МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нормативне забезпечення дистанційного навчання

10/04/2010 | Ігор
Лист МОН №1/9-669 від 28.09.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-669 від 28 вересня 2010 року
Керівникам вищих навчальних закладів
Щодо наради-семінару з нормативного забезпечення дистанційної форми навчання
Міністерством освіти і науки, на базі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" 21 жовтня 2010 року планується проведення наради-семінару з питань нормативного забезпечення дистанційної форми навчання, на якому буде розглянуто проект Положення про дистанційну форму навчання у закладах післядипломної освіти (додається).
На нараду-семінар запрошуються представники вищих навчальних закладів, які відповідають за питання впровадження дистанційної освіти.
Місце проведення: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" м. Київ, просп. Перемоги, 36, корпус 1, кімната 258.
Пропозиції до проекту зазначеного положення та щодо участі у нараді-семінарі надсилати на e-мail: radix@uiite.org, телефон для довідок (044) 406-81-08.
Додаток на 23 арк.
Заступник Міністра Є.М. Суліма

Відповіді

  • 2010.10.04 | igorg

    І ніяк без того аби певні ВНЗ бабло не рубали

    Ось дивіться. По-барабану чи має ВНЗ розроблені дистантні курси, аби тільки персонал пройшов 72 години навчання кожні три роки. І чому його кожні 3 роки будуть вчить? То це програма сприяння дистантному навчанню чи навпаки?
    Як на мене то міністерство мало б зайнятися не сертифікацією викладачів а сертифікацією дистантних курсів (а ще краще конкурсний відбір) й на базі саме цих створених курсів створити систему дистантної освіти в Україні. Й тоді кошти й стимули отримали б реальні розробники курсів, а не ті хто виписує сертифікати. Й це могло б вирішити проблему кваліфікованих кадрів в Україні й підвищення кваліфікації (стажування) викладачів ВНЗ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.04 | Ігор

      Re: І ніяк без того аби певні ВНЗ бабло не рубали

      По-перше, є вимоги до багато чого крім викладачів:
      1.5.5. Дистанційне навчання можуть здійснювати ті вищі навчальні заклади післядипломної освіти, структурні підрозділи вищих навчальних закладів та відповідні підрозділи наукових і навчально-наукових установ, які надають післядипломну освіту відповідно до чинного законодавства та мають необхідне нормативно-правове, організаційне, науково-методичне, кадрове, системотехнічне та фінансове забезпечення дистанційного навчання
      2.2.1. Науково-методичне забезпечення післядипломної освіти, яка надається за дистанційною (дистанційно-очною) формою навчання, включає:
      ...дидактичне та методичне наповнення веб-ресурсів (дистанційних курсів) навчальної програми.
      По-друге, кожні три роки це ще замало. Цим треба постійно займатися, через систему освітніх вебінарів.

      Я це положення не розробляв, але ви явно перебільшуєте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.08 | igorg

        А ви просто порахуйте у що ці вимоги виливаються

        реально й порівняйте із затратами на власне прямі витрати з розробки курсу і його реалізацію. Положення існує давно, а от руху ніякого. То це скоріше шлагбам ніж вказівник. Я стверджую що це положення є фактично забороною, а не дозволом, а тим більше стимулом. І зовсім не перебільшую. Я звичайні курси не в змозі відкрити, не те що дистанційні через такі шлагбами. Бо курс потрібно розпочинати з нуля, з інвестицій, маючи певну свободу дій, аби адаптуватися до попиту. Натомість вимагається ліцензування (втім не зрозуміло чи вимагається чи ні бо я відповіді від МОН з цього питання так і не отримав) процедура якої така ж як і для ліцензування цілих спеціальностей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".