МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Країна залишиться без власних інновацій

03/07/2010 | академік Валерій ГЕЄЦЬ
№ 9 (789) 6 — 12 березня 2010

Фото: Василь Артюшенко
Антикризові стратегії для України: державні фінанси, заощадження, інвестиції

В.Геєць. — Вікторе Михайловичу, а можна вам поставити провокаційне запитання? Чому в 2005-му і 2006 році ви не зупинили шаленого зростання доходів населення, в тому числі і в державному секторі, коли ми з паном Шумилом десятки разів повторювали: давайте зупинимо? Це — перше. І друге. Ми прекрасно розуміємо, що є світова закономірність: 50% фінансування освіти державне, 50% — приватне. Бо якщо ми доведемо до 100% приватного фінансування, матимемо масову освіту, яка дає масові знання, які ні до чого не прикладеш, і країна залишиться без власних інновацій.

http://www.dt.ua/2000/2020/68726/

Відповіді

  • 2010.03.07 | igorg

    Шалені доходи? Це він про що? Йому так багато заплатили

    за наукову роботу Януковича? Так це не загальний індикатор доходів українців.
  • 2010.03.08 | Shooter

    Re: Країна залишиться без власних інновацій

    академік Валерій ГЕЄЦЬ пише:
    > № 9 (789) 6 — 12 березня 2010
    >
    >Ми прекрасно розуміємо, що є світова закономірність: 50% фінансування освіти державне, 50% — приватне.

    Фігня це. В різних країнах підхід до цього питання абсолютно відмінний. Між англо-саксонською, чи, швидше, американською моделлю (університети - платні, "більше чи менше") та рештою "розвинутого світу", де навчання або безплатне, або майже безплатне.

    А от щоб було 50%/50% - цікаво би було дізнатися де саме. Єдиний кандидат, який мені спадає на думку - ЮК...
  • 2010.03.08 | псевдоквази

    Для повноти - відповідь Пинзеника

    В.Пинзеник. — Почну із другого запитання. Хочу поінформувати, що 100% податків суспільства йдуть sз кишені громадян. Місце сплати податку не означає джерела. Тому ПДВ, сплачене «Нафтогазом», фактично сплачене громадянами. Питання тільки в тому, де і яку частину з моєї кишені забере і витратить чиновник, а яку — я витрачу сам. Це принцип побудови інституту держави.

    Щодо першого запитання. Я не вважав, що це правильне рішення — стосовно соціальної політики. Єдине, що у міністра завжди є варіант прийняття рішення. Колись він має його прийняти. Я це зробив минулого року — така доля міністра. Щодо посадової позиції міністра, то він має єдине місце для її відстоювання — засідання уряду.

    Країна не має права зараз піднімати заробітну плату. Причина девальвації національної валюти у 2008 році лежить у соціальній політиці. Якщо економіка росте на 5 чи 7%, а зарплату піднімають на 35%, то решта йде в інфляцію та імпорт.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.08 | igorg

      Доходи населення - наповнення бюджету +

      зростання попиту на внутрішньому ринку. Проблема не така примітивна як здається. Є товари різних видів попиту. Від фізіологічно необхідних (що складають прожитковий мінімум) до предметів розкошів. Й щось мені підказує, що ми плавно опустилися до мінімуму.
      Проблема в тому що платити треба за результати праці, а допомагати треба тим хто потребує допомоги. А це вже дещо інша проблема.
      Через систему розподілу коштів держава здатна оживити економіку. Свого часу це успішно зробила Німеччина.
      Звісно, заставити працювати за пайку й лавку це світла економічна мрія багатьох правителів. Це забезпечує небачені темпи економічного зростання. Це СССР з ГУЛАГами і Китай сьогодні. До речі це й Донеччина в Україні також. Тільки от біда, чомусь нема черги стати громадянами Китаю, як нема бажаючих переїхати в донецьку область, в шахтарські містечка :). А СССР взагалі загородили, аби усі трудяги не повтікали.
  • 2010.03.08 | thinker

    Re: Країна залишиться без власних інновацій

    дуже влучне і розумне зауваження!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".