МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Богдан ГОЛОБУД . У Тулузі було здійснено теракт?

10/07/2001 | Максим’як
Політичні наслідки терактів, можливо можуть мати гірші наслідки, ніж загибель людей. Це очевидно, бо ніхто не знає, скільки ж може ще відбутися їх. Те, що вони мають вплив на коньюктуру в світі, сумнівів не виникає. Тому, можна побачити певне протистояння позицій, як у випадку із російським літаком, так і вибухом в Тулузі.

На перше питання, яке виникає само собою, чому ніхто не хоче признаватися в причетності до терактів? Поза всякою логікою, така поведінка терористів тоді, коли в інших випадках бувало інші терористичні групи навіть намагалися привласнити чужі заслуги.

Отже, ці нещасні випадки не повязані із терористами? Тоді це трагічні випадки.
Але цілком можливий ще один із варіантів відповіді – спецслужби. А які? Чого вони добиваються цим? Відповідь на ці питання можна було би спробувати знайти в тих темах, що вже відправлені в майданівський архів.

У Тулузі було здійснено теракт?
Поступ від 5.10.2001
Богдан ГОЛОБУД
Міністр екології Франції Верб Коші визнав, що вибух на хімічному заводі AZF в Тулузі позаминулої п’ятниці, коли загинули 29 чоловік, міг бути результатом теракту. Таким чином він піддав сумніву заяву прокурора Тулузи Мішеля Бреара, який оголосив, що вибух є “нещасним випадком внаслідок недбалості”. Тож крапку в розслідуванні цієї справи ставити рано.

Офіційна версія, якої дотримуються слідчі на чолі з Бреаром, полягає в тому, що вибух стався нібито внаслідок поганих умов зберігання 200-300 тонн нітрату амонію. Пальне, яке проникло у ґрунт, накопичувалося поміж добривами; унаслідок парникового ефекту сталося займання нітратів.

Однак експерти піддають сумніву офіційну версію. Для того, щоб аміачні добрива почали вибухати, їхню температуру необхідно довести щонайменше до 150 градусів. А пожежні датчики, встановлені в ангарі з добривами, не виявили підвищення температури.

Як свідчать очевидці, вибуху передувала “іскра”, яка пролетіла в бік ангару з хімікатами, – і аж тоді прогримів перший вибух. Другий вибух був більш потужним. Це бачило багато людей, однак поліція не взяла цих свідчень до уваги.

Як зауважують журналісти паризької Le Figaro, Мішель Бреар відстоює версію нещасного випадку зовсім не випадково. Він близький друг Жільбера Міттерана, сина колишнього президента, і є особою наближеною до нинішнього прем’єра Ліонеля Жоспена. У разі, якщо підтвердиться версія теракту, прем’єра Франції звинуватять у нездатності гарантувати безпеку громадян. Постраждати може і нинішній кабінет міністрів, який зробив боротьбу з тероризмом одним із козирів своєї програми.

Таким чином, прокуратурі залишається лише замовчувати факти і заспокоювати суспільну думку: мовляв, слідство закінчене – забудьте...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".