МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Режим не допустить антиолігархічно-антикомуністичної більшості.

03/07/2002 | Максим’як
Режим не допустить прихід в парламент антиолігархічної та антикомуністичної більшості.

При тому режимі, який склався – скоріше правдоподібним виглядє зрив виборів, ніж прихід в парламенті антикомуністичної та антиолігархічної більшості.

Справа не в Кучмі, а в системі влади і грошей, яка не так із перспективи ще більше заробити, як з перспективи все незаконно нажите втрати, здатна на всі можливі кроки. Крім того є ще геополітичні інтереси сусідів. Законнність таких дій буде аргументована. Ми маємо приклад Криму зараз, і Плющ натякнув, що коли вони там в Криму самі не розберуться, то їм владу забезпечать. Ми маємо вже організацію політичних сил очолювану Ржавським “За визнання виборів недійсними”. Чого вартий тільки телеміст недавно проведений, з постійними натяками на молдавський варіант розвитку подій в Україні.

Режим має три варіанти, щоб недопустити антиолігархічні та антикомуністичні сили до перемоги:
- Фальсифікувати вибори
- Зірвати вибори
- Утворити більшість разом з комуністами

Наразі тримається за перший, але народу не накажеш. Фальсифікувати можна, але є і якісь межі. Взагалі, як каже Томенко і Ющенко, “єдуни” можуть довести свій відсоток до 20% фальсифікацією, але це максимально теоретично.

Думаю, що режим прийматиме рішення стосовно долі виборів десь числа 20 березня, коли остаточно матиме картину – хто проходитиме і їх відсоток. Організувати заворушення це діло спецслужб і їх агенти є у всіх партіях.

Якщо 20 березня буде відомо, що ряд дрібних, ті що на межі 4% балансують, не пройдуть, то думаю, що проти виборів та самого Ющенка можуть бути примінені найжорстокіші заходи. Це знають в “Нашій Україні” дуже добре. Справа в тому, що всі задуми режиму приносяться в штаби “НУ”, часто безіменними патріотами добровольцями. Тому і лунають такі попередження. Тобто, вони мають реальний грунт під собою, а не прогнозований. Як прогнозований його тільки обнародує політолог Томенко.

Це наша дійсність така. А світ сьогодні заклопотпний своїми проблемами, зокрема розгортанням торгової війни між США та рештою. Так, що і допомоги чекати немає звідки. В тему підтримки можливих незаконних дій режиму вписується і візит Путіна, дату якого не оголошують, але поспішно готують - Путін може стати тим міжнародним гарантом стабільності в разі відміни виборів.

Відповіді

  • 2002.03.07 | Roller

    Ген Влады репродуцирует ее в неизменном виде.

    Максим’як писав(ла):
    > Режим не допустить прихід в парламент антиолігархічної та антикомуністичної більшості.
    >

    >
    > Справа не в Кучмі, а в системі влади і грошей, яка не так із перспективи ще більше заробити, як з перспективи все незаконно нажите втрати, здатна на всі можливі кроки. Крім того є ще геополітичні інтереси сусідів.

    > Дело не в Кучме и не в грошах, а в возможности их закреплении за системой влады.

    Изменения системы власти возможно только сверху. Но, у власти нет стимула, не было, и не будет к такому изменению. Система выстроена и работает уже не одно столетие. Попытки изменить ее приводили к переворотам, "вывихам", но не "коренным переломам".
    Ген Влады репродуцирует ее в неизменном виде. И тут пока бессильны все попытки революций и эволюций. Как бы низко не падала власть, она всегда падает на четыре ноги.

    В вопросе смена «генокода власти» нельзя рассчитывать и на патриотизм, совесть, или честь народа. Опыт показывает, что любые реформы могут быть осуществлены только сверху. Но, для того, чтобы менять старый генокод треба иметь новый. Родиться он может только в личности. Это как рождение майки в улике. Такая матка сегодня похоже есть. По крайней мере многие ее признают. Мы это видим на форуме. И это уже само по себе
    уникально..

    Как ни называй "Едність", "Злагода", "за единство", "Наша Украина", "Ваша Украина" все без толку. В стране отсутствуют духовные лидеры. Только они, лидеры уровня Ганди, Айятолы, Бена Ладена, правители умов, могут дать новый генокод, или вирус, который даст новый сорт влады и государства. Но, дело вовсе не в моральности, или призывах к ней, о чем говорит Ющенко. Дело в личном примере, отказе, жертве, и новой жизненной конструкции.

    В этом плане вся надежда на них, (нее). И можно даже не смеяться. Не мы должны начать с себя, а они. И желательно, сделать это без потрясений. Тимошенко утверждает, что такой шанс сегодня есть. Если это так, то грех им не воспользоваться.

    Если разбить десятку на два срока. То первую пятилетку можно назвать "начинающей", вторую "определяющей". Сейчас мы имеем возможность вступить в "закрепляющую" третью пятилетку. И закрепление произойдет через землю.

    После этого революций уже не избежать. Но каких? Тех, что были, социалистических? Нужны ли они нам?

    Смею утверждать, нам нужна не социалистическая, а мелкобуржуазная мини революшин. Будет немножко больно, но не всем, и совсем немножко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.07 | Максим’як

      Re:Roller, ну є ж якась міра! Вчора куркулі і 33 рік,

      а сьогодні Україні бракує Усами?

      Єдине, що можна зауважити - це Вашу непідкупну щирість висловлювань, викликану стражданнями, які Вам приносять перспективи, нехай примарні, змін на краще в Україні – стати українцеві справжнім господарем на своїй землі, без комуністів і бандитів-олігархів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.07 | Roller

        С Усами вышла не большая накладка (-)


        Я не помню имени духовного наставника Усами. Впрочем, можно и особо не поправляться. Для мусульманского мира Усами духовный лидер, принесший себя в жертву. Это , что не говорите, заслуживает уважения.

        Сегодня нужен именно такой лидер, лидер делом доказавший свое право, и не претендующий на него. Имя Вам известно. И он становится общепризнанным.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.08 | Максим’як

          Re: Про єдинородичку Ржавського, для якої бін Ладен був духовним


          2002-03-08
          КАНДИДАТЦI У НАРОДНI ДЕПУТАТИ З ЗАПОРIЖЖЯ НЕ ДАЮТЬ СПОКОЮ ЛАВРИ ЧИЧЧОЛIНИ У Запорiжжi кандидатка у народнi депутати за 77-м одномандатним округом Олена Солод влаштувала стриптиз пiд час виступу у прямому телеефiрi. Таким чином 28-рiчна домогосподарка використала ефiрний час, наданий державою для агiтацiї кандидатiв у депутати. В iнтерв'ю журналiстам вона заявила: "Я - це вiдображення реального життя - не перефарбована, не лицемiрна. Я природна, я намагаюся розслабитися i отримати задоволення". У разi перемоги на виборах мати двох дiтей обiцяє потурбуватися про легалiзацiю в Українi марихуани i проституцiї. В окружному виборчкомi вважають, що в телестриптизi нiчого негожого немає, адже еротична агiтацiя законом не заборонена, повiдомляють "Подробицi" на телеканалi "Iнтер". У Запорiжжi вже з'явилися листiвки iз зображенням претендентки на депутатський мандат в оголеному виглядi. Пiсля вересневих подiй в США О.Солод хотiла змiнити своє iм'я на Усама бiн Ладен. Інтерфакс-Україна
  • 2002.03.07 | Максим’як

    Re: Ультиматум Рябця, або вибори таки буде зірвано?

    Ультиматум Рябця, або вибори таки буде зірвано?
    [06.03.2002 17:48]



    photo.unian.net
    Думка про те, що виборчу кампанію до парламенту успішно може бути зірвано, прозвучала. Про це заявив і голова Центрвиборчкому, і найвпливовіші ньюзмейкери. З кожним днем це побоювання розділяють все більше серйозних політиків. Наскільки це реально і як цього може бути досягнуто?

    Отже, 4 березня голова Центрвиборчкому Михайло Рябець попередив суб`єкти виборчого процесу про те, що вони можуть виявитись відповідальними за зрив виборчої кампанії. Чому? Бо як відомо, виборчі комісії сформовано саме цими суб`єктами. А представники партій та блоків реально не працюють або ж їх в комісії просто не делегували. За наведеними Рябцем даними, на межі законом встановленої чисельності працює майже половина всіх дільничих комісій, представників партій та блоків не вистачає для повноцінного їх формування, і кожного дня процес може почати зриватися. Отже, попередив голова ЦВК, саме партії та блоки будуть винними у зриві виборів, якщо не попрацюють з своїми представниками до дільничих виборчих комісій, аби принаймні ті, кого делеговано, не втікали з роботи.

    Взагалі, в даному випадку ЦВК не можна звинуватити в тому, що вона не попереджала про таку небезпеку. Це було ще, коли парламент лишень закладав в закон виключне право формування виборчих комісій – як окружних, так і дільничих – самими учасниками процесу. Вже тоді ЦВК попереджала, що далеко не у всіх суб`єктів кампанії вистачить людей, аби вони фахово та плідно попрацювали на прозоре й чесне народне волевиявлення. Так воно й сталося. І це при тому, що в багатьох випадках, як показав досвід формування навіть окружних комісій, непоодинокими є випадки, коли представників деяких партій залякують або підкупають представники влади чи президентських структур, аби поставити на їхні місця своїх людей. Але саме ці приклади, хоч вони могли свідчити про заздалегідь запланований контроль над комісіями з боку провладних структур, - все ж не обіцяли зриву виборчої кампанії. Принаймні тоді ніхто не міг сподіватися, що членів комісій не вистачить принаймні провладним силам, аби контролювати їхню діяльність. Можливо, просто з`ясувалось, що навіть контрольний пакет голосів президентських структур в комісіях не дозволяє відверто фальшувати процес за наявності хоч би одного справжнього опонента з опозиційних або альтернативних сил...То навіщо сили втрачати?

    Тепер М.Рябець фактично констатує факт: вибори будуть зірвані. Річ в тім, що за законом формування дільничих комісій завершилось вже 23 лютого, себто в кращому разі партії та блоки можуть замінити якихось одних своїх представників, що усунулись від обов`язків, на інших. Але якщо людей просто не вистачає – то тут ради нема. Інакше зрозуміти М.Рябця неможливо. Тому доводиться просто ставити питання про те, яка кількість дільниць вже сьогодні відома як загрозлива, і що з того буде. М.Рябець вказує на 50%-ву «групу ризику» дільниць із мінімальним складом. Скільки їх взагалі несформованих – він не повідомляє, але картина й без того виходить страхітлива.

    За дивним збігом обставин саме в той же день, себто 4 березня, в Криму «криза Грача» одномоментно переросла в кризу місцевого виборчкому. Історія із напівзникненням документів кандидатів, які насправді нікуди не зникли, а просто приховуються, можливо, лише для того, аби Л.Грач міг, скажімо, підмінити свою декларацію про доходи (доводиться припускати і такий фантастичний варіант) – набагато цікавіша саме тим, що вона безпосередньо пов’язана з діяльністю кримського виборчкому, який, здається, взагалі не має наміру більше збиратися. Оце – технологія зриву кампанії, і не треба ніякого бойкоту виборів з боку політичних сил, навіть комуністів. Тим більше, що за теперішніми законами жоден бойкот не працює... Тож, схоже, тут просто спрацював загальноукраїнський «закон» про Крим як полігон для відпрацювання будь-яких політичних технологій. Адже М.Рябець в Києві попередив про можливий зрив виборів вже після того, як в Криму «відкрилася» історія з документами та виборчкомом.

    Найцікавіше ж те, що, як виявилось, питання про можливий зрив виборчої кампанії вже хвилює і спікера парламенту І.Плюща, хоча він хоче сподіватися на краще, а про технологію визнання виборів недійсними знає лише те, що це може статися через надмірні порушення під час голосування. Аж ні, як доводить М.Рябець – не лише через порушення, а й через непрацездатність виборчих комісій.

    Взагалі закон про вибори, ухвалений ВР під час перманентної суперечки з президентом відносно пропорційної чи змішаної системи, передбачає, що в одномандатних округах вибори можуть бути визнані недійсними. Теоретично це дозволяє припустити, що можливий варіант, коли половина складу парламенту взагалі не обрана – якщо будуть передбачені законом порушення виборчого процесу під час голосування. Але головне, як можна припустити з інформації ЦВК, - нині саме вона має в себе повну картину, де, в чиїх округах і на яких дільницях знаходяться «слабкі ланки» процесу, що дозволяють навіть не чекаючи особливих порушень під час голосування (особливо якщо ці порушення робитимуться президентськими силами) – зірвати процес. Можливо, існує не надто складний механізм переформування цих слабких ланок, себто їхнього розміщення саме в тих регіонах та округах, де є непогані шанси в опозиційних та «альтернативних» сил... Очевидно лише одне: механізм зриву виборів можна буде одномоментно застосувати, як тільки остаточно стане зрозуміло, що президентські сили не отримують бажаної перемоги.

    Цікаво, що, прогнозуючи події в АРК, І.Плющ вирішує проблему дуже просто: мовляв, якщо вибори в Криму зірвуться, то буде застосовано іншу форму правління. Можливо, йдеться про пряме президентське правління, для якого певні підстави саме в Криму або регіонах таки передбачені законодавством. А от щодо аналогічного випадку в Україні в цілому - І.Плющ не такий однозначний: принаймні, проведення пленарного засідання ВР ще в квітні дозволяє йому хоч би подивитися на попередні результати виборів, а вже тоді виносити на розгляд ВР рішення щодо закриття роботи теперішнього складу парламенту.

    На жаль, коли І.Плющ висловлював свій оптимізм, він ще не знав про попередження ЦВК щодо можливого зриву кампанії. Очевидно, М.Рябець дещо більше знає про можливості й перспективи «чесної» перемоги «заєдистів», ніж І.Плющ, аби давати набагато менш оптимістичні щодо майбутнього нової ВР, сигнали.

    Як би там не було, а, очевидно, можна констатувати, що вустами М.Рябця влада сьогодні виставила ультиматум суспільству та разноманітним політичним силам: або перемога президентського блоку – або нового парламенту не буде. За великим рахунком, це перш за все попередження блоку В.Ющенка, який має намір значно покращити свої «показники» саме в наступному складі ВР. Не виключено також, що це є іспит для учасників блоку «Наша Україна», конфігурація яких в списку значно відрізняється від теперішнього парламентського представництва.

    Як би там не було, - а на зрив компанії влада, судячи з усього, піти готова. Відповідь – за суспільством. В Криму теж все починалось із неконтрольованості виборчкому та ілюзій місцевого володаря про свої безмежні можливості...
    Ірина ПОГОРЄЛОВА
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.07 | Englishman

      Mugabe do Kuchmy daleko.

      Pershyj hochab vybory jaki-neyaki zbyraert'sya provesty, a Kuchma, shozhe, hoche vyrishyty vsi problemy do jih vynyknennya. Tomu shkoda, scho do ukrajins'kyh vyboriv na Zahodi prydilyaet'sya znachno men'she uvagy, nizh do zimbabvijs'kyh.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.07 | Максим’як

        Re: Уваги, гадаю забагато, але стикаються дуже багато інтересів

        І жоден не може діяти, щоб не зачіпати інтересів інших.

        Я спостерігаю п’ять груп різних інтересів навколо виборів в Україні.
        Європейський (ключова позиція –Німеччина)
        Російський
        Ізраїльсько-американський
        Американський
        Ну і наш власний інтерес.
        Чотири перші є дуже сильні, сильніші за наш п’ятий, враховуючи, що його “офіційно” очолюють Литвин та Кучма.
  • 2002.03.07 | Олександр

    Re: Режим не допустить антиолігархічно-антикомуністичної більшості.

    Максим’як писав(ла):

    > При тому режимі, який склався – скоріше правдоподібним виглядє зрив >виборів, ніж прихід в парламенті антикомуністичної та >антиолігархічної більшості.
    В принципі, тривога пана Максим'яка мені зрозуміла, я сам вважаю, що є підстави бути заклопотаними цією проблемою. Проте я думаю, що вони на ТАКЕ не наважаться. Мої міркування можуть здатися дещо наївними і не дуже обгрунтованими, я з цим згоден повністю. Я сам не можу логічно пояснити, чому я так вважаю. Вважайте це інтуїцією...

    >Справа не в Кучмі, а в системі влади і грошей, яка не так із >перспективи ще більше заробити, як з перспективи все незаконно >нажите втрати, здатна на всі можливі кроки.
    Не думаю. Є такі українські гроші, які будуть ПРОТИ цього.

    Та й подивіться на цих можливих "путчистів". Навіть їхні "high-end" представники - Литвин і Медведчук - не видаються мені здатними на це.
    В першу чергу у них нема сміливості, немає навіть відваги щура, загнаного в куток. Згадайте ГКЧП. :) У цих руки будуть труситися так само, а коли руки трусяться, владу в них не втримаєш... Тим більше, що у Ющенка хватка - куди там Єльцину.

    > Законнність таких дій буде аргументована.
    Чим ?

    >Ми маємо приклад Криму зараз, і Плющ натякнув, що коли вони там в >Криму самі не розберуться, то їм владу забезпечать.
    Крим - то Крим. Ту комедію з автономією давно пора закінчувати, ось і є прекрасна нагода... Тут не ті умови.

    > Режим має три варіанти, щоб недопустити антиолігархічні та >антикомуністичні сили до перемоги:
    > - Фальсифікувати вибори
    > - Зірвати вибори
    > - Утворити більшість разом з комуністами
    Згоден.

    >Наразі тримається за перший, але народу не накажеш. Фальсифікувати >можна, але є і якісь межі. Взагалі, як каже Томенко і >Ющенко, “єдуни” можуть довести свій відсоток до 20% фальсифікацією, >але це максимально теоретично.
    Практично буде 4-6%. Більше навряд чи. Не слід забувати, що спостерігачі і члени комісій здобувають досвід.

    >Думаю, що режим прийматиме рішення стосовно долі виборів десь числа >20 березня, коли остаточно матиме картину – хто проходитиме і їх >відсоток. Організувати заворушення це діло спецслужб і їх агенти є у >всіх партіях.
    Заворушення ніхто толком не організує. Належної масовості не вийде. Назвіть мені ту політичну силу, що за це візьметься. Та й "підставу" видно неозброєним оком. "Геть антинародний режим ?" - ось вибори, отже, громадяни самі скажуть своє слово.

    >Якщо 20 березня буде відомо, що ряд дрібних, ті що на межі 4% >балансують, не пройдуть, то думаю, що проти виборів та самого Ющенка >можуть бути примінені найжорстокіші заходи. Це знають в “Нашій >Україні” дуже добре. Справа в тому, що всі задуми режиму приносяться >в штаби “НУ”, часто безіменними патріотами добровольцями. Тому і >лунають такі попередження. Тобто, вони мають реальний грунт під >собою, а не прогнозований. Як прогнозований його тільки обнародує >політолог Томенко.
    Отже, підтверджується моя теза про те, що "Наша Україна" має негласну розвідку в потрібних місцях і добре знає про дійсний справ ? Не дивно, я завжди вважав їх розумними людьми.

    >Путін може стати тим міжнародним гарантом стабільності в разі >відміни виборів.
    Путін не може бути гарантом стабільності навіть у себе вдома. А тим більше зараз - коли почався їхній касетний скандал...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.07 | Максим’як

      Re: Я радий Вашій інтуїції, але я будую модель

      i прораховую варіанти. Будь-яке вчасно сказане слово-застереження може змінити ситуацію. Я переконаний, що і сьогодні не має чітких планів зриву виборів і праві ті, що кажуть, що Крим зараз це полігон для вироблення можливої поведінки в такій ситуації для влади.

      Я би теж хотів, щоб вибори відбулися. Але дуже хибно думати, що вибори 2002 є внутрішньою винятково нашою справою. Тут діє дуже багато різних зовнішніх сил та інтересів. Битва є дуже серйозна.

      З точки зору цивілізованого еволюційного переходу влади від комуністично-олігархічної до національно-законної, так як є зараз, без викривлень, то події повинні привести до змішаного тиму поділу влади, під контролем більшості законної над олігархічною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".