Хто стане реальним власником Укртелекома? (запитання до всіх)
10/04/2001 | Остап
Шановне панство, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом.
А хто володіє каналами зв"язку, той може впливати на тих, хто володіє інформацією.
Виникає питання, хто буде володіти світом ? ( Україною )
Хто стане реальним власником Укртелекома? (запитання до всіх)
А хто володіє каналами зв"язку, той може впливати на тих, хто володіє інформацією.
Виникає питання, хто буде володіти світом ? ( Україною )
Хто стане реальним власником Укртелекома? (запитання до всіх)
Відповіді
2001.10.04 | Гура
А что?
Разве Довгий его кому-то сплавляет? :-)2001.10.04 | Остап
А куди він дінеться? Приватизація неминуча.
Гура писав(ла):> Разве Довгий его кому-то сплавляет? :-)
А куди він дінеться? Приватизація неминуча.
2001.10.04 | Ростислав
Приватизація буває різна. Особливо в галузі зв'язку.
Почитайте наприклад Сороса про приватизацію "Связьинвеста".До речі пільгова приватизація "Укртелекома" вже розпочалась...
2001.10.04 | Мартинюк
Укртелеком стане власністю рівних, рівніших і найрівніших
Приватизація Укртелекому перестала представлятися найнагальнішою метою українського народу та завершальним етапом "реформ" як тільки рік назад катастрофічно обвалилися акції інформаційних, інтернетівських та телефонних компаній. Стало ясно що бум капіталовкладень в цю область був дутим, а ейфорія щодо назріваючої перемоги інформаційного суспільства над індустріальним та постіндустріальним трохи передчасною.Тому одразу ослаб політично-економічний тиск на державне керівництво України з метою заставити їх продати Укртелеком якнайскоріше та якнайдешевше. Також стихла хвиля психологічно - піарівського натиску на громадян України, особливо на тих, які тішать себе ілюзією належності до категорії "думаючих".
А дійсно - цікаво все таки подивитися як втілювалася ця абсолютно ірраціональна з економічно, політичного та морально-правового боку ідея.
Укртелеком в особі спільного підприємства Утел представляв на той час одинокий приклад справно працюючого, ефективно і динамічно ростучого підприємства у якому держава володіла основним ( більше половини) пакетом акції. Іноземні партнери зі свого боку не давали вітчизняним "господарникам" розкрадати, під акомпанемент плачу про "розвал Союзу" та "оборваные связи", майно і обігові кошти компанії, а глибоко ображена українська сторона в якості помсти, заставлялала іноземних партнерів владати всі прибутки у розвиток вітчизняної телефонної мережі.
В бюджет платилися неабиякі мільйони податків, працівники отримували хорошу зарплату, не ходили на демонстрації та голосували за Кучму.
Одним словом повна ідилія та торжество ідеалів ранньої перебудови.
Однак особливість української реформістики та її зарубіжних апологетів полягає в тому що "реформуватися" в першу чергу повинно не те що на разі може без цього обійтися , тобто те що працює, випускає продукцію, платить податки та зарплати. Ну кому потрібно реформувати, колись найбільше у світі, Чорноморське пароплавство ? А нікому, тому що воно майже безслідно "реформувалося" само по собі . Тому ні МВФ, ні Світовий Банк, ні ЄБРД не бомблять український уряд натяками , вимогами та ультиматумами про необхідність наглих "рехворм" у цьому пароплавстві.
Хоча слід сказати, що реформаторський хист українського уряду вже досяг рівня , що він вже може "працювати" без направляючої та керуючої руки ЦК КПРС ( вибачаюся - ради директорів МВФ). Он у Харкові погнали з посади директора танкового заводу Малюка - за те що замість сидіти та тихо розпродувати завод на металолом , їздив, смикався, дратував російських друзів та якісь танки пакистану на мільярд продавав. Так само і директора Авто ЗАЗ Кравчуна погнали , за те що не виконав план по зниженню виробницва автомобілів- мало того що продовжував нахабно випускати 80 тис. автомобілів в Україні, так ще й облаштував збиральні цехи за кордоном . Тому його замінили Сотниковим, який довів виробництво автомобілів до нуля , а потім ще добряче попив кров корейським інвесторам .
Очевидно що приватизовувати вже майже напівприватне підприємство (Укртелеком з Утелом) флібустьєрським методом "стратегічного інвестора" було не з руки. Тому був проведений перший , абсолютно непояснимий у категоріях вільноринкового лібералізму акт - в Україні чи не вперше в її незалежному втіленні стався прецендент націоналізації, та ще й не простої, тому що було націоналізоване майно іноземних власників. Тобто було викуплена частка майна іноземних засновників Утелу. Вони пробували обурюватися та заперечувати, але потім затихли. Очевидно що їм заплатили, і заплатили не копійки - голландці , англійці та німці це не ті лохи, яких можна виставити з офісів лише з допомогою бритоголових хлопчиків.
Найцікавіше що не було чутно ніяких протестів, нот, обурених статей, а пенсіонерам ніхто не розповідав про те скільки пенсій можна було б виплатити за ті серйозні гроші , які в якості відступного заплатили з державного бюджету.
Наступним кроком стали такі ринкові дії уряду як адміністративне підняття цін на послуги телефонного зв'язку та спроба законодавчо затвердити монополію Укртелекому на надання послуг зв'язку. Все це пояснювалося вимогами міжнародних фінансових організацій та необхідністю таким чином підняти продажну вартість Укртелекому. Сам чув на одному круглому столі, як представники Європейського Банку Реконструкції і розвитку абсолютно не переконливо та без ентузіазму пробували переконати депутатів та журналістів що такі дії мають якесь відношення до вільного ринку та економічних свобод.
Зараз закрадається підозра що такі дії міжнародних фінансових інституцій стимулювали не якісь ідеологічні, економічні чи політичні інтереси країн "Великої Сімки" а лишень приватні інтереси якихось позадержавних економічно-фінансових груп . Судячи з дивовижної впертості, з якою намагалися занизити реальну ціну Укртелекому, ці групи не такі вже й багаті. Фактично, реальну ціну Укртелекому, яку експерти Лондону та Нью-Йорку оцінюють в суму близько мільярду доларів пробували занизити у декілька разів.
Однак коли різко впали акції телекомів у всьому світі, раптом і пропала зарубіжна зацікавленість у приватизації Укртелекому. Однак залишилися внутрішні майстри халявного присвоєння, для яких і менша вартість Укртелекому все одно є вартість. Інерція розкручена попередньою лобістською та піарівською кампанією тепер використовується для привласнення апетитного кусня української економіки - сфери зв'язку та телекомунікацій.
Зараз запущений перший етап - так звана пільговий продажа "представникам трудового колективу" . Це метод приватизації, який з комуністичною лицемірністю ділить всіх громадян України на , рівних, рівніших і найрівніших, і дозволяє одним громадянам отримати набагато більше державного майна при приватизації, аніж іншим. , Фактично це є типово феодальний механізм реалізації певних привілеїв за ступенем наближеності до влади, цеховою приналежністю і навіть за походженням. , Для решти неблагородного населення України збираються виставити на фондову біржу недоїдки того що не зможуть придбати керівники підприємств, відставники, персональні пенсіонери і "трудові колективи".
Однак основна і найапетитніша маса акцій Укртелекому скоріше всього буде продаватися методом "стратегічного інвестора" . В перекладі на нормальну мову це означає , що даний пакет акцій, не буде виставлений на біржу, а отже не буде досяжний дрібним та середнім інвесторам з України та закордону. Наслідком цього буде багатократне зниження вартості акцій набагато нижче їх реальної власності. Потім буде проведе імітація "тендеру" , в результаті якого "переможе" той , хто запропонує найбільший хабар "продавцям".
Якщо "переможець" після отримання пакету акцій просто продасть його вже по реальній ціні , то це ще буде не найгіршим результатом для Укртелекому. Найгіршим, але на жаль найвірогіднішим варіантом ,буде перебрання "стратегічним інвестором" керівництва над Укртелекомом.
Тоді можна буде очікувати викачування в офшори всіх обігових коштів, несплати податків і заплат, примітивного розпродажу Укртелекому по "кусках" аж до демонтажу та реалізації мідних дротів.
2001.10.04 | Shooter
Укртелеком стане власністю (так чи інакше)
,,,якоїсь потужної західної телекомунікаційної компанії (див. досвід наших західних сусідів).Проте мене цікавить інакше: коли в Україні появиться конкуруючий оператор зв'язку? Відповідь: коли сер зарплата підніметься хоча би на рівень 150 USD/місяць.
Цікаво, яким чином і хто би зміг того добитися?....(такий собі "наводящий вапрос" )
2001.10.04 | Ростислав
"Укртелеком" стане власністю Росії
Принаймі все до цього йде, починаючи з відставки Шевчука. Саме Шевчук лобіював інтерси західних компаній. Нинішній же голова Держкомзв'язку Довгий, що управляє держ.пакетом "Укртелеком"у, є ставлеником силових структур і Росії.2001.10.04 | Мартинюк
ЛАЗ стане власністю Росії ?
А ну вгадаємо хто виграє !У всякому разі "головний приватизаційний кацап України" пан Чечетов напевне вже знає кому слід продати цей завод.
НА КОНКУРС З ПРОДАЖУ 70% ПАКЕТА АКЦІЙ ЛЬВІВСЬКОГО АВТОБУСНОГО
ЗАВОДУ ПОДАЛИ ЗАЯВКИ ТРИ КОМПАНІЇ
2001.10.04
Київ. 4 жовтня, УНІАН. На участь у конкурсі з продажу 70,41%-го пакета
акцій ВАТ "Львівський автобусний завод" подали заявки українсько-російське
науково-виробниче підприємство ТОВ "Сил-авто" (Львівська обл.), СП
"Мега-моторс" і ТОВ "Трикутник" (Львів), повідомили УНІАН у прес-службі
Фонду державного майна України.
Як повідомляв УНІАН, початкова ціна пакета акцій становить 23 млн.
534 тис. грн. Конкурс буде проведено через 45 календарних днів, починаючи
з 22 серпня - дати публікації інформації в газеті "Відомості приватизації".
Довідка УНІАН. ВАТ "Львівський автобусний завод" - єдине підприємство
на території України з виробництва автобусів. Спеціалізується на випуску
міських, приміських і туристичних автобусів різних типів і модифікацій,
з потужністю 3000 автобусів за рік. Завод оснащений вітчизняним та
імпортним обладнанням.
ВАТ "ЛАЗ" має власний інженерно-конструкторський центр, де ведеться
розробка нових перспективних міських і туристичних автобусів, а також
тролейбусів з метою забезпечення програми випуску всіх видів транспортних
засобів для ринку.
Моделі "ЛАЗ" становлять майже 30% всього автобусного парку СНД.
2001.10.04 | Гура
Re: "Укртелеком" стане власністю Росії
>Нинішній же голова Держкомзв'язку Довгий, що управляє держ.пакетом "Укртелеком"у, є ставлеником силових структур і Росії.Он человек Горбулина и Кучмы.
2001.10.04 | Ростислав
Ага, всі навколо - люди Кучми (-)
2001.10.04 | Shooter
Грошей в москлалів не вистачить
Одна справа - скуповувати переробні заводики. Інша - Укртелеком. Котрий є дорожчий в кілька разів за ЛІНОС чи Оріанну.Або Ви виявитесь праві - і нашим державним мужам не вистачить розуму.
2001.10.04 | Фарбований Лис
Re: Грошей в москлалів не вистачить
Шутере, ну і де ви бачили, щоб за українські об*єкти давали гроші?2001.10.06 | Viewer
Re: Хто стане реальним власником Укртелекома? (запитання до всіх)
А кому было продано несколько ОблЭнерго?С грядущим повышением цен на знергию(элетро-,тепло-) для населения?
Там и ищите...
P.S. Вопрос, для нац-озабоченных - что остается от независимости( кроме бумажки), если связь, энергетику и транспорт в стране контролируют международные корпорации?
2001.10.06 | Адвокат ...
Додаток до питання.
Viewer писав(ла):> P.S. Вопрос, для нац-озабоченных - что остается от независимости( кроме бумажки), если связь, энергетику и транспорт в стране контролируют международные корпорации?
... А столиця -- не Москва? А президент -- не Путін?
P.S. Відповідь для москалоїдів вульґаріс: у вашій системі координат -- нічого.
2001.10.06 | Ростислав
Re: Хто стане реальним власником Укртелекома? (запитання до всіх)
Viewer писав(ла):> А кому было продано несколько ОблЭнерго?
Невже Суркіс?