МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма обвинил Ющенко

12/18/2001 | Хук
Левая колонка"Последние новости" сайта http://www.expert.org.ua

Русская служба ВВС сообщила:

Президент Украины обвиняет бывшего премьера

Президент Украины Леонид Кучма обвинил бывшего премьер-министра страны Виктора Ющенко в том, что именно по его заказу были якобы сделаны диктофонные записи разговоров Кучмы с руководителями силовых структур страны. Год назад, когда эти пленки были обнародованы, они вызвали самый громкий политический скандал за все время существования независимой Украины. На этих пленках, как говорят опубликовавшие их сторонники оппозиции, записаны беседы Кучмы и его ближайших помощников о целой серии незаконных действий - от подтасовки результатов выборов и оказания влияния на судей до подготовки расправы с журналистом Георгием Гонгадзе, труп которого был найден под Киевом около года назад. Кучма отрицает все обвинения в свой адрес. Сегодня президент Украины заявил, что Ющенко наверняка выиграл бы от его отставки.

Відповіді

  • 2001.12.18 | НеДохтор

    Re: Кучма обвинил Ющенко


    Цитата із книги
    "Манипуляция сознанием". С. Кара-Мурза.
    --------------
    Русские в долгу не остаются и подшучивают над тем, как иностранцы не понимают простых вещей. В детстве я слышал шутку о том, как в Америке нашу эмигрантку из Одессы привели в суд:

    - Вы обвиняетесь в том, что украли курицу.
    - Нужна мне ваша курица.
    (Переводчик переводит судье: «Она говорит, что курица была ей очень нужна»).

    - В таком случае заплатите владельцу два доллара.
    - Здравствуйте, я ваша тетя!
    (Переводчик судье: «Она вас приветствует и говорит, что вы приходитесь ей племянником»).
    ------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.20 | Остап

      Якщо Кучма не ЗВИНУВАТИВ Ющенка, то що таке ДИПЛОМАТІЯ ? (-)

  • 2001.12.18 | Горицвіт

    А хай не надіється на Кучму!

    Знов-таки.

    Добре, що так рано проявилося ставлення Кучми. Можливо, Ющенко підкоректує свою стратегію і зробить її більш опозиційною.

    Але можуть відбутися і серйозніші речі: не виключаю, що блок "НУ" розпадеться, так і не утворившись. Це видно з інших сьогоднішніх кучмівських заяв про фашистів. Як же тепер деякі персони будуть в одному блоц із "фашистами" ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.19 | Наталя

      Це частина PR-компанії

      У Ющенко немає ореолу мученика, його заграваня з владою та нерішучість відвертають від нього людей (особливо-молодь). Ця заява Кучми-чудова реклама для Ющенко, який насправді завжди був "при Татуську".Кучма не міг цього не розуміти-всі чудово знають як у нас обожнюють тих, кого цькує влада, а все ж зробив свою заяву, чим без сумніву підняв рейтинг Ющенко. Чому?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.12.19 | Мандрівник

        А тому,

        що Кучма знає, що Ющенко в черговий раз або промовчить, або (що йбільш ймовірно) скаже, як він поважає нашого президента, і що він нічого спільного з "фашистами" - опозицією не має і т.п. Погодьтеся, такі дії Ющенку рейтинг не покращать.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.19 | Олександр

          Re: А тому,

          Панове!
          Дозвольте вас запитати, що для вас э кращим: дуже голосно і дуже рішуче крикнути "Геть Кучму!", чи тихою сапою спочатку згуртувати сили, а потім не лише, опираючись на ці сили, добитися парламентського розслідування діяльності кучминої мафії і згодом - справедливого суду над цією самою мафією і демонтажу системи кучмізму ?

          Думаю, Вам тепер ясно, що бліцкригом звалити Кучму не вдалося. Занадто серйозні ресурси він під собою зібрав. :(
          Отже, треба вести затяжну позиційну війну. Зараз основне - це мобілізація власних сил, зокрема, до парламенту. А хто починає наступ, не зібравши своїх сил і ресурсів ? Зараз, хоч це виглядає і не дуже гарно, для Ющенка головне - не налякати Кучму і не викликати превентивний удар.

          З приводу цієї Кучминої заяви - видно, хтось із "заєдистів" цю стратегію розгледів і щось нашептав босові. Цікаво, що ця розумна людина в тій компанії робить ? Треба "НУ" спробувати його переманити до себе... :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.19 | Максим’як

            Re: Ви хочете когось переконати, може повірили в щирість

            тяжко розчарованих в Ющенка дописантів. Якщо після викладених ПР-методик проти Ющенка, ще є такі, що не можуть чогось зрозуміти , то Ви вже цьому не зарадите.Ці методики для них писалися.
      • 2001.12.19 | Горицвіт

        Це початок страшнішого сценарію.

        Для того щоб підняти таким чином рейтинг, Ющенко має тепер стати в чітку опозицію. Якщо справді розігрується такий сценарій, як ви кажете. Бо інакше сценарій неповний і, навпаки, погіршить рейтинг.

        Це ми найближчим часом побачимо.

        Але я підозрюю початок іншого сценарію: перехід влади до протистояння "українські" - "російські" сили. Поки що обережний перехід. А якщо такий сценарій буде розвиватися, то це свідчитиме, що фактично керують ідеологи з Москви, бо на місцевому грунті подібні ідеї досі не виростали, хоча спроби були.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.12.19 | Shooter

          Re: Це початок страшнішого сценарію.

          Chytajte Moroza.

          Elektoral'no pol'a vzhe zafiksovani.

          Insha rich - torhy pry rozpodily povnovazhen' v majbutnij VR i ur'adi.
          Jixaty na Papika zaraz - bez sensu.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.19 | Горицвіт

            Питання в іншому: Яка причина наїзду Папіка на Ющенка? (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.12.20 | ilia25

              Вже ж пояснили -- руку він не тому, кому потрібно потиснув

              Негайною рекацією Кучми було відривання Литвина від НУ, та заслання його в ТУНДРУ.

              Литвин довго вів кропітку роботу з Кучмою, намагаючись впевнити його, що Ющенко є гідним очолити головну пропрезидентську партію. Кучма звісно сумнівався, бо по його поняттям, головна президентська партія повинна залежати від Президента на 100%, тобто бути взагалі нездатною на існування без президентської підтримки. А цьому критерію найкраще відповідала ТУНДРА.

              Втім, Кучма Литвину те ж довіряв, тому й не забороняв тому розбудовувати НУ. Але оте рукотискання порушило крихкий баланс в голові гаранта -- з усіма витікаючими з цього наслідками.

              Але є також очевидно, що Кучма не збирається остаточно мочити НУ, як він не збирається остаточно мочити СДПУ (о). Бо ідеальний парламент для Кучми буде складатись з великої кількості пропрезидентських партій, жодна з которих не буде домінуючою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.12.20 | Олександр

                Re: Вже ж пояснили -- руку він не тому, кому потрібно потиснув

                ilia25 писав(ла):
                > Негайною рекацією Кучми було відривання Литвина від НУ, та заслання його в ТУНДРУ.
                На мою думку, дуже серйозною пакостю для НУ була би засилка Литвина саме туди. Чому ? А тому, що це з одного боку спричинило б розкол та хитання електорату НУ (я би точно засумнівався б у своїх симпатіях - терпіння ж не безмежне), а з іншого - нейтралізувало б певною мірою опозиційний потенціал НУ.

                НУ насправді - це сейрозна опозиція, що маскується під лояльність. Причому опозиція до найсерйознішого - політики діючої влади. Порівняйте політику Ющенкових попередників на чолі уряду і наступників з його політикою...

                >Кучма звісно сумнівався, бо по його поняттям, головна >президентська партія повинна залежати від Президента >на 100%, тобто бути взагалі нездатною на існування без >президентської підтримки. А цьому критерію найкраще >відповідала ТУНДРА.
                Цей підхід зрозумілий, але має свій зворотній бік - піднімає нагору нездалих, але відданих людей. Бо в сильних особистостях "папік" постійно бачитиме майбутніх конкурентів. Взагалі Кучма не є публічним політиком, його стизія - це підкилимові розборки, а великої аудиторії він боїться, бо не вміє з нею працювати. Згадайте його безпорадність на прес-конференціях чи дебатах. Тому він тих дебатів і боїться.

                Ющенку дорікають за нерішучість, але він зараз потрохи їздить Україною і проводить зустрічі з виборцями. Не знаю, наскільки йому ця діяльнсть подобається, але необхідність цієї школи він розуміє. Ше згадайте американський фільм "Основні кольори". Як кандидат в Президенти у виконанні Джона Траволти ВМІВ працювати з публікою!

                > Втім, Кучма Литвину те ж довіряв, тому й не забороняв >тому розбудовувати НУ. Але оте рукотискання порушило >крихкий баланс в голові гаранта -- з усіма витікаючими з >цього наслідками.
                Думаю, причини серйозніші.

                "Заїдь", видно, все ніяк не вийде на чесну "проектну потужність", а її основна опора і надія - моноліт адмінресурсу - вже почав тріщати. Чому ? А тому, що місцеві чиновники побачили, що тимчасові інтереси тієї самої "заїді" і самого Кучми вже вступають в протиріччя з їхніми стратегічними інтересами. Завдяки старанням Кучми серед чисто пропрезидентської гвардії справжнього лідера нема, отже, цей лідер виріс ззовні. Так, я веду мову про Ющенка. І у того лідера є і сила, і рішучість, і мудрість зі сміливістю. І що, цей лідер через якийсь час не пригадає тим, хто активно рив під нього ? Пригадає. Декого зжене з насижених посад, як кошенят з дивану, а особливо нахабних ще й карною справою припечатає... Ось вони і почали мізкувати і прораховувати. А навіть "нєпротівлєніє" адмінресурсу Ющенкові - то вже катастрофа для "заїді"...

                > Але є також очевидно, що Кучма не збирається остаточно >мочити НУ,
                Можливості вже не ті. :) Я не впевнений, що "критичну точку" створення міцної структури НУ вже пройшла (чим, можливо, і пояснюється обережність Ющенка), але щодо справжньої єдності юагато потрібних кроків вже зроблено. А це вже для Кучми - справжній "йок".

                >Бо ідеальний парламент для Кучми буде складатись з >великої кількості пропрезидентських партій, жодна з >которих не буде домінуючою.
                НУ з 40% місць у парламенті вже зможе собі дозволити бути опозиційною. :)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.12.20 | ilia25

                  Re: Вже ж пояснили -- руку він не тому, кому потрібно потиснув

                  Олександр писав(ла):
                  > ilia25 писав(ла):
                  > > Негайною рекацією Кучми було відривання Литвина від НУ, та заслання його в ТУНДРУ.
                  > На мою думку, дуже серйозною пакостю для НУ була би засилка Литвина саме туди. Чому ? А тому, що це з одного боку спричинило б розкол та хитання електорату НУ (я би точно засумнівався б у своїх симпатіях - терпіння ж не безмежне), а з іншого - нейтралізувало б певною мірою опозиційний потенціал НУ.

                  Значить Щербаня ви терпіти можете, а Литвина -- вже ні? НУ на три чверті складається з кучмістів, починаючи з Удовенка.

                  > НУ насправді - це сейрозна опозиція, що маскується під лояльність. Причому опозиція до найсерйознішого - політики діючої влади. Порівняйте політику Ющенкових попередників на чолі уряду і наступників з його політикою...

                  Ой як вони класно замаскувались! Так замаскувались, що всі "фани" НУ впевнені в її опозиційності, один Кучма в упор нічого не бачить. Він напевно кретин, або сліпий. Разом з його Литвиним.

                  Пробачте, але в цю теорію про "маскування", непомітне для Кучми, але дуже помітне для всіх інших, можуть повірити лише обділені розумом люди.

                  > Цей підхід зрозумілий, але має свій зворотній бік - піднімає нагору нездалих, але відданих людей. Бо в сильних особистостях "папік" постійно бачитиме майбутніх конкурентів. Взагалі Кучма не є публічним політиком, його стизія - це підкилимові розборки, а великої аудиторії він боїться, бо не вміє з нею працювати. Згадайте його безпорадність на прес-конференціях чи дебатах. Тому він тих дебатів і боїться.

                  Це правда -- тому і лише відкрита боротьба з ним може бути ефективною. Саме в такій боротьбі він почуває себе дуже непевно. Але Ющенко, чомусь уникає відкритого переходу в опозицію, обираючи маскування. Чи ви не бачите протиріччя?

                  > Ющенку дорікають за нерішучість, але він зараз потрохи

                  Вже ні про яку нерішучість мова не йде. На захист Кучми він ставав завжди дуже рішуче.

                  > "Заїдь", видно, все ніяк не вийде на чесну "проектну потужність", а її основна опора і надія - моноліт адмінресурсу - вже почав тріщати.

                  Щось ви якось дуже оптимістичні. Адмінресурс нікуди не дівся -- він, як і раніше, на 100% під контролем Кучми. І поки влада в країна належить йому, ні про яких інших лідерів "адмінресурс" і не думає.

                  У Ющенка буде стільки адмінресурсу, скільки йому виділить Кучма -- не більше, не менше.

                  > Можливості вже не ті. :) Я не впевнений, що "критичну точку" створення міцної структури НУ вже пройшла (чим, можливо, і пояснюється обережність Ющенка), але щодо справжньої єдності юагато потрібних кроків вже зроблено. А це вже для Кучми - справжній "йок".

                  З чого така сміливість? Куди це "можливості" поділись? Що, Прокуратура вже Кучмі не підкоряється? Чи справу зловживань в "Україні" вже закрито? Про цю справу, до речі, знову всім нагадали -- як тільки Кучмі здалося, що Ющенко почав забувати, хто в домі хазяїн.

                  > НУ з 40% місць у парламенті вже зможе собі дозволити бути опозиційною. :)

                  Я не думаю, що Щербані можна буде зарахувати в ті 40% -- яких, до речі, Ющенко не світить. Якщо б у нього був шанс набрати стільки голосів, його б вже давно професійним пасічником зробили -- в кращому випадку.
        • 2001.12.20 | Мартинюк

          Страшний чи нестрашний, але неминучий...

          Хочуть того чи не хочуть учасники теперішнього політичного пасянсу, а ле відн поступово , але невпинно трансформується в протистояння двох груп - національно заагнажованих - Наша Україна, некомуністична опозиція в особо Тимошенко та Мороза і правдоподібно "Єдність., з одного боку і національно- відсторонених , це "За ЄДУ" і їй подібні.

          З останніми погану служюу надали заїжджі команди російських політтехнологів. Своє чисто приватне переконання у важливості російського і мовного питанні вони навязали своїм працедавцям. Першим прикладом катастрофічних результатів цього став Медведчук, Україна не відіміну від Росії виявилася непридатним полем для регіонально-диференційованої демагогії -в Галичині Медведчук мов нащадок бойовика ОУН, а на Сході - палкий захисник російськомовності.
          З рештою московоорієнованих - те саме їхні імідж- мейкери, якщо навіть героїчно стримуються на рівні свідомості, то "русский вопрос" випячується мимоволі і підсвідомо у всьому тому що вони роблять.

          А в Україні це абсолютно програшна позиція. Хто сумнівається може подивитися на результати "СЛОНа" та прото-ТУНДРИ -азарівської "Партії регіонального відродження" на виборах
          1998 року....
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.12.20 | Олександр

            Re: Страшний чи нестрашний, але неминучий...

            Мартинюк писав(ла):
            > Хочуть того чи не хочуть учасники теперішнього політичного пасянсу, а ле відн поступово , але невпинно трансформується в протистояння двох груп - національно заагнажованих - Наша Україна, некомуністична опозиція в особо Тимошенко та Мороза і правдоподібно "Єдність., з одного боку і національно- відсторонених , це "За ЄДУ" і їй подібні.
            Зауваження резонне. Проте потребує уточнення. СПУ все ж
            для того, щоб не бути чужою серед національних партій, треба дуже істотньо змінитися. Ї їхнє щастя, коли вони це розуміють...

            > З останніми погану служюу надали заїжджі команди >російських політтехнологів. Своє чисто приватне >переконання у важливості російського і мовного питанні >вони навязали своїм працедавцям.
            А працедавці чому лише чужим розумом живуть ? :-)

            >Україна не відіміну від Росії виявилася непридатним полем >для регіонально-диференційованої демагогії
            Отже, практика показала, що почуття української єдності таки існує. :)

            > А в Україні це абсолютно програшна позиція. Хто >сумнівається може подивитися на результати "СЛОНа" та >прото-ТУНДРИ -азарівської "Партії регіонального >відродження" на виборах
            > 1998 року....
            Дехто взагалі не здатен вчитися на помилках. Наприклад, роботодавці російських політтехнологів. Вже ж побачили, що раз даремно викинули гроші, бо фахівці не підтвердили свого рівня. Найміть когось іншого, хто хоч розбирався б в українських реаліях. Так ні. Будуть наступати на граблі, доки черенок не зламається... :-)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".