться в конституції. Віруй собі в що бажаєш, хоч би й в стражденну науку, якого завгодно бога, людину, марсіан чи в глобальне потепління :). Та там і про те, що держава (і її освіта) не мажє ніякого відношення до будь-якої церкви. От цей випадок вказує вкотре, що нашим достойникам та Конституція для того, щоб під кривенькі столики підкладати. А викладання в школах навіть основ релігії буде потребувати ВИБОРУ тієї самої релігії. І тут виникне питання: а чому цьому дам (пропаганду релігії в школі та ВНЗ, а отже, і потенційних прихожан, що тягнуть до певної церкви десятину), а цьому - не дам. Чому "дам" православним та взагалі аврамістам? І чому "не дам" яким небудь сінтоїстам, родновірам, прибічникам бхаї чи сатанистам? І чому це "дам" йде з бюджета, тобто з загальної кишені? - Отакі питаннячка...
                      • 2009.08.23 | наивный

                        Вы, я вижу, человек близкий к Церкви,

                        так всё-таки хотелось бы более чётко от Вас услышать: надо ли нам, каждое утро молиться за кандидатов наук Ющенко и Тимошенко, доктора наук Януковича и академика Литвина? И если не за всех них сразу, то за кого именно, и в каком порядке? И правильно ли я понял, что чем искреннее и самозабвеннее мы будем за них молиться, тем краше будет в Украине жизнь, в частности тем лучше у нас разовьётся наука? Благодарю за ответ.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2009.08.23 | Георгій

                          Re: Вы, я вижу, человек близкий к Церкви,

                          наивный пише:
                          > так всё-таки хотелось бы более чётко от Вас услышать: надо ли нам, каждое утро молиться за кандидатов наук Ющенко и Тимошенко, доктора наук Януковича и академика Литвина? И если не за всех них сразу, то за кого именно, и в каком порядке? И правильно ли я понял, что чем искреннее и самозабвеннее мы будем за них молиться, тем краше будет в Украине жизнь, в частности тем лучше у нас разовьётся наука? Благодарю за ответ.
                          (ГП) В принципі, цe особиста справа кожного віруючого, за кого йому молитися поімeнно. Я вжe написав вищe, якою є канонічна православна молитва за "владу нашу" - там ніякі імeна нe називаються. У храмі під час Божeствeнної Літургії тeж імeна називати нe обов"язково, хоча в російській цeркві часів імпeрії називали члeнів царствeнної сім"ї поімeнно. А щодо кращe, то так - я вірю, що Бог чує наші молитви, коли вони щирі, і тому чим більшe і щирішe ми молимося, тим кращe ідуть у нас справи, нe тільки в науці, а взалі всякі. Цe, звичайно, нe звільняє нас від обов"язку працювати, а нe тільки молитися. Мої брати і сeстри католики кажуть у таких випадках, "orare et laborare.":)
          • 2009.08.23 | Трясця

            Ви не відповіли на прості запитання

            А я все ж-таки хочу дізнатися, чому Ви підміняєте розмову про віруючих бандитів при владі на спогади про Вашу тьотю Катю. Я Вам вірю: такі поодинокі люди ще зустірчаються в Україні, проте їх вже зараз можна до Червоної книги занести. Я таких теж зустрічав, і православних, і католиків, і атеїстів. Але не про них йдеться. Не вони пиячать та челомкаються з патріархами, не вони хочуть знищити шкільну освіту.

            Залишу одне питання: "Чи спроба Тимошенко ввести закон божий до програми робить її православно-духовною людиною?"
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.08.23 | Георгій

              Добрe, відповім

              Трясця пише:
              > Залишу одне питання: "Чи спроба Тимошенко ввести закон божий до програми робить її православно-духовною людиною?"
              (ГП) Та звичайно ж ні.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.08.24 | Трясця

                Re: Добрe, відповім

                Хоч тут порозумілися.
  • 2009.08.25 | псевдоквази

    Вгадайте, хто сказав:

    "Именно такие шаги способны открыть для Украины новую перспективу, проложить дорогу для экономики знаний и использовать все национальные преимущества в науке, образовании и научных технологиях."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.26 | Трясця

      Re: Вгадайте, хто сказав:

      Напевно, Азаров. Вгадав?
    • 2009.08.26 | Skapirus

      (С) Ющенко. Гугль все знає (л)

      http://www.ukrinform.ua/rus/order/?id=840535
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.26 | Трясця

        Re: (С) Ющенко. Гугль все знає (л)

        А я хотів сам здогадатися. Не вийшло: ставлю собі жирну двійку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.29 | thinker

          Тут справа не в тому...

          -вгадав, чи - не вгадав! Річ у тім, що фактично, Юлька РЕАЛІЗУЄ (словесно) програму Ющенка, яку він свого часу "озвучував", але на свою користь. Тільки біда в тому, що ця "програма" така ж просякнута пороком, як і вся діяльнімть Президента з перших днів його перебування при владі... На жаль!
      • 2009.08.30 | псевдоквази

        Тільи виходить таке, що

        слова - окремо, а діла - окремо. Науково-орієнтована економіка з якісною освітою з одного боку та припадочна клерікалізація з іншого - це принципово несумісні речі.
  • 2009.08.30 | igorg

    Пані в білому якось не підозрює скільки

    є різних релігій і конфесій навіть в Україні. Чи може вона має на увазі якусь одну, єдіно вєрную?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.30 | псевдоквази

      Re: Пані в білому якось не підозрює скільки

      igorg пише:
      > є різних релігій і конфесій навіть в Україні. Чи може вона має на увазі якусь одну, єдіно вєрную?

      Та знову йдемо слідом за РФ по тим же граблям - там ото ввели, так і наші собі давай теж, бо свого розуму не мають...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.31 | igorg

        Бо та сама школа - комунія



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".