МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Vse pro n'oho zh :)

10/13/2001 | Shooter
Radzhu vsim (v t.ch. Illi i Bohdanu. a Rostyslav to i tak znaje :): )
http://www.zn.kiev.ua/statya.php?id=32553

Наша країна помітно потерпає від політичної алопеції. Старі герої сивіють і випадають, а нові чомусь не ростуть. Тож підвищений інтерес до персони лідера «Нашої України» в умовах гострого дефіциту яскравих особистостей якщо й не виправданий, то принаймні зрозумілий. Доволі молодий, досить цікавий, цілком успішний. Злегка романтичний, трохи загадковий. І, найголовніше, справляє на більшість обивателів незабутнє враження абсолютно нормальної людини. Наша публіка, схоже, елементарно втомилася від ненормальності вітчизняного різновиду мистецтва можливого. Тому поява на політичному подіумі людини з нормальним обличчям, нормальними звичками і нормальними слабинами викликає нормальну симпатію тих, кого торкання до виборчої урни перетворює з народу на електорат.

Любов населення до Ющенка не всенародна, але масштабна. Ірраціональна, однак цілком об’єктивна. Народ вважає, що він робить мало політичних дурниць, бо мало хто помічає, що він узагалі мало що робить у політиці. Народ рідко коли може зрозуміти зміст сказаного їхнім улюбленцем. Зате кожен розуміє, що він не говорить дурниць. Що він не стане ображати цинічними натяками пам’ять загиблих. Або з кривою посмішкою пропонувати «не робити трагедії» зі страшної смерті кількох десятків людей. Слова Ющенка розуміють не всі, та цю ваду компенсує те, що в запасі активної лексики екс-прем’єра немає добре всім зрозумілого слова «гаплик».

Кожна країна заслуговує свого правителя. Кожен політик заслуговує свого виборця. Кожен час заслуговує свого героя. Тому вважатимемо рейтинг відомого банкіра і не менш відомого «народника» заслуженим. А наш пильний інтерес до його персони — виправданим. Або вимушеним, як кому більше подобається.

Відповіді

  • 2001.10.13 | технолог

    А далі також:... Цитувати ще?

    «Наші» непорозуміння

    Огорнутий немеркнучою славою легендарного політичного тихохода, Віктор Андрійович нарешті вибрався з політичного «ангару». І постав в образі реактивного винищувача чуток про свою повільність та нерішучість. Для початку він вибухнув крупнокаліберним інтерв’ю в «Голосі України», де спробував більш-менш доладно пояснити причину зволікання з визначенням конфігурації блоку, дорученого його піклуванню: «Наші опоненти... хочуть, щоб я піддався на спрощений сценарій і створив блок, об’єднавшись на вузькій політичній платформі з групкою людей, патріотів із чистою українською душею і чистими патріотичними помислами... Перемога прийде лише разом із консолідацією широких демократичних і некомуністичних сил». Прибічників НРУ, ПРП та УНР, наскільки відомо, трохи образило, що близькі їм за духом партії «нагородили» не дуже втішним визначенням «групка людей», але «вождю» готові подарувати й не таке. Минуло кілька днів, і «наші українці» нарешті оголосили весь список групи підтримки Віктора Ющенка. Глянувши зблизька, можна бачити, що «широка коаліція демократичних сил і некомуністичних сил» анітрохи не ширша від простору між Сциллою та Харибдою. Список цей ми проаналізуємо трохи нижче, а наразі лише зазначимо, що розчарування було б не таким сильним, якби не програмне інтерв’ю «Голосу…»

    Люди, котрі входять до штабу «НУ» на Володимирській, називають кілька причин, які змусили Ющенка поквапитися з оголошенням формату свого блоку. По-перше, внутрішні соцдослідження зафіксували помітне зниження рейтингу керманича «Нашої України», і знайшлися люди, котрі прямо пов’язали цю обставину з тим, що склад блоку досі не визначено. По-друге, кажуть, що Віктора Андрійовича взяло за живе і підстьобнуло до подальших дій епістолярне послання Юлії Володимирівни. Був і менш значимий стимул: аби надати своєму передвиборному співтовариству бодай видимості широкої коаліції, колишній прем’єр потребував хоча б Порошенка. А той, подейкують, ніяк не міг отримати «вільну» в Азарова. Кажуть, що нарешті Микола Янович змилостивився, і тепер Петру Олексійовичу треба лише юридично оформити офіційне розлучення з Партією регіонів, аби повернутися в стан завбачливо зарезервованої «Солідарності».

    Деякі джерела називають ще одну причину. За окремими даними, Віктор Андрійович мав як мінімум дві аудієнції в Леоніда Даниловича, у ході яких нібито спочатку отримав благословення на презентацію блоку, а потім і «добро» на затвердження Романа Безсмертного керівником передвиборного штабу. Інформація про зустрічі чинного Президента і колишнього прем’єра не стала таємницею для соратників Ющенка по блоку, але отримати зрозумілі відповіді на свої численні запитання найбільш допитливим «нашим українцям» так і не вдалося: Віктор Андрійович пообіцяв усе пояснити згодом і відбув на Британські острови.

    А запитань до Віктора Андрійовича у його політичних «подільників» нагромадилося чимало, і стосуються вони не лише патронату Президента і майбутніх повноважень Безсмертного. Питання питань — квоти. Досі існувала попередня і дуже хитка домовленість, що блокоутворюючі суб’єкти — НРУ, УНР, ПРП і власне Ющенко розділять список на однакові частини: по 25% кожному. Причому персонажів із партій-сателітів Віктору Андрійовичу пропонували записувати у його власну квоту. Віктору Андрійовичу, зрозуміло, така постановка питання не подобалася, і після офіційного приєднання до «НУ» «Солідарності», селянських демократів, Християнсько-народного союзу та лібералів вождь укотре порушив питання перегляду квот. За наявною інформацією, самого Ющенка значно більше влаштувала б така схема — по 20% отримують два Рухи і «реформатори», ще 20% іде під решту партій меншого калібру. «Залишок» мав перейти в особисте розпорядження Ющенка.

    Геннадій Удовенко і Юрій Костенко зустріли подібну пропозицію в багнети. Формально підтримав колег і Віктор Пинзеник. Хоча ряд джерел у «НУ» думає, що Віктор Михайлович надалі може виявитися більш згідливим. Голова ПРП узагалі намагається якомога рідше конфліктувати з Ющенком, і, як наслідок, лідер блоку останнім часом прихильніший до свого тезки набагато більше, аніж до двох рухівських вожаків. Однак питання про квоти залишається відкритим, і закриють його, судячи з усього, не швидко. Тим більше що цілий ряд видних «наших українців» висловлюють побоювання, що «квота Ющенка» може виявитися «квотою Президента».

    У черговий раз обговорити проблему пропорційного розподілу місць у прохідній частині списку мали у середу на засіданні штабу «НУ». Проте розмови не вийшло: прибувши на «вечерю», представники партій із подивом виявили, що коло учасників переговорного процесу несподівано розширилося за рахунок напористої молодої людини, котра так часто з’являється на телеекрані, що незабаром переплюне гаранта. Репутація Юрія Мірошниченка багатьом із «канонічних наших українців» здавалася дещо сумнівною і тому обговорювати делікатні питання в його присутності ніхто особливим бажанням не горів. Як стверджують очевидці, представник НРУ Юрій Ключковський, із трудом стримуючи роздратування, поцікавився у головуючого Миколи Сидоренка, що робить на закритому заході настільки яскравий представник нової політичної генерації. Микола Якович відповів, що запрошення полум’яного борця за відновлення санкціоновано особисто Ющенком. Ключковський, а також його колеги Іван Заєць (УНР) і Сергій Соболєв (ПРП), щиро обурені тим, що настільки ризикований хід не було узгоджено заздалегідь, покинули засідання під акомпанемент добре знайомого за телероликами голосу. Юрій Романович, звично артикулюючи, просив дати йому висловитися, але взаємності не домігся.

    Цікаво, що (як стверджує дехто з «наших») це вже друге «пришестя» Мірошниченка. Одні говорять, що «нового генерата» із самого початку спротегував Петро Порошенко, із котрим той нібито якийсь час співробітничав. Інші стверджують, що «надія української молоді» заявилася до «надії українського народу» самостійно. Вождю бадьористий хлопчик, говорять, сподобався, і він розпорядився розглянути питання про можливість використання «НГ» в інтересах «НУ». Але знайшлися пильні громадяни, котрі довели до відома Віктора Андрійовича, що потенційного члена «нашого» співтовариства начебто було помічено у компрометуючих зв’язках із есдеками, і він навіть нібито особисто брав участь в організації і проведенні антиющенківських молодіжних акцій. Як стверджують надійні джерела, удруге юного реформатора завела до вождя його найближча соратниця Віра Улянченко. Можливо, Віра Іванівна згадала комсомольську юність і в ній прокинувся куратор учнівської молоді Радянського району столиці...

    Втім, «проблема Мірошниченка» бачиться більшості «наших» несуттєвою. Значно серйознішою є «проблема Стецько». Участь Ярослави Йосипівни і керованого нею КУНу в блоці Ющенка анонсувалася ще тоді, коли сам блок ще не був навіть зачатий. Однак в остаточному варіанті місця для Конгресу українських націоналістів не знайшлося. Пояснення тут просте: Віктор Андрійович побоюється, що присутність яскраво забарвленої правої партії й особисто дружини відомого Ярослава Стецька здатне розлякати східний електорат і серйозно зашкодити іміджу майбутнього «збирача всіх українських земель». Побоювання десь виправдані, але делікатну форму відмови одному із найголовніших своїх союзників і захисників Віктор Андрійович міг би придумати давно. Зрештою, ідея про широку коаліцію і про політичну експансію на український Схід спала йому на думку не вчора. А так (як стверджують поінформовані особи) він просто поставив кунівців перед фактом і, розсипавшись у вибаченнях перед лідером Конгресу, пообіцяв розглянути можливість її «працевлаштування» у своєму «особистому» списку в рамках «НУ». Розповідають, що пані Слава обурена до глибини душі і всерйоз розглядає можливість проведення гучної прес-конференції, на якій Ющенка оголосять зрадником. Якщо це трапиться, то двоє «найсвідоміших українців» фактично опиняться в стані війни. Що може серйозно позначитися на електоральній підтримці Ющенка в західних областях. Говорять також про нібито контакти Стецько з Юлією Тимошенко, котра також має підстави «зачаїти деяке хамство» на лідера «наших». Річ навіть не в тім, що Ющенко відмовив Юлії Володимирівні в політичній взаємності. «Юлія Тимошенко в сучасній політиці дуже важлива постать, у котрої, цілком можливо, є майбутнє», — на цю фразу леді Ю, говорять, добряче-таки образилася. Якщо союз двох ображених жінок відбудеться, красеню-мужчині може бути непереливки...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.13 | joker

      Список про Ющенка

      Ідея виникла на основі недавнього тут нашого з Іллєю діалогу.

      Може, мало б сенс виписати і пронумерувати всі аргументи та контраргументи (матюки, осанни, розчарування, надії) за і проти - в один "список про Ющенка"?

      Таким чином, ми уникли б повторів і уніфікували б щоденну комунікацію. Кожен, хто може сказати щось ортогональне попереднім твердженням, міг би гордо носити звання одного з корифеїв сучасної ющенкології.

      Решта простих смертних - типу мене - обмінювалась би стислими лінійними комбінаціями вже перелічених аргументів:

      - Таке враження, що в світлі останніх подій, 2.3 * "4.4" + 3 * "15"...
      - А я кажу, 0.3 * "4.2 " + 2.1 * "3.3".
      - Що? Та твій Ющенко 10 * "1.1" + 15 * "2.0"!
      - Зате він 1.5 * "4.0 " 2.7 * "7.7 " + 11 * "1.2"!
      - Та він взагалі "13.3"!!!
      (В розмову втручається пані Галя, звук ляпаса:)
      - А таких виразів ми в товаристві, прошу пана, не вживаємо!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.14 | Пані

        Пуркуа бы и не па?

        joker писав(ла):
        > Ідея виникла на основі недавнього тут нашого з Іллєю діалогу.
        >
        > Може, мало б сенс виписати і пронумерувати всі аргументи та контраргументи (матюки, осанни, розчарування, надії) за і проти - в один "список про Ющенка"?
        >
        > Таким чином, ми уникли б повторів і уніфікували б щоденну комунікацію.

        Это имеет более серьезное продолжение. Может удалось бы понять, в чем именно и состоят политические противоречия. И определить, существуют ли они или это все вопросы "веры" и "надежды".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.10.15 | ilia25

          Я уже писал, что все дело в приоритетах

          Для одних (одного, покрайней мере :) -- демократия превыше всего. Для других -- независимость, для третьих -- религия, нация и т.п.

          Все эти феномены хоть и не являются в принципе взаимоисключающими, но часто вступают в конфликт. И тогда все зависит от того, как расставлены приоритеты. Все споры и различия в конце концов сводятся к этому.
  • 2001.10.13 | ilia25

    Це прекрасне поясненя, чому ми тут приділяємо стільки уваги цьому "політику"

    "Кожна країна заслуговує свого правителя. Кожен політик заслуговує свого виборця. Кожен час заслуговує свого героя. Тому вважатимемо рейтинг відомого банкіра і не менш відомого «народника» заслуженим. А наш пильний інтерес до його персони — виправданим. Або вимушеним, як кому більше подобається. "
  • 2001.10.14 | Ростислав

    Провести у парламент свою(СДПУо) молодіжку ("Нову ґенерацію") на плечах НУ - це супер "опускалово"

    Шутер, навіть коментувати не хочеться цю блискучу статтю - вона є приговором для Ющенка. А якщо ще справді об'єднаються Стецько і Тимошенко...
  • 2001.10.15 | Богдан

    Все ж таки технолог рано зупинився. Я вважаю, що ми повинні отримати повне задоволення ...

    Взагалі то мені найбільше подобається остання цитата, але найбільше вразив прийом в НУ “Молодої генерації”. Я давно звертав увагу моїх опонентів на дружбу Ющенка з політиками легкої поведінки, але союз з цією неповнолітньою проституткою перевершив навіть мої найгірші очікування. Логіка мені підказує, що якщо Ющенко прийняв в блок молодіжний СДПУ (о), то не за горами і його союз з самим Медвидчуком. Шутер мабуть знову нам почне пояснювати, що Ющенко збирається перевиховати Медвидчука і зробити його своїм “віце-президентом”.

    Всі пам’ятають підленькі поступки Ющенка і їх виправдання стратегічними планами (достатньо згадати лист трьох). Ще один підленький поступок во ім’я України Ющенко вчинив по відношенню до КУН. Наша “надія нації” виявляється встидається подвигу тисяч бійців УПА та їх помічників, які не пожаліли свого життя за Україну в 40-50 роках. КУН може не сподобатися ветеранам НКВД, за голоси яких також збирається боротися Ющенко на сході. Натомість він вирішив замаскувати декількох КУНівців в своєму списку. Мабуть він сподівається, що за нього проголосують як ексклюзивний патріот Максим’як, так і російськомовна Пані.

    До яких ще висот сягне “хитрість” Ющенка я не знаю, але Шутер, та йому подібні свою “любов” не покинуть. В результаті отримаємо в парламенті досить велике пропрезидентське болото на чолі з бувшою “НАДІЄЮ НАЦІЇ”.

    Читайте і думайте!!! Ще не пізно ...

    > внутрішні соцдослідження зафіксували помітне зниження рейтингу керманича «Нашої України»

    > «широка коаліція демократичних сил і некомуністичних сил» анітрохи не ширша від простору між Сциллою та Харибдою

    > аби надати своєму передвиборному співтовариству бодай видимості широкої коаліції, колишній прем’єр потребував хоча б Порошенка. А той, подейкують, ніяк не міг отримати «вільну» в Азарова. Кажуть, що нарешті Микола Янович змилостивився

    > За окремими даними, Віктор Андрійович мав як мінімум дві аудієнції в Леоніда Даниловича, у ході яких нібито спочатку отримав благословення на презентацію блоку, а потім і «добро» на затвердження Романа Безсмертного керівником передвиборного штабу.

    > представники партій із подивом виявили, що коло учасників переговорного процесу несподівано розширилося за рахунок напористої молодої людини, котра так часто з’являється на телеекрані, що незабаром переплюне гаранта.

    > Віктор Андрійович побоюється, що присутність яскраво забарвленої правої партії й особисто дружини відомого Ярослава Стецька здатне розлякати східний електорат і серйозно зашкодити іміджу майбутнього «збирача всіх українських земель».

    > Не знаємо, чи може Козаченко підсобити Ющенку створити «широку коаліцію демократичних і некомуністичних сил», якою так давно і самовіддано марить Віктор Андрійович. Але те, що Леонід Петрович може підкинути дещицю адмінресурсу — медичний факт

    > Втім, Михайло Васильович Гладій ще може прикрасити своєю присутністю «список Ющенка». Але щоб це сталося, мають відбутися як мінімум дві події — відставка діючого львівського губернатора з поста голови Аграрної партії (у його наступники вже досить давно пророкують Івана Кириленка) і згода на подібний крок із боку Президента.

    > Решта вимагають (за різними даними) від 10 до 15%. Що викликає очевидне невдоволення в обох Рухів і ПРП, бо вони ніяк не второпають, яка користь від новобранців, адже коаліцію ті явно не розширили, а можливостей явно не збільшили.

    > Ліберальна партія, за словами людей інформованих, не цілком ліберальна і не зовсім партія. І привів ЛПУ до Ющенка вже ж не Володимир Щербань (як це заведено вважати), а давній духовний однодумець Віктора Андрійовича Микола Жулинський. Нібито пообіцявши, що Володимир Петрович піде з поста глави партії, але при цьому підсобить адмінресурсом у Сумах. Проте і в перше, і в друге в «наших» колах мало хто вірить.

    > Однак більшість «наших» досі вірить у Ющенка. Треба ж у щось вірити в наш суперечливий час.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.15 | технолог

      Я, звичайно, дуже люблю дітей, але й від самого процесу отримую задоволення...

      Цитувати цей процес можна до безкінечності.
      Ось свіжі цитати:

      "-- А вы сейчас не жалеете, что назвали себя "сыном" Президента?

      -- Нет. Более того, я выступаю за то, чтобы каждый премьер искренне относился к Президенту. Поверьте, я могу ответить за каждый свой поступок, сколько бы лет не прошло. И глаза при этом отводить в сторону не буду. "

      Не коментую...

      "Мы объединили 26 молодежных организаций, которые составят молодежное крыло "Нашей Украины"."

      Один з цих сучасних "стрибків"-молодиків буквально вкрав гроші з могили свого товариша...

      "-- Правда ли, что лидер депутатской группы "Солидарность" Петр Порошенко является вашим родственником?
      -- Он мой кум. Я крестный его дочерей, которых мы крестили в церкви Киево-Печерской лавры."

      А в нашій церкві панотець забороняє бути двічі кумом у однієї й тієї ж людини. Може, якісь канони порушуються?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".