Протистояння загострюється. Новини дня.
12/13/2001 | Максим’як
2001-12-13
У ПАРЛАМЕНТІ ВИНИКЛА БІЙКА МІЖ ЧЛЕНАМИ ФРАКЦІЙ РУХУ І "ЯБЛУКО" В залі Верховної Ради виникла бійка. Член фракції "Яблуко" Олександр Чародєєв, виступаючи з парламентської трибуни назвав представників Руху "звіроподібними лицями Руху". Після цього член Українського народного руху Василь Червоній вибіг і почав трясти О.Чародєєва. До нього приєднались інші представники фракцій НРУ і УНР. Один з депутатів вилив на О.Чародєєва пляшку з водою, що стояла на трибуні.
УНІАН
2001-12-13
СУД У ЛЬВОВI ЗОБОВ"ЯЗАВ ДЕПУТАТА КЕНДЗЬОРА СПРОСТУВАТИ ТВЕРДЖЕННЯ ЩОДО ФIНАНСУВАННЯ СДПУ(О) У середу мiсцевий суд Шевченкiвського району Львова задовольнив позов обласної органiзацiї Соцiал-демократичної партiї України (об"єднаної) до члена Народного Руху України, народного депутата Ярослава Кендзьора за образу честi i гiдностi як обласної органiзацiї СДПУ(О), так i партiї в цiлому. Суд визнав, що твердження Я.Кендзьора про те, що "працiвники податкової адмiнiстрацiї, якi одночасно є членами СДПУ(О), примушують пiдприємцiв платити податки поза державною скарбницею на полiтичну структуру СДПУ(О) ", є безпiдставними. Згiдно зi ст. 7 Цивiльного кодексу України, суд зобов"язав Я.Кендзьора i представникiв Львiвської державної телерадiокомпанiї в мiсячний термiн вiд дня оголошення рiшення суду (12 грудня) спростувати цi твердження, навiвши резолюцiйну частину присудження в однiй з телепередач "Полiтичнi етюди" або в iншiй передачi, в той самий час, в який були оприлюдненi заяви Я.Кендзьора у вереснi цього року. Суд також постановив стягнути з Львiвської ДТРК i Я.Кендзьора по 8,5 грн. на сплату державного мита, яку сплатили представники СДПУ(О). Як заявив Я.Кендзьор пiсля судового засiдання, якби суд ухвалив рiшення на його користь, то наступним кроком "мало б стати порушення кримiнальних справ з приводу незаконної дiяльностi Державної податкової адмiнiстрацiї i СДПУ(О), адже я, по сутi, звинуватив їх у незаконнiй дiяльностi". Крiм того, вважає депутат, логiчним продовженням такого рiшення суду стало б зняття з реєстрацiї обласної органiзацiї СДПУ(О). "Але, розумiючи, що головою цiєї партiї є перший заступник Верховної Ради України, голова Асоцiацiї адвокатiв Вiктор Медведчук, який впливає також i на суди, то суд не мiг собi дозволити такого рiшення, вiдкинувши те свiдчення, якого, на мою думку, достатньо було для прийняття рiшення на пiдтвердження моєї заяви у програмi "Полiтичнi етюди", - наголосив Ярослав Кендзьор. В iнтерв"ю агентству "Iнтерфакс-Україна" Я.Кендзьор заявив, що вiн ще "не знає", чи буде подавати апеляцiю. Водночас, вiн наголосив, що це - "початок процесу", i вiн не випускатиме з поля зору цю тему, як громадянин i депутат. Разом з тим, голова Львiвської облорганiзацiї СДПУ(О) Iгор Шурма заявив агентству, що вiн не може коментувати рiшення суду i що вiн "взагалi цiєї iсторiї не починав". Соцiал-демократи, сказав I.Шурма, - "не робили нiякої передачi, в якiй ображали б кого-небудь, а це зробив Ярослав Кендзьор, який не змiг пiдтвердити своїх вищезазначених тверджень". Крiм того, в iнтерв"ю агентству вiн спростував iнформацiю про те, що нiби за допомогою цього судового процесу соцiал-демократи у Львiвськiй областi намагалися пiдвищити свiй рейтинг серед партiй напередоднi виборiв. За словами I.Шурми, - "за 1,5 року соцiал-демократам регiону є що показати i чим вiдзвiтувати перед своїми виборцями, в той час як деякi депутати затiвають певнi публiчнi процеси, не маючи можливостi показати конкретної роботи перед своїми виборцями".
Інтерфакс-Україна
2001-12-13
ХТО САМЕ ЗДАВ (АБО НЕ ЗДАВАВ) МЕДВЕДЧУКА? Результати поіменного голосування про постанову Верховної Ради "Про відкликання Віктора Медведчука з посади першого заступника голови ВР" - в цілому. У голосуванні взяли участь 287 народних депутатів, "за" - 234, проти - 50, утримались - 3, не голосували - 109.
Фракція Комуністичної партії України: за - 110, проти - 0, утрималося - 0, не голосували - 0.
Фракція "Трудова Україна": за - 0, проти - 3 (Микола Лавриненко, Анатолій Мангул і Євген Смирнов), утрималося - 0, не голосували - 29.
Фракція Соціал-демократичної партії України (об"єднаної): за - 1 (Ігор Франчук), проти - 25, утрималось - 0, не голосували - 7.
Фракція "Батьківщина": за - 21, проти - 0, утримались - 0, не голосував - 1 (Олексій Ременюк).
Фракція Партії регіонів "Регіони України": за - 1 (Анатолій Писаренко), проти - 3 (Олександр Борзих, Сергій Матвієнков і Сергій Сопрун), утримались - 0, не голосували - 16.
Фракція Українського народного руху: за - 20, проти - 0, утримався - 1 (Ігор Тарасюк), не голосував - 1 (Володимир Черняк).
Фракція "Солідарність": за - 15, проти - 1 (Віктор Горбачов), утримався - 1 (Володимир Арабаджи), не голосували - 3 (Євген Ананко, Володимир Плютинський і Олександр Ржавський).
Фракція "Демсоюз": за - 0, проти - 7, утримались - 0, не голосували - 7.
Фракція Партії зелених України: за - 0, проти - 4, утримались - 0, не голосували - 10.
Фракція фракція СПУ "Лівий центр: соціалісти та селяни": за - 14, проти - 0, утрималось - 0, не голосував - 1 (Олексій Шеховцов).
Фракція "Яблуко": за - 0, проти - 2 (Михайло Гуцол і Юрій Сахно), утримався - 1 (Орест Мельников), не голосували - 11.
Фракція "Єдність": за - 12, проти - 0, утримались - 0, не голосував - 1 (Олександр Чубатенко)
Фракція Народно-демократичної партії: за - 0, проти - 1 (Роман Безсмертний), утрималось - 0, не голосували - 15.
Фракція "Реформи-Конгрес": за - 14, проти - 0, утримались - 0, не голосували - 0.
Фракція Народного руху України: за - 14, проти - 0, утримались - 0, не голосували - 0.
Позафракційні: за - 12, проти - 4, утримались - 0, не голосували - 7.
Керівництво ВР: Іван Плющ - проти, Віктор Медведчук - не голосував, Степан Гавриш - проти. УНІАН
Відповіді
2001.12.13 | ilia25
Голова штабу Ющенка голосував ПРОТИ відставки Медведчука :))) (-
2001.12.14 | Наливайко
От холєра...а я був не помітив (-)
2001.12.14 | SG
І це можна зрозуміти.
Я думаю, що зняли правильно. Але це - стратегія ЗаЄди, і про це не знали ні ми, ні СДПУо. І це погано, ще не знали. Немає поки у нас джерел там, немає..2001.12.14 | Максим’як
Re: Звичайне співпадіння інтересів.
Притерті до адміністрації не дуже хотіли себе виказувати прямою причетністю до організації, адже голосів було цілком достатньо.Але найвеселіше, що соціалісти, напівсоціалісти-солідаристи і батьківщинці стали тепер для еспедеувців націоналістами.
Треба було якийсь ярлик причипити, щоб виглядало, що змовилися збоченці в парламенті.