МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікаво, а що тепер буде з оцим? (+л)

03/22/2010 | Сергій Вакуленко
Тепер нормативні дисципліни, затверджені Міністерством освіти і науки України, становитимуть 50%, повідомляє прес-служба міністерства. Ще 25% як обов’язкові встановлює вищий навчальний заклад. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує конкретний вуз. Міністр освіти Іван Вакарчук підписав відповідний наказ про структуру освітньо-професійних програм та навчальних планів підготовки бакалаврів. «Це справді повага до автономії вищого навчального закладу і до права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця», – пояснив І. Вакарчук. «Таким чином, ми продовжуємо реформи в напрямі «вільної траєкторії», тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів», – додав він.

Положення наказу вводяться в дію з 2010/2011 навчального року. Наказом також запроваджується державний іспит з української мови за професійним спрямуванням та державний іспит з однієї або декількох базових дисциплін, або випускна кваліфікаційна робота бакалавра, в тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання для окремих галузей освіти.

У липні минулого року І. Вакарчук підписав наказ, у якому наголошувалося, що українська мова, історія України, історія української культури, іноземна мова та філософія – обов’язкові, решта дисциплін з гуманітарного циклу – на вибір. У міністерстві нагадують, що для фізико-математичних, природничих та технічних напрямів передбачено 10% гуманітарної підготовки від загального обсягу навчального часу, а для гуманітарних і соціально-економічних напрямів – відповідно 15% навчального часу.

http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=4312

Відповіді

  • 2010.03.22 | igorg

    Певно те що й було

    Реально це впровадити було неможливо навіть за Вакарчука. Тобто вибір студентом. Вибір студентом за наявної системи означав вибір групою студентів, що зводиться до вибору деканом :).
    Щодо автономії ВНЗ то методики до наказу не розроблено, а без методик ніхто не ризикне таке робити бо відразу виникне маса проблем й запитань.

    Прогнозую зростання соціально-гуманітарного блоку, оскільки захистів з технічних напрамів мало з фізмат ще менше, з природничих взагалі караул, а от із економіки, менеджменту, соціології, політології, педагогіки усе більше та більше. Зробити конкретну роботу з конкретних дисциплін важко, довго, дорого. Тому уся шушваль купує соцгум. Звісно не для того аби розвивати науку. От і потрібні будуть часи. Так що готуємося що посунуть під найблаговиднішими приводами. Ну а щодо укр.мови то ясна річ що вона їм заважатиме як ніщо інше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".