МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А якщо серйозно -- яке відношення має Ющенко до ПДВ?

03/05/2002 | ilia25
Я ніяк не зрозумію, чому всі так переймаються тим, що Ющенко сказав про ПДВ, чи про податки, чи про експорт металів?

Ющенко до цього вже давно не має відношення, як і взагалі до влади в Україні. Тому всі ці його коментарі не мають ніякого сенсу без пояснення, як він збирається втілювати свої блікитні мрії. Точніше, як він збирається повернути собі владу.

Саме це питання повинно хвилювати всіх тут, і саме це питання Ющенко дуже старанно обходить. Як сам Ющенко, так і його прихильники. Воно є для них тим більше незручним тому, що дуже міцно пов'язане з іншим питанням -- а навіщо за нього тоді, взагалі, голосувати?

Все, що від Ющенка до цього часу можна було почути, так це загальні фрази про "коаліцію демократичних сил", яка має взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в країні. При цьому він, навіть, уникає вживати саме слово "влада", замінюючи його на пов'язану з нею в даному контексті "відповідальність".

Але його прихильники сподіваються, що Ющенко "якось" ту владу отримає. Що він тільки до виборів боїться навіть розмов про неї. А після виборів вже "якось". Може Кучма всім так набридне, що його всі олігархи разом кинуть, а Ющенко в цей момент підкрадеться ззаду. А якщо не після виборів, то в 2004-му вже точно "якось" переможе.

А в той час, як "надія нації" ощасливлює виборців своїм баченням майбутніх прекрасних податкових законів, злочинці при владі плюють і на існуючі, та мочать будь-який "не свій" бізнес. "Слов'янський", Голден Телеком -- це тільки пара гучних справ, а скільки мордують дрібніших бізнесів та не дають розпочати нові...

Зараз повинно вже бути очевидним, що вирішення соціально-економічних питань не можливе без вирішення політичних. Тобто питання про владу, яку треба відбирати в злочинців, бо самі вони її нікому не подарують.

Відбирати, а не підставляти їм плече.

Відповіді

  • 2002.03.05 | Горицвіт

    А якби в риби була шерсть, то

    в шерсті завелися б блохи. А блохи - це...

    Ваш допис - повна аналогія цього класичного анекдота.

    Звісно ж, важливо, як та чи та партія збираються брати владу. Але ще більше важливо, для чого вона їм. Які конкретно кроки вони мають намір зробити. Бо інакше чому я маю голосувати за ту партію.

    А до влади в демократичній системі приходять єдиним способом - через вибори.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.05 | ilia25

      Де це ви в Україні "демократичну систему" знайшли?

      Горицвіт писав(ла):
      > Звісно ж, важливо, як та чи та партія збираються брати владу. Але ще більше важливо, для чого вона їм. Які конкретно кроки вони мають намір зробити. Бо інакше чому я маю голосувати за ту партію.

      То ви трохи заплутались, хто з нас живе в Канаді, а хто в Україні. Інакше б ви не писали так, ніби ви справді можете вибирати кому довірити керівництво країною.

      > А до влади в демократичній системі приходять єдиним способом - через вибори.

      В демократичній системі -- так. В демократичній системі, щоб привести Ющенка до влади достатньо було б просто проголосувати за нього.

      Але в Україні від демократичної системи вже майже нічого не залишилось. Ющенко на пару з "гарантом" може скільки завгодно годувати вас казками про європейський вибір та демократичну коаліцію, але насправді Кучма не збирається нікому доровільно делегувати вирішення цього найважливішого питання -- питання про владу. Ні Ющенку, ні олігархам, ні, тим більше, народу.

      Завадити цьому можна лише силовим тиском на "гаранта". За допомогою шантажу, погроз, примусити Кучму піти на компроміс. Нема ніяких підстав розраховувати, що це за вас зроблять олігархи, Россія чи Америка. Чи Ющенко -- скільки б голосів за нього не віддали.

      Коротше кажучи, тут вам не демократія, тут вам Україна. Ви, звісно, можете тішити себе ілюзіями, що нібито можете вибирати між між комуністами чи націоналістами, між правими та лівими, між зеленими чи голубими, між противниками ПДВ та його прихильниками..

      Але насправді у вас існує лише один вибір: між владою, та опозицією до цієї влади. І все.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.05 | Горицвіт

        коли риби виходять на берег

        то вони обростають шерстю. У шерсті може завестися що завгодно. Але все це - кроки еволюції.

        Суперечки про ПДВ справді виглядають трохи сюрно на тлі масштабних порушень у виборчій кампанії.

        ilia25 писав(ла):
        > Горицвіт писав(ла):
        > > Звісно ж, важливо, як та чи та партія збираються брати владу. Але ще більше важливо, для чого вона їм. Які конкретно кроки вони мають намір зробити. Бо інакше чому я маю голосувати за ту партію.
        >
        > То ви трохи заплутались, хто з нас живе в Канаді, а хто в Україні. Інакше б ви не писали так, ніби ви справді можете вибирати кому довірити керівництво країною.

        Ми йдемо на виборчу дільницю, беремо бюлетень і голосуємо. А все інше - тільки питання фальсифікації, яка вже не залежить, за кого ви голосуєте.

        >
        > Але в Україні від демократичної системи вже майже нічого не залишилось.

        А воно було?
        Ну хіба що пару місяців наприкінці 1991 - на початку 1992.

        > Завадити цьому можна лише силовим тиском на "гаранта". За допомогою шантажу, погроз, примусити Кучму піти на компроміс. Нема ніяких підстав розраховувати, що це за вас зроблять олігархи, Россія чи Америка. Чи Ющенко -- скільки б голосів за нього не віддали.

        Які ви пропонуєте форми "шантажу, погроз"?

        > Коротше кажучи, тут вам не демократія, тут вам Україна. Ви, звісно, можете тішити себе ілюзіями, що нібито можете вибирати між між комуністами чи націоналістами, між правими та лівими, між зеленими чи голубими, між противниками ПДВ та його прихильниками..
        >
        > Але насправді у вас існує лише один вибір: між владою, та опозицією до цієї влади. І все.

        По-вашому, опозиція не повинна взагалі говорити про ПДВ і про будь-які речі, які турбують виборців, а повинна тільки, як попугай, кричати "кучма, кучма, кучма", - і це додасть опозиції голосів?

        А, я ж забув, ви взагалі вибори не визнаєте. Ваші слова :"> То ви трохи заплутались, хто з нас живе в Канаді, а хто в Україні. Інакше б ви не писали так, ніби ви справді можете вибирати кому довірити керівництво країною." Якщо так, то да.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.06 | ilia25

          Про шантаж та погрози

          Горицвіт писав(ла):
          > > Завадити цьому можна лише силовим тиском на "гаранта". За допомогою шантажу, погроз, примусити Кучму піти на компроміс. Нема ніяких підстав розраховувати, що це за вас зроблять олігархи, Россія чи Америка. Чи Ющенко -- скільки б голосів за нього не віддали.
          >
          > Які ви пропонуєте форми "шантажу, погроз"?

          Та ті ж самі, шо вже є. Ось тобі плівочки, ось тобі тимчасова слідча комісія, ось тобі імпічмент, суд та параша. Або так, або будемо домовлятись про добровідьну відставку, чи про конституційні реформи і таке інше.

          Це і є єдині можливі засоби позбавити Кучму влади. Надії на те, що комусь вдастся до нього ззаду підкрастись, чи що він сам впаде, чи на те, що в нього влади і так немає, а ним лише хтось за мотузки смикає -- то все ілюзії.
  • 2002.03.05 | Остап

    Ющенко підставляє Кучмі плече для "кидка через бедро" :-)) (-)

  • 2002.03.06 | Скептик

    Як Ющенко отримає владу

    А в чому власне проблема?

    Якщо в парламенті не буде 2/3 кучмістів і Кучма не розжене парламент і не внесе декретом чи референдумом змін в конституцію щодо третього терміну президентства, то Кучма на треті вибори не може піти.

    В другий тур президентських виборів однозначно виходить Симоненко. Виходить - і програє. Другим, тим хто виходить і виграє, буде або Ющенко, або Литвин (резервний варіант - Кінах), або Медведчук. Шанси Ющенка досить високі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.06 | ilia25

      Re: Як Ющенко отримає владу

      Скептик писав(ла):
      > А в чому власне проблема?
      >
      > Якщо в парламенті не буде 2/3 кучмістів і Кучма не розжене парламент і не внесе декретом чи референдумом змін в конституцію щодо третього терміну президентства, то Кучма на треті вибори не може піти.

      Проблема власне в тому, що Кучма все може. Якщо він може залишатись при владі тоді, коли всім достовірно відомо, як він замовляє журналіста, придушує опозицію, фальсифікує вибори -- то внести зміни в Конституцію своїм декретом йому теж ніхто не завадить. Або ще щось за два з половиною роки вигадати.

      Та він просто може примусити Ющенка не висувати свою кандидатуру на наступних виборах.

      А хто йому стане на заваді? Ні, я серйозно -- хто конкретно? Народ прокинеться? Крім опозиції ніхто не наважиться піти проти нього, а опозиція за нинішніх розкладів взагалі може в ВР не потрапити.

      А тепер до цілком реальної можливості додай ще його волю втілити ту можливість в життя. Бо це, між іншим, для нього єдиний шанс не провести останні свої роки на параші.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.06 | Скептик

        Re: Як Ющенко отримає владу

        >>А хто йому стане на заваді? Ні, я серйозно -- хто конкретно?
        >>Народ прокинеться? Крім опозиції ніхто не наважиться піти
        >>проти нього, а опозиція за нинішніх розкладів взагалі може
        >>в ВР не потрапити.

        Навіть за найгіршої розкладки - якщо ні Мороз ні Тимошенко не пройдуть, все одно кучмісти у Верховній Раді навряд чи наберуть 2/3. Яка ні хрєнова опозиція комуністи - а за третій срок в конституції вони не проголосують. І переважна більшість ющенківців не проголосує.

        Якщо ж Кучма піде на порушення конституції, на розпуск ВР та внесення змін в Конституцію указом чи референдумом - то тут (незалежно від того чи будуть у ВР Мороз з Тимошенко чи ні) залишиться сподіватися лише на "непарламентськи засоби" спротиву.

        Звичайно, щоб спротив був можливий в майбутньому необхідно підтримувати очаги спротиву вже сьогодні. Тому якщо Ви закликаєте голосувати за СПУ або блок Тимошенко - я Вас підтримую. Але "наїзжати" на Ющенка не слід. Бо якщо все-таки дійде до президентських виборів, то ні Мороз ні Тимошенко їх не виграють. Мороз усе, на що він здатен, показав на минулих виборах. А Тимошенко має усталену репутацію розкрадача народних грошей, цьому вірить переважна більшість населення, і зруйнувати цю репутацію навряд чи вдастся.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.06 | ilia25

          Сподіватись можна на краще, але готуватись треба до гіршого

          В тому, що Кучма буде намагатись залишитись на третій термін, або змусити нас в 2004-му знову вибирати між Симоненком та своїм кандидатом -- в цьому ніхто сумніватись не повинен. Бо як я вже писав, це єдиний шанс гаранта уникнути параші, і він заради цього готовий на все.

          Можна, звісно, покладати надії на комуністів, чи на ще якесь чудо, але я не бачу на цей момент жодної сили, що готова піти на все, щоб зупинити Кучму. Окрім залишків опозиції.

          На Ющенка я "наїзжаю" не тому, що не бажаю йому стати Президентом. А якраз тому, що не бачу як він збирається боротись з Кучмою за владу. Тому, наприклад, що він може підписати заклик до своїх прихильників голосувати в 2004-му за якогось Кравченка точно так же, як він підписав заяву трьох.

          Якщо б в Україні було достатньо демократії, то все вирішували б виборці. За кого проголосують, той отримає владу. Тоді все було б просто -- голосуй за Ющенка, і справа зроблена. Але проблема якраз в тому, що демократії не достатньо. Тому підтримка виборців -- це лише одна з необхідних умов (а, може, вже й не необхідна, а лише бажана).

          А от дійсно необхідною умовою стає готовність претендента на владу боротись за неї в бійці без правил, в якій можна програти все, аж до власного життя. Чи готовий Ющенко до такої боротьби? Нажаль, з огляду на те, то відомо про нього, відповідь на це питання є однозначно негативною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".