Майдан-Моніторинг – захистимо наші конституційні права!

З 2012 року ми офіційно розпочинаємо новий проект «Майдан-Моніторинг», який є природнім розвитком того, що ми робили попередні 11 років. Ми збиратимемо і досліджуватимемо факти про порушення владою кількох ключових статей Конституції України, що стосуються прав і свобод громадян, і реагуватимемо на ці факти таким чином, щоби владі було «неможливо відмовитися» пояснювати свої дії, а в ідеалі – і виправляти порушення.

Ми просимо вас, шановні читачі, повідомляти нам про випадки порушення статей Конституції, що перелічені нижче, свідками яких ви стали самі, або пересилати нам повідомлення зі ЗМІ на цю тему, які потраплять вам на очі:

 • Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. (ст.19)
 •  Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати  і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на  свій вибір. (ст.34)
 •  Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність… Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова. (ст.35)
 •  Громадяни України мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей… Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій. (ст.36)
 •  Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (ст.39)
 •  Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. (ст.40)

 

На кожен документально підтверджений випадок порушення чогось з переліку ми будемо направляти офіційні запити чи звернення до відповідних органів, а в разі неотримання чи неналежної відповіді за необхідності оскаржувати це в судовому порядку. Ми привертатимемо увагу ЗМІ та міжнародних організацій до випадків порушення прав і свобод.

Вся наша діяльність в рамках проекту оприлюднюватиметься на сайті «Майдан».

Крім того, ми проведено спеціальні дослідження того, як влада дотримується цих статей Конституції і спробуємо виявити нормативні акти, які перешкоджають  цьому, як ми вже зробили з правом на мирні збори раніше і належно реагуватимемо.

Проект Майдан-Моніторинг неофіційно діє вже з минулої осені. Ми провели кілька досліджень (права на мирні збори, доступ до інформації), ініціювали судовий процес (по оскарженню порядку проведення мітингів в Києві), розпочали кампанію проти законопроекту «Про охорону суспільної моралі», який загрожує свободі слова в Інтернеті і не тільки, підготували конституційно-правовий висновок і за допомоги небайдужого нардепа внесли пропозиції щодо зміни  до цього законопроекту, вручили підсумки нашого моніторингу особисто двом послам (і навіть отримали реакцію), і ще багато чого зробили.

Тепер, завдяки підтримці Міжнародного Фонду Відродження, ми матимемо змогу перевести цю діяльність на системний рівень.

Долучайтеся! Пишіть нам про порушення на monitor@maidan.org.ua

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

 1. Проблеми звітності перед державними органами.

  Партійний осередок повинен звертати увагу державних органів на порушення прав людини, Конституції держави та законодавства. Так згідно статті 67 Конституції України, громадяни зобов’язані платити податки і раз на рік, особливо звертаю увагу на термін, подавати у відповідні органи декларацію про прибутки. А в статті 3 затверджуючи головним обов’язком діяльності держави захист і забезпечення прав і свобод громадян, в 5 статті проголошує народ України єдиним носієм державного суверенітету і джерелом влади в країні.
  Ми, з менталітетом радянських громадян, звикли розглядати подібного роду твердження як декларативні – ні до чого, ні кого не зобов’язуючих. Таке відношення, це усього лише спадщина комуністичної демагогії (сталінської політичної системи), коли дуже багато проголошувалося та обіцялося, але реальність була абсолютно іншою, і люди перестали звертати увагу на “тріскучі” заяви. Але демократична держава цього не терпить, кожне проголошене як закон слово повинне працювати – бути елементом усієї будівлі державного законодавства, що несе! Це основа демократичного законодавства, – коли працює закон, а не “телефонне”, партійне, підзаконне, або інше право.
  Тому і до суверенного права народу України, як єдиного джерела влади, необхідно віднестися найсерйознішим чином, згадавши, яке значення вкладали в нього колишні суверенні владики, та як відносилися вони до замаху на свої суверенні права. Замах на власну владу вони сприймали як найстрашніший державний злочин і карали найжорстокішим чином, і немає ніяких підстав відноситися до замаху на суверенні права народу України іншим чином.
  А тепер звернемо увагу на бухгалтерську звітність – коли тільки в податкову інспекцію треба кожен місяць здавати декілька звітів, а ще кожен квартал, та окремо за рік. А ще в статистичне управління, пенсійний фонд.
  А вище вказано, що повинні тільки раз на рік звітувати перед податківцями і ні яких обов’язків перед іншими фондами та ін.. А ще треба звернути увагу на того хто примушує громадян до виконання цих дії. Бо у статті 5 Конституцією України забороняється узурпація влади, а примус до виконання обов’язків та повинностей не обумовлених Констітуціїними обов’язками і є узурпація влади!
  Треба звернути увагу і на те, що Конституція України забороняє примусову працю, а підготовка бухгалтерської звітності для держорганів і є примусовою працею, бо не було ні якої трудової угоди і ця праця не оплачується державними органами для яких виконується. Крім цього порушується стаття 41 Констітуції України, згідно з якою приватна власність недоторкана. А у випадку з звітністю підприємець віддає в державні органи свою власність – бланки, придбані ним своїми коштами. Цим користуються податківці, які майже кожен місяць вносять незначні та безглузді зміни до бланків, тим самим примушуючи громадян купляти нові бланки, та оплачувати зміни до програмних засобів необхідних тільки для підготовки звітності. На цьому дехто зробив не погані статки.
  Але вже цього вистачає щоб притягнути усіх її представників до карної відповідальності, як того вимагають 60, 68 і інші відповідні статті Конституції України.
  Обов’язком партійного осередку є необхідність звернути увагу керівництва партії та Верховної Ради на порушення Конституції України.
  И ще, зараз дуже збільшили штрафи за різні порушення в деяких випадках до 90 000 грн!!! Треба звернуть увагу що таким чином провокують корупцію – бо при бажанні не важко знайти якесь незначне порушення, та почати вимагати гроші. Суми штрафів настільки великі що ні який малий чи середній підприємець не в змозі його виплатити, це буде для нього повним розоренням. Та для влади це буде і важливим важелем в гамування незадоволених!! При такому свавіллі ні про яку демократію і мови не може бути.

Comments are closed.