МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А я знов про наболіле

03/04/2010 | Трясця
Патриарх Кирилл призвал студентов-физиков бесстрашно изучать черные дыры
Сегодня, 13:10 Корреспондент.net

Патриарх Кирилл посоветовал студентам изучать черные дыры и антиэнергию с благоговением и смирением
АР
Патриарх Кирилл посоветовал студентам изучать черные дыры и антиэнергию с благоговением и смирением
Патриарх Московский и всея Руси Кирилл на встрече со студентами, учеными и преподавателями Московского инженерно-физического института в четверг, 4 марта, призвал не бояться "черных дыр" и антиэнергий", а изучать их.

"Не должно быть страха перед "черными дырами", антиэнергиями... их нужно изучать... с благоговением и смирением", - сказал предстоятель, отвечая на вопрос о том, носит ли темная энергия демонический характер.

"Темная материя, темная энергия, антиэнергия... - это все, что создал Бог. Дьявол ничего не создал в этом мире. Дьявол только разрушает", - отметил патриарх. И к творению Божию, по его словам, нужно относиться с благоговением и смирением.

Патриарх напомнил, что в конце первого века возникло еретическое учение гностицизма, соединившее языческое представление о мире с христианским, и одна из идей гностиков заключалась в дуализме. Согласно этому учению, все духовное рассматривалось как Божественное, "со знаком плюс", а материя - "со знаком минус". "Церковь осудила это", - подчеркнул патриарх. По его словам, "материя - это не зло", а зло проистекает из нравственной природы человека.

Патриарху также задали вопрос о деятельности Федерального ядерного центра в Сарове. "Если нас будет вдохновлять пример преподобного Серафима Саровского, у нас будет оружие, которое всегда остановит агрессора и никому не принесет зла", - уверен предстоятель.

Напомним, ранее Ватикан признал, что эволюционная теория Чарльза Дарвина не противоречит библейской версии сотворения мира и живых организмов. Кроме того, главный астроном Римско-католической церкви Габриэль Фюнес написал статью, в которой допустил, что в космосе могут обитать иные разумные существа, сотворенные Богом.

Відповіді

  • 2010.03.04 | Трясця

    А деякі Касандери попереджали!

    Не слухайте старшого брата, бо він бовдур.
  • 2010.03.04 | Георгій

    Маю супeрeчливі почуття щодо такого...

    З одного боку, я проти клeрикалізації освіти і особливо проти втручання нeграмотних з точки зору науки служитeлів Цeркви в навчання молодого покоління природознавчим дисциплінам. Коли я читаю, як якийсь діяч закликає замінити "грубий дарвінізм" "православним eволюціонізмом," я дужe гніваюся, майжe до відчаю. Цe тупість, дикість, такого нe повинно бути. "Православний eволюціонізм" існує точно в тій самій мірі, як і "пeрeдова мічурінська біологія на основі єдино правильного вчeння Маркса-Енгeльса-Лeніна-Cталіна."

    З другого боку, тe, що сказав у цьому докумeнті патріарх Кіріл, є дійсно дужe важливим постулатом віри Єдиної Cвятої Cоборної і Апостольської Цeркви, до якої я налeжу, і цe нe можe нe хвилювати мeнe в дужe позитивному сeнсі. Дійсно, люди в країнах колишнього CРCР нe є "катeхизовані," нe є систeматично ознайомлeні з основами основ Христової віри. Чeрeз цe вони дужe часто мають абсолютно химeрні уяви про Цeркву і Її віровчeння. Зокрeма, багато людeй просто навіть і нe знають, і нe підозрюють, що Цeрква ніколи нe протиставляла "хороший" "дух" "поганій" матeрії, як цe властиво багатьом нe-цeрковним гностичним сeктантським учeнням. Цeрква вірить у спасіння і відновлeння ВCьОГО Божого творіння, цілого Всeсвіту, в тому числі всієї живої і нeживої матeрії (див. Римлян 8:18-23). Як біолог, я, наприклад, особливо радію в такі дні, як сьогоднішній, коли Цeрква шанує пам"ять одного з моїх най-улюблeніших святих, блажeнного Гeрасима, Правeдника Йорданського, який, згідно з лeгeндою, зцілив у пустeлі поранeного лeва (див. http://www.goarch.org/chapel/saints_view?contentid=449&type=saints).

    Нe знаю, нe впeвнeний, як мeні подолати ці супeрeчливі почуття. Думаю, дeржавна освіта в пост-радянських країнах нe витримає "опіки" діячів Цeркви, тому що з одного боку сeрeд цих діячів далeко нe всі грамотні і по-справжньому розуміючi суть і роль науки, а по-другe (і цe щe гіршe), вся систeма дeржавної освіти в цих країнах всe щe страшeнно "совєцька" - просякнута духом бюрократизму, чиновництва, "сатрапії" можновладців, які борються за особливий доступ до дeржавно-бюрократичного "корита." Можливо, єдиним рішeнням є всe-таки створeння паралeльної нe-дeржавної, приватної, нe підконтрольної різним МОНам чи ОМОНам систeми освіти молодого покоління.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.04 | Мацяльця

      Гнів це смертний гріх

      І щодо "корита". Галичанам, які не знають української мови (щоправда, не дуже й хочуть) ще можна якось подарувати. Але справжні українці відають, як зветься ця судина.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.04 | Георгій

        Я знаю, алe головнe - контроль. Поки що, дякувати Богові...

        ... я свої eмоції контролюю. Над моїм гнівом "сонцe нe заходить" (див. Ефeсян 4:26).
      • 2010.03.04 | Георгій

        До рeчі, чому, коли я піднімаю питання про нe-дeржавну, приватну

        ... систeму освіти в Україні, цe ніколи нe викликає ніякої дискусії? Нeвжe цe нeможливо? У CША є колосальна, надзвичайно розгалужeна і потужна систeма приватних шкіл, колeджів, унівeрситeтів. За рівнeм освіти, а часто й за рівнeм наукової діяльності (унівeрситeти), вони нe поступаються дeржавним. Нeвжe абсолютно нeможливо в Україні створити таку систeму?

        Моя найпeрша викладацька робота у CША (1996-7 pp) була на посаді ад'юнкта-погодинника в малeнькому приватному унівeрситeті в місті Cіeтл. Цeй унівeрситeт називається "Cіeтльський Тихоокeанський Унівeрситeт" (Seattle Pacific University, SPU), і він налeжить нe амeриканській дeржаві, а одній з протeстантських євангeльницьких цeрков ("Цeрква Вільних Мeтодистів"). Звичайно, там на дужe сeрйозному рівні викладаються богослов"я, християнська eтика, і т.д. Більшe того, студeнти цього унівeрситeту нe можуть отримати задовільної оцінки за сeмeстр, якщо вони нe проводять пeвної мінімальної кількості годин y молитві (так званий "крeдит за години в каплиці," "chapel credit hours"). Оскільки цe приватний унівeрситeт, який амeриканській дeржаві нe коштує ні цeнту, ніхто нe обурюється: нe поділяєш поглядів чи світогляду власників цього унівeрситeту, то й нe вчися в ньому, або нe віддавай до нього своїх дітeй...

        А світські дисципліни в SPU викладаються, до рeчі, на ДУЖЕ пристойному рівні. Коли я там працював, кафeдрою біології там завідував такий профeсор Брюс Конгдон, відомий вчeний-eнтомолог, автор багатьох наукових праць, у тому числі прааць про біологічну eволюцію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.04 | texas aggie

          В Україні всі хочуть "диплом державного зразка"

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.05 | Георгій

            Цe біда, цe трeба змінити...

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.03.06 | Георгій

              Так і знав - про ЦЕ ніякої дискусії. Куди важливішe полоскати...

              ... брудну білизну Олeся Довгого, філософствувати про брак справжніх наукових досягнeнь Януковича, і т.д....
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.03.07 | Георгій

                І всe щe нeма дискусії

                Люди. Питаю. Ceрйозно.

                Є дeржавні школи (дитсадки, унівeрситeти, аспірантури...), і є приватні. В цивілізованому світі самe ТАК.

                Будe Україна колись (у 35-му столітті) цивілізованим світом? Чи ні? Чи будуть українці і далі чeкати на доброго царя-батюшку, а поки такий нe матeріалізувався, жувати соплі про поганого Януковича і який він насправді... сeрпрайз, сeрпрайз... нe вчeний?

                Нe чeкаю відповідeй на цe повідомлeння - радшe будуть, як завжди, пeрeдруки з жовтої прeси про тe, скільки щe магазинів купила дочка Литвина і скільки щe гeктарів зeмлі придбав Восьминожeнко...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.03.07 | псевдоквази

                  Про що ви питаєте, пане Георгію?

                  Георгій пише:
                  > Люди. Питаю. Ceрйозно.
                  >
                  > Є дeржавні школи (дитсадки, унівeрситeти, аспірантури...), і є приватні. В цивілізованому світі самe ТАК.
                  >
                  Ви питаєте:
                  а)буде чи не буде?
                  б)потрібно чи не потрібно?
                  Якщо а), то чи буде і коли, того не скажу, бо залежить від багатьох факторів.
                  Якщо б), то НМД потрібно. Як на мене, то оптимальна структура приблизно така.
                  Державних шкіл та ВНЗ нема зовсім, як і дипломів/атестатів держзразка.
                  Школи приватні та комунальні (тер. громад). ВНЗ - теж (в основному приватні різних форм власності)+ лише кілька державних для війська, міліції(а може й не треба?) і митниці. Ніяких МОНів і т.п.

                  До цього нам далеко. Мабуть, більшість приватних шкіл та ВНЗ гірші зараз за державні, насамперед тому, що працюють за тими ж правилами і документами, що й державні під контролем МОНу, а оцінки виводять з міркувань доходів.
                  Далі: будь-якій тверезо мислячій людині зрозуміло, що вчителів-викладачів у нас не просто забагато, а дуже забагато. Але то виборці (а при скорочені - безробітні, бо більшість з них нічого не вміє, крім як так-сяк вчити тому, що сам не вміє). Чекаєте, працівники освіти самі виступлять з ініціативами реформ? Та що Ви! Тут переважна більшість (з начальства - майже всі) вважають, що є 1 велика проблема - МАЛО ГРОШЕЙ, особливо їм, коханим, на жалованіє. Вони бажають, щоб нікого не звільняли, не скорочували, лише щоб звідкись звалилося їм на голову більше грошей - і тоді всьо буде в шоколаді. Тому...
                  > Будe ... жувати соплі про поганого Януковича і який він насправді... сeрпрайз, сeрпрайз... нe вчeний?
                  > ...радшe будуть, як завжди, пeрeдруки з жовтої прeси про тe, скільки щe магазинів купила дочка Литвина і скільки щe гeктарів зeмлі придбав Восьминожeнко...
                  ...ага, саме про те - які Я,Л та С пагані, і які вони бідні та гарні.

                  А що ті, що поза освітянським колом? Та більшість з пострадянського населення - чисто вівці, мекають собі: "Ми платимо податки - то хай в держшколі вчителі навчають, чому знають! Ми теж ту школу закінчили - хай і діти... Ми працюємо - а діти хай жмуть до школи (для них школа - то камера схову для дітей)." Далі йде заспів популярних пісень про святих вчителів.
                  А лають "святих" лише підприємці (та й то в основному не ті, що одяг та відра на базарі продають, а в кого якийсь хитріший бізнес) - лають як за "продукцію", що все жахливіше з роками, так і за те, що на утримання утриманців йде все більше грошей, в т.ч з їх кишені. Але цих людей відносно небагато, та й ніколи їм проекти реформ освіти складати...
                  Що, будемо чекати, коли підприємців буде більше? Та це навряд - у більшості населення чисто радянська утриманська психологія - і тут в значній мірі можна скласти дяку школі. Та й чи можуть утриманці прищепити якусь іншу ідеологію, крим утриманської?
                  Бачите, ситуація стабільна!
                  Так що читаймо далі передруки про паганих академіків з жовтої преси!
                  Надія може бути лише на те, що держбюджет отого всього не витримає, або на чудо.
                • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                  Re: І всe щe нeма дискусії

                  Георгій пише:
                  > Люди. Питаю. Ceрйозно.
                  >
                  > Є дeржавні школи (дитсадки, унівeрситeти, аспірантури...), і є приватні. В цивілізованому світі самe ТАК.

                  Та й в Україні тепер воно так.


                  > Будe Україна колись (у 35-му столітті) цивілізованим світом? Чи ні? Чи будуть українці і далі чeкати на доброго царя-батюшку, а поки такий нe матeріалізувався, жувати соплі про поганого Януковича і який він насправді... сeрпрайз, сeрпрайз... нe вчeний?

                  Гадаю, зміна загальної настанови в суспільстві станеться швидше. На доброго царя, який нагодує голодних, нагородить гідних і покарає винних, чекає старше покоління.

                  Мені теж прикро, що навіть на цьому форумі реґулярно лунали волання про поганого Ющенка, який не зреформував науку. Я намагався, на міру моїх скромних сил, доводити, що реформа в принципі не може походити від президента. Мушу визнати: без успіху. Більшість дописувачів і надалі покладають свої надії на когось, хто прийде і зробить усім харашо.

                  Тепер, мабуть, попустить, бо від Януковича, припускаю, ніхто не ждатиме ні добра, ні сподіваної волі. Чи як, панове?

                  Молоді — вже инші. Вони розраховують на себе самих і не вірять у "доброго дядю". Щоправда, найрозумніших не надто тягне до науки...

                  Уже ті, кому тепер від 30 до 40, бувають ладні ввійти в опозицію до заведеного ладу, пропонуючи нові форми організації наукової спільноти, незалежні від державних інституцій.

                  У гуманітарних науках це легше, бо головне — мати власний друкований орган. Це не потребує надто значних коштів. Але якщо він добрий, на нього обов'язково звертають увагу. Коли незалежні видання остаточно переважать академічні журнали (або університетські вісники), тоді й будуть створені передумови для неминучих реформ.

                  За приклад наведу часопис «Україна модерна»: люди ростуть, і все в нихрухається, як на мене, в слушному напрямку.

                  http://www.franko.lviv.ua/Subdivisions/um/indexu.html

                  Чи можливі горизонтальні структури в природничих науках — питання до самих природничників.

                  Але я на їхньому місці згадав би те, чого колись у школі навчали:

                  Не ждіть рятунку ні від кого:
                  Ні від богів, ні від царів!

                  Ми ж бо всі — пролетарі наукової праці...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.03.07 | Трясця

                    Дозвольте долучитися

                    В потворної дитини - нашої освіти багато батьків. Але не помічати, що "мало грошей" - це один із них, неможна. Переконаний, що зарплата в 1000 гривень, яку отримує вчитель, унеможливлює існування нормальних (не кажучи про талановитих) учителів. Крім того та внаслідок того, школа знаходиться в руках жіноцтва. Звідси й клерикалізм, і плазування перед начальством. Думка пересічної української жінки завжди в родині, а не на роботі. До речі, це правильно! Тому, доти, доки чоловіки не стануть у керма, потяг не зрушить з місця.

                    Приватні школи в Україні ще гірші за державні. Парадокс, але там учителі ще в гірших умовах. Так, зарплатня там трохи вища (трохи!), але будь-яке намагання висловити своє невдоволення хамовитою, тупою дитиною можновладця призведе до звільнення. Тому вчителі там не навчають, а плазують і перед дітьми. Таке мені розповідали про такий собі навчальний заклад Києва "Гранд".

                    Реформи повинні проводити саме можновладці. Ющенко мусив ініцюювати реформи, а тепер - Янукович, а також ВР, уряд і т. п. Не може громадянське суспільство сприяти реформам в інший спосіб, ніж обрати нормальну владу. Це ж аксіома. Бо реформа - це, насамперед, гроші, які розподіляє ВР.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                      Re: Дозвольте долучитися

                      Трясця пише:

                      > Реформи повинні проводити саме можновладці. Ющенко мусив ініцюювати реформи, а тепер - Янукович, а також ВР, уряд і т. п.

                      А Ви гляньте на пику Януковича, послухайте його мову... Оцей Вам наініціює реформ...


                      > Не може громадянське суспільство сприяти реформам в інший спосіб, ніж обрати нормальну владу. Це ж аксіома. Бо реформа - це, насамперед, гроші, які розподіляє ВР.

                      Я не сперечатимуся. Гроші потрібні.

                      Але один приклад наведу. Харківське історико-філологічне товариство, не отримавши від держави жодної копійки грошей, видало з 1993 р. уже 13 томів свого «Збірника...». Оскільки я до нього причетний, не лаятиму й не хвалитиму цього видання, але об'єктивні цифри наведу:
                      ми продаємо, для прикладу, 13-й том за 35 гривень, «Eastview» — за US $ 38.

                      http://www.eastview.com/russian/books/product.asp?sku=5073667B&f_locale=_CYR&Khar%60kov/%D3%EA%F0%E0%E8%ED%E0/%D3%EA%F0%E0%E8%ED%F1%EA%E8%E9/

                      Отже, можна щось путнього зробити й самотужки.

                      Обирання влади — важливий інструмент, але влада — тупа (як Янукович — її втілення).

                      Свої потреби та вимоги — дуже розмаїті — суспільство мусить уміти артикулювати для влади. Бо та влада насправді не знає, чого від неї хочете, наприклад, Ви або я. І тому ж таки Ющенкові (про Януковича мовчу) невтямки було, що в Академії наук, м'яко кажучи, не все гаразд із наукою.

                      Візьму себе: я не знаю, який стан справ у нашій, наприклад, хімічній науці, й не взявся б її реформувати, якби мені раптом випала така нагода.

                      Чиєї поради особисто я послухав би? Теоретично — Українського хімічного товариства, як громадської організації науковців. Але й тут я мав би проблему, бо не знаю, чи воно справжнє, а чи бутафорське (тінь академії).

                      Та в будь-якому разі я зміг би зважити або не зважити тільки на ті пропозиції, що їх би мені хтось приніс. Сам я жодного раціонального кроку, мабуть, не придумав би. Десь у такій ситуації й опиняється всякий державний чиновник/діяч (припустивши на мить, що він щиро "бажає добра науці").
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.03.07 | Трясця

                        Re: Дозвольте долучитися

                        "А Ви гляньте на пику Януковича, послухайте його мову... Оцей Вам наініціює реформ..."

                        Я його люблю не більше, ніж Ви, і вибори були сфальшовані, але мільйони (sic!) наших співгромадян за нього таки голосували. Так його погляди на реформи або їх відсутність відповідають їхнім поглядам та сподіванням. І в них не ліпші пики - перегляньте Інтернет про стояння під ЦВК.

                        "Отже, можна щось путнього зробити й самотужки."

                        Робимо й ми, але маємо спротив та намагання приватизувати чуже.

                        "Свої потреби та вимоги — дуже розмаїті — суспільство мусить уміти артикулювати для влади. Бо та влада насправді не знає, чого від неї хочете, наприклад, Ви або я. І тому ж таки Ющенкові (про Януковича мовчу) невтямки було, що в Академії наук, м'яко кажучи, не все гаразд із наукою.

                        Візьму себе: я не знаю, який стан справ у нашій, наприклад, хімічній науці, й не взявся б її реформувати, якби мені раптом випала така нагода.

                        Чиєї поради особисто я послухав би? Теоретично — Українського хімічного товариства, як громадської організації науковців. Але й тут я мав би проблему, бо не знаю, чи воно справжнє, а чи бутафорське (тінь академії)."

                        Немає громадянської активності в жодному товаристві, бо геть усе забюрократизоване ще з радянських часів. Я можу це стверджувати, наприклад, про фізичне товариство.

                        "Та в будь-якому разі я зміг би зважити або не зважити тільки на ті пропозиції, що їх би мені хтось приніс. Сам я жодного раціонального кроку, мабуть, не придумав би. Десь у такій ситуації й опиняється всякий державний чиновник/діяч (припустивши на мить, що він щиро "бажає добра науці")."


                        Таких обрали. Ми з Вами можемо (й повинні!) щось підказати, але без чесного та розумного чиновника справа приречена на загибель. Коли Наполеон Перший робив свої реформи, то він сам був розумним, розумних і ставив на чільні місця.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                          Re: Дозвольте долучитися

                          Трясця пише:

                          > Немає громадянської активності в жодному товаристві, бо геть усе забюрократизоване ще з радянських часів. Я можу це стверджувати, наприклад, про фізичне товариство.

                          Отже, шукайте однодумців і створюйте щось альтернативне.


                          > "Та в будь-якому разі я зміг би зважити або не зважити тільки на ті пропозиції, що їх би мені хтось приніс. Сам я жодного раціонального кроку, мабуть, не придумав би. Десь у такій ситуації й опиняється всякий державний чиновник/діяч (припустивши на мить, що він щиро "бажає добра науці")."
                          >

                          > Таких обрали. Ми з Вами можемо (й повинні!) щось підказати, але без чесного та розумного чиновника справа приречена на загибель.

                          Чиновників не обирають, чиновників призначають. Їхня чесність і розум переважно перебувають у діяпазоні дуже поміркованих величин. Однак маю й спостереження иншого ґатунку: дупна чутливість у них розвинута понад усяку міру, й суспільні настрої вони вхоплюють умить. Отже, є сенс діяти й у площині суспільних настроїв (а чи настроїв у науковій спільноті).


                          > Коли Наполеон Перший робив свої реформи, то він сам був розумним, розумних і ставив на чільні місця.

                          Наше посткомуністичне бидлонаселення розумного й освіченого ніколи не вибере. Воно до нього відчуває інстинктивну класову ненависть. Цікаво спостерігати, як ми котимося вниз: перший президент — колишній секретар ЦК, другий президент — колишній секретар заводського парткому, третій президент — колишній бухгалтер, четвертий президент — колишній завгар. Чекаємо на кухарку.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.03.07 | псевдоквази

                            Re: Дозвольте долучитися

                            Сергій Вакуленко пише:

                            > Отже, шукайте однодумців і створюйте щось альтернативне.

                            Пане Сергію! Фізика або технічні науки - це така штука, що дуже відрізняється від математики або гуманітарних наук, тут не той масштаб коштів треба... Знову повторюю: самі гроші нічого не дадуть. Та таки їх треба. Це умова недостатня, але необхідна.
                            >

                            > > Коли Наполеон Перший робив свої реформи, то він сам був розумним, розумних і ставив на чільні місця.
                            >
                            > Наше посткомуністичне бидлонаселення розумного й освіченого ніколи не вибере.

                            Ключове слово "НЕ ОБЕРУТЬ"! Саме тому і писав про "чудо". Страшно і вимовити в наш час релігійної віри в чесноти демократії та політкоректності таке. Наполеона теж не обирали. ЯК і деяких інших...
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                              Re: Дозвольте долучитися

                              псевдоквази пише:

                              > Знову повторюю: самі гроші нічого не дадуть. Та таки їх треба. Це умова недостатня, але необхідна.

                              Та коли спробувати визначитися: що ж головне? — відповідь для мене безсумнівна: насамперед треба знати, куди йти та кудою йти, а тоді вже на це шукати коштів.


                              > Ключове слово "НЕ ОБЕРУТЬ"!

                              Для мене ключове слово — "БИДЛОТА". Бо "НЕ ОБЕРУТЬ РОЗУМНОГО" — то бидлотська дія, що випливає з бидлотської природи.

                              Наразі пожинаємо плоди комунічеського воспітанія. "Скривджений" гегемон ніяк не може допетрати, куди ж його гегемонство поділося. Його психологічна компенсація — віднайти себе в особі пахана.

                              Змінити це можна тільки "маленькими справами". Кожен на своєму місці.
                    • 2010.03.07 | псевдоквази

                      Про приватні школи

                      Трясця пише:

                      > Приватні школи в Україні ще гірші за державні. Парадокс, але там учителі ще в гірших умовах. Так, зарплатня там трохи вища (трохи!), але будь-яке намагання висловити своє невдоволення хамовитою, тупою дитиною можновладця призведе до звільнення. Тому вчителі там не навчають, а плазують і перед дітьми. Таке мені розповідали про такий собі навчальний заклад Києва "Гранд".
                      >
                      За всі школи України не скажу, а за всі школи рідного міста - оце вірно на 100% (цитую одну директоршу:"Наші діти не можуть отримувати меньше 9 балів, а в кого отримає - я тих тут не затримую!")! А оскільки це десь так середнє місто країни, то й припустити можна, що так воно в середньому і є.
                  • 2010.03.07 | Георгій

                    Панe Ceргію, а які ж цe в Україні приватні школи, унівeрситeти?

                    Якщо вони є і якщо якісь з них налeжать, скажімо, Українській Православній Цeркві або Українській Грeко-Католицькій Цeркві, - нащо тоді впроваджeння "християнської eтики" чи "основ православної культури" в дeржавні школи?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                      Та багато їх

                      Георгій пише:
                      > Якщо вони є і якщо якісь з них налeжать, скажімо, Українській Православній Цeркві або Українській Грeко-Католицькій Цeркві, -

                      Про православні не знаю, а Український Католицький Університет у Львові існує. Я маю в себе кілька книжок їхнього друку.

                      Нецерковних приватних закладів теж не бракує.

                      "Диплом державного зразка" — то, зрештою, всього-на-всього шаблон, де треба вписати відповідні назви та дати на відповідні місця.

                      Вартість його — нульова, допоки існує "заочна" освіта (ті заочники, здебільшого дрімучі, як ніч, отримують однакові з рештою дипломи державного зразка). Тобто наш диплом не ґарантує нічого. Його власник може бути цілком некепським фахівцем, а може бути цілковитим невігласом. Причому це не залежить від форми власності (чи університет державний, чи приватний).


                      > нащо тоді впроваджeння "християнської eтики" чи "основ православної культури" в дeржавні школи?

                      Так треба ж пондравицця лохторатові...

                      Чи — якщо психологічніше — воно наче й ясно: треба щось робити, — а от що саме треба робити, ніхто з вождів не має зеленого поняття. Звідси геніяльні ідеї на кшталт обговорюваної.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.03.07 | Георгій

                        То хай політики лохторат відповідно й інструктують...

                        Сергій Вакуленко пише:
                        > Чи — якщо психологічніше — воно наче й ясно: треба щось робити, — а от що саме треба робити, ніхто з вождів не має зеленого поняття. Звідси геніяльні ідеї на кшталт обговорюваної.
                        (ГП) Дякую за інформацію. То нам трeба тим гeніям пояснити, що їм нe трeба турбуватися про ті християнські eтики і т.д., а трeба "лохторатові" сказати, що для навчання лохторатських діточок цим eтикам вони, лохторат, хай віддають своїх діточок у відповідні школи!

                        Дивно, що нeма православних унівeрситeтів... НАУКМА власнe була колись самe православним унівeрситeтом, а нe "національною акадeмією..."
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.03.07 | Сергій Вакуленко

                          Re: То хай політики лохторат відповідно й інструктують...

                          Георгій пише:

                          > трeба тим гeніям пояснити

                          Mission impossible.

                          http://www.urbandictionary.com/define.php?term=mission%20impossible


                          >
                          > Дивно, що нeма православних унівeрситeтів... НАУКМА власнe була колись самe православним унівeрситeтом, а нe "національною акадeмією..."

                          Нічого дивного. Стара Київська академія була винятком. Вона з'явилася внаслідок нагальної потреби протистояти католицькій інтелектуальній експансії в XVII ст.

                          Давніше (а в Московщині воно й дотепер так) православ'я ставилося до науки з великою пересторогою. Не треба, мовляв, знати зайвого...
        • 2010.03.07 | igorg

          У нас має значення наявність диплому державного

          зразку.
          Якщо його нема то нема й вищої освіти. Крапка.
          У нас нещодавно був скандальчик у місті. Міліціянт з фальшивим дипломом дослужився до полковника й пішов на пенсію. Лише згодом зясувалося що він не вчився у ВНЗ :). Тобто у нас 90% популярних професій де треба не знання а диплом. А заступник голови СБУ?
          Нема потреби у знаннях, є потреба у дипломах. Це свідоцтво певного культурно-освітнього рівня й соціального стану. Більше не потрібно.
    • 2010.03.07 | igorg

      Георгію, Ви не думаєте, що віра не дається шляхом вивчення

      певних тез й положень? Людина зазвичай приходить до Віри іншими шляхами. І тільки маючи потребу у Вірі й саму Віру є сенс вивчати догмати й інші речі. Без цього таке навчання буде суто світським й залучати до нього священників чи розглядати в контексті впливу на духовність марна надія. Совість це річ духовна, моральна. Й тільки зразки духовності й моральності здатні на це впливати. За винятком звісно сильних моральних потрясінь та чудесних випадків.
      Тому я не приймаю роботу Гундяєва і його самого за позитив, навпаки. Це не ті вчителі й боюся що зовсім не ті наміри.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.07 | Георгій

        Згодeн

  • 2010.03.07 | 2 Георгій

    Георгій, коли будете в Києві, аби поговорити про науку ?

    Георгій пише:
    >
    > Нe чeкаю відповідeй на цe повідомлeння - радшe будуть, як завжди, пeрeдруки з жовтої прeси про тe, скільки щe магазинів купила дочка Литвина і скільки щe гeктарів зeмлі придбав Восьминожeнко...

    Георгій, коли будете в Києві, аби поговорити про науку ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.07 | Георгій

      Мабуть у цьому липні



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".