МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Частина Західної України енергетично возз’єднається з Європою

01/31/2002 | Спостерігач
Частина Західної України енергетично возз’єднається з Європою

Олена Астахова, ForUm

У червні Закарпатська, частина Львівської та Івано-Франківської областей, які створюють разом з Бурштинською ТЕС так званий Бурштинський енергоострів, будуть розімкнені з українською енергосистемою і переведені в режим паралельної роботи з європейською енергосистемою. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції директор департаменту електроенергетики Mіністерства палива і енергетики Богдан Дацишин. «Ми на червень плануємо приєднати Бурштинський острів до європейської енергетичної системи, що дасть нам можливість привести наші енергетичні нормативи у відповідність з європейськими і експортувати електроенергію», — сказав Дацишин. Він повідомив, що в грудні 2001 року у Варшаві відбулася перевірка готовності Бурштинської ТЕС і «Укренерго», а пробний запуск паралельного режиму запланований на 5-10 квітня.
Дацишин сказав, що паралельна робота з Європою Бурштинського острову є першим етапом інтеграції української енергосистеми в європейську.
Бурштинська ТЕС нараховує 8 енергогенераторів кожний потужністю 195 МВт, встановлена потужність Бурштинської ТЕС становить 2 300 МВт.
З серпня 2001 року українська енергосистема працює в паралельному режимі з російською.

Відповіді

  • 2002.01.31 | Shooter

    Ot til'ky cikavo...

    ...xto kontrol'uje Burshtyn. Ce zh hrubi groshi - eksportuvaty elektroenerhiju z Ukrajiny v zaxidnomu napr'amku.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.31 | Максим’як

      Re: Шутере, читайте українське.

      Бурштинська ТЕС готується до паралельної роботи з європейською енергосистемою
      ЕНЕРГЕТИКА
      POSTUP - ПОСТУП
      №81 (739),29-30 ТРАВНЯ 2001 року

      Іванка ПОПОВИЧ
      “Бурштинський острів” у червні буде практично готовий до паралельної роботи з європейською енергосистемою, повідомив агентство “Інтерфакс-Україна” начальник відділу модернізації державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” Валерій Данильченко. При цьому він зазначив, що це стане можливим після завершення першого етапу реконструкції Бурштинської теплової електростанції.

      За інформацією Данильченка, витрати на проведення першого етапу реконструкції Бурштинської ТЕС складають 22 млн. грн. Роботи фінансують “Укрінтеренерго” (3,2 млн. дол.), НЕК “Укренерго (2,8 млн. дол.) і Міністерство палива й енергетики. Як зазначив Данильченко, головна умова паралельної роботи українського енергоострова з європейською системою – високий ступінь надійності Бурштинської ТЕС, у тому числі спроможність станції підтримувати встановлену частоту струму.

      Івано-Франківська облдержадміністрація нещодавно звернулася до президента Леоніда Кучми з проханням сприяти у виведенні Бурштинської теплової електро-
      станції зі складу енергогенеруючої компанії ДАЕК “Західенерго” та наданні ТЕС статусу юридичної особи. До складу “Західенерго” входять Бурштинська, Ладижинська та Добротвірська ТЕС.

      Як сказав “Поступу” заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леонід Мельник, необхідно зберігати цілісність енергосистеми України. “Сьогодні ця цілісність дозволяє компенсувати дефіцит енергоносіїв у різних регіонах, – вважає він. – Дроблення енергосистеми призведе до хаосу, внаслідок чого постраждають споживачі. А паралельна робота Бурштинської ТЕС із європейською системою дасть можливість їй працювати на повну потужність і експортувати частину виробленої електроенергії”.

      На думку Леоніда Мельника, таке розділення стане можливим лише тоді, коли ринок енергоносіїв не буде монопольним, а в Україні будуть різні джерела енергопостачання. “Та сьогодні завчасно робити такі кроки, бо ми лише розхитаємо енергосистему України”, – вважає він.

      Як пояснив “Поступу” голова правління “Західенерго” Петро Омеляновський, сьогодні “Західенерго” знаходиться у процесі приватизації, і тому виведення Бурштинської ТЕС зі складу енергогенеруючої компанії неможливе. “Проводиться пільговий продаж акцій підприємства, – каже Омеляновський. – Державна частка акцій реалізується шляхом сертифікаційного аукціону. Згідно зі ст. 140 Закону України “Про державну програму приватизації”, для таких підприємств, як “Західенерго”, в період приватизації забороняються такі дії”.

      “Бурштинський енергетичний острів” – частина енергосистеми України. Перехід Бурштинської ТЕС на паралельну роботу з європейською енергосистемою дозволить збільшити експорт української електроенергії у країни Східної Європи за схемою “Бурштинського острова”. Зараз енергосистеми Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини об’єднані в центральноєвропейську енергосистему CENTRAL, яка працює в паралельному режимі зі західноєвропейською енергосистемою UCPTE.

      “Західенерго” – найменша серед українських теплових генкомпаній за загальною потужністю електростанцій, яка становить 9% потужностей усіх українських ТЕС, і за обсягом виробництва електроенергії – 6-7%. Компанія має додаткову привабливість з огляду на її географічне розташування, а відтак високі шанси на інтеграцію в європейську енергосистему. “Західенерго” – єдина в Україні енергокомпанія, яка виробляє електроенергію на експорт.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.31 | Максим’як

        Re: Власність та інвестиції

        ГК - 33-34'98

        Iнвестиції
        Для нормального функціонування трьох з чотирьох існуючих енергокомпаній України у 1998-2003 роках необхідно інвестувати в них $1804 млн. За розрахунками консультаційної компанії "ЕнКоГ", з них інвестиційні потреби "Західенерго" становлять $462 млн: Бурштинської ТЕС - $266 млн, Ладижинської ТЕС - $89 млн, Добротвірської ТЕС - $107 млн.
        У цілому, основні споруди та обладнання компанії "Західенерго" перебувають у задовільному стані. Але для підвищення економічності станцій, продовження ресурсу роботи та зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище необхідно замінити зношені вузли та окреме обладнання, а також виконати низку великих реконструктивних заходів. Крім того, необхідні кошти для виплати заборгованості з заробітної платні та бюджетної заборгованості.
        Найближчим часом керівництво компанії планує розпочати розробку двох важливих інвестиційних проектів. Перший з них пов'язаний із введенням у дію нового виробництва потужністю 675 МВт на Добротвірській ТЕС, а другий розрахований на збільшення обсягів продукції на 20%. Часткове фінансування першого проекту здійснюватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та німецьким KFW Bank. Планується, що ресурси для фінансування другого проекту повинні надійти від стратегічного інвестора.
        Приватизація та акціонування
        З дня створення ДАЕК "Західенерго" статутний фонд підприємства не змінювався і становить сьогодні 127905,4 тис. грн. Загальна кількість акцій - 12790541 шт., номінальна вартість - 10 грн за акцію.
        Пільгову передплату акцій "Західенерго" завершила однією з перших в енергетичному секторі. Тому ці акції першими з'явилися в Позабіржовій фондовій торговельній системі (ПФТС), і їх котирування відразу збільшилися у декілька разів і сягнули 87-100 грн за акцію. Сьогодні вони знизилися до 9,5-13 грн за акцію, але "Західенерго" продовжує очолювати рейтинги найкращих компаній України.
        Згідно з останнім планом розміщення акцій, затвердженим наказом ФДМУ від 13 липня 1998 року, в процесі пільгового продажу акцій членам трудового колективу та керівництву компанії було реалізовано 19,3% статутного фонду. Реально "пільговики" можуть викупити ще 1,36% акцій.
        28,34% акцій ДАЕК повинні бути продані на конкурентних засадах. З них 24% - на тендері до лютого 1999 року, а 4,34% - на фондовій біржі до грудня 1998 року. За державою поки що залишається 51% акцій.


        .................


        Та у "Західенерго" є велика перевага, яка може затьмарити всі її вади: дві її ТЕС входять в енергосистему Західної Європи (CENTREL/USPTE). I, таким чином, "Західенерго" є єдиною генеруючою компанією в Україні, яка може експортувати свою електроенергію в Західну Європу.
        А конкурентоспроможність продукції "Західенерго" на західному ринку забезпечують її ціни, які на 26% нижчі від середніх цін на подібну продукцію інших компаній.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.02.01 | Shooter

          Vse duzhe harno.

          Prote ja tak i ne pobachyv vidpovidi na postavlene zapytann'a: xto na s'ohodni kontrol'uje Zaxidenerho?

          I pryklad. "pryvatnyj investor" (xod'at' vperti chutky ;): - Surkis) vykupyv <30% Ternopil'oblenerho, ale povnist'u kontrol'uje robotu i, shcho same holopvne, hroshovi potoky kompaniji.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.02.01 | Максим’як

            Re: Взаємозаперечуючі твердження


            2002-02-01
            ЗАХІДНУ УКРАЇНУ ОБ"ЄДНАЮТЬ З ЕНЕРГОСИСТЕМОЮ ЄВРОПИ Начальник департаменту електроенергетики Мінпаливенерго України Богдан Дацишин оголосив у четвер про об"єднання у червні цього року західних областей України з європейською енергосистемою. Об"єднані потужностями Бурштниської ТЕС частини Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей України за підтримки польських та австрійських банків під заставу експортних контрактів готуються до включення у червні у паралельну роботу з об"єднанням найбільших країн Центральної Європи - UCPTE. Водночас, експерт інституту Світової економіки Ірина Клименко спростувала заяву Богдана Дацишина, що паралельна робота Бурштинського енергоострову з Європою стане першим етапом інтеграції української енергосистеми в європейську: "Коли йшлося про об"єднання енергосистем України та Росії, і коли це об"єднання сталося в серпні минулого року, то Росія завжди мала на увазі можливість експорту струму до Європи, і саме це викликало спротив українських підприємців-експортерів електроенергії", - каже Ірина Клименко. За словами експерта, інтеграція Західного енергоострова в європейську енергосистему в кінцевому підсумку позбавляє українську енергетику можливості самостійно експортувати електроенергію. "Німецька Хвиля" - українська редакція

            P.S.

            Схоже, що управління Бурштинською ТЕС залишилося ще державне.
            Стосовно об"єднання енергосистем з Росією, то це вже було разів зо два. Прийде інший прим"єр чи президент і все роз"єднає.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.02.01 | Максим’як

              Re: Бурштинський енергоострів


              POSTUP - ПОСТУП
              №13 (871),1 ЛЮТОГО 2002 року

              Бурштинський енергоострів
              Енергосистема трьох областей працюватиме паралельно з європейською
              ЕНЕРГЕТИКА
              Іван ТРОЯН
              Учора директор департаменту електроенергетики Міністерства палива й енергетики Богдан Дацишин повідомив, що в червні цього року “Бурштинський енергоострів” почне працювати паралельно з європейською енергосистемою.


              Образно кажучи, на початку літа частина Львівської й Івано-Франківської областей, а також Закарпаття енергетично об’єднаються з Європою. Нагадаємо, що енергосистема решти областей от уже п’ять місяців працює в паралельному режимі з російською енергосистемою.


              Якщо розібратися, сказане Дацишиним – річ не нова. У травні минулого року те ж саме говорив представник “Укрінтеренерго” Валерій Данильченко (див. “Поступ” за 29-30 травня 2001 р.). Він тоді зазначав, що можливість “запаралелити” “Бурштинський острів” з європейською енергосистемою з’явиться тоді, коли завершиться перший етап реконструкції Бурштинської теплоелектростанції.


              У той же час відбувся і такий собі культурний конфлікт щодо цієї станції між Івано-Франківською облдержадміністрацією та компанією “Західенерго”, до складу якої вона входить. Івано-Франківська обласна державна адміністрація, вважаючи, що “Західенерго” не може належним чином утримувати Бурштинську ТЕС, зверталася до президента Кучми з проханням посприяти у виведенні станції зі складу енергокомпанії і передачі її на баланс області. Проти цього, звісно ж, виступило “Західенерго”. З часом конфлікт ущухнув. Бурштинська ТЕС продовжує працювати як частина “Західенерго”.


              Як пояснив учора Богдан Дацишин, приєднавши “Бурштинський острів” до європейської енергосистеми, Україна зможе довести власні енергетичні нормативи до європейського рівня, а відтак й експортувати на Захід свою електроенергію. Пробний запуск паралельного режиму заплановано на 5-10 квітня.
  • 2002.01.31 | Studio Nonsens

    Українці можуть!

    Олена Астахова, ForUm писав(ла):

    > У червні Закарпатська, частина Львівської та Івано-Франківської областей, які створюють разом з Бурштинською ТЕС так званий Бурштинський енергоострів, будуть розімкнені з українською енергосистемою і переведені в режим паралельної роботи з європейською енергосистемою.

    > З серпня 2001 року українська енергосистема працює в паралельному режимі з російською.


    Це на прогнилому Заході та без геніяльної української визії паралельні лінії не перетинаються, але в Україні -"паралельними системами" зветься те, що працює разом!
    Науковий відділ Studio Nonsens пропонує висунути розробників "Теорії двох паралельних систем, що перетнулися" на здобуття Нобелевської прeмії в усіх галузях! Так тримати!
    Задоволені мешканці України, що з насолодою приймають участь в національній забаві:"Планове і непланове вимкнення струму" з захопленням підтримали нову ініціативу:
    "Ми сподіваємось, що на гроші, отримані від продажу струму, влада закупить багато-багато свічок та бензинових генераторів, так ми відчуватимемо себе в Європі".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".