ДОНІЙ: Шотландський Ющенко (порівняльний кіносценарій)
04/24/2002 | Спостерігач
Шотландський Ющенко (порівняльний кіносценарій)
Олесь Доній, для УП, 24.04.2002, 15:40
Мій дід, кадровий військовий, полковник, не пропускав жодного фільму про другу Світову війну. Пам'ятаю, як мене у дитинстві дратувала його манера дивитися радянські воєнні фільми. Через хвилин п'ять-десять після початку дідусь починав говорити, що ЦЕ він вже бачив. Я не розумів, адже по тєлєку перед тим казали, що то буде тільки ось прем'єра стрічки. А впертий дід переконував, що надалі сюжет розвиватиметься так-то і так-то. Події розвивалися за дідовим сценарієм і я, малий, губився: може вони там, на телебаченні помилилися і дідусь дійсно вже бачив цей фільм?
Минуло досить багато років, і мене почала переслідувати та сама хвороба. Дивлячись на екран, я ловлю себе на думці, що мені кортить вигукнути: "Та я вже те десь бачив!"
Українці - надзвичайно романтичний народ. Ми спочатку вигадали себе, знайшли себе у піснях, думах та легендах про славетне козацьке минуле і лише потім заходилися творити націю. В наші часи візуальна картинка заступила місце романтичних пісень. Кіношний образ може полонити і стати взірцем для цілої нації.
Щоправда, українцям не щастить з сучасним кіномистецтвом власного виробництва. Наші слиняві і плаксиво-прилизані "Роксолани" та "Чорні ради" свідчать не так про брак коштів, як про брак мистецької клепки в офіційно визнаних митців. Отже, найяскравішій образ українця вдалося виліпити не нам, а польському єврею Гофману з росіянина Домогарова.
Натомість, коли я вперше дивився "Хоробре серце" Гібсона про виборення незалежності далекою холодною Шотландією, у мене щеміло серце, наверталися сльози, а подумки вимальовувалися асоціації зі сторінками нашої не менш трагічної історії. Іноді "картинка оживає". І нині, спостерігаючи в гущі політичних подій за реальністю, мені знов хочеться вигукнути: "Та я це вже бачив!"
Бунт
Шотландія. Кінець 13-го сторіччя. Шотландці більше не спроможні витримувати утисків і визискувань з боку англійських зверхників і підіймаються на бунт. Сили нерівні. Влада має добре організовану армію та всю державну машину, але з кожним днем під стяги бунтаря Вільяма Волеса збирається все більше і більше відчайдухів, що прагнуть свободи та очищення Батьківщини від поневолювачів.
Україна. 2000-й рік. Українці, що не можуть погодитися з встановленням кланово-олгархічної системи у державі, наважуються на бунт. Сили нерівні. Влада має абсолютну перевагу, але все більше і більше людей декларує свою опозиційність до режиму. Мельниченко, Мороз, Тимошенко, Комітет "Україна без Кучми", Форум національного порятунку, Всеукраїнський комітет опору "За правду!" та їхні прихильники беруть участь у різноманітних акціях протесту.
Надія нації
Серед всіх шотландських дворян, які є начебто рівними у своїх правах і прагненнях, виділяється один, Граф Роберт Брюський 17-й. Красивий, імпозантний, красиво говорить, користується повагою. Саме на нього, як на майбутнього короля, дивиться значна частина суспільства. Простолюдин Волес розуміє це і звертається до Роберта Брюського з проханням про об'єднання під його орудою : "Якщо ми об'єднаємося, то у нас буде те, чого раніше ніколи не було - наша країна. Об'єднай нас!"
Серед усіх українських політиків найбільш рейтинговим є Віктор Ющенко. Красивий, імпозантний, говорить добірною мовою. Майбутнім Президентом України бачать його національно-демократичні сили та більша частина опозиції. На початку касетного скандалу (коли Ющенко - ще Прем'єр), опозиція сподівається, що він очолить революційний підйом мас та візьме на себе керування державою. В подальшому, саме до нього звертається Юлія Тимошенко з відкритим листом, запропонувавши зробити спільний блок на виборах.
Батько
У Роберта Брюського виявляється є батько, який користується абсолютним впливом на сина. Батько хворий на якусь невиліковну хворобу, схожу на проказу, і тому ховається від людських очей. Він розуміє, що не може сам стати королем Шотландії і тому весь свій макіавеллівський розум спрямовує на досягнення цієї посади сином. "Я не можу бути королем. Ти і тільки ти можеш правити країною" - каже він Роберту. Саме батько утримує сина від яких-небудь радикальних дій. "Батько, так може прийшов час? - Прийшов час залишитися живим".
Саме батько научає Роберта взяти участь у придушенні повстання борців за незалежність Шотландії і, зрештою, саме батько влаштовує видачу найзатятішого опозиціонера Вільяма Волеса англійцям.
Користуючись порадами цинічного, але вкрай передбачливого батька Роберт торує собі шлях до корони.
Віктор Ющенко поважає старших. Спершу впливовий політик і фінансист Вадим Гетьман патронував Ющенка і, за чутками, розчищав йому дорогу до владних вершин. В подальшому на роль "батька" претендувало кілька осіб. Спостерігачі вказували на Івана Плюща. Сам Ющенко говорив про свої стосунки з Леонідом Кучмою, як про стосунки "сина і батька". Славнозвісний "лист трьох", що в надзвичайно жорсткій формі засуджував дії опозиції, був підписаний Ющенком з обома "батьками"- і з Плющем, і з Кучмою.
Нобілетет
Місцеві дворяни, зайняті внутрішніми разборками і змаганням за ймовірний королівський престол. Серед них нема цілісності та єдиного бачення виходу Шотландії з кризи. Дворяни то приєднуються до антианглійського повстання, а то беруть хабарі з рук англійського короля та переходять на його бік. Вони співчувають повстанню та не готові ризикувати маєтками та багатствами заради примарної незалежності. Але їхня вага в суспільстві зрозуміла Роберту Брюському, а ще більше-його батькові.
"Збери дворян. Знання, що у них на умі - ось шлях до трону", - говорить батько синові.
Місцеві дворяни-політики, бізнесмени та державні мужі зайняті внутрішніми розборками і змаганням за ймовірне Президентське крісло. Серед них нема цілісності та єдиного бачення виходу України з кризи. Частина навіть готова була підтримати антипрезидентські акції (про що свідчили голосування у Парламенті у першій період касетного скандалу), але вони не готові ризикувати посадами та грішми і тому залишаються офіційно лояльними Президентові.
Їхня вага в суспільстві зрозуміла Віктору Ющенкові, і тому у списку його блоку знаходять своє місце і державні діячі Безсмертний, Єхануров і бізнесмени та банкіри Садиков, Жванія… і так звані олігархи Щербань і Порошенко.
Зрада
Хоча Волес і запросив Роберта Брюського очолити всю антианглійську опозицію, а той відповів згодою, граф (згідно наказів батька) зрадив бунтарів, і разом з англійським королем Едвардом Довгоногим власноручно брав участь у придушенні повстання. У подальшому Роберт зі сльозами на очах спостерігав як батько здає Вільяма Волеса ненависним англійцям, вторгувавши за це корону для сина.
Віктор Андрійович поставив свій підпис під "листом трьох" (потім щоправда казав, що не читаючи), дав свою письмову згоду на відставку свого віце-прем'єра Тимошенко (хоча перед тим заперечував таку можливість), відкривши таким чином для неї пряму дорогу у СІЗО. І взагалі всіляко намагався показати, що йому не по дорозі з політичною опозицією.
Тріумф
Фінал фільму. Жахлива страта Вільяма Волеса не означає припинення боротьби Шотландії за незалежність. Роберт Брюський заявляє прокаженому батькові: "Я більше ніколи не перейду на сторону неправедних сил". Зберігаючи як оберіг окривавлений шмат вбрання Волесової нареченої, молодий граф об'єднує власні війська, війська решти дворян та колишніх бійців Волеса, виводить їх поле брані проти англійців та трощить супротивника. В 1314 році на полі Бенокберн Шотландія завойовує свободу.
Парламентські вибори. Ющенкові вдається об'єднати переважну більшість національно-демократичних сил (як би перед тим вони між собою не сварилися). Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" отримує 23,57% голосів на виборах до українського парламенту, що стає найкращим результатом серед всіх партій і блоків, випередивши як комуністів, так і відверто пропрезидентський блок. Влада розгублена. Навряд чи що-небудь може завадити Ющенкові перемогти на найближчих президентських виборах. Разом з ним до влади має прийти команда найбільш національно зорієнтованих демократичних реформаторських сил, що має призвести до комплексного реформування політичної, економічної та соціальної систем в Україні та її інтеграції до Європейських структур.
Хто зна, може влада лише так і здобувається. Коли авангардом (тобто героями) жертвують заради більшої перемоги. Я не думаю, що нинішня влада щось вже буде спроможна придумати аби не допустити Ющенка до президентства. Розхожий штамп, що Ющенко стане Президентом, тільки якщо не зробить якого-небудь дурного ходу на зразок входження у парламентську пропрезидентську більшість, я дозволю собі відкинути. Народ йому вибачить це і не тільки це. Я спостерігав за бабульками на виборчих дільницях, які голосували за кандидата до Верховної Ради, навіть не знаючи його прізвища, лише за те, що "той від Ющенка".
Моя нація вірить у чудо. Вона неодноразово була за це покарана, адже цієї вірою безбожно користувалися і зайди, і доморощені пройдисвіти, але моя нація вперто продовжує вірити в чудо. Мушу сказати, що я досить жорстко (навіть жорстоко) критикував свого часу Ющенка. За той таки образливий "лист трьох". І вважаю справедливо. Між Робертом Брюським і Вільямом Волесом мені більше до вподоби персонажі типу Волеса, люди які готові йти на плаху за власні переконання.
Як казав "той самий Мюнхгаузен" у виконанні Олега Янковського, коли йому ставили в приклад Галілео Галілея, який на людях відрікався від своїх поглядів, але таємно вірив у свою правоту, "саме тому мені завжди більше подобався Джордано Бруно". Але то мої власні погляди. А для моєї нації потрібний хоч маленький, та позитив. І тому вона продовжує вірити в чудо.
Але ж і я також частинка моєї нації. І мені так само хочеться вірити у чудо. Не у кіношне. У справжнє чудо.
Олесь Доній, для УП, 24.04.2002, 15:40
Мій дід, кадровий військовий, полковник, не пропускав жодного фільму про другу Світову війну. Пам'ятаю, як мене у дитинстві дратувала його манера дивитися радянські воєнні фільми. Через хвилин п'ять-десять після початку дідусь починав говорити, що ЦЕ він вже бачив. Я не розумів, адже по тєлєку перед тим казали, що то буде тільки ось прем'єра стрічки. А впертий дід переконував, що надалі сюжет розвиватиметься так-то і так-то. Події розвивалися за дідовим сценарієм і я, малий, губився: може вони там, на телебаченні помилилися і дідусь дійсно вже бачив цей фільм?
Минуло досить багато років, і мене почала переслідувати та сама хвороба. Дивлячись на екран, я ловлю себе на думці, що мені кортить вигукнути: "Та я вже те десь бачив!"
Українці - надзвичайно романтичний народ. Ми спочатку вигадали себе, знайшли себе у піснях, думах та легендах про славетне козацьке минуле і лише потім заходилися творити націю. В наші часи візуальна картинка заступила місце романтичних пісень. Кіношний образ може полонити і стати взірцем для цілої нації.
Щоправда, українцям не щастить з сучасним кіномистецтвом власного виробництва. Наші слиняві і плаксиво-прилизані "Роксолани" та "Чорні ради" свідчать не так про брак коштів, як про брак мистецької клепки в офіційно визнаних митців. Отже, найяскравішій образ українця вдалося виліпити не нам, а польському єврею Гофману з росіянина Домогарова.
Натомість, коли я вперше дивився "Хоробре серце" Гібсона про виборення незалежності далекою холодною Шотландією, у мене щеміло серце, наверталися сльози, а подумки вимальовувалися асоціації зі сторінками нашої не менш трагічної історії. Іноді "картинка оживає". І нині, спостерігаючи в гущі політичних подій за реальністю, мені знов хочеться вигукнути: "Та я це вже бачив!"
Бунт
Шотландія. Кінець 13-го сторіччя. Шотландці більше не спроможні витримувати утисків і визискувань з боку англійських зверхників і підіймаються на бунт. Сили нерівні. Влада має добре організовану армію та всю державну машину, але з кожним днем під стяги бунтаря Вільяма Волеса збирається все більше і більше відчайдухів, що прагнуть свободи та очищення Батьківщини від поневолювачів.
Україна. 2000-й рік. Українці, що не можуть погодитися з встановленням кланово-олгархічної системи у державі, наважуються на бунт. Сили нерівні. Влада має абсолютну перевагу, але все більше і більше людей декларує свою опозиційність до режиму. Мельниченко, Мороз, Тимошенко, Комітет "Україна без Кучми", Форум національного порятунку, Всеукраїнський комітет опору "За правду!" та їхні прихильники беруть участь у різноманітних акціях протесту.
Надія нації
Серед всіх шотландських дворян, які є начебто рівними у своїх правах і прагненнях, виділяється один, Граф Роберт Брюський 17-й. Красивий, імпозантний, красиво говорить, користується повагою. Саме на нього, як на майбутнього короля, дивиться значна частина суспільства. Простолюдин Волес розуміє це і звертається до Роберта Брюського з проханням про об'єднання під його орудою : "Якщо ми об'єднаємося, то у нас буде те, чого раніше ніколи не було - наша країна. Об'єднай нас!"
Серед усіх українських політиків найбільш рейтинговим є Віктор Ющенко. Красивий, імпозантний, говорить добірною мовою. Майбутнім Президентом України бачать його національно-демократичні сили та більша частина опозиції. На початку касетного скандалу (коли Ющенко - ще Прем'єр), опозиція сподівається, що він очолить революційний підйом мас та візьме на себе керування державою. В подальшому, саме до нього звертається Юлія Тимошенко з відкритим листом, запропонувавши зробити спільний блок на виборах.
Батько
У Роберта Брюського виявляється є батько, який користується абсолютним впливом на сина. Батько хворий на якусь невиліковну хворобу, схожу на проказу, і тому ховається від людських очей. Він розуміє, що не може сам стати королем Шотландії і тому весь свій макіавеллівський розум спрямовує на досягнення цієї посади сином. "Я не можу бути королем. Ти і тільки ти можеш правити країною" - каже він Роберту. Саме батько утримує сина від яких-небудь радикальних дій. "Батько, так може прийшов час? - Прийшов час залишитися живим".
Саме батько научає Роберта взяти участь у придушенні повстання борців за незалежність Шотландії і, зрештою, саме батько влаштовує видачу найзатятішого опозиціонера Вільяма Волеса англійцям.
Користуючись порадами цинічного, але вкрай передбачливого батька Роберт торує собі шлях до корони.
Віктор Ющенко поважає старших. Спершу впливовий політик і фінансист Вадим Гетьман патронував Ющенка і, за чутками, розчищав йому дорогу до владних вершин. В подальшому на роль "батька" претендувало кілька осіб. Спостерігачі вказували на Івана Плюща. Сам Ющенко говорив про свої стосунки з Леонідом Кучмою, як про стосунки "сина і батька". Славнозвісний "лист трьох", що в надзвичайно жорсткій формі засуджував дії опозиції, був підписаний Ющенком з обома "батьками"- і з Плющем, і з Кучмою.
Нобілетет
Місцеві дворяни, зайняті внутрішніми разборками і змаганням за ймовірний королівський престол. Серед них нема цілісності та єдиного бачення виходу Шотландії з кризи. Дворяни то приєднуються до антианглійського повстання, а то беруть хабарі з рук англійського короля та переходять на його бік. Вони співчувають повстанню та не готові ризикувати маєтками та багатствами заради примарної незалежності. Але їхня вага в суспільстві зрозуміла Роберту Брюському, а ще більше-його батькові.
"Збери дворян. Знання, що у них на умі - ось шлях до трону", - говорить батько синові.
Місцеві дворяни-політики, бізнесмени та державні мужі зайняті внутрішніми розборками і змаганням за ймовірне Президентське крісло. Серед них нема цілісності та єдиного бачення виходу України з кризи. Частина навіть готова була підтримати антипрезидентські акції (про що свідчили голосування у Парламенті у першій період касетного скандалу), але вони не готові ризикувати посадами та грішми і тому залишаються офіційно лояльними Президентові.
Їхня вага в суспільстві зрозуміла Віктору Ющенкові, і тому у списку його блоку знаходять своє місце і державні діячі Безсмертний, Єхануров і бізнесмени та банкіри Садиков, Жванія… і так звані олігархи Щербань і Порошенко.
Зрада
Хоча Волес і запросив Роберта Брюського очолити всю антианглійську опозицію, а той відповів згодою, граф (згідно наказів батька) зрадив бунтарів, і разом з англійським королем Едвардом Довгоногим власноручно брав участь у придушенні повстання. У подальшому Роберт зі сльозами на очах спостерігав як батько здає Вільяма Волеса ненависним англійцям, вторгувавши за це корону для сина.
Віктор Андрійович поставив свій підпис під "листом трьох" (потім щоправда казав, що не читаючи), дав свою письмову згоду на відставку свого віце-прем'єра Тимошенко (хоча перед тим заперечував таку можливість), відкривши таким чином для неї пряму дорогу у СІЗО. І взагалі всіляко намагався показати, що йому не по дорозі з політичною опозицією.
Тріумф
Фінал фільму. Жахлива страта Вільяма Волеса не означає припинення боротьби Шотландії за незалежність. Роберт Брюський заявляє прокаженому батькові: "Я більше ніколи не перейду на сторону неправедних сил". Зберігаючи як оберіг окривавлений шмат вбрання Волесової нареченої, молодий граф об'єднує власні війська, війська решти дворян та колишніх бійців Волеса, виводить їх поле брані проти англійців та трощить супротивника. В 1314 році на полі Бенокберн Шотландія завойовує свободу.
Парламентські вибори. Ющенкові вдається об'єднати переважну більшість національно-демократичних сил (як би перед тим вони між собою не сварилися). Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" отримує 23,57% голосів на виборах до українського парламенту, що стає найкращим результатом серед всіх партій і блоків, випередивши як комуністів, так і відверто пропрезидентський блок. Влада розгублена. Навряд чи що-небудь може завадити Ющенкові перемогти на найближчих президентських виборах. Разом з ним до влади має прийти команда найбільш національно зорієнтованих демократичних реформаторських сил, що має призвести до комплексного реформування політичної, економічної та соціальної систем в Україні та її інтеграції до Європейських структур.
Хто зна, може влада лише так і здобувається. Коли авангардом (тобто героями) жертвують заради більшої перемоги. Я не думаю, що нинішня влада щось вже буде спроможна придумати аби не допустити Ющенка до президентства. Розхожий штамп, що Ющенко стане Президентом, тільки якщо не зробить якого-небудь дурного ходу на зразок входження у парламентську пропрезидентську більшість, я дозволю собі відкинути. Народ йому вибачить це і не тільки це. Я спостерігав за бабульками на виборчих дільницях, які голосували за кандидата до Верховної Ради, навіть не знаючи його прізвища, лише за те, що "той від Ющенка".
Моя нація вірить у чудо. Вона неодноразово була за це покарана, адже цієї вірою безбожно користувалися і зайди, і доморощені пройдисвіти, але моя нація вперто продовжує вірити в чудо. Мушу сказати, що я досить жорстко (навіть жорстоко) критикував свого часу Ющенка. За той таки образливий "лист трьох". І вважаю справедливо. Між Робертом Брюським і Вільямом Волесом мені більше до вподоби персонажі типу Волеса, люди які готові йти на плаху за власні переконання.
Як казав "той самий Мюнхгаузен" у виконанні Олега Янковського, коли йому ставили в приклад Галілео Галілея, який на людях відрікався від своїх поглядів, але таємно вірив у свою правоту, "саме тому мені завжди більше подобався Джордано Бруно". Але то мої власні погляди. А для моєї нації потрібний хоч маленький, та позитив. І тому вона продовжує вірити в чудо.
Але ж і я також частинка моєї нації. І мені так само хочеться вірити у чудо. Не у кіношне. У справжнє чудо.
Відповіді
2002.04.24 | FL
A ot plyacky v OB Donij smazhyv dobri (-)
2002.04.24 | ilia25
Погоджуюсь майже у всьому
Якщо Ющенко насмілиться претендувати на посаду Президента, він ним стане. От тільки чи насмілиться?2002.04.24 | Shooter
Re: Погоджуюсь майже у всьому
ilia25 писав(ла):> Якщо Ющенко насмілиться претендувати на посаду Президента, він ним стане. От тільки чи насмілиться?
Він ще влітку 2000 насмілився. А Ви це ніяк не можете второпати...
2002.04.24 | Спостерігач
Re: Погоджуюсь майже у всьому
Shooter писав(ла):> ilia25 писав(ла):
> > Якщо Ющенко насмілиться претендувати на посаду Президента, він ним стане. От тільки чи насмілиться?
>
> Він ще влітку 2000 насмілився. А Ви це ніяк не можете второпати...
Отже за змістом сцена-,перепрошую, статті зауважень немає...;-)
2002.04.24 | Shooter
То вже зробили без мене
Порадивши Донію "пекти пляцки"2002.04.24 | Спостерігач
Дивно що Ви про маринарку не згадали ;-)
А без переходу на особистості? Я знаю, Ви вмієте, Шутере ;-)2002.04.24 | Shooter
ПісАтєлям будь-який розмір катіт ;)
На відміну від політиківСпостерігач писав(ла):
> А без переходу на особистості? Я знаю, Ви вмієте, Шутере ;-)
Дякую за довіру . Проте опус є "чистої води літературою" , а є не тягну на рівень покійного Шевельова (вічна йому пам'ять).
До того ж, мене вдома чекають дві особистості, котрі мені набагато більше цікаві, ніж опуси пана Донія.
2002.04.24 | ilia25
Що Ющенко зробив влітку, забезпечило Україні Кучму ще на 3 роки
А на шанси стати Президентом в 2004 його зрада ніяк не вплинула, в кращому випадку. І то лише тому, що народ готовий Ющенку пробачити все-все.2002.04.24 | Shooter
Знову певні проблеми...
..з причино-наслідковим зв'язком.Ющенко від літа-2000 діяв саме так, щоб перемогти політично саме з цим народом, за відсутністю інакшого. Якби ж народ в Україні було можна описати вибіркою Майдану - Ющенко би діяв інакше.
2002.04.24 | ilia25
Повторюю -- дії Ющенка НЕ покращили його шанси
Shooter писав(ла):> Ющенко від літа-2000 діяв саме так, щоб перемогти політично саме з цим народом, за відсутністю інакшого. Якби ж народ в Україні було можна описати вибіркою Майдану - Ющенко би діяв інакше.
З "цим народом", його зрада лише залишила йому потенційну можливість перемогти врешті решт. З нормальним народом він би її вже давно втратив.
Але в будь якому випадку його шанси були б значно більшими, якщо б він відкрито перейшов в опозицію.
2002.04.24 | Shooter
Проте і не погіршили
А про решту ми вже з Ваит сотні разів сперечались - не бачу сенсу вв'язуватися в черговий.2002.04.24 | ilia25
МОЖЕ й не погіршили -- зате забезпечили кучмістан на 3 роки
Єдинмм результатом дій Ющенка було гарантоване позбавлення України шансів відібрати владу в злочинців ще торік, або хоч на парламентських виборах. Позитивних наслідків не було взагалі -- ні для самого Ющенка, ні для України.Рівень популярності в нього який був, такий і залишився (навіть трохи зменшився).
2002.04.25 | знаю
Дякую, Олесь!
Той хто бачив фільм зрозуміє, наскільки вдале порівняння винайшов Олесь. І наскільки обнадійливе для всіх патріотів України.Дякую!
2002.04.25 | Л.К.
Фантасмагорія від Донія.
Ну просто біда з сими романтиками. Не спроможні у реальному житті навіть пляцки пекти ( натяк Шутера зовсім не є недоречним) вони, зі своїм навколо-приблизним знанням історії, випікають, у своїх фантазіях, гіпотетичні версії від яких перехоплює подих.
Мені цікаво було довідатися від Донія, цитую: “Українці - надзвичайно романтичний народ. Ми спочатку вигадали себе, знайшли себе у піснях, думах та легендах про славетне козацьке минуле і лише потім заходилися творити націю».
Подібну галіматью я би стерпіла ще від студента першого курсу математичного факультету, але почути це від Донія такого кічу я аж ніяк не чекала.
Враховуючи, що це ще і комусь подобається, я просто мушу розставити все по місцях.
Неправда, що українці - НАРОД, який спочатку вигадав себе, а потім заходився творити НАЦІЮ.
Візьміть словник Даля і подивіться визначення цих понять (народ і нація) – вони відрізняються за походженням ( нація – слово французького походження) і є абсолютно АВТЕНТИЧНИМИ поняттями, які означають наступне, цитую Даля: «Люд народившийся на известном пространстве; язык, племя; жители страны, говорящие одним языком; обыватели государства, страны, состоящие под одним управлением…»
Так от згідно Грушевському, а він , крім політика, був ще і видатним істориком, з кінця VI століття українські племена (а стало быть українська нація, чи народ) заселяли не тільки ліси Поділля, Київщини, Волині,Чернігівщини, але і схили Карпат. При цьому це були великі і потужні племена. Їх об”єднання були такими великими й потужними, що про них розповідали 400 років поспіль. Так, в Х столітті араб аль - Масуді досить докладно описав велике об”єднання українських племен в VI столітті під проводом дулібського князя. Навіть російський історик Ключевський писав, що “історія (Русі) почалася в VI столітті на самому краю, в південно-західному куті нашої землі, на північно-східних схилах і передгір”ях Карпат”.
А Доній – великій патріот, каже, що народ себе вигадав в легендах, думах і піснях.
Та ті думи і пісні народ українській себе записував своїм власним письмом. Правда до того, як почати записувати пісні українські ченці, починаючи з ІХ-Х століття старанно виписували “резами” ( так тоді називалося наше письмо) історію своєї держави, яку сьогодні так ганебно не знають навіть ті, хто відносить себе до української інтелігенції.
Я питаю Вас, якою мовою писав Нестор в Києво-Печерському монастирі “Повість врємєнних лєт”? Арабською?
Ще святі Кирил і Мефодій знайшли в Криму Святе Письмо “руськими письменами писане”.
Свою державну (!) мову Україна мала вже у Х столітті. Так, Митрополит Іларіон доводить, що договір Олега з греками (приблизно 972 рік) був написаний “Івановим письмом”.
Навіть за чорної Литовсько-Польської доби Україна зберігала свою мову, культуру. Тогочасна українська мова панувала в установах. Українці, стаючи урядовцями, вводили в загальний ужиток українську право, звичаї, мову. Православна віра витісняла литовське поганство. В 1347 році король Казімір Великий видав “руською мовою” Вислицький Статут. Королева Ядвіга любила читати слов”янську Біблію та писання св. Отців. Казімір ІV Ягайлович більше вмів по-руськи, ніж по-польськи.
Як ми могли знайти себе у піснях про славне козацьке минуле, як козацтво народилося для захисту нашого національного минулого? Повторюю, український народ – нація сформувалися (згідно історичних джерел) в VІ столітті. Свою державу він створив в ІХ-Х, а козацтво з »являється в ХІV столітті.
Як можна так все переплутати, щоб через 11 століть існування народу – нації починати шукати приклади в Шотландії і вигадувати пошуки нової національної ідеї ?
Зайвий раз переконуюсь, як безмежно ми кохаємося у власних фантазіях, як любимо аналізувати гіпотетичні ситуації, як ми не знаємо і лінуємося пізнати себе. Нам звично бути маловартісними і ми навіть не пробуємо відшукати в собі гонор.
Ніж читати занудні підручники з історії ми краще пофантазуємо про Шотландію.
2002.04.25 | FL
Pljacky peche dobri, ne chipajte pljacky(-)
2002.04.25 | Л.К.
Re: Ну раз пляцки пече, то хай живе. (-)
2002.04.26 | стилист
Ну что за стиль, Л.К.?
Как бы Вы отреагировали на комментарий к Вашему опусу: "Ну раз задница у неё красивая, то пусть живет"?2002.04.26 | Л.К.
Re: Ну что за стиль, Л.К.?
стилист писав(ла):> Как бы Вы отреагировали на комментарий к Вашему опусу: "Ну раз задница у неё красивая, то пусть живет"?
Може в мене страждає стиль, а у Вас, пане Стилисте, страждає смак :-))
2002.04.26 | Спостерігач
Спробуємо ще раз? ;-)
Л.К. писав(ла):>
>
> Ну просто біда з сими романтиками. Не спроможні у реальному житті навіть пляцки пекти ( натяк Шутера зовсім не є недоречним)
Натяки - це все, що в нього є. Ні, ще є фрейдистська згадка про завелику маринарку ;-))
Але Ви власне про що?
> вони, зі своїм навколо-приблизним знанням історії, випікають, у своїх фантазіях, гіпотетичні версії від яких перехоплює подих.
>
> Мені цікаво було довідатися від Донія, цитую: “Українці - надзвичайно романтичний народ. Ми спочатку вигадали себе, знайшли себе у піснях, думах та легендах про славетне козацьке минуле і лише потім заходилися творити націю».
> Подібну галіматью я би стерпіла ще від студента першого курсу математичного факультету, але почути це від Донія такого кічу я аж ніяк не чекала.
Взагалі то у Донія, наскільки я пам'ятаю, вища історична освіта. Може він щось инше мав на увазі? ;-)
> Ніж читати занудні підручники з історії ми краще пофантазуємо про Шотландію.
Чом ні? Народу потрібні міфи - вони його пертворюють на Націю.
2002.04.26 | Shooter
Спробуємо
Спостерігач писав(ла):> Л.К. писав(ла):
>>натяк Шутера зовсім не є недоречним)
>
> Натяки - це все, що в нього є.
"А без переходу на особистості (cпівбесідника)? Я знаю, Ви вмієте," (c) Спостерігач
2002.04.26 | Спостерігач
Ти ба яке відкриття ;-)
Shooter писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> > Л.К. писав(ла):
> >>натяк Шутера зовсім не є недоречним)
> >
> > Натяки - це все, що в нього є.
>
> "А без переходу на особистості (cпівбесідника)?
То Ви - Л.К.? ;-)
2002.04.28 | Shooter
І дійсно :)
Спостерігач писав(ла):> Shooter писав(ла):
> > Спостерігач писав(ла):
> > > Л.К. писав(ла):
> > >>натяк Шутера зовсім не є недоречним)
> > >
> > > Натяки - це все, що в нього є.
> >
> > "А без переходу на особистості (cпівбесідника)?
>
> То Ви - Л.К.? ;-)
Ні, швидше Ви - О.Д.
2002.04.26 | Л.К.
Re: Ну спробуємо.
Спостерігач писав(ла)
Л.К. писав(ла):
>
> Ну просто біда з сими романтиками. Не спроможні у реальному житті навіть пляцки пекти ( натяк Шутера зовсім не є недоречним)
> Натяки - це все, що в нього є. Ні, ще є фрейдистська згадка про завелику маринарку ;-))
Але Ви власне про що?
>
А я власне про «Останню барикаду» Донія. Не знаю як тепер, тому ні на чому не наполягаю, але певний час тому вона була закрита із-за фінансових проблем.
>Взагалі то у Донія, наскільки я пам'ятаю, вища історична освіта. >
Видно це був сов»єцкій вуз. Саме там прививалися комплекси української меншовартості перед великим Російським народом. З легкої руки Йосифа Віссаріоновича кільком поколінням людей виколачували з голови національну ідею. Доречи, я теж маю сов»єцьку вишу історичну освіту, а тому добре знаю, що головними предметами на історичних факультетах були історія СРСР і КПРС. Історія ж України викладалася на кшталт етнічного епосу.
Не дивно, що після дарованої (в наслідок розвалу СРСР) незалежності, скалічені сов»єцькою ідеологією, українці кинулися шукати загублену національну гідність і вигадувати нову національну ідею.
>Може він щось инше мав на увазі? ;-)
>
Навіть напевно він мав на увазі інше, а саме маленький пласт новітньої історії - історію совка.
>Ніж читати занудні підручники з історії ми краще пофантазуємо про Шотландію.
>
> Чом ні? Народу потрібні міфи - вони його пертворюють на Націю.
>
Та хоч комікси на ніч, аби на здоров»я.
Проте, якщо серіо, наполегливо раджу почитати Наталію Полонську-Василенко «Історія України» у 2-х томах.
Як на мене, це найвдаліший варіант короткого викладу української історії. Уперше ця книга вийшла у Мюнхені в 1972-1976рр. В Україні можна знайти її друге видання – 1993 року.
Не звертайте увагу на те, що прізвище Вам не відоме. Воно тому не відоме, що було заборонене. Почитайте. Ви відкриєте для себе не тільки цікаві сторінки історії, але й нову цікаву особистість. ЇЇ знала Ярослава Стецько. Саме за її сприянням ця робота побачила світ.
2002.04.26 | Спостерігач
Re: Ну спробуємо.
Л.К. писав(ла):>
> Спостерігач писав(ла)
> Л.К. писав(ла):
>
> >
> > Ну просто біда з сими романтиками. Не спроможні у реальному житті навіть пляцки пекти ( натяк Шутера зовсім не є недоречним)
>
> > Натяки - це все, що в нього є. Ні, ще є фрейдистська згадка про завелику маринарку ;-))
> Але Ви власне про що?
> >
> А я власне про «Останню барикаду» Донія. Не знаю як тепер, тому ні на чому не наполягаю, але певний час тому вона була закрита із-за фінансових проблем.
Ви впевнені, що через фінансові? Я от наприклад не вірю, коли за два тижні до виборів закривають опозиційний заклад через фінансові проблеми. Тому мені здається краще не повторювати чуже, до того ж явно провокаційне, патякання.
До того ж ходять наполегливі чутки, що Доній вже знайшов нове приміщення. І має плани відкрити подібні заклади в инших містах України.
> >Може він щось инше мав на увазі? ;-)
>
> Навіть напевно він мав на увазі інше, а саме маленький пласт новітньої історії - історію совка.
Якщо розумієте, то нащо ж тоді закиди про незнання історії? ;-)
> >Ніж читати занудні підручники з історії ми краще пофантазуємо про Шотландію.
>
> > Чом ні? Народу потрібні міфи - вони його пертворюють на Націю.
>
> Та хоч комікси на ніч, аби на здоров»я.
Так власне про це і йдеться у суперечці: "на здоров'я" сей опус Донія, чи ні ;-)
> Проте, якщо серіо, наполегливо раджу почитати Наталію Полонську-Василенко «Історія України» у 2-х томах.
Угу, чув багато позитивних відгуків. От лишень дочитаю 1400 сторінок "Європи" Девіса...;-)
2002.04.26 | Л.К.
Re: Ну спробуємо.
Спостерігач писав(ла):> Л.К. писав(ла):
> >
> > >
> > А я власне про «Останню барикаду» Донія. Не знаю як тепер, тому ні на чому не наполягаю, але певний час тому вона була закрита із-за фінансових проблем.
>
> Ви впевнені, що через фінансові? Я от наприклад не вірю, коли за два тижні до виборів закривають опозиційний заклад через фінансові проблеми. Тому мені здається краще не повторювати чуже, до того ж явно провокаційне, патякання.
> До того ж ходять наполегливі чутки, що Доній вже знайшов нове приміщення. І має плани відкрити подібні заклади в инших містах України.
>
По-перше, якщо Ви помітили, я не наполягала на досеменності. Про фінансові проблеми читала пояснення Донія в пресі. На жаль зараз не пригадаю де саме, але бульварну не вживаю.
> > >Може він щось инше мав на увазі? ;-)
> >
> > Навіть напевно він мав на увазі інше, а саме маленький пласт новітньої історії - історію совка.
>
> Якщо розумієте, то нащо ж тоді закиди про незнання історії? ;-)
Бо не можна ліпити з історії один великий галух. Історія теж точна наука і кожна подія має свою адресу. Одже не можна говорити взагалі, що народ себе спершу вигадав, а потім заходився творити націю, маючи на увазі лише один короткий фрагмент цієї історії.
>
>
> Так власне про це і йдеться у суперечці: "на здоров'я" сей опус Донія, чи ні ;-)
>
Що Вам так залежить на моєму одобрямсі? Ну не подобається мені цей художній прийомчик і все тут. Я ж не вимагаю зі мною погодитись. Просто поділилася думкою.:-))
> > Проте, якщо серіо, наполегливо раджу почитати Наталію Полонську-Василенко «Історія України» у 2-х томах.
>
> Угу, чув багато позитивних відгуків. От лишень дочитаю 1400 сторінок "Європи" Девіса...;-)
По Вашому настрою Вам краще пасує Верещагін "Апофіоз війни":-))
2002.04.25 | FL
Re: Дякую, Олесь!
A khto bachyv kino Skhid-Zakhid, toj bachyv i Jushchenka i Tymoshenko.2002.04.26 | Богдан
Порівняння справді дуже вдале...
Але не таке вже й оптимістичне.Шотландська "надія нації" справді є повним аналогом сучасного Ющенка. Він пожертвував тисячами життів патріотів в обмін на політичну кар'єру. Але десь далеко в душі справді хотів добра для Шотландії. Ваш оптимізм напевне ґрунтується на тому, що шотландська надія нації все ж здобула для Шотландії свободу.
Але я не бачу причин для оптимізму. Досить поглянути де ця Шотландія опинилася тепер під проводом таких "провідників". Пройшло багато століть, яа там і досі вважається крайнім екстремізмом бажання незалежності. Тобто це що для всіх інших нормальна реальність, для Шотландії - лише мрія. Причина цьому - череда нескінчених компромісів з окупантами.
Поки що кінця компромісам Ющенка з бандитами не видно. Тому й оптимізму немає.
2002.04.26 | Олександр
Це вже схоже на блюзнірство
Богдан писав(ла):>Шотландська "надія нації" справді є повним аналогом сучасного >Ющенка. Він пожертвував тисячами життів патріотів в обмін на >політичну кар'єру.
Нічого собі! Виходить, і Ющенко на олтар власної політичної кар'єри поклав "тисячі життів патріотів", як Ви пишете, чи не так ? :) Щоб Ви не були голослівними, наведіть, будь-ласка хоча би десяток прізвищ тих, хто наклав головою за те, щоб Ющенко робив кар'єру...
>Пройшло багато століть, яа там і досі вважається крайнім >екстремізмом бажання незалежності.
Ви були в тій самій Шотландії ? Ті, хто був, розказують, що коли тубільця назвати англійцем, то є реальний ризик отримати по писку. :)
>Поки що кінця компромісам Ющенка з бандитами не видно.
Я не бачу не лише кінця тих компромісів, а й їхнього початку. :)
Якщо це не так, то чому рівно рік тому Ющенка ті самі бандити зняли з прем'єра ?
>Тому й оптимізму немає.
Не переживайте. Змиріться з тим фактом, що Ви живете в найгіршому зі світів. :) А тим часом інші, зокрема, той же Ющенко, доведуть Україну до толку...
2002.04.26 | Спостерігач
Скорше на сліпоту
Олександр писав(ла):> Богдан писав(ла):
>
> >Шотландська "надія нації" справді є повним аналогом сучасного >Ющенка. Він пожертвував тисячами життів патріотів в обмін на >політичну кар'єру.
> Нічого собі! Виходить, і Ющенко на олтар власної політичної кар'єри поклав "тисячі життів патріотів", як Ви пишете, чи не так ? :) Щоб Ви не були голослівними, наведіть, будь-ласка хоча би десяток прізвищ тих, хто наклав головою за те, щоб Ющенко робив кар'єру...
На щастя люди не гинули - инші часи. Але є політв'язні. Але була здача Тимошенко. Але був лист трьох - удар в спину. Якби Ви були серед активних членів позиції, то Ви б все це зрозуміли.
> >Пройшло багато століть, яа там і досі вважається крайнім >екстремізмом бажання незалежності.
> Ви були в тій самій Шотландії ? Ті, хто був, розказують, що коли тубільця назвати англійцем, то є реальний ризик отримати по писку. :)
А ще в них є аналог української шароварності. Але де їхня Незалежність?
> >Поки що кінця компромісам Ющенка з бандитами не видно.
> Я не бачу не лише кінця тих компромісів, а й їхнього початку. :)
> Якщо це не так, то чому рівно рік тому Ющенка ті самі бандити зняли з прем'єра ?
Компроміст не з шістками, а з Паханом бандитів.
> >Тому й оптимізму немає.
> Не переживайте. Змиріться з тим фактом, що Ви живете в найгіршому зі світів. :) А тим часом інші зокрема, той же Ющенко
за підтримки опозиції
> доведуть Україну до толку...
Власне з надією на це судячи з усього ся стаття і писалась.
2002.04.26 | Олександр
Re: Скорше на сліпоту
Спостерігач писав(ла):>На щастя люди не гинули - инші часи.
Отже, список складається з 0 осіб. Що і треба було довести. :)
>Але є політв'язні.
Думаєте, "Наша Україна" не добивається того, щоб цих політв'язнів випустили ? Добивається...
>Але була здача Тимошенко.
Сама Тимошенко стверджує протилежне.
>Але був лист трьох - удар в спину.
Найцікавіше, що це "звернення трьох" цілком може бути використане, як додаткова підстава для імпічменту: Ющенко з Плющем заявлять, що підписуючи, мали на увазі, що найблтжчим часом буде розслідування. А де те розслідування ? Хто йому заважає і.т.д. ?
З іншого боку, ми не можемо знати, чим погрожував Кучма Ющенкові. Може, йому було виставлено ультиматум: не підписуєш - вводжу воєнний стан. А який був вибір ?
> А ще в них є аналог української шароварності.
У них це може називатися "кільтовістю"... :)
>Але де їхня Незалежність?
Це Ви їх запитайте... :) Ще й про їхню мову.
Власне, шотландську незалежність задавили війська Кромвеля. Потім було десь на початку XVIII віку якесь невдале повстання... Варто би уточнити.
Інший аспект. Ви боїтеся за незалежність. Похвально. Але зараз навіть при Кучмі Україна є незалежною. Так, тут ще сильний російський вплив, так, Кучма плазує перед Росією. Але він безсилий ту саму незалежність ліквідувати. Ось що важливо. Зараз питання йде лише про зміну політичного режиму в Україні на кращий. І що таке Кучма ? Ми його раз приберемо і, коли вдасться встановити і втримати нормальну демократичну систему (а до того все йде), наступного подібного персонажа вже довго не буде. Будуть змінюватися партії і лідери, але до диктатури ми не допустимо... Вистачить. :)
>Компроміст не з шістками, а з Паханом бандитів.
Які ознаки того компромісу ? Що Ющенко прилюдно не послав Кучму в певному напрямку ? :) І що б з того змінилося ? Основне, що Ющенко своїми справами реально стоїть в опозиції Кучмі. І це останнього лякає найбільше... :)
>>Не переживайте. Змиріться з тим фактом, що Ви живете в найгіршому >>зі світів. :) А тим часом інші зокрема, той же Ющенко
> за підтримки опозиції
До речі, подумайте самі, чи захоче сам Ющенко і та поміркована частина антикучмістів, яка стоїть за ним (і до якої я себе відношу), приймати підтримку від тих, хто готовий їх безпідставно звинувачувати у вбивствах ? :-))) Кому така підтримка з каменюкою за пазухою потрібна ? Врешті-решт, з ким ми зібралися боротися: з Кучмою чи одні з одними - на радість всім кучманоїдам ? :)
2002.04.26 | Спостерігач
Re: Скорше на сліпоту
Олександр писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> >На щастя люди не гинули - инші часи.
> Отже, список складається з 0 осіб. Що і треба було довести. :)
Ви не знаєте прізвищ політв'язнів? Чи навести Вам список біля 300 студентів, що були побиті 9 березня минулого року, а потім ще біля тижня просиділи у буцигарні?
> >Але є політв'язні.
> Думаєте, "Наша Україна" не добивається того, щоб цих політв'язнів випустили ? Добивається...
По-перше мова йшла про Ющенка. Так от він ніц не зробив для них. Обіцяв перед виборами допомогти Шкілю, знявши свого кандидата, та й того не зробив.
По-друге, в НУ є Чорновол, думки якого мало відрізняються від донієвських, а є й Порошенко з Щербанєм.
> >Але була здача Тимошенко.
> Сама Тимошенко стверджує протилежне.
Бо розуміє, що народний міф про Ющенка - це шанс. А ціну пану Віктору вона знає дуже добре...
> >Але був лист трьох - удар в спину.
> Найцікавіше, що це "звернення трьох" цілком може бути використане, як додаткова підстава для імпічменту: Ющенко з Плющем заявлять, що підписуючи, мали на увазі, що найблтжчим часом буде розслідування. А де те розслідування ? Хто йому заважає і.т.д. ?
>
> З іншого боку, ми не можемо знати, чим погрожував Кучма Ющенкові. Може, йому було виставлено ультиматум: не підписуєш - вводжу воєнний стан. А який був вибір ?
На той момент якби Ющенко прийняв бік опозиції, то, по-перше, опозиція стала більш поміркована, бо стала б набагато сильніше. По-друге, стал б чисельніше, за рахунок поміркованих, що підтримують Ющенка. Так, можливо був би надзвичайний стан. Але це лише б прискорило б кінець Кучми.
А так була зрада, жертви, і Ющенко на білому коні.
> >Компроміст не з шістками, а з Паханом бандитів.
> Які ознаки того компромісу ? Що Ющенко прилюдно не послав Кучму в певному напрямку ? :)
Що Ющенко прилюдно назвав його Батьком.
> І що б з того змінилося ? Основне, що Ющенко своїми справами реально стоїть в опозиції Кучмі. І це останнього лякає найбільше... :)
Найбільше лякає Кучму не Ющенко, а народний міф про нього. Ющенко - слабак. Але з 23% він змушений рахуватись.
> >>Не переживайте. Змиріться з тим фактом, що Ви живете в найгіршому >>зі світів. :) А тим часом інші зокрема, той же Ющенко
> > за підтримки опозиції
> До речі, подумайте самі, чи захоче сам Ющенко і та поміркована частина антикучмістів, яка стоїть за ним (і до якої я себе відношу), приймати підтримку від тих, хто готовий їх безпідставно звинувачувати у вбивствах ? :-)))
Ну не захоче то й не захоче ;-)
Певно легше прийняти підтримку від кучмістів, ніж від тих своїх захисників, котрих безпідставно обвинуватив у фашизмі. Бо не кожен здатен вибачитись.
2002.04.26 | Andrij
Не бачу сенсу сперечатись з "неуважними" спoстерігачами
Такі люди абсолютно губляться у власних аргументах, адже ті агументи підбираються не за принципом логіки, а за принципом "мочіння Ющенка". Отже, виходить така собі різнобарвна "збірна солянка" старих вирізок та наклейок, трохи пожовклих від часу.Скажімо, аргумент нумєр 1, "Ющенко -- зрадник!". На питання "та кого ж він зрадив?" є миттєва відповідь, цитую:
>якби Ющенко прийняв бік опозиції, то, по-перше, опозиція стала більш поміркована, бо стала б набагато сильніше
Тобто, підступний Ющенко "вдарив в спину", "віроломно напав", "плюнув в душу" тим самим, що не зміцнив опозицію.
Тепер звертаю вашу увагу на другий номер програми:
>Ющенко - слабак.
Порівнюючи цей перл з першим, стає трохи незрозумілим, яким чином "слабак" міг когось зміцнити та так, щоб виграти опозиційну боротьбу з владою. Інакше виходить, що слабака Ющенка спостерігачі радше воліли б бачити розбитим разом з рештою опозиції, ніж бачити його з "незаслуженими" 23% (за підрахунками неслабаків з ЦВК).
2002.04.26 | Л.К.
Re: Скорше на сліпоту
Спостерігач писав(ла):> >
> Власне з надією на це судячи з усього ся стаття і писалась.
Не думаю, що Україні потрібна така попса як опус Донія щоб дійти толку.
Краще викласти все чітко, як Юля у "Високому Замку", а не наводити щотландські тіні на українські шаравари. Що таке Ющенко ми добре знаємо. Думаю навіть Мелу Гібсону не сподобалося б порівняння його героя з нашим "героєм".
2002.04.26 | Спостерігач
Відчувається уважне прочитання статті ;-)
Л.К. писав(ла):> Спостерігач писав(ла):
> > >
> > Власне з надією на це судячи з усього ся стаття і писалась.
>
> Не думаю, що Україні потрібна така попса як опус Донія щоб дійти толку.
О! Шутера Доній образив своєю "завеликою маринаркою". Понамарчука - тим, що вигнав його з закладу через несплату по рахунку. А Вас?;-)
> Краще викласти все чітко, як Юля у "Високому Замку", а не наводити щотландські тіні на українські шаравари. Що таке Ющенко ми добре знаємо. Думаю навіть Мелу Гібсону не сподобалося б порівняння його героя з нашим "героєм".
Взагалі то Ющенко у статті порівнюється з Робертом Брюським, а не героєм Гібсона, шановна Л.К. ;-)
2002.04.26 | Л.К.
Re: Відчувається уважне прочитання статті ;-)
Спостерігач писав(ла):> >
> О! Шутера Доній образив своєю "завеликою маринаркою". Понамарчука - тим, що вигнав його з закладу через несплату по рахунку. А Вас?;-)
>
Інших мотивів для незгоди з Донієм крім особистої образи Ви не знаєте?
Жаль, мушу розчарувати Вас. Мене не виганяли з "Барикади" а ні за борги, а ні за погану поведінку.
> > Краще викласти все чітко, як Юля у "Високому Замку", а не наводити щотландські тіні на українські шаравари. Що таке Ющенко ми добре знаємо. Думаю навіть Мелу Гібсону не сподобалося б порівняння його героя з нашим "героєм".
>
> Взагалі то Ющенко у статті порівнюється з Робертом Брюським, а не героєм Гібсона, шановна Л.К. ;-)
Доній писав:"...коли я вперше дивився "Хоробре серце" Гібсона про виборення незалежності далекою холодною Шотландією, у мене щеміло серце, наверталися сльози, а подумки вимальовувалися асоціації зі сторінками нашої не менш трагічної історії"
Це називається "Не здогнав, то хоч нагрівся".
Ви просто стомилися сперичатися одночасно з кількома. Візьміть тайм-аут.:-))
2002.04.26 | технолог
Уважні та точні ви наші!
Коли ви вже навчитесь хоча б трохи бути уважними та точними. Невже ви не розумієте, що компроментуєте не тільки себе, а й такою "аргументацією" завдаєте шкоди своєму улюбленцю? Люди ж всякі читають Майдан, та ще й знають, що ваш улюбленець крім всього іншого, уславився своєю непунктуальністю, а тут ви ще й підпираєте його сумнівними посилами. Думайте, коли щось пишете!А ось приклади:
>А я власне про «Останню барикаду» Донія. Не знаю як тепер, тому ні на чому не наполягаю, але певний час тому вона була закрита із-за фінансових проблем.
Уважна ви наша: коли закрили ОБ, на Майдані ця тема обговорювалась, і були зовсім не фінансові мотиви закриття.
>Видно це був сов»єцкій вуз. Саме там прививалися комплекси української меншовартості перед великим Російським народом. З легкої руки Йосифа Віссаріоновича кільком поколінням людей виколачували з голови національну ідею. Доречи, я теж маю сов»єцьку вишу історичну освіту, а тому добре знаю, що головними предметами на історичних факультетах були історія СРСР і КПРС. Історія ж України викладалася на кшталт етнічного епосу.
Не дивно, що після дарованої (в наслідок розвалу СРСР) незалежності, скалічені сов»єцькою ідеологією, українці кинулися шукати загублену національну гідність і вигадувати нову національну ідею.
Розкажіть ще, що в той час, як ви вчилися у совєтському вузі, ви разом з іншими студентами голодували у наметах на майдані! Воно й видно, де вам привили комплекс меншовартості та ідеї Йосифа Вісаріоновича!
А серед скалічених себе разом з своїм улюбленцем не бачите?
А мені здається, що Доній трошки інакше відносився до здобуття історичної освіти...
А ось ще один "уважний" та "точний", який вже не раз теліпався на гачку незаперечних аргументів:
>Нічого собі! Виходить, і Ющенко на олтар власної політичної кар'єри поклав "тисячі життів патріотів", як Ви пишете, чи не так ? :) Щоб Ви не були голослівними, наведіть, будь-ласка хоча би десяток прізвищ тих, хто наклав головою за те, щоб Ющенко робив кар'єру...
А оті бабці та діди, що стоять на вулиці з простягнутою рукою - хіба вони не до нього також тягнуться?
А оті "діти підземелля", які дивляться на вас каламутними від клею очима - хіба вони не на нього також дивляться?
А оті люди, які вмирають мовчки від того, що в них немає грошей на найнеобхідніші ліки (тільки не треба про оту сміховинну за розмірами пенсію) - хіба вони не мовчать до нього?
Чи ви в лісі живете?
>Отже, список складається з 0 осіб. Що і треба було довести. :)
А сором є? Може доведете, що є?
>Інший аспект. Ви боїтеся за незалежність. Похвально. Але зараз навіть при Кучмі Україна є незалежною. Так, тут ще сильний російський вплив, так, Кучма плазує перед Росією. Але він безсилий ту саму незалежність ліквідувати. Ось що важливо. Зараз питання йде лише про зміну політичного режиму в Україні на кращий. І що таке Кучма ? Ми його раз приберемо і, коли вдасться встановити і втримати нормальну демократичну систему (а до того все йде), наступного подібного персонажа вже довго не буде. Будуть змінюватися партії і лідери, але до диктатури ми не допустимо... Вистачить. :)
А продати Україну Росії - Кучмі слабо? А хто вже встановлює ціни на паливо? А хто підгрібає під себе енергетику? А хто у півкроці до транспортної мережі?
І ви збираєтесь когось прибирати? А чого ж не прибирати тоді, коли піднімалось це нагальне питання?
>Скажімо, аргумент нумєр 1, "Ющенко -- зрадник!". На питання "та кого ж він зрадив?" є миттєва відповідь, цитую:
>якби Ющенко прийняв бік опозиції, то, по-перше, опозиція стала більш поміркована, бо стала б набагато сильніше
>Тобто, підступний Ющенко "вдарив в спину", "віроломно напав", "плюнув в душу" тим самим, що не зміцнив опозицію.
А що - ні?
Тепер звертаю вашу увагу на другий номер програми:
>Ющенко - слабак.
>Порівнюючи цей перл з першим, стає трохи незрозумілим, яким чином "слабак" міг когось зміцнити та так, щоб виграти опозиційну боротьбу з владою. Інакше виходить, що слабака Ющенка спостерігачі радше воліли б бачити розбитим разом з рештою опозиції, ніж бачити його з "незаслуженими" 23% (за підрахунками неслабаків з ЦВК).
А це вже "тупий та ще тупіший"! Чого ви тут дуркуєте? Таке примітивне пересмикування навіть не смішне! Ющенко тому й слабак, що не підтримав опозицію! Поляки скільки років були під військовим станом? І коли були? Ще за часів Совєтьського Союзу. Але проти народного спротиву нічого не змогли зробити ні арешти ні табори. Зате тепер тодішні лідери польського народу, незважаючи на свої помилки та недоліки, иожуть чесно дивитись своєму народу в очі - бо не називали Ярузельського та Брєжнєва "батьками".
"Тщатєльнєє надо, рєбята!"
2002.04.27 | Andrij
Точно
технолог писав(ла):>Ющенко тому й слабак, що не підтримав опозицію!
Тут у вас помилка. Подивіться, коли саме всілякі спостерігачі почали називати Ющенка "слабаком". Це сталося задовго до "листа трьох". Отже, "мочіння слабака Ющенка" мав бути таким собі коронним ударом по "опозиції на утриманні американців". На жаль, Ющенко не повівся на червоні прапорці. Ну хвільм про "опозицію на утриманні американців" було все ж таки показано. Навіть не один.
Загалом, порівнювати ситуацію в Україні з Польщею 80х було б можливо за однієї умови: підтримка населлення ідей опозиції. Ці ідеї на нашому сході не підтримують. Ще одна відмінність. В Польщі уряд було повністю контрольовано з Москви. В нашому випадку Москва намагається набути цей контроль.
Всі кивання в бік Ющенка за "руйнацію опозиції" нагадують скарги поганого танцюриста. Якщо Ющенко такий слабак, то що завадило тому ж Морозу взяти 70% голосів на сході, зовсім не зрозуміло. Чи не час вже скінчити звинувачувати своїх друзів у власному невмінні та лінощах?
2002.04.27 | технолог
Re: Точно - Ну і слава богу.
Andrij писав(ла):> технолог писав(ла):
> >Ющенко тому й слабак, що не підтримав опозицію!
>
> Тут у вас помилка. Подивіться, коли саме всілякі спостерігачі почали називати Ющенка "слабаком". Це сталося задовго до "листа трьох". Отже, "мочіння слабака Ющенка" мав бути таким собі коронним ударом по "опозиції на утриманні американців". На жаль, Ющенко не повівся на червоні прапорці. Ну хвільм про "опозицію на утриманні американців" було все ж таки показано. Навіть не один.
Отака сволота отой спостерігач! Це ж треба мати такий дар передбачення, щоб ще тоді обзивати Ющенка слабаком.
Може ще й лінки є?
>
> Загалом, порівнювати ситуацію в Україні з Польщею 80х було б можливо за однієї умови: підтримка населлення ідей опозиції. Ці ідеї на нашому сході не підтримують. Ще одна відмінність. В Польщі уряд було повністю контрольовано з Москви. В нашому випадку Москва намагається набути цей контроль.
>
Хто сказав таке про Схід? А є впевненність щодо Москви?
> Всі кивання в бік Ющенка за "руйнацію опозиції" нагадують скарги поганого танцюриста. Якщо Ющенко такий слабак, то що завадило тому ж Морозу взяти 70% голосів на сході, зовсім не зрозуміло. Чи не час вже скінчити звинувачувати своїх друзів у власному невмінні та лінощах?
Та жалітися немає на що. Нагадую, що поганому танцюристу заважають певні речі у матні. А якщо їх немає, то й звертати нема на що.
А от щодо друзів - не зрозумів... Мені ні Ющенко, ні Мороз - не друзі. А щодо Тимошенко - здається, свого часу я висловився досить відверто.
2002.04.27 | Andrij
Re: Точно
технолог писав(ла):> Andrij писав(ла):
> Отака сволота отой спостерігач! Це ж треба мати такий дар передбачення, щоб ще тоді обзивати Ющенка слабаком.
> Може ще й лінки є?
Послухайте того ж самого Пустовойтенка. Ось він був "мужик". Збирав всіх директорів на збори, трусив з них гроші. А Ющенко що? Размазня, тьху! Ви мабуть трохи забули як спостергачі "мачілі" уряд починаючи з літа 2000 року, а дарма.
>
> >
> > Загалом, порівнювати ситуацію в Україні з Польщею 80х було б можливо за однієї умови: підтримка населлення ідей опозиції. Ці ідеї на нашому сході не підтримують. Ще одна відмінність. В Польщі уряд було повністю контрольовано з Москви. В нашому випадку Москва намагається набути цей контроль.
> >
>
> Хто сказав таке про Схід?
Вибори сказали.
>А є впевненність щодо Москви?
Є.
>
> > Всі кивання в бік Ющенка за "руйнацію опозиції" нагадують скарги поганого танцюриста. Якщо Ющенко такий слабак, то що завадило тому ж Морозу взяти 70% голосів на сході, зовсім не зрозуміло. Чи не час вже скінчити звинувачувати своїх друзів у власному невмінні та лінощах?
>
> Та жалітися немає на що. Нагадую, що поганому танцюристу заважають певні речі у матні. А якщо їх немає, то й звертати нема на що.
> А от щодо друзів - не зрозумів... Мені ні Ющенко, ні Мороз - не друзі. А щодо Тимошенко - здається, свого часу я висловився досить відверто.
Якщо вони вам не друзі, то чого ви їм кажете що робити? А загалом, яка тут мета? Посваритись зі всіма багато розуму не треба.
2002.04.27 | ilia25
Люди, ну скажіть, чи він не ПРИДУРОК?!...
Andrij писав(ла):> технолог писав(ла):
> > Andrij писав(ла):
> > Отака сволота отой спостерігач! Це ж треба мати такий дар передбачення, щоб ще тоді обзивати Ющенка слабаком.
> > Може ще й лінки є?
>
> Послухайте того ж самого Пустовойтенка. Ось він був "мужик". Збирав всіх директорів на збори, трусив з них гроші. А Ющенко що? Размазня, тьху! Ви мабуть трохи забули як спостергачі "мачілі" уряд починаючи з літа 2000 року, а дарма.
Зрозумійте дурню -- це все РІЗНІ РЕЧІ. Спостерігач та Пустовйтенко -- то РІЗНІ особи! Одна справа критикувати Ющенка за те, що він підписав заяву трьох. Зовсім інша справа -- критикувати його за те, що він не замикав директорів на зборах в "Україні". Ще зовсім інша -- критикувати Ющенка за те, що він американський шпигун.
Критика буває конструктивною, та НЕ конструктивною. Це РІЗНІ РЕЧІ, придурку!..
2002.04.27 | Andrij
Панове модератори,
Дуже прошу, робіть щось з тим скаженим ільком25 з його придурками. Відчиніть, приміром, форум "Дитячий Садок" та запустіть його туди. Поки не напише 100000 змістовних слів без матюків та особистих образ, на дорослі форуми не випускайте.2002.04.27 | ilia25
Марно стараєшся. Доки будеш навмисне придурюватись...
... доти будуть тебе так і називати -- придурком. З цілком змістовними поясненнями чому саме -- і без матюків. Як я це і роблю.2002.04.27 | Andrij
Re: Ільку-"придурку"
ilia25 писав(ла):> ... доти будуть тебе так і називати -- придурком. З цілком змістовними поясненнями чому саме -- і без матюків. Як я це і роблю.
Ви певне так робите, бо не хочете, щоб на ваші дописи відповідали. Надто там мало змісту. Отже додаєте придуркуваті назви. Може людина й образиться. Але ж на вбогих ображатись гріх.
2002.04.27 | ilia25
Ну от і не ображайтесь. На правду ніколи не треба. (-)
2002.04.27 | Andrij
Re: А на придурків й поготів не варто. Скажіть,
коли це я на вас ображався?2002.04.27 | vujko
Re: А на придурків й поготів не варто.
Andriyu, ne marnujte chas na n'ogo. Vin reaguye na prizvyshcheYushcha na rivni fiziologiyi (chy mozhe sluzhbovomu) i Vashyh
argumentiv ne chuye.
2002.04.27 | ilia25
Це в вас фізиологічна реакція на Ющенка
Це ваша підтримка Ющенка відбувається на фізиологічному рівні (точніше, суто за морфологічними ознаками, думати -- це вище ваших можливостей). Це мої аргументи залишаються без відповіді. Це ви, коли вас раз за разом тикають писком в ваше власне невігластво, починаєте намисне придурюватись, удаючи, як зараз, що Спостерігач та Пустовойтенко -- то одна особа і так далі в тому ж стилі.Вас навіть життя нічому не вчить -- ви вже забули, як напередодні виборів були абсолютно впевнені, що перемога близька, як зарзу після виборів всі чиновники побіжать на уклін Ющенко, а тому тільки й залишиться, що вирішити кого помилувати, а кого покарати іншим на страх.
Як ви кричали, що БЮТи та НУ будуть в парламенті разом, і закликали не перечити Тимошенко. Ну де те об'єднання, якого всі ці останні місяці добивалась Тимошенко? Вибори закінчились, чого Ющенко чекає? Поки Кучма всіх мажоритарників перетягне в ЗаЄду?
Вас про це все попреджали задовго до виборів, з детальними поясненнями, чому саме так станеться. Чому підтримка Ющенка може гарантувати лише одну річ -- що Кучма і надалі буде визначати долю десятків мільйонів українців. Але логіка вам недоступна, ви як тоді, так і зараз все ладні пояснювати "фізиологією".
Ви самі задтні реагувати лише на фізиологічному рівні -- тому й приписуєте цю ваду своїм опонентам. Хоча точно таку ж "фізиологічну" рекцію на Ющенка, як у мене, поділяють чи не всі чесні політики та журналісти, що ще залишились в цій країні. Хоч би справді слухали що інші кажуть, як свого розуму не вистачає.
2002.04.27 | vujko
Це в вас фізиологічна реакція на Ющенка
Il'ku25, Vy ne hvylyujtes' lyshen' tak, chas usih nas rozsudyt'.2002.04.27 | ilia25
Час нас вже давно розсудив
Вибори пройшли, все залишилось по старому -- Кучма керує Україною, перспектив на прихід до влади чесних політиків передбачуваному майбутньому нема. Нема навіть об'єднання НУ та БЮТи (не кажучи вже про СПУ), на якому вже давно наполягала Тимошенко -- і від якого Ющенко постійно відмовляється.Що ще вам треба? Будете чекати ще два роки, доки Ющенко не зніме свою канжидатуру на виборах на користь Кучми чи його кандидата, чи поки Кучма їх просто не відмінить?
2002.04.27 | vujko
Re: Час нас вже давно розсудив
ilia25 писав(ла):> Вибори пройшли, все залишилось по старому -- Кучма керує Україною,
Ilko, ce zh buly ne prezydents'ki vybory
> перспектив на прихід до влади чесних політиків передбачуваному майбутньому нема.
ce z yakoyi promovy? ;-)
>Нема навіть об'єднання НУ та БЮТи (не кажучи вже про СПУ),
i slava Bogu
>на якому вже давно наполягала Тимошенко -- і від якого Ющенко постійно відмовляється.
i dobre robyt', yak pokazaly vybory
> Що ще вам треба? Будете чекати ще два роки, доки Ющенко не зніме свою канжидатуру на виборах на користь Кучми чи його кандидата, чи поки Кучма їх просто не відмінить?
ni, pidu v sadochok i nayimsya hrobachkiv.
nazlo Yushchenku :-)
2002.04.28 | Andrij
Re: Мабуть ви праві (-)
2002.04.27 | технолог
Re: Точно. Ще точніше.
Andrij писав(ла):> технолог писав(ла):
> > Andrij писав(ла):
> > Отака сволота отой спостерігач! Це ж треба мати такий дар передбачення, щоб ще тоді обзивати Ющенка слабаком.
> > Може ще й лінки є?
>
> Послухайте того ж самого Пустовойтенка. Ось він був "мужик". Збирав всіх директорів на збори, трусив з них гроші. А Ющенко що? Размазня, тьху! Ви мабуть трохи забули як спостергачі "мачілі" уряд починаючи з літа 2000 року, а дарма.
>
А до чого тут взагалі Пустовойтенко? Де лінки на те, як Спостерігач мочив Ющенка у 2000 р.?
> >
> > > Всі кивання в бік Ющенка за "руйнацію опозиції" нагадують скарги поганого танцюриста. Якщо Ющенко такий слабак, то що завадило тому ж Морозу взяти 70% голосів на сході, зовсім не зрозуміло. Чи не час вже скінчити звинувачувати своїх друзів у власному невмінні та лінощах?
> > А от щодо друзів - не зрозумів... Мені ні Ющенко, ні Мороз - не друзі. А щодо Тимошенко - здається, свого часу я висловився досить відверто.
>
> Якщо вони вам не друзі, то чого ви їм кажете що робити? А загалом, яка тут мета? Посваритись зі всіма багато розуму не треба.
Пояснюю для тих, хто тупить:
я не є політиком. І під час виборів, і, тим більше, у міжвиборчий період, не я звертаюсь за підтримкою до політиків. Вони обирають цей шлях самі - відстоювати інтереси тих, хто їм довірив це робити.
В тому числі, і мої.
Тому, якщо мені щось подобається або не подобається в їхній діяльності - вони мені надали право відверто їм сказати:"Ви - молодці!" або "Ви - немолодці!".
Пройде час, вони перед наступними виборами знову прийдуть до мене і знову будуть питати у мене довіри, а не навпаки.
А розумні політики постійно мають зворотній зв'язок з своїми прихильниками. І робиться це різними способами...
Продовжувати лікбез, чи не треба???
Не наривайтесь на сварку, ніхто вас і сварити не буде.
Посваритись зі всіма багато розуму не треба.
2002.04.28 | Спостерігач
Що зробив ти ОСОБИСТО, аби захистити свого улюбленця?
Andrij писав(ла):> технолог писав(ла):
> > Andrij писав(ла):
> > Отака сволота отой спостерігач! Це ж треба мати такий дар передбачення, щоб ще тоді обзивати Ющенка слабаком.
> > Може ще й лінки є?
>
> Послухайте того ж самого Пустовойтенка. Ось він був "мужик". Збирав всіх директорів на збори, трусив з них гроші. А Ющенко що? Размазня, тьху! Ви мабуть трохи забули як спостергачі "мачілі" уряд починаючи з літа 2000 року, а дарма.
Коли Ющенка знімали, то я був під Верховною Радою, аби його захистити. Так що гадаю, що я маю певне моральне право на його критику. А де був ти, віртуальний герой? Що зробив ти ОСОБИСТО, аби захистити свого улюбленця? Ти і тобі подібні максим'які окрім брехати про своїх співбесідників ще щось вмієте (тільки не підмазуйтесь до беззаперчних успіхів уряду Ющенка)? Може ти написав листа? Заґітував людей? Облив себе бензином, врешті решт? ;-)
Де до речі зник Максим'як після виборів? Відробив пайку і пішов геть?
2002.04.28 | Ростислав
Щось Ви занадто емоційні сьогодні, Обсерверу ;-)
Але по суті - вірно.2002.04.28 | Shooter
Re: Що зробив ти ОСОБИСТО, аби захистити свого улюбленця?
Спостерігач писав(ла):> Де до речі зник Максим'як після виборів? Відробив пайку і пішов геть?
Точно.
В мене ж пайка більша
2002.04.29 | Andrij
Re: Дозвольте пожартувати
Ваша "простота" у спілкуванні з невимушеним переходом на "ти" нагадала мені одних людей, в котрих "гарячі голови, чисті серця, та холодні руки" (або щось на зразок того ). Тут мені згадалося, що вони, бідолахи, за вашим критерієм і були найбільшими героями демократії, опозиції, та навіть української свободи. Це вони, в сірих костюмах, старано, як справжні мужчини, відвідували всі (!!!) мітинги, демонстрації, зібрання, рок-концерти, та інші підозрілі тусовки. Слава героям!2002.04.29 | Л.К.
Re: І який жарт Ви
сподіваєтесь отримати у відповідь?Згідно закону бумерангу?
Дружня порада від "неуважної" - лишіться того возу, пане Андрію. Порахуйте до 100 перше ніж тиснути на клаву.
2002.04.29 | технолог
Re: Андрій-молодець! Отримає від т.майора чашку чая! (-)
2002.04.29 | Andrij
Re: Перепрошую, я досі не розібрався, хто саме тут майор? ;) (-)
2002.04.29 | технолог
Re: Перепрошую, я досі не розібрався, хто саме тут майор? ;) (-)
Колись ми вже займалися тут викладацьким ремеслом.Так от: мені вдалося велику частину свого життя прожити за Совєтского Союза.
І при цьому слухати і розповідати анекдоти. Саме один тут і використаний(класика жанру). Розповідаю мовою оригіналу:
Приходит поздно вечером командировочный в гостиницу. У администратора, как всегда, табличка "Мест нет".
Мужик просится:"Я так устал, негде переночевать, пустите меня хоть на раскладушку в коридоре!"
Администратор отвечает:"Есть только место в десятиместном номере!".
Командировочный согласился.
Заходит в номер, а там девять мужиков, как всегда, пьют водку, анекдоты рассказывают, смеются.
Командировочный ворочался, ворочался, уже и мужиков просил вести себя потише, а им, пьяным, все по барабану.
Тогда он встал, подошел к столу, взял пепельницу и говорит в нее:"Товарищ майор! Подайте в номер десять стаканов чая!"
Мужики от неожиданности притихли и командировочный уснул.
Утром просыпается - один в номере.
Вышел, спрашивает у администратора:"А где остальные?"
ТА отвечает:"А их ночью КГБ забрало за анекдоты!"
"А чего ж меня не забрали?"
"Товарищу майору очень понравилась ваша шутка с чаем!"
Так от, Андрію!
Коли прийде майор, він представиться, хто він такий!
2002.04.29 | Майор Майданченко
Родина слышит.
Родина слышит.Родина знает.
Где ее сын в Интернете гуляет.
2002.04.29 | Л.К.
Re: Але ж без цьом-цьом. І взагалі,
кінчайте тлумити Андрія. Вам то не пасує. Вас колись (правда це було давно) ставили в приклад, як дуже виваженого і толерантного майданівця. Тільки не просіть про лінк. Не знайду. Це було більше року назад.2002.04.29 | Andrij
Re: І який жарт Ви
Л.К. писав(ла):> Дружня порада від "неуважної" - лишіться того возу, пане Андрію. Порахуйте до 100 перше ніж тиснути на клаву.
Мені витримки не вистачає рахувати до 100, перепрошую. Але жарт був в тему до запитання.
2002.04.29 | Л.К.
Re: І який жарт Ви
Добре, в чужий монастир не пхаюся. :-))2002.04.27 | ilia25
Точно, що ви не придурюєтесь -- ви такий і є
Andrij писав(ла):> технолог писав(ла):
> >Ющенко тому й слабак, що не підтримав опозицію!
>
> Тут у вас помилка. Подивіться, коли саме всілякі спостерігачі почали називати Ющенка "слабаком". Це сталося задовго до "листа трьох".
Не вигадуйте дурниць. Зайдіть в архів та почитайте, коли тут почали критикувати Ющенка.
Всі характеристики, що їх тут дають Ющенко, в тому числі і "слабак" є наслідком його конкретних дій.
> Отже, "мочіння слабака Ющенка" мав бути таким собі коронним ударом по "опозиції на утриманні американців". На жаль, Ющенко не повівся на червоні прапорці. Ну хвільм про "опозицію на утриманні американців" було все ж таки показано. Навіть не один.
Отже Ющенко назвав опозицію фашистами лише для того, щоб її не змогли звинуватити в співпраці з американцями? Ваша тупість не має меж.
> Загалом, порівнювати ситуацію в Україні з Польщею 80х було б можливо за однієї умови: підтримка населлення ідей опозиції.
А вам не здається, що Ющенко, якому на той час довіряли близько 50%, своєю послідовною критикою опозиції дещо вплинув на її підтримку населенням? Або своїм послідовним "підставлянням плеча" Кучмі?
> Всі кивання в бік Ющенка за "руйнацію опозиції" нагадують скарги поганого танцюриста. Якщо Ющенко такий слабак, то що завадило тому ж Морозу взяти 70% голосів на сході, зовсім не зрозуміло.
Де зв'язок? Зрада Ющенком опозиції не робить автоматично популярним Мороза -- на превеликий жаль.
2002.04.27 | Л.К.
Re: Поміркований Ви наш, пане технолог!
Дякую, що звернули увагу і присвятили час для ґрунтовної відповіді.
На цьому моя ввічливість вичерпується, бо дуже кортить трохи покоцати Ваш допис.
Ви писали: “Коли ви вже навчитесь хоча б трохи бути уважними та точними. Невже ви не розумієте, що компрометуєте не тільки себе, а й такою "аргументацією" завдаєте шкоди своєму улюбленцю? Люди ж всякі читають Майдан, та ще й знають, що ваш улюбленець крім всього іншого, уславився своєю не пунктуальністю, а тут ви ще й підпираєте його сумнівними посилами. Думайте, коли щось пишете!»
По-перше, про уважність, точність.
Ваша правда, дописи на Майдані часто збит емоційні і суб»єктивні. Але для чого ми ходимо сюди на ВІЛЬНИЙ ФОРУМ?
Знаєте, у Чапека є чудовий вислів «Якби люди говорили тільки те, що знають, то на Землі стояла б суцільна тиша».
Перефразую, - якби на форумі говорили тільки про те що знають напевно, форуму б не було.
Дозволю собі відокремитися від інших і сказати від себе і про себе.
Так, я буваю розсіяною і неуважною в своїх дописах ( їх, на щастя, не так багато). Можу переплутати лінки, писати з помилками. Та це тому, що вся моя увага сконцентрована дещо на інших справах в іншому місці. Я люблю бувати на форумі, але він, вибачте, дещо поза фокусом моєї уваги. Я тут відпочиваю.
Я впевнена в тому, що переважна більшість приходить сюди провести вільний час, обговорити події, відпочити і поспілкуватися. Ми виплескуємо тут свої емоції, висловлюємо свої думки (вірні чи ні, але свої) і хочемо почути відповідь, відповідь на свою думку, а не оцінку свого «ек‘ю”, типу “придурок” (це не до Вас, звичайно).
Тепер про сумнівні аргументи, які завдають шкоди улюбленцям.
А як щодо “не сотвори собі кумира”?
Значить “надію нації” критикувати на Майдані в хвіст і в гриву можна, “залізну леді” теж можна, а Ваших улюбленців ні? Чому? Тому що “люди всякі читають Майдан” і можуть скласти про кумира хибну думку?
Ну це вже дзуськи. Усі рівні на Майдані.
Щодо аргументації, то на Майдані вона рідка гостя. Ще рідше можна зустріти обґрунтовані контраргументи. Тут панують емоції. Читати Майдан не дуже любить. Тому, якщо допис більше ніж на три абзаци ніхто не вникає в суть допису, а вихоплює з нього ласий шматок і нумо відмінювати його по падежам. Типовим прикладом є “Фантасмагорія від Донія”. Головною думкою допису було спростування легковажного твердження Донія про те, що український народ спершу вигадав себе, а потім заходився творити націю. Спростувати саме тому, що Майдан читають різні люди, спростувати саме тому, що цю нісенітницю видала поважна людина, спростувати, бо це неправда. Сотні тих, хто десятки років провіз за гратами за переконання у величі української нації годинами можуть розповідати про славетне минуле свого народу. А Доній каже “вигадав себе”.
Довести помилковість твердження Донія мені, здається, вдалося, бо не пролунало жодного закиду по суті. Зате, вибачте, вчепилися в пляцки та ОБ. Це дуже по майданівськи.
Ви писали: “Розкажіть ще, що в той час, як ви вчилися у совєтському вузі, ви разом з іншими студентами голодували у наметах на майдані! Воно й видно, де вам привили комплекс меншовартості та ідеї Йосифа Вісаріоновича!
А серед скалічених себе разом з своїм улюбленцем не бачите?
А мені здається, що Доній трошки інакше відносився до здобуття історичної освіти...»
Пане технолог, ну хіба це аргументи? Це мордобій, а не аргументи.
Я не буду відповідати тим же. Скажу тільки, що я ніколи не стояла осторонь і мені не соромно за те, що я робила тоді, коли студенти голодували у наметах, і за те що роблю зараз.
Що стосується історичної освіти, то кожен із нас сам здобуває її і ціле життя.
Критикуючи іншого "уважного" та "точного", який, на Вашу думку, вже не раз теліпався на гачку незаперечних аргументів, Ви не менш безжалісні, але і не більш аргументованіші за свою «жертву».
Цитую з Вашого допису:
>Нічого собі! Виходить, і Ющенко на олтар власної політичної кар'єри поклав "тисячі життів патріотів", як Ви пишете, чи не так ? :) Щоб Ви не були голослівними, наведіть, будь-ласка хоча би десяток прізвищ тих, хто наклав головою за те, щоб Ющенко робив кар'єру...
(це був «уважний»)
>
А це Ви:
>
А оті бабці та діди, що стоять на вулиці з простягнутою рукою - хіба вони не до нього також тягнуться?
А оті "діти підземелля", які дивляться на вас каламутними від клею очима - хіба вони не на нього також дивляться?
А оті люди, які вмирають мовчки від того, що в них немає грошей на найнеобхідніші ліки (тільки не треба про оту сміховинну за розмірами пенсію) - хіба вони не мовчать до нього?
Чи ви в лісі живете?
>
Ну це ж голісінькі емоції, причому злі і не справедливі.
Можна по різному ставитися до Ющенка, але звинувачувати його в тому, що на олтар своєї кар»єри він поклав знедолених бабусь, дідусів і дітей – це вже занадто.
Факти свідчать про інше. Ось вони:
Почавши з реструктуризації боргів Прем"єр зберіг для держави на наступні два роки 5,4 млн. доларів (починаючи з 2001 року щорічні виплати боргу з державної казни мали становити 2,7 млн.дол., тобто третину річного національного бюджету). Сформована урядом бездефіцитна фінансова політика позволила за 10 місяців спрямувати в економіку понад 4,6 млрд. ресурсів (це більше, ніж за 3-4 попередні роки разом узяті). В економіці почала якісно змінюватись динаміка активних операцій, динаміка ціни на гроші. Якщо на початку року ціна на банківський кредит становила 55%, то сьогодні вона знижена до 34%. За 10 місяців 2000 року всі галузі економіки показали позитивну динаміку. Уперше за весь час відмічено ріст ВВП. Він становить 5,1%. Приріст в ПЕК становить 1,3%. Обсяг промислової продукції зріс на 11,9%. Таких покажчиків у країні не було 9 років. Навіть у сільському господарстві намітилась тенденція росту. Намітились позитивні зрушення в соціальній сфері. При Ющенку було погашено заборгованість всіх попередніх років по виплаті пенсій. На черзі стояло погашення боргів багатодітним сім"ям, боргу по програмах допомоги інвалідам. В найближчих планах уряду - підвищення зарплати у сфері бюджетного управління на 25%, підняття в 2001 році пенсій, виділення додаткових коштів на соціальні програми і т.д.
Коментуйте, прошу.
"Тщатєльнєє надо, рєбята!"
2002.04.27 | Мамарига
Отак під цілим текстом, просто хочеться підписатися (-)
2002.04.27 | Л.К.
Re: Дякую, мені це не байдуже. :-)) (-)
2002.04.27 | Предсказамус
Кому как.
Вот вроде как и здорово написано. И ткнут господин технолог носом в непонимание зарплатно-пенсионного подвига Ющенко. И вычленен главный грех Дония: непонимание истории родного народа. А все равно рука не тянется подписывать.Защищать Дония и его представление об истории не буду, история дело пятое, если Украины может не стать сейчас. И тут у меня есть плохие слова для Ющенко.
Выплаченные пенсии - это от 10 до 20, редко 30 долларов в месяц. Примерно столько стоит в Европе интернет. А все остальное тоже чего-то стоит, вот и роются бабушки в мусорках, как и рылись, легко обходясь без интернета, а заодно и без многого другого. Те, кто могут работать, работают за "черный нал", ибо "белого" нужно для той же зарплаты намного больше. Т.е. они и их работодатели - потенциальные сидельцы. Оттого они все молчаливые и не бегут на баррикады. Правоохранители право не охраняют потому, что с их зарплатами такую роскошь позволить себе никак нельзя, выживать нужно. Учителя учат так, как можно учить за 30 долларов в месяц, т.е. никак. И так вся страна, каждый на своем месте.
Но самое главное - никто не хочет маячить. Поэтому страну по-тихому скупают все, кроме украинцев. Крым скоро будет российским. Не на карте, а "по жизни". Львов, похоже, тоже - вон россияне тамошней оборонкой заинтересовались. А они ребята простые - где надо подмажут, если кто не поймет - стрельнут. Без комплексов и "ничего личного".
Вы спросите, при чем здесь Ющенко? Так все знают. Он причем. Что или кого спасли те 4 месяца, которые он пробыл у руля после "письма трех"?
Кому помогли его реверансы власти? Чем так украсил "Нашу Украину" Щербань с Порошенком? И, в конце концов, что он ждет сейчас? Паузу держит? Затянулась пауза.
Украину нужно спасать. Странно мне, русскоязычному майдановцу объяснять это тем, кто здесь за нее горой, что не торопится это делать Виктор Андреевич. Он готовится к президентским выборам. Мне даже думать не хочется о том, какую страну он возглавит как президент. Боюсь, это уже будет не Украина, а Малороссия. Совсем мало.
2002.04.27 | Л.К.
Re: Ви праві щодо
жалюгідного стану держави і перспективи невиразні, але віддайте Богу богове, а кесарю кесареве. Не Ющенко спричинив таке становище. Кращє не було ні до нього, ні після. Уряд - вища, але виконавча влада. Риба псується з голови. Поки буде Кучма -гнилий гарант гнилої системи влади, доти будемо по смітниках порпатися.Це банально, але це факт.2002.04.27 | Предсказамус
Спасибо, но..
Я именно отдаю кесарю кесарево. В декабре 2000-го было несколько решений с тем уровнем популярности, который имел Ющенко. Он выбрал безопасное. В результате потерял пятую часть этой самой популярности.В декабре 2001 было несколько вариантов выборных решений. Ющенко выбрал и потерял еще четверть.
Теперь тоже есть варианты. Варианты есть, а выбора нет. Я все понимаю, что опасно - понимаю, что нет гарантий победы - понимаю, что "Ноев ковчег" НУ больше заполнен нечистыми, чем чистыми - тоже понимаю. Одного не понимаю - почему не развивать активно успех "декларации четырех"? Почему не принять руку, которую Тимошенко тянет Ющенко который месяц? "С радикалами не по пути"? Да, если пусть в политическую могилу предпочтительнее.
Л.К. писав(ла):
> Поки буде Кучма -гнилий гарант гнилої системи влади, доти будемо по смітниках порпатися.Це банально, але це факт.
Кучма... Кучма это голова элиты, но элита не боится потерять голову, у нее тут же отрастает новая. А Ющенко останется роль хвоста, которым при необходимости можно будет вильнуть перед западом.
2002.04.27 | vujko
Re: но..
Предсказамус писав(ла):> Я именно отдаю кесарю кесарево. В декабре 2000-го было несколько решений с тем уровнем популярности, который имел Ющенко. Он выбрал безопасное. В результате потерял пятую часть этой самой популярности.
i shcho ze za rich taka - populyarnist'? Ya by shche zrozumiv, yakby
Vy skazaly - soratnykiv, pryhyl'nykiv, pomichnykiv.
Populyarnistyu z poteben#kom i kamazamy ne povoyuyesh
> В декабре 2001 было несколько вариантов выборных решений. Ющенко выбрал и потерял еще четверть.
> Теперь тоже есть варианты. Варианты есть, а выбора нет. Я все понимаю, что опасно - понимаю, что нет гарантий победы - понимаю, что "Ноев ковчег" НУ больше заполнен нечистыми, чем чистыми - тоже понимаю. Одного не понимаю - почему не развивать активно успех "декларации четырех"?
A Vam ce ne spodobalos'?
http://www.razom.org.ua/news/?news_id=4839
Почему не принять руку, которую Тимошенко тянет Ющенко который месяц? "С радикалами не по пути"? Да, если пусть в политическую могилу предпочтительнее.
Tak, napevno ye i Yushchenka pevni ramky-obmezhennya.
Ale vony zh ye i v suspil'sva. Yih lysh u deyakyh krytykiv "nemaye".
2002.04.27 | Предсказамус
Коротко и совет
vujko писав(ла):> A Vam ce ne spodobalos'?
> http://www.razom.org.ua/news/?news_id=4839
Если коротко - нет. Попытка сыграть в шахматы с теми, у кого бита наготове (бейсбольная)
P.S. Вы пробовали применить кнопочку "транслит"? Читать тяжело, отвечать - еще тяжелее.
2002.04.27 | vujko
Re: Коротко и совет
ne robe knopochka. Na razi v mene - Konqueror, tryas'cya jogo avtoru...2002.04.27 | Предсказамус
Ставьте Mozillу. Замечательно под тем, под чем Konqueror ;) (-)
2002.04.28 | vujko
кирилицею
Предсказамус писав(ла):> vujko писав(ла):
>
> > A Vam ce ne spodobalos'?
> > http://www.razom.org.ua/news/?news_id=4839
>
> Если коротко - нет. Попытка сыграть в шахматы с теми, у кого бита наготове (бейсбольная)
A! То Ви знаєте де він свій дрючок заховав? Скажіть!
P.S. 20 тисяч на вулицях Києва - не дубина, як показало 9 березня
2002.04.28 | vujko
"він"=Ющенко (-)
2002.04.28 | Л.К.
Re: "він"=Ющенко (-)
Ми все зрозуміли. Та краще б він (Ющенко) взяв біту (дивись Предсказамуса).2002.04.28 | vujko
Re: "він"=Ющенко
то я ж і питаю: яку власне?2002.04.28 | Л.К.
Re: "він"=Ющенко
vujko писав(ла):
> то я ж і питаю: яку власне?
Ющенко цілий час радиться, Ви питаєте.
Може Глоба допоможе?
2002.04.28 | Предсказамус
Спасибо, опередили ;) (-)
2002.04.28 | Л.К.
Re: Не люблю гіпотетичних запитань.
Може Ющенко чекає, що Юля йому Стожари вистелить. То тут точно тільки Глоба скаже. А взагалі -то Ви Предсказамус, Вам і зорі в руки. :-))2002.04.28 | Предсказамус
А кто их любит?
Что до звезд, то не нужно быть Предсказамусом, чтоб понять, чем может для Ющенко закончиться политика "нашим и вашим".2002.04.29 | Л.К.
Re: І все ж....
Предсказамус писав(ла):> Что до звезд, то не нужно быть Предсказамусом, чтоб понять, чем может для Ющенко закончиться политика "нашим и вашим".
Надія вмирає останньою? А раптом рояль в кущах?
2002.04.29 | Предсказамус
Дай Бог.
Так уж расположились звезды, что либо Ющенко, либо никто. Я на него очень надеюсь, хотя понимаю, что это наивно.И очень ему не завидую. Цугцванг в чистом виде, если уж мы заговорили о шахматах.
2002.04.28 | vujko
Не треба Глоби - Предсказамус мусить знати.
Бо якби не вірив, що Ющ десь таки приховав того дрюка, то втішився би і шахматами у виконанні НУ. Все ж політика - це мистецтво можливого.2002.04.28 | Предсказамус
Шахматы против биты - это не искусство возможного
Это непонимание сути игры.Если же Вам нужен ответ, что бы сделал я на месте Ющенко, то Вы этот ответ знаете: не подписывал бы "письмо трех", не увольнял Тимошенко, не набирал сброд в свой избирательный блок, не вел никаких переговоров с "Заедой".
Это не палка и не бита, это другая игра.
2002.04.28 | vujko
против - это не искусство
Предсказамус писав(ла):> Если же Вам нужен ответ, что бы сделал я на месте Ющенко, то Вы этот ответ знаете: не подписывал бы "письмо трех", не увольнял Тимошенко, не набирал сброд в свой избирательный блок, не вел никаких переговоров с "Заедой".
Не, не, не і не. Де ж стратегія?
> Это не палка и не бита, это другая игра.
То яка ж, все-таки. Сказати Кучмі, що він засранець - це ще не гра.
2002.04.28 | Предсказамус
Где Вы видите "против"?
vujko писав(ла):> Предсказамус писав(ла):
>> Если же Вам нужен ответ, что бы сделал я на месте Ющенко, то Вы этот ответ знаете: не подписывал бы "письмо трех", не увольнял Тимошенко, не набирал сброд в свой избирательный блок, не вел никаких переговоров с "Заедой".
> Не, не, не і не. Де ж стратегія?
Именно это и есть стратегия. Последовательная политика. Понятная "маленькому украинцу".
>> Это не палка и не бита, это другая игра.
> То яка ж, все-таки. Сказати Кучмі, що він засранець - це ще не гра.
Я предлагал ему это сказать? Вы не от Андрея заразились приписыванием собеседнику всякого бреда?
P.S. Я не против ответить более развернуто, но это выглядит глупо, когда собеседник настроен отвечать детскими вопросами. Есть что сказать - скажите. Растолкуйте, зачем Ющенко в блоке был нужен Щербань, почему он цеплялся за эти никому не нужные 4 месяца во власти, о чем он собирается договариваться с Заедой. Глядишь, проникнусь и признаю правоту.
А покуда каков вопрос, таков ответ.
2002.04.29 | vujko
Re: Где Вы видите "против"?
Предсказамус писав(ла):> vujko писав(ла):
> > Предсказамус писав(ла):
> >> Если же Вам нужен ответ, что бы сделал я на месте Ющенко, то Вы этот ответ знаете: не подписывал бы "письмо трех", не увольнял Тимошенко, не набирал сброд в свой избирательный блок, не вел никаких переговоров с "Заедой".
> > Не, не, не і не. Де ж стратегія?
>
> Именно это и есть стратегия. Последовательная политика. Понятная "маленькому украинцу".
це не стратегія, це критика чужої діяльності. Стратегія будується під певну ціль.
>
> >> Это не палка и не бита, это другая игра.
> > То яка ж, все-таки. Сказати Кучмі, що він засранець - це ще не гра.
>
> Я предлагал ему это сказать? Вы не от Андрея заразились приписыванием собеседнику всякого бреда?
>
> P.S. Я не против ответить более развернуто, но это выглядит глупо, когда собеседник настроен отвечать детскими вопросами. Есть что сказать - скажите. Растолкуйте, зачем Ющенко в блоке был нужен Щербань, почему он цеплялся за эти никому не нужные 4 месяца во власти, о чем он собирается договариваться с Заедой.
Це ж зовсім інші теми. Давайте згадаємо.
Ви сказали:
Если коротко - нет. Попытка сыграть в шахматы с теми, у кого бита наготове (бейсбольная)
на моє запитання:
> А Вам це не сподобалось?
> хттп://www.разом.орг.уа/неwс/?неwс_ід=4839
Я думав Ваша критика -
конструктивна і Ви можете запропонувати щось ефективніше ніж гру в шахи. Щербань, 4 лишні місяці в уряді - це все історія, минуле, в якому
нічого вже не поміняти. Давайте говорити про ту гру, яка іде сьогодні.
>Глядишь, проникнусь и признаю правоту.
а я не ставлю своєю ціллю Вас (чи когось іншого) переконувати, я на майдані коментую думки і погляди інших і ділюся своїми (марно втішаючи
себе, що віддаю перевагу думкам)
> А покуда каков вопрос, таков ответ.
2002.04.29 | Предсказамус
То есть, сказать нечего?
vujko писав(ла):> це не стратегія, це критика чужої діяльності. Стратегія будується під певну ціль.
Будьте внятнее. Я критикую Ющенко, или я предлагаю Ющенко критиковать Кучму? Если первое, то это не так. Напоминаю, что я рассказал, как бы поступил на его месте. Если второе, то тем более ерунда, честная позиция политика не критика, а просто честная позиция.
[историю skip]
>>Глядишь, проникнусь и признаю правоту.
> а я не ставлю своєю ціллю Вас (чи когось іншого) переконувати, я на майдані коментую думки і погляди інших і ділюся своїми (марно втішаючи себе, що віддаю перевагу думкам)
Комментария, простите, не вижу. Вижу вопросы и не вижу ответов. Хотя бы из вежливости напряглись разок. Вместо этого Вы мне предлагаете разработать стратегию НУ на обозримый период.
>> А покуда каков вопрос, таков ответ.
2002.04.29 | vujko
То есть, сказать нечего?
Предсказамус писав(ла):> vujko писав(ла):
>
> > це не стратегія, це критика чужої діяльності. Стратегія будується під певну ціль.
>
> Будьте внятнее. Я критикую Ющенко, или я предлагаю Ющенко критиковать Кучму?
перше.
>Если первое, то это не так.
Тут:
Если коротко - нет. Попытка сыграть в шахматы с теми, у кого бита наготове (бейсбольная)
>Напоминаю, что я рассказал, как бы поступил на его месте.
у позаминулому місяці. Сьогодні Вас не цікавит? Чи Ющ поганий вже незалежно від того, що він робить сьогодні?
2002.04.29 | Предсказамус
Это уже несерьезно
vujko писав(ла):>> Будьте внятнее. Я критикую Ющенко, или я предлагаю Ющенко критиковать Кучму?
> перше.
Ясно.
>>Напоминаю, что я рассказал, как бы поступил на его месте.
> у позаминулому місяці. Сьогодні Вас не цікавит? Чи Ющ поганий вже незалежно від того, що він робить сьогодні?
Напоминаю еще раз, что сегодня я очень не советовал бы ему идти на любые соглашения с заедистами. Из битных соображений. Забыли?
Ну так будет от Вас хоть что-то кроме вопросов, или можно ответ сразу не читать?
2002.04.29 | vujko
уже
Ющ пробує втягнути комуняк в спілку, щоб вирвати в корита ВР. Це, по Вашому, шахи, проти дрюка не годиться. Годиться, значить, "просто" недружити з коритом і віддати їм всі посади в ВР на порцеляновій тарілочці. Ну-ну. У нас із Вами обрив звязку напевно. Добраніч.
2002.04.28 | Л.К.
Re: Не треба Глоби - Предсказамус мусить знати.
Про Предсказамуса ми прямо в унісон. :-))
І правильно. Назвався боровиком - лізь у кузов (КАМАЗу) :-))
vujko писав(ла):
> Бо якби не вірив, що Ющ десь таки приховав того дрюка, то втішився би і шахматами у виконанні НУ.
Ну -ну. Віра то велика сила.
Все ж політика - це мистецтво можливого.
А новачок у політиці - це великий кусень гарматного м"яса.
2002.04.27 | Л.К.
Re: Давайте для початку відділимо
Ющенка прем"єра від Ющенка політика.Ющенко прем"єр дав державі реальні позитивні результати. Чи міг зробити більше? Ви напевно читали інтерв"ю Тимошенко "Високому Замку", де вона абсолютно чітко сказала, що Кучма просто не давав можливості їм працювати в Уряді. Тож зробити більше було не можливо.
Ющенко політик. Я би скорше сказала б це у запитадьній формі. Думаю, що права була його мама, коли говорила, що її син хороший банкір, він знає і любить цю роботу, що не треба було йому йти у політику.
Ви помітили як змарнів і посивів Ющенко за час виборів? Він поки поганий політик, але йому не байдуже. Не боги горшки обжигают. Навчиться. Знаю що скажете - коби не було пізно. На це відповість час.
2002.04.27 | Предсказамус
Я не вижу расхождений
Л.К. писав(ла):> Ющенко політик. Я би скорше сказала б це у запитадьній формі. Думаю, що права була його мама, коли говорила, що її син хороший банкір, він знає і любить цю роботу, що не треба було йому йти у політику.
> Ви помітили як змарнів і посивів Ющенко за час виборів? Він поки поганий політик, але йому не байдуже. Не боги горшки обжигают. Навчиться. Знаю що скажете - коби не було пізно. На це відповість час.
Не думаю, что под Вашими словами не подписался бы господин технолог. Что до Ющенко-премьера... Сейчас в Украине нет и не может быть премьера-неполитика. Потому, что политика уже занялась теми, кто не занимается политикой.
2002.04.27 | Л.К.
Re: Я не вижу расхождений
Предсказамус писав(ла):Сейчас в Украине нет и не может быть премьера-неполитика. Потому, что политика уже занялась теми, кто не занимается политикой.
В яблучко!:-))
2002.04.27 | vujko
des' ya ce vzhe chuv :-)
>"Вы спросите, при чем здесь Ющенко? Так все знают. Он причем."2002.04.27 | Л.К.
Re: Всі ми "причем".:-)) (-)
2002.04.27 | vujko
e-e, ne skazhit'
do takogo negidnyka, yak Yushch, nam daleko :-)2002.04.27 | Л.К.
Re: На Олімпі тісно. Туди не кожен дійде. (-)
2002.04.27 | vujko
raz ne bajduzhe, to i ya - tiyeyi zh dumky (-)
2002.04.28 | технолог
Re: Мрійлива Ви наша, пані ЛК!
Л.К. писав(ла):>
> Дякую, що звернули увагу і присвятили час для ґрунтовної відповіді.
> На цьому моя ввічливість вичерпується, бо дуже кортить трохи покоцати Ваш допис.
>
І перше і друге речення алаверди.
> Ви писали: “Коли ви вже навчитесь хоча б трохи бути уважними та точними. Невже ви не розумієте, що компрометуєте не тільки себе, а й такою "аргументацією" завдаєте шкоди своєму улюбленцю? Люди ж всякі читають Майдан, та ще й знають, що ваш улюбленець крім всього іншого, уславився своєю не пунктуальністю, а тут ви ще й підпираєте його сумнівними посилами. Думайте, коли щось пишете!»
>
> По-перше, про уважність, точність.
> Ваша правда, дописи на Майдані часто збит емоційні і суб»єктивні. Але для чого ми ходимо сюди на ВІЛЬНИЙ ФОРУМ?
Підтримую!
> Знаєте, у Чапека є чудовий вислів «Якби люди говорили тільки те, що знають, то на Землі стояла б суцільна тиша».
Ото було б дивно! А як же нерозумні тварини? Їм чого мовчати?
> Перефразую, - якби на форумі говорили тільки про те що знають напевно, форуму б не було.
А тут якраз говорять набагато менше, ніж знають...
> Дозволю собі відокремитися від інших і сказати від себе і про себе.
Прошу!
> Так, я буваю розсіяною і неуважною в своїх дописах ( їх, на щастя, не так багато). Можу переплутати лінки, писати з помилками. Та це тому, що вся моя увага сконцентрована дещо на інших справах в іншому місці. Я люблю бувати на форумі, але він, вибачте, дещо поза фокусом моєї уваги. Я тут відпочиваю.
І не тільки Ви! Я також тут відпочиваю, як і всі інші ніки, які є тільки купками електронів. В житті ми всі робимо зовсім інші речі: їмо, п'ємо, пересуваємося набагато повільніше.
> Я впевнена в тому, що переважна більшість приходить сюди провести вільний час, обговорити події, відпочити і поспілкуватися. Ми виплескуємо тут свої емоції, висловлюємо свої думки (вірні чи ні, але свої) і хочемо почути відповідь, відповідь на свою думку, а не оцінку свого «ек‘ю”, типу “придурок” (це не до Вас, звичайно).
>
Саме так!!! А деякі ніки ображаються!?
> Тепер про сумнівні аргументи, які завдають шкоди улюбленцям.
>
> А як щодо “не сотвори собі кумира”?
І я ж про це. Сотворили собі кумира з Ющенка, а він звичайна людина з своїми перевагами та недоліками. І тепер Ваш улюбленець, як хтось казав, фізично страждає від того, що його лають.
>
> Значить “надію нації” критикувати на Майдані в хвіст і в гриву можна, “залізну леді” теж можна, а Ваших улюбленців ні? Чому? Тому що “люди всякі читають Майдан” і можуть скласти про кумира хибну думку?
Всих можна! А хто мої улюбленці? Йшлося про вашого - Ющенка, неуважна Ви наша...
> Ну це вже дзуськи. Усі рівні на Майдані.
Погоджуюсь навіть не на сто - на тисячу відсотків!!!!!!!!!!!!!
> Щодо аргументації, то на Майдані вона рідка гостя. Ще рідше можна зустріти обґрунтовані контраргументи. Тут панують емоції. Читати Майдан не дуже любить. Тому, якщо допис більше ніж на три абзаци ніхто не вникає в суть допису, а вихоплює з нього ласий шматок і нумо відмінювати його по падежам. Типовим прикладом є “Фантасмагорія від Донія”. Головною думкою допису було спростування легковажного твердження Донія про те, що український народ спершу вигадав себе, а потім заходився творити націю. Спростувати саме тому, що Майдан читають різні люди, спростувати саме тому, що цю нісенітницю видала поважна людина, спростувати, бо це неправда. Сотні тих, хто десятки років провіз за гратами за переконання у величі української нації годинами можуть розповідати про славетне минуле свого народу. А Доній каже “вигадав себе”.
А чого Ви думаєте, якщо притримуватись Вашої логіки, що Доній не має права відпочивати на УП, Майдані, або навіть у себе в ОБ? Ми з Вами маємо, а він - ні? Вибачте, я більш демократичних поглядів...
А про метафори, та інші художні прийоми Ви що-небудь знаєте?
> Довести помилковість твердження Донія мені, здається, вдалося, бо не пролунало жодного закиду по суті. Зате, вибачте, вчепилися в пляцки та ОБ. Це дуже по майданівськи.
>
Так, так!
> Ви писали: “Розкажіть ще, що в той час, як ви вчилися у совєтському вузі, ви разом з іншими студентами голодували у наметах на майдані! Воно й видно, де вам привили комплекс меншовартості та ідеї Йосифа Вісаріоновича!
> А серед скалічених себе разом з своїм улюбленцем не бачите?
> А мені здається, що Доній трошки інакше відносився до здобуття історичної освіти...»
>
> Пане технолог, ну хіба це аргументи? Це мордобій, а не аргументи.
> Я не буду відповідати тим же. Скажу тільки, що я ніколи не стояла осторонь і мені не соромно за те, що я робила тоді, коли студенти голодували у наметах, і за те що роблю зараз.
Перед тим, як отримувати вищу освіту, нас в школі вчили фізиці. Такий собі дядько Невтон якісь там закони повигадував. Так от від казав, що зворотня аргументація має бути того ж рівня. Тобто, це закон бумерангу: він (бумеранг)- повертається.
І мені не соромно за те, що я робив і роблю.
> Що стосується історичної освіти, то кожен із нас сам здобуває її і ціле життя.
>
І не тільки історичну, і таки все життя, навіть якщо цього не хоче...
>
> Критикуючи іншого "уважного" та "точного", який, на Вашу думку, вже не раз теліпався на гачку незаперечних аргументів, Ви не менш безжалісні, але і не більш аргументованіші за свою «жертву».
Та ми ж тут бавимось та відпочиваємо. Я саме так це й сприймаю, Ви також, а от Андрій цього ніяк не зрозуміє. То поясніть йому це ще Ви.
> Цитую з Вашого допису:
> >Нічого собі! Виходить, і Ющенко на олтар власної політичної кар'єри поклав "тисячі життів патріотів", як Ви пишете, чи не так ? :) Щоб Ви не були голослівними, наведіть, будь-ласка хоча би десяток прізвищ тих, хто наклав головою за те, щоб Ющенко робив кар'єру...
> (це був «уважний»)
> >
Це був "уважний" Олександр. А от що насправді писалося Богданом:"Шотландська "надія нації" справді є повним аналогом сучасного Ющенка. Він пожертвував тисячами життів патріотів в обмін на політичну кар'єру." То про кого писав Богдан?
Як назвати пасаж Олександра? Мабуть тільки - пересмикування. А знаєте, що роблять картярі з тими, хто пересмикує? А Ви кажете "злі та несправедливі".
> А це Ви:
>
> >
> А оті бабці та діди, що стоять на вулиці з простягнутою рукою - хіба вони не до нього також тягнуться?
> А оті "діти підземелля", які дивляться на вас каламутними від клею очима - хіба вони не на нього також дивляться?
> А оті люди, які вмирають мовчки від того, що в них немає грошей на найнеобхідніші ліки (тільки не треба про оту сміховинну за розмірами пенсію) - хіба вони не мовчать до нього?
> Чи ви в лісі живете?
> >
>
> Ну це ж голісінькі емоції, причому злі і не справедливі.
Емоції не можуть бути одягненими, і бувають різного забарвлення. А ставити дуркувате питання - див.вище.
> Можна по різному ставитися до Ющенка, але звинувачувати його в тому, що на олтар своєї кар»єри він поклав знедолених бабусь, дідусів і дітей – це вже занадто.
>
Прошу, зацитуйте: технолог каже, що Ющенко на вівтар своєї кар'єри...далі дописуйте, що Вам надумалося.
> Факти свідчать про інше. Ось вони:
> Почавши з реструктуризації боргів Прем"єр зберіг для держави на наступні два роки 5,4 млн. доларів (починаючи з 2001 року щорічні виплати боргу з державної казни мали становити 2,7 млн.дол., тобто третину річного національного бюджету). Сформована урядом бездефіцитна фінансова політика позволила за 10 місяців спрямувати в економіку понад 4,6 млрд. ресурсів (це більше, ніж за 3-4 попередні роки разом узяті). В економіці почала якісно змінюватись динаміка активних операцій, динаміка ціни на гроші. Якщо на початку року ціна на банківський кредит становила 55%, то сьогодні вона знижена до 34%. За 10 місяців 2000 року всі галузі економіки показали позитивну динаміку. Уперше за весь час відмічено ріст ВВП. Він становить 5,1%. Приріст в ПЕК становить 1,3%. Обсяг промислової продукції зріс на 11,9%. Таких покажчиків у країні не було 9 років. Навіть у сільському господарстві намітилась тенденція росту. Намітились позитивні зрушення в соціальній сфері. При Ющенку було погашено заборгованість всіх попередніх років по виплаті пенсій. На черзі стояло погашення боргів багатодітним сім"ям, боргу по програмах допомоги інвалідам. В найближчих планах уряду - підвищення зарплати у сфері бюджетного управління на 25%, підняття в 2001 році пенсій, виділення додаткових коштів на соціальні програми і т.д.
>
Це якраз вже коментувалося неодноразово. Але, як писав один з шановних авторів, на Майдані не люблять читати, а я доав би - а тим більше користатись архівом та пошуковими системами. Мені й досі ніхто не пояснив, чому грошова маса зросла у півтора рази, і як вплинули на економіку ті гроші, що їх понесли до магазинів бюджетники та пенсіонери. Чи вони стимулювали попитом виробництво, чи ні? Чи зростало від цього виробництво, чи ні?
> Коментуйте, прошу.
> "Тщатєльнєє надо, рєбята!"
Оце я й просю весь час!
2002.04.28 | Л.К.
Re: Непохитному нашому технологу.
Реверансами ми вже обмінялися минулий раз, рівно як і тумаками. Здається всі залишилися живі. Пора випити на брудершафт після того, як я скажу ще пару слів. На мою думку ми дійшли згоди і нам нема про що сперечатися. Мені сподобалося, що навіть Чапеку від Вас перепало.
Л.К. писала:
> Знаєте, у Чапека є чудовий вислів «Якби люди говорили тільки те, що знають, то на Землі стояла б суцільна тиша».
>
Технолог парирував:
> Ото було б дивно! А як же нерозумні тварини? Їм чого мовчати?
>
Згідна з Вами, що на Майдані говорять менше ніж знають (особливо ті, хто тільки читає і рапорти складає)
Дякую за дозвіл критикувати усіх.
Технолог писав:
Всих можна!
От тільки Ющенка в мої улюбленці – не треба. Навряд чи можна назвати любов»ю постійне роздратування, яке він у мене викликає своєю млявістю.
Ви писали:
>А хто мої улюбленці? Йшлося про вашого - Ющенка, неуважна Ви наша...
>
Непохитний Ви наш, я з»їм свій капелюх, якщо Вами написане (дивись нижче) можна віднести по контексту до Ющенка, .
“Коли ви вже навчитесь хоча б трохи бути уважними та точними. Невже ви не розумієте, що компрометуєте не тільки себе, а й такою "аргументацією" завдаєте шкоди своєму улюбленцю? Люди ж всякі читають Майдан, та ще й знають, що ваш улюбленець крім всього іншого, уславився своєю не пунктуальністю, а тут ви ще й підпираєте його сумнівними посилами. Думайте, коли щось пишете!
А ось приклади:
>А я власне про «Останню барикаду» Донія. Не знаю як тепер, тому ні на чому не наполягаю, але певний час тому вона була закрита із-за фінансових проблем.
Уважна ви наша: коли закрили ОБ, на Майдані ця тема обговорювалась, і були зовсім не фінансові мотиви закриття.
>
Мої «сумнівні посили», які Ви розкритикували стосувалися Донія, а не Ющенка.
Якщо Ви хочете сказати, що по славетній не пунктуальності я мала розпізнати Ющенка, то відкрию Вам страшну таємницю – в Україні всі хворіють на не пунктуальність, всі крім дипломатів.
На Ваше:«А чого Ви думаєте, якщо притримуватись Вашої логіки, що Доній не має права відпочивати на УП, Майдані, або навіть у себе в ОБ? Ми з Вами маємо, а він - ні? Вибачте, я більш демократичних поглядів...
А про метафори, та інші художні прийоми Ви що-небудь знаєте?», - я позволю собі відповісти словами DevRandа, які прочитала в темі "Killing the story" : «Людина, яка претендує на звання ……..повинна відповідати за свої слова, а не опиратися на емоції, віру етс». Від себе додам, що не можна спотворювати правду заради краси художнього слова.
Ну про освіти ми з Вами просто дуетом співаємо:
Я > Що стосується історичної освіти, то кожен із нас сам здобуває її і ціле життя.
>
Ви: « І не тільки історичну, і таки все життя, навіть якщо цього не хоче...»
>
І про архів Ви праві. Туди ходити не хочеться. Там чорт ногу зломить. Правда є надія, до дуже не злі
думки обговорюються з приводу архіву в «Розробках».
То шо? П»єм на брудершафт чи Ви ще алаверди з приводу - "Тщатєльнєє надо, рєбята!"
2002.04.29 | технолог
Re: Брудершавт
Мабуть, не тільки Шутер - Піфій, хоча частіше він - Пі- з іншим розширенням.Але, я, власне, про те, що передчуваючи брудершафт, вже випив, чого і Вам бажаю!
Але брудершафт, так брудершафт - цьом, цьом!!!
2002.04.29 | Л.К.
Re: Брудершавт
технолог писав(ла):> > Але, я, власне, про те, що передчуваючи брудершафт, вже випив, чого і Вам бажаю!
>
А я думала, що Ви заставите мене капелюха з"їсти. Зі страху вже теж випила - джин з тоніком.:-))
> Але брудершафт, так брудершафт - цьом, цьом!!!
>
УРА-А-А-А-А!!!!!
2002.04.29 | технолог
Re: Брудершавт - А де -цьом, цьом? (-)
2002.04.29 | Л.К.
Re: Брудершавт - А де -цьом, цьом? (-)
Як де?У ВАс на чолі. :-))
2002.04.28 | Спостерігач
Маленьке спростування ;-)
Л.К. писав(ла):> Щодо аргументації, то на Майдані вона рідка гостя. Ще рідше можна зустріти обґрунтовані контраргументи. Тут панують емоції. Читати Майдан не дуже любить. Тому, якщо допис більше ніж на три абзаци ніхто не вникає в суть допису, а вихоплює з нього ласий шматок і нумо відмінювати його по падежам. Типовим прикладом є “Фантасмагорія від Донія”. Головною думкою допису було спростування легковажного твердження Донія про те, що український народ спершу вигадав себе, а потім заходився творити націю. Спростувати саме тому, що Майдан читають різні люди, спростувати саме тому, що цю нісенітницю видала поважна людина, спростувати, бо це неправда. Сотні тих, хто десятки років провіз за гратами за переконання у величі української нації годинами можуть розповідати про славетне минуле свого народу. А Доній каже “вигадав себе”.
> Довести помилковість твердження Донія мені, здається, вдалося, бо не пролунало жодного закиду по суті.
А мені здалось, що ми порозумілись з цього питання ;-)
http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1019837476&first=&last=
>Може він щось инше мав на увазі? ;-)
>
Навіть напевно він мав на увазі інше, а саме маленький пласт новітньої історії - історію совка.
-- кінець цитати --
> Зате, вибачте, вчепилися в пляцки та ОБ. Це дуже по майданівськи.
Ну хто ж Вам винуватий, що Ви перед тим вчепились у туповату провокацію FL?
> "Тщатєльнєє надо, рєбята!"
100%
2002.04.28 | Л.К.
Re: Маленьке спростування ;-)
Спостерігач писав(ла):> Л.К. писав(ла):
> >Може він щось инше мав на увазі? ;-)
> >
>
> Навіть напевно він мав на увазі інше, а саме маленький пласт новітньої історії - історію совка.
>
> -- кінець цитати --
А ще я писала, що історія точна наука і кожна подія має свою конкретну адресу в часі.
Без адреси, на прикид, заради красивості слова, неварто...
Чи всі здогадаються, що говорячи "один" він ще два тримав в умі. Це ми розібралися, бо хотіли розібратися. А який небудь Нєдоросль прочитає - повірить же.>
"Тщатєльнєє надо, рєбята!"
> >
> > Зате, вибачте, вчепилися в пляцки та ОБ. Це дуже по майданівськи.
>
> Ну хто ж Вам винуватий, що Ви перед тим вчепились у туповату провокацію FL?
>
А Ви би інакше не помітили. :-))
2002.04.30 | Мінор
Re: Дякую, Олесь!
Порівняння справді точне. Доній ще раз показав своє вміння думати і, що головніше, відчувати.2002.04.29 | андрій
Re: ДОНІЙ: Шотландський Ющенко (порівняльний кіносценарій)
Пане Доній, де Ваша "Барикада"? Все так гарно починалося. Чи після виборів вона вже не потрібна? Вам. А нам?Ви так легко змирилися з її закриттям? Ну добре, завсідники промовчали - знайшли інші кнайпи. Але це ж був Ваш бізнес! Те, за що кожен середній європеєць горло ладен перегризти. Так то ж європеєць?
2002.04.29 | Augusto
Шотландський Д*НІЙ (порівняльний кіносценарій)
Уривок.Шотландська і англійська армії стоять одна навпроти іншої, перед шотланцями їздить Вілліс і намовляє бути героями. Несподіванно верхом ма іграшковому конику влітає Д*НІЙ.
-Хлопці, в мене дід любив кино дивитися, тому я все знаю! Завітайте до О-БІ!
Голос з середині шотланців:
-Так кнайпу ж твою закрили!
2002.04.29 | Предсказамус
Смеяться можно? (-)
2002.04.29 | Augusto
Ні, а плакати можна.
Якщо людина подивилася кино і це так вплинуло, так ІМХО це десь до п'ятого класa середньої школи - добра справа. Потім пересічна людина починає потроху відрізняти правду містецтва від правди життя.2002.04.29 | Предсказамус
А нужно?
Augusto писав(ла):> Якщо людина подивилася кино і це так вплинуло, так ІМХО це десь до п'ятого класa середньої школи - добра справа. Потім пересічна людина починає потроху відрізняти правду містецтва від правди життя.
Пути ассоциативных рядов неисповедимы. Стоит ли Вам плакать по мелочам?
2002.04.29 | Augusto
Re: Це за вже за бажанням.
Можна все, але ніяких обов'язків.Просто з Олесем все як в китайській поезії, не зрозуміло, чи це колишній політичний персонаж, що відкривав кнайпу, чи колишній хазяїн кнайпи, що бавиться в політику? Чи невдалий хазяїн кнайпи, що навіть кнайпи не зміг зберегти дивиться кино і мріє про політику?
2002.04.29 | Предсказамус
Я понимаю...
Человек сказал неприятное. Может и несправедливое (хотя тут точно дело вкуса). Но зачем разбираться не со сказанным, а с человеком? Со стороны выглядит как отсутствие аргументов.P.S. Ничего личного ;)
2002.04.29 | Augusto
Re: Я понимаю...
Я раптом кажу: я вчора подивився фільм, не знаю який, BASEketball скажімо і тепер точно знаю, що Предсказамуса треба називати "little bitch".Будь яке заперечення можна потім сприймати як "брак аргументів", хоча, звичайно, ніяких аргументів не було в мене, в першому твердженні. Олесь каже не "неприємне", він свої необгрунтовані емоції вихлюпує. Ну до чого тут його дід? Фільм про середньовічну Шотландію?
2002.04.29 | Предсказамус
Прогресс налицо ;)
Augusto писав(ла):> Я раптом кажу: я вчора подивився фільм, не знаю який, BASEcketball скажімо і тепер точно знаю, що Предсказамуса треба називати "little bitch".
> Будь яке заперечення можна потім сприймати як "брак аргументів", хоча, звичайно, ніяких аргументів не було в мене, в першому твердженні. Олесь каже не "неприємне", він свої необгрунтовані емоції вихлюпує. Ну до чого тут його дід? Фільм про середньовічну Шотландію?
Вообще-то "возражения" против называния "little bitch" могут быть сугубо пропорционально-половые, но Донию в попытке исторической параллели не откажешь. Дед, как я понял, для антуража, а фильм все-таки исторический, за политику (тогдашнюю). Вот ему и навеяло. Считаете параллель притянутой за уши? Ваше право.
2002.04.29 | Augusto
Re: не тільки паралель, а і мередіан!
Предсказамус писав(ла):>Считаете параллель притянутой за уши?
Вважаю що далі вже знижати планку в пресі нема куди. Щиро бажаю О. Донію добитися знов відкриття О-Бі, від серця бажаю, там йому було і краще і був він там на свому місці.
2002.04.29 | Л.К.
Re: Пане Аугусто, Вам доведеться відповісти за свої слова.
(Як довелося мені).Ви писали: “Просто з Олесем все як в китайській поезії, не зрозуміло, чи це колишній політичний персонаж, що відкривав кнайпу, чи колишній хазяїн кнайпи, що бавиться в політику? Чи невдалий хазяїн кнайпи, що навіть кнайпи не зміг зберегти дивиться кино і мріє про політику?» : http://maidan.org.ua/n/free/1020081716
Чому не читаєте попередні дописи?
Спостерігач пояснив, що ОБ закрили перед виборами. Треба ж розуміти, що то були політичні мотиви. Але Доній збирається відкрити нову мережу ОБ. Дивись : http://maidan.org.ua/n/free/1019838502
Ви що не розумієте, що таке художній образ, що пишете: «Олесь каже не "неприємне", він свої необгрунтовані емоції вихлюпує. Ну до чого тут його дід? Фільм про середньовічну Шотландію?»
: http://maidan.org.ua/n/free/1020083602
І взагалі, де Ви були, коли коли студенти під проводом Донія голодували на майдані?
P.S. Саме на це Ви наражаєтесь, відмовляючись визнати художню цінність статті Донія.
2002.04.29 | Augusto
Де я був коли студенти?!
Щось в мене було з навчанням тоді, не памятаю вже, я сам не був, але знайомі мої були там - революції гранитили на граниті. Награнитили. До речі хто пам'ятає ту промову про "майбутню еліту України", що гранитить на граниті революцію? Якось так трапилося, що ніхто з голодувальних гранитчиків в Q-чмоїні не досяг нічого, чи я помиляюсь? Хто винний? А Ющенко, звичайно. Ще трохи - зрада шотланської аристократії Мела Гібсона в фільмі про тов. В. Воллеса.Не сприйміть мене неправильно, на час гранитної голодної революції я на 125% підтримував гранитних революціонерів. Але час пройшов, зараз індульгенції вони в мене не отримають.
2002.04.30 | Богдан
Цікава позиція
Ви тоді як і тепер вважали за краще не вставати з свого дивану. А потім мабуть щиро дивувалися звідкіля так несподівано незалежність на вас звалилася. Зараз ви чекаєте повторення цього ж фокусу і дивитеся на небо в очікуванні коли ж звалиться демократія.> Якось так трапилося, що ніхто з голодувальних гранитчиків в Q-чмоїні не досяг нічого, чи я помиляюсь? Хто винний? А Ющенко, звичайно.
Цікаво ж Ви судите про успіх. Що це? Гроші? Влада? Якщо так, то в нас самий крутий тепер Пінчук. Ото хлоп успіху досягнув. Честь йому і хвала. А вам не приходило в голову, що є люди. яким не потрібен такий "успіх". В тому, що Доній успіху не досягнув Ющенко звичайно не винний. А от в тому, що Пінчук досягнув "успіху" Ющенко ще й як винний.
> Не сприйміть мене неправильно, на час гранитної голодної революції я на 125% підтримував гранитних революціонерів. Але час пройшов, зараз індульгенції вони в мене не отримають.
Цікаво. То це вони для вас здобували демократію і не справилися? А хто вам сказав, що це вони не справилися. Може це ви не справилися сидячи на дивані? Може це ви повинні покаятися перед ними. Вибачте хлопці, але такі як я, вас не підтримали, а натомість за різні "надії нації" голосували і результат цьому відомий.
2002.05.01 | Augusto
Я тоді як і тепер вважаю, що.
Кожна людина має своє місце в суспільстві, як їй пощастить. Біда полягає в тому, що люди це не можуть второпати і наприклад голова колгоспу пнеться під радісні вигуки в мінистри закордонних справ, директор в президенти, хазяїн кнайпи в прокурори і т.п. Виходить такий собі суспільний кубик Рубика, який треба б було розібрати по кольорах. Мені лише цікаво, чи Ви, Богдане, суддя мій суворий, гранитили революцію на граниті? І чи не час Вам зараз оголосити"суху" голодівку, якщо в Україні протягом 24 годин не переможе демократія? І не припиняти доки "вони" не здадуться?
2002.05.03 | Богдан
Вважайте і надалі. Від ваших вважань точно нічого не зміниться.
Згоден з Вами, що кожен повинен бути на своєму місці. Я, наприклад, науковець і в парламент чи кудись іще лізти не збираюся. Але існують ситуації, коли потрібно себе захистити. Я ніколи не служив в армії, бо мені там не місце. Я вважаю, що хтось повинен бути професійним воєнним, а я професіонал в іншій сфері. Але коли москалі знову почнуть вбивати тисячі моїх земляків, то я візьму автомат в руки (як і мій дід, який був лікарем).Так само і тепер. Вбили мого земляка Гонгадзе і багатьох інших. Я вважаю, що українці повинні себе захистити, а не миритися з вбивствами з кар'єрних міркувань. Коли будуть вбивати когось на вулиці, то Ви що, викличите по мобільному міліцію і підете далі? Це ж не Ваша справа ловити бандитів. Я вважаю, що Ви не праві.
А моя голодівка справді нічого не дасть, бо в Україні живе повно обивателів, які мають гроші на піццу та інтернет і їм начхати як живеться всім іншим українцям. Я недолюблюю сербів, але треба віддати їм належне: вони вміють постояти за себе на відміну від українців.
P.S. Це не особистий наїзд, а розмірковування про рабську психологію всієї нації. Ви то якраз і щось робите. Більше претензій до тих, хто голосує як барани за Бакая з Пінчуком. Мороз був правий - барани.
2002.04.30 | товариш
Re: ДОНІЙ: Шотландський Ющенко (порівняльний кіносценарій)
Почитал статью и узнал много нового об Олесе:1. От деда ему раньше времени передался маразм со склерозом;
2. У Дония "щеміло серце, наверталися сльози" когда он смотрел на мускулистые волосатые коленки Гибсона в фильме "Храброе сердце";
3. Эти коленки ассоциируются в помутившимся воображении Олеся с светлым политическим образом Юли Тимошенко - Поддеревянский отдыхает;
4. Виктор Ющенко по Донию - граф Роберт Брюський, а 2004 год для Украины будет как 1314 год для Шотландии (и где сегодня независимость Шотландии?), однако цитируем: "Навряд чи що-небудь може завадити Ющенкові перемогти на найближчих президентських виборах. Разом з ним до влади має прийти команда найбільш національно зорієнтованих демократичних реформаторських сил, що має призвести до комплексного реформування політичної, економічної та соціальної систем в Україні та її інтеграції до Європейських структур."
Так, что братва скоро нас всех снова призовут, даже самых старых ветеранов: закоренелого любителя эля и шотландского виски Вадима Ивановича и "первую волынку" Е-общества в Украине Лесика Голобуцкого.
Мурачев вновь крикнет: "Форверц, ядрена вошь! Под шотландским андреевским флагом вперед Донием, Тимошенко, Пинзенником и Ющенко на Заход солнца".А Чипер в ночных клубах будет раздавать сухие и мокрые пайки. Вообщем - Шрек и Осел (Ющенко и Доний) спасут мир!
5.И главное душка Доний хочет претворить в жизнь последний акт пьесы "Дониевска Площа". Цитируем:
"Як казав "той самий Мюнхгаузен" у виконанні Олега Янковського, коли йому ставили в приклад Галілео Галілея, який на людях відрікався від своїх поглядів, але таємно вірив у свою правоту, "саме тому мені завжди більше подобався Джордано Бруно". Але то мої власні погляди." Павловскому и Голобуцкому приготовится - пулемет,бензин, спички.
6. И напоследок, ведь запоминается последняя фраза- сентиментальная слеза нашего бывшего друга Олеся: "Для моєї нації потрібний хоч маленький, та позитив. І тому вона продовжує вірити в чудо. Але ж і я також частинка моєї нації. І мені так само хочеться вірити у чудо. Не у кіношне. У справжнє чудо."
- А скажи мне на иврите, друг мой Бивис, нужно ли нам маленькое чудо?
- Маленькое чудо - Олесь Доний - Попугай, между строк гворящий на идиш?
- Ведь мы так верили вам - Товарищ Доний, как иногда не верили себе...
2002.05.03 | товариш
цікаво
2002.05.10 | LEN
Re: Подводя итоги
шановне панство. Я просмотрел почти все постинги и обратил внимание на одну особенность : никому и в голову не пришла мысль: а нужна ли шотландскому народу "самостийна держава". И что потерял он создавши вместе с англичанами совместное государство (богатое и могучее). У корреспондентов не вызывает сомнения чисто большевисткая идея "революция ради революции" или в их восприятии "самостийность" ради "самостийности". С уважением LEN