МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма: Умови ЄБРР - "кабала для України". Хто знає умови ЄБРР і альтернативні - російські?? Цікаво самим порівняти...

11/30/2001 | Rost
Умови, висунуті Європейським банком реконструкції і розвитку в обмін на надання ним кредиту для подальшого будівництва ядерних енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій атомних станціях, - це буде кабала для України", - заявив Президент Леонід Кучма, перебуваючи з триденним візитом у Москві. За словами Президента, Київ розраховує домовитися з Москвою про виділення позики для будівництва блоків, передають Українські Новини.

Кореспондент.net
Листопад 29, 16:17

Говорячи про умови ЄБРР, Кучма заявив: "Вони не прийнятні для української сторони. Ми на них за жодних умов не підемо, тому що це буде кабалою для України".

За словами Президента, під час переговорів на самміті СНД, що розпочався, Україна розраховує домовитися з Росією про позику для добудування блоків. Ця тема також обговорюватиметься під час візиту українського прем'єр-міністра Анатолія Кінаха у Росію, запланованого на наступний тиждень.

Кучма відзначив, що надання такої позики матиме додаткові переваги для Росії, тому що для добудування блоків необхідно (??? - Rost) купувати російське обладнення.

Відповіді

  • 2001.11.30 | Горицвіт

    "на БУДЬ-ЯКИХ умовах"

    "Україна пропонує Росії на будь-яких умовах взяти участь в добудові компенсуючих потужностей Рівненської і Хмельницької АЕС, і вважає, що умови, які пропонує Європейський банк реконструкції і розвитку по добудові цих блоків, "неприйнятні для України". Про це ПУ заявив сьогодні на прес-конференції в Москві"

    http://www.ukrop.com/bulo.html?d=29.11.2001

    -------------------------------
    Я довго думав, як прокоментувати ці слова, але в голову лізуть тільки матюки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.02 | Горицвіт

      (>>) "Україна шантажує Захід"

      http://www.unian.net/ukr/news/news-2989.html

      "Україна шантажує Захід
      [01.12.2001 15:52]

      Минулого тижня у Москві Президент України Леонід Кучма заявив, що Рівненська та Хмельницька АЕС можуть бути добудовані без допомоги Заходу. За його словами, умови Європейського банку реконструкції та розвитку для надання кредиту на добудову цих двох енергоблоків, є неприйнятними для української сторони. При цьому Леонід Кучма закликав Росію на будь-яких умовах взяти участь у добудові Рівненської та Хмельницької АЕС. За своєю суттю і за змістом сказане Леонідом Кучмою у російській столиці скидається на звичайний політичний шантаж, співавтором якого є Кремль.

      Як відомо, за попередніми домовленостями між Україною та ЄБРР угода про надання кредиту на добудову двох блоків – на Рівненській та Хмельницькій АЕС мала б бути підписана до 6 грудня цього року. На початку листопада президент ЄБРР Жан Лем’єр рекомендував раді директорів банку виділити кредит у розмірі $215 мільйонів. Але при цьому однією із умов, на обов’язковому виконанні якої наполягав ЄБРР, було підвищення українською стороною тарифів на електроенергію. З останнім офіційний Київ категорично не погодився (зрозуміло, напередодні парламентських виборів таке підвищення неприйнятне для української влади), про що Анатолій Кінах і повідомив листом 28 листопада Жана Лем’єра. У ньому український прем’єр попросив Євробанк провести додаткові консультації щодо умов надання кредиту.

      А вже наступного дня у Москві президент Леонід Кучма закликав росіян на будь-яких умовах взяти участь у добудові Рівненської та Хмельницької АЕС, оголосивши про те, що умови Європейського банку реконструкції та розвитку є неприйнятними для України. Це у свою чергу спонукало керівника департаменту ЄБРР Джеффа Хаді висловити сумнів щодо можливості укладення угоди про виділення кредиту до 6 грудня.

      Очевидно, Європейський банк реконструкції та розвитку не буде таким категоричним у своїх діях щодо України, як його речник. За останні роки ЄБРР провів кілька оцінок проекту добудови двох реакторів та здійснив технічні розрахунки, тож після цього він, напевно, так просто не відмовиться від участі у його реалізації.
      Але, разом з тим, є ще вагоміша обставина, яка, судячи з усього, не дасть ЄБРР вийти з проекту. Ця обставина, як не парадокасально, - участь у проекті Москви. Те, що росіяни братимуть участь у цьому проекті було вирішено ще на початку жовтня цього року. Як заявив заступник голови правління акціонерного товариства «ЄЕС Росії» Олександр Раппопорт, на це із федерального бюджету вже виділено близько $ 300 мільйонів. Відтак, доля двох недобудованих українських атомних електростанцій, Києвом та Москвою вже давно вирішена.

      Здавалось би, за умов, коли «слід Москви» у цьому проекті став більш, ніж очевидним, ЄБРР формально міг би оголосити про складання із себе взятих раніше зобов’язань. Але він цього не робить і, напевно, не лише через вкладені в проект гроші, і не через те, що несе певну моральну відповідальність за долю двох реакторів, які Захід обіцяв Україні добудувати у обмін на виведення із експлуатації ЧАЕС.

      Схоже, більшість європейських держав непокоїть подальша енергетична експансія Росії на Захід - «запаралелення» російської енергосистеми з українською та ймовірний транзит її електроенергії територією України. І фінансування Росією добудови Рівненської та Хмельницької АЕС можна сприймати як ще один крок Кремля на Захід. Леонід Кучма та Україна за даних умов для Росії є лише «містком» до Європи. І хтозна чиї умови будуть, за виразом українського президента, «кабалою» – ЄБРР чи Росії. Про актуальність останньої тези свідчать останні дії Росії. Олександр Раппопорт оголосив про те, що у лютому наступного року Москва збирається підвищити тарифи на електроенергію для України. Погодьтесь, це повідомлення можна вважати вдалим рефреном до закликів Леоніда Кучми на адресу росіян щодо їхньої участі у добудові Рівненської та Хмельницької АЕС.
      Сергій Руденко
      "
  • 2001.12.03 | Андрій

    Це "Каббала"

    юююююю
  • 2001.12.04 | Rost

    Що каже Москва ...

    РОСІЯ ГОТОВА НАДАТИ КРЕДИТ НА ФІНАНСУВАННЯ ДОБУДОВИ РІВНЕНСЬКІЙ І ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ АЕС

    Російська Федерація підтверджує свою готовність співпрацювати з Україною в рамках проектів по завершенню будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій і Рівненській АЕС. Голова уряду РФ Михайло Касьянов зазначив, що Росія "поряд з наданням своїх технологій, товарів та обладнання для здійснення цього проекту також готова надати кредит для фінансування завершення будівництва двох атомних блоків". Проте М.Касьянов не назвав суму майбутнього кредиту та умови його виділення. Він висловив упевненість, що українська та російська сторона найближчим часом "спільними зусиллями зуміють вирішити проблему реалізації проектів із завершення будівництва Хмельницької та Рівненської АЕС".
    УНІАН
  • 2001.12.04 | Адвокат ...

    Саме так і повинен правити справжній український націоналіст!!!

    Rost писав(ла):
    ...

    > Кучма відзначив, що надання такої позики матиме додаткові переваги для Росії, тому що для добудування блоків необхідно (??? - Rost) купувати російське обладнення.

    Перед усім та попри все -- дбати про інтереси Росії!!!!
    І як же такого достойника не підтримувати?! :):

    Цікаво, зараз Ку-чмо з усих інформаційних щилин триндить, що він проти підвищення цін на електрику для населення, що його вимагають европейці та Світовий банк. А що наш соловейко затьохкає, коли добрий дядечко Вова Путін скаже: "Нє порядок! Надо повишать, ато Чубайс похудєєт!"? Вгадайте з однієї спроби! :):
  • 2001.12.04 | Rost

    Події розвиваються блискавично...

    ...для проекту такого розміру

    Россия будет достраивать Ровненскую и Хмельницкую АЭС на Украине

    Россия и Украина готовят к подписанию соглашение о завершении строительства Ровненской и Хмельницкой атомных электростанций. Об этом сообщили во вторник премьер-министры двух стран Михаил Касьянов и Анатолий Кинах.
    По их словам, уже в декабре текущего года может быть подписано соглашение об участии России в строительстве блоков этих электростанций. В первом квартале 2002 года предполагается заключить соглашение о предоставлении российской стороной Украине кредита на строительство энергоблоков. В конце первого – начале второго квартала стороны намерены приступить к достройке электростанций. Как сообщил Михаил Касьянов, сумма кредита, который предоставит Россия Украине, будет оцениваться величиной российского участия в проекте. По данным Касьянова, стоимость работ на электростанциях в будущем году оценивается примерно в $60 млн, а общая стоимость проектов составит около $500 млн.
    Как разъяснил Анатолий Кинах, Украина отказалась от проекта достройки электростанций с участием Европейского банка реконструкции и развития, поскольку сочла неприемлемыми некоторые условия с точки зрения национальных и экономических интересов государства. //РИА «Новости»
  • 2001.12.07 | Rost

    Офіційна заява

    ПРЕС-РЕЛІЗ

    Згідно підписаного у грудні 1995 р. Меморандуму "Про взаєморозуміння між Урядом України і Урядами країн "Великої сімки" та Комісією Європейського Співтовариства щодо закриття Чорнобильської АЕС" західні країни мали провести роботу з міжнародними фінансовими інституціями, закордонними і власними інвесторами щодо кредитування завершення будівництва 2-го енергоблоку Хмельницької АЕС, 4-го енергоблоку Рівненської АЕС.

    Україна зі свого боку виконала всі зобов`язання за цим Меморандумом, забезпечила дострокове закриття Чорнобильської АЕС, підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки на усіх діючих атомних об`єктах.

    В той же час ЄБРР та Євроатом розробили кредитні умови, неприйнятні для української сторони.

    Зокрема, розмір виділених коштів (1,478 млн. дол. США) майже втричі перевищує реальні потреби України, а загальна сума до повернення протягом наступних 21 року наближається до 2 млрд. дол. США.

    Вимога ЄБРР щодо підвищення тарифу на атомну енергію в 1,8 рази викличе підвищення роздрібних цін для споживачів не менш ніж на 30%, і зробить вітчизняні товари та послуги неконкурентоспроможними.

    За умовами банку на будівництво енергоблоків треба спрямовувати до 60% щоденних надходжень Енергоринку, що позбавить теплові та атомні електростанції коштів на закупівлю палива.

    При цьому за декілька років переговорів перелік вимог ЄБРР до України постійно зростав. Останнім часом до нього додані умови, які не мають відношення до Меморандуму 1995 р.

    Слід підкреслити, що неприйнятність багатьох вимог ЄБРР була очевидною вже у минулому році. Проте попередній Уряд на чолі з колишнім Прем`єр-міністром України В.Ющенком активно поглиблював переговорний процес і фактично погоджувався на умови, які ставили енергетику держави у вкрай скрутну ситуацію.

    З огляду на це, Україна останнім часом прискорила переговорний процес з Росією, яка виявила активну зацікавленість в завершенні будівництва енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС.

    Під час візиту Президента України Л.Кучми та Прем`єр-міністра України А.Кінаха до м. Москви (листопад-грудень 2001 р.) з керівництвом Російської Федерації було досягнуто принципової згоди про участь Росії в реалізації цього проекту.

    Управління інформації та зв'язків з громадськістю
    Адміністрації Президента України
    __________________________________________________
    - і жодного слова про російські умови - суму, відсотки, conditions precedent, строки, т. ін.!

    :hot:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".